Regulamin forum

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Regulamin forum

Postprzez Dreed » środa, 10 marca 2010, 22:39

Moi drodzy

Ponieważ często pytacie, macie wątpliwości itd. przypominam regulamin forum, który akceptujecie przy rejestracji!

WSTĘP

Forum Dyskusyjne służyć ma przede wszystkim swobodnej wymianie zdań. Wymiana doświadczeń, stworzenie miejsca, w którym każdy zainteresowany tematyką bezpieczeństwa znajdzie miejsce dla siebie, w którym znajdzie pomoc lub rozwiązanie problemu od zawsze było ideą działania ! Forum Dyskusyjnego dla Sędziów Rzeczypospolitej Polskiej !. Wyrażamy nadzieję, że dzięki niniejszemu Regulaminowi korzystanie z Forum Dyskusyjnego będzie łatwiejsze.

Zasady dostępu do forum, które przestrzegamy oprócz poniższego regulaminu:

Nasze Forum ma wprowadzone ograniczenia dla nowych (zarejestrowanych) użytkowników. Ma to zapobiegać spamerom i szukającym darmowych porad prawnych. Forum jest podzielone na trzy etapy dostępu, uzależnione od ilości postów użytkownika.

W celu uzyskania możliwości czytania i pisania w niektórych działach lub tematach, należy się wypowiedzieć w tematach dostępnych po rejestracji. 

Drugim etapem jest trzy posty użytkownika, co umożliwia dostęp do większości działów. Ostatnim etapem jest sześc postów i automatyczny wstęp do całej bazy forum.


I. POSTANOWIENIA OGÓLNE

1. Rejestracja na Rejestracja następuje po zaakceptowaniu niniejszego Regulaminu oraz Polityki Prywatności.
2. Po zaakceptowaniu Regulaminu oraz Polityki Prywatności Użytkownik proszony jest o podanie loginu (nazwy Użytkownika, którą będzie się posługiwał), adresu e-mail (w celu zweryfikowania procesu rejestracji), podania hasła, którym Użytkownik będzie się posługiwał a następnie przepisaniu kodu autoryzacyjnego ochrony antyspamowej.
3. Aby aktywować swoje konto, należy potwierdzić proces rejestracji linkiem aktywacyjnym podanym w liście wysłanym na podane podczas procesu rejestracji konto e-mail.
4. Forum dla Sędziów RP, aby ułatwić Użytkownikom sposobność komunikowania się między sobą, wyposażył skrypt Forum dla Sędziów RP w możliwość podania komunikatorów (GG, Tlen, MSN, ICQ) – wpisanie danych pozwalających na kontakt innych Użytkowników nie jest obowiązkowy. Edytując swój profil, każdy Użytkownik ma prawo zmiany ustawienia opcji kontaktu oraz edycji wprowadzonych ustawień.
5. Pisz zawsze na temat. Twoja wypowiedź powinna być sensowna i pasować do podforum, w którym została umieszczona – więcej w II części Regulaminu.
6. Jeżeli zakładasz nowy wątek - jego temat (tytuł) powinien być krótki i adekwatny do treści wiadomości.
7. Zabierając głos w dyskusji staraj się nie odchodzić od tematu. Jeżeli masz coś istotnego do powiedzenia załóż nowy temat.
8. Przed rozpoczęciem nowego tematu, zawsze sprawdź czy interesujący cię temat nie został poruszony wcześniej - funkcja "SZUKAJ".
9. Nie zaczynaj tego samego wątku na kilku podforach.
10. Na poszczególnych podforach mogą obowiązywać dodatkowe zasady, których należy przestrzegać.
11. Wszelkie dyskusje słowne nie wnoszące nic do tematu, należy kierować na PW (Prywatną Wiadomość).
12. Pisanie WIELKIMI LITERAMI, oznacza krzyk. Prosimy tego nie robić.
13. Posty zawierające nieuzasadnione wulgaryzmy, łamiące ogólnie przyjęte zasady społeczne a także łamiące ewidentnie polskie prawo oraz przyczyniające się do łamania praw autorskich, zawierające dane osobowe i teleadresowe bez zgody ich właścicieli, adresy do stron zawierających pornografię, nielegalne oprogramowanie itp. będą kasowane bez dalszego informowania autora, a autor postu zostanie ostrzeżony a w przypadku ponownego zachowania, o którym mowa powyżej, Użytkownik zostanie usunięty.

II. KORZYSTANIE Z FSD/ZASADY UŻYTKOWANIA

1. Wszystkie zamieszczane przez użytkowników posty stają się ogólnie dostępną własnością forum i mogą być bez ograniczeń cytowane, kopiowane, digitalizowane lub w inny sposób rozpowszechniane w innych serwisach i mediach, po uprzednim podaniu źródła. Użytkownicy wyrażają zgodę na publikację ich treści.
2. Zakaz umieszczania tego samego postu na kilku Forach.
3. Tematy niezgodne z tematyką danego Forum będą przenoszone do odpowiadających tematyce, zamykane, lub całkowicie usuwane.
4. Tematy zdublowane (o tej samej tematyce, ale w innych kategoriach) będą kasowane.
5. Posty bezsensowne lub bardzo odbiegające od tematu będą usuwane.
6. Treść tematu powinna świadczyć o jego zawartości.
7. Moderatorzy i Administrator mają prawo do usunięcia postu, który obraża w jakiś sposób innych użytkowników lub nie jest na temat.
8. Zakaz prowadzenia prywatnych wojen na ogólnodostępnych działach – patrz pkt. 12 w rozdziale I.
9. Zakaz używania przekleństw i wulgaryzmów . Forum dla Sędziów RP posiada włączony system eliminacji wulgaryzmów, zastępując je ******. Mimo tego, prosimy zastosować się do tego punktu.
10. Uwagi o błędach ortograficznych czy interpunkcyjnych, oraz wszelkie słowne utarczki załatwia się prywatnymi wiadomościami (PW) – Ponadto Forum dla Sędziów RP posiada możliwość sprawdzenia pisowni podczas pisania wiadomości, z którego należy korzystać.
11. Na Forum nie można zamieszczać reklam innych forów – wyjątkiem jest uzyskanie zgody Administratora na powyższe działanie.
12. Moderatorzy i Administratorzy mają prawo do zamknięcia tematu w przypadku gdy jego autor dowiedział się tego, czego chciał, lub dyskusja odbiega od początkowych założeń.
13. Posty o treści "przyślij do mnie odpowiedź na e-mail" lub oczekuje pomocy na gg, tlenie itp., są niedopuszczalne. Pomocy udziela się wyłącznie na forum w odpowiednim dziale. Posty o pow. Tematyce będą kasowane.
14. Zabrania się używania dwóch lub więcej kont przez jedną osobę.
15. Rozprowadzanie wszelkiego rodzaju warezów za pomocą tego forum jest zabronione (sygnatury, tematy do oceny z forami o takiej tematyce, posty) i grozi otrzymaniem bana.
16. Osoby działające na niekorzyść forum otrzymują bana.
17. Zablokowanie dostępu do forum odbywa się poprzez nałożenie bana na nick, ip lub i jedno i drugie.
18. Osoba, która otrzymała bana nie może przeglądać Forum.
19. Po otrzymaniu bana osoba ma 3 dni na logiczne wyjaśnienie sytuacji w przypadku gdy zaszło jakieś nieporozumienie. Po tym czasie ban jest ostateczny i nie podlega dyskusji ani tym bardziej negocjacji ze strony innych użytkowników.
20. Osoba, która po raz trzeci złamie regulamin zostaje wyrzucona z Forum.

III. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1. Forum dla Sędziów RP zastrzega sobie prawo do udostępnienia danych Użytkownika odpowiednim organom (na ich wniosek) w przypadku podjęcia działań określonych polskim prawem, w przypadku złamania któregoś z zapisów pkt. 14 w rozdziale I.
2. Forum dla Sędziów RP zastrzega sobie prawo do zmiany postanowień niniejszego Regulaminu bez uprzedniego informowania o nich Użytkownika.
3. Niniejszy Regulamin wchodzi w życie z dniem 25 stycznia 2009 r.
Ostatnio edytowano środa, 10 marca 2010, 22:43 przez Dreed, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Dreed
Site Admin
Site Admin
 
Posty: 8506
Obrazy: 7
Obrazy: 7
Dołączył(a): niedziela, 30 listopada 2008, 23:58
Lokalizacja: SSR Jarosław
Kim jestem ?: Zły admin

Re: Regulamin forum

Postprzez Dreed » środa, 2 września 2015, 12:42

Zasady dostępu - Nasze Forum ma wprowadzone ograniczenia dla nowych (zarejestrowanych) użytkowników. Ma to zapobiegać spamerom i szukającym darmowych porad prawnych. Forum jest podzielone na trzy etapy dostępu, uzależnione od ilości postów użytkownika.

W celu uzyskania możliwości czytania i pisania w niektórych działach lub tematach, należy się wypowiedzieć w tematach dostępnych po rejestracji. 

Drugim etapem jest trzy posty użytkownika, co umożliwia dostęp do większości działów. Ostatnim etapem jest sześc postów i automatyczny wstęp do całej bazy forum.


Pamiętajcie, że posty mają być merytoryczne i na temat. Wypowiedzi nie na temat, nic nie wnoszące do dyskusji są kasowane. Forum żyje i pomaga dzięki Waszej wspólnej pracy.
"Staramy się być prawdziwi, mili i przyjaźni dla ludzi, ale czasem zdarzają się osoby, które potrafią to wykorzystać." -
Layne Staley
Avatar użytkownika
Dreed
Site Admin
Site Admin
 
Posty: 8506
Obrazy: 7
Obrazy: 7
Dołączył(a): niedziela, 30 listopada 2008, 23:58
Lokalizacja: SSR Jarosław
Kim jestem ?: Zły admin

Re: Regulamin forum

Postprzez Dreed » czwartek, 14 lipca 2016, 14:28

W chwili obecnej trwają prace nad zmianą regulaminu.
Avatar użytkownika
Dreed
Site Admin
Site Admin
 
Posty: 8506
Obrazy: 7
Obrazy: 7
Dołączył(a): niedziela, 30 listopada 2008, 23:58
Lokalizacja: SSR Jarosław
Kim jestem ?: Zły admin


Powrót do INFORMACJE TECHNICZNE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron