jak wyszukiwać informacje na forum

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

jak wyszukiwać informacje na forum

Postprzez kazanna » wtorek, 3 kwietnia 2012, 14:34

jak znaleźć na forum szukany temat/informacje :

1. klikasz w słowo Szukaj na górnym pasku

2. wpisujesz do wyszukiwania słowo klucz lub kilka- wtedy koniecznie zaznacz opcję "Szukaj wszystkich słów"

3. nieco niżej w opcjach wyszukiwania zaznaczamy "posty" lub "tematy " . Można zawęzić wyszukiwanie do określonego działu ( np. procedura cywilna )

4. można kliknąć "szukaj" albo jeszcze bardziej ograniczyć wyszukiwanie do postów z określonego okresu ( np. 1 dzień, tydzień miesiąc itp. )

5. polecam korzystanie z wyszukiwarki, bardzo ułatwia życie.... :cool:
"Nie narzucaj światu swojego formatu."
Sztaudynger
kazanna
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Postprzez cam » piątek, 15 czerwca 2012, 22:32

Czy w wyszukiwarce można zastosować opcje bardziej szczegółowego wyszukiwania? Np. umieszcznie wyszukiwanego słowa w cudzysłowiu. Czy wyszukiwanie uwzględnia odmianę fleksyjną wyrazów?
cam
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Ama » piątek, 15 czerwca 2012, 22:33

Maciej N napisał(a):Czy w wyszukiwarce można zastosować opcje bardziej szczegółowego wyszukiwania? Np. umieszcznie wyszukiwanego słowa w cudzysłowiu. Czy wyszukiwanie uwzględnia odmianę fleksyjną wyrazów?

próbuj ... metoda prób i błędów jest najlepsza ;)
Ama
Moderator
Moderator

Postprzez Morg » piątek, 15 czerwca 2012, 22:36

Maciej N napisał(a):Czy w wyszukiwarce można zastosować opcje bardziej szczegółowego wyszukiwania? Np. umieszcznie wyszukiwanego słowa w cudzysłowiu. Czy wyszukiwanie uwzględnia odmianę fleksyjną wyrazów?

Jak klikniesz w przycisk "Szukaj", to będziesz miał zaawansowane szukanie. :) Co potrafi, a co nie jest tam ładnie wyłożone:

Możesz używać AND aby określać, które słowa muszą znaleźć się w wynikach, OR dla tych, które mogą się tam znaleść i NOT dla tych, które nie mogą wystąpić. Znak * zastępuje dowolny ciąg znaków.
Żeby wyszukać wyrażenie, wpisz je pomiędzy "cudzysłowiami"
Nie będą znalezione znaki specialne, za wyjątkiem: @ . - _
Morg
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez cam » sobota, 16 czerwca 2012, 10:01

Dziękuję za odpowiedź. Rzeczywiście jest instrukcja. Człowiek szybciej pisze niż myśli ;). Wyszukiwarka rzeczywiście ma te funkcje - tak na przyszłość, jak ktoś będzie ją kiedyś ulepszać, to można pomyśleć o wersji zbliżonej do tej znajdującej się aktualnie w programie, w który zaopatrzony jest każdy sędzia ;). Cztery okienka, w którym każde domyślnie używa innego "spóljnika", no i odmianę fleksyjną. Pozdr.
cam
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Darkside » sobota, 16 czerwca 2012, 10:06

Maciej N napisał(a):Dziękuję za odpowiedź. Rzeczywiście jest instrukcja. Człowiek szybciej pisze niż myśli ;). Wyszukiwarka rzeczywiście ma te funkcje - tak na przyszłość, jak ktoś będzie ją kiedyś ulepszać, to można pomyśleć o wersji zbliżonej do tej znajdującej się aktualnie w programie, w który zaopatrzony jest każdy sędzia ;). Cztery okienka, w którym każde domyślnie używa innego "spóljnika", no i odmianę fleksyjną. Pozdr.
pisz do Dreeda :-P
Darkside

Re: jak wyszukiwać informacje na forum

Postprzez pioneer » środa, 7 listopada 2012, 21:43

Parędni temu zniknęła mi możliwość wyszukiwania wg słów kluczowych :oops: :cry: Coś popsułem?

-----
kazanna napisał(a):1. klikasz w słowo Szukaj na górnym pasku
2. wpisujesz do wyszukiwania słowo klucz lub kilka- wtedy koniecznie zaznacz opcję "Szukaj wszystkich słów"
[...]
5. polecam korzystanie z wyszukiwarki, bardzo ułatwia życie.... :cool:
pioneer
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Rozdzial 7 ustawy z 17.VII.2001 r., art. 42 ustawy z 23.IV.1964 r., art. 26 ustawy z 20.VIII.1997 r.

Postprzez Dreed » środa, 7 listopada 2012, 22:08

Tak - chwilowo wyszukiwarka jest wyłączona - cały czas pracuje skrypt odbudowujący bazę wyszukiwarki, ale trwa to nawet do 3 dni ;)
Chwilę cierpliwości :mrgreen:
Dreed
Site Admin
Site Admin

Obrazy: 7
Obrazy: 7
Kim jestem ?: Zły admin

Re: jak wyszukiwać informacje na forum

Postprzez taikoubou » poniedziałek, 1 kwietnia 2013, 01:10

Jeżeli ktoś z jakiegoś powodu chce napisać coś, czego nie dałoby się znaleźć w wyszukiwarkach, może zrobić to w formie umieszczenia zdjęcia.
A więc pisze dany tekst, np Imię Nazwisko itdd, robi częściowy zrzut ekranu programem np Narzędzie Wycinanie (jest w Windows Vista i Windows 7), wysyła obrazek na stronę http://www.zapodaj.net lub http://www.imageshack.us (tu trzeba się zarejestrować), a na końcu udostępnia link. Przykad:
Obrazek
taikoubou
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: nie jestem sędzią

Powrót do INFORMACJE TECHNICZNE