O dropboxie

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Postprzez Iustus » niedziela, 22 kwietnia 2012, 21:31

Johnson - ja tak z innej beczki.
Niedawno zarejestrowałem się na Drop boksie.
Fajna sprawa, tylko nad jednym się zastanawiam - wrzucasz tam pliki związane z pracą (orzeczenia,uzasadnienia itp.)?
Chyba trochę nie bardzo, co?
Iustus

Postprzez Johnson » niedziela, 22 kwietnia 2012, 21:42

Rozumiem że chodzi o bezpieczeństwo? Myślę że dropbox jest bezpieczniejszy niż pendrive (którego można zgubić). Dropbox jest szyfrowany i takie tam.

Jeśli nie masz zaufania do firmy która to prowadzi to jest na to sposób.
Zamiast wrzucać kluczowe pliki bezpośrednio na Dropboxa tworzysz na nim "kontener" za pomocą programu T r u e C r y p t i synchronizujesz ten kontener.
Potem by dostać się do wnętrza tego kontenera i do tych kluczowych plików musisz podać hasło które znasz tylko ty. "Kontener" TrueCrypta po podaniu hasła jest widoczny z poziomu systemu komputerowego jako kolejna partycja (literka dysku). W dodatku informatycy sądowi - przynajmniej u mnie nie mają żadnego problemu - nie stawiają oporu ;) - z instalacją tego darmowego programu. U nas zaszyfrowali tym nawet laptopy.
Johnson
VIP
VIP

Kim jestem ?: nieważne

Postprzez Iustus » niedziela, 22 kwietnia 2012, 22:16

Johnson napisał(a):Rozumiem że chodzi o bezpieczeństwo? Myślę że dropbox jest bezpieczniejszy niż pendrive (którego można zgubić). Dropbox jest szyfrowany i takie tam.

Jeśli nie masz zaufania do firmy która to prowadzi to jest na to sposób.
Zamiast wrzucać kluczowe pliki bezpośrednio na Dropboxa tworzysz na nim "kontener" za pomocą programu T r u e C r y p t i synchronizujesz ten kontener.
Potem by dostać się do wnętrza tego kontenera i do tych kluczowych plików musisz podać hasło które znasz tylko ty. "Kontener" TrueCrypta po podaniu hasła jest widoczny z poziomu systemu komputerowego jako kolejna partycja (literka dysku). W dodatku informatycy sądowi - przynajmniej u mnie nie mają żadnego problemu - nie stawiają oporu ;) - z instalacją tego darmowego programu. U nas zaszyfrowali tym nawet laptopy.

Próbowałem tego True Crypt i utworzylem w DropBoksie kontener. Ale gdy próbowałem go otworzyć, to wyskoczył komunikat "jakiego programu użyć do uruchomienia tego pliku" itd. I nie mogłem go otworzyć.
Być może coś źle zrobiłem.

Jeśli chodzi o pen-drive to akurat u mnie w sądzie one są bezpieczne, bo zarówno pen-drive'y, jak i laptopy mamy zaszyfrowane.

[ Dodano: Nie Kwi 22, 2012 10:19 pm ]
A nie ukrywam, że DropBox postrzegam jako bardzo użyteczne rozwiązanie - zwłaszcza odkąd sprawiłem sobie tablet z modemem 3G.
Iustus

Postprzez Johnson » niedziela, 22 kwietnia 2012, 22:31

Iustus napisał(a):Próbowałem tego True Crypt i utworzylem w DropBoksie kontener. Ale gdy próbowałem go otworzyć, to wyskoczył komunikat "jakiego programu użyć do uruchomienia tego pliku" itd. I nie mogłem go otworzyć.
Być może coś źle zrobiłem.

No, na pewno. Trucrypt bardzo łatwo się obsługuje. Może warto przeczytać instrukcję ;)

Zrób tak:
** tworząc kontener - wskazujesz nowy plik na komputerze - wskazujesz nazwę i miejsce gdzie go i zapisać (w tym wypadku w folderze Dropboxa). Nadając nazwę zapisz go z rozszerzeniem (to co po kropce), powiedzmy nazwa_kontenera.tc
no i teraz
1) możesz przypisać to rozszerzenie do programu Trucrpta - najłatwiej będzie to zrobić poprzez kliknięcie prawym przyciskiem myszy (PPM) na kontenerze i wybranie otwórz za pomocą -> wybierz program. W okienku które się pojawił wskazujesz plik wykonywalny Trucrypta oraz zahaczasz "zawsze używaj tego programu do otworzenia plików tego typu". Po tej operacji kliknięcie kontenera z rozszerzeniem .tc będzie uruchomiało TrueCrypta
2) w okienku które pojawia się po uruchomieniu Truecrypta:
a) wybierasz literkę którą chcesz przypisać do kontenera
b) poniżej wybierasz "Select file" i wskazujesz plik kontenera
c) klikasz "Mount"
d) podajesz hasło i gotowe

Jeśli synchronizujesz przez Dropboxa musisz pamiętać by przed synchronizacją odmontować kontener - tak jak w punkcie 2 z tym że pod c klikasz "Dismount" a potem musisz poczekać aż dropbox wyśle nową wersje kontenera w chmurę.

Iustus napisał(a):Jeśli chodzi o pen-drive to akurat u mnie w sądzie one są bezpieczne, bo zarówno pen-drive'y, jak i laptopy mamy zaszyfrowane.

A czym, że tak z ciekawości spytam ?

No i muszę Cie zganić że nie skorzystałeś z mojego polecenia - dostałbyś 500 MB więcej <uoee>
Johnson
VIP
VIP

Postprzez Iustus » niedziela, 22 kwietnia 2012, 22:40

Johnson napisał(a):
Iustus napisał(a):uot;]
Jeśli chodzi o pen-drive to akurat u mnie w sądzie one są bezpieczne, bo zarówno pen-drive'y, jak i laptopy mamy zaszyfrowane.

A czym, że tak z ciekawości spytam ?

No i muszę Cie zganić że nie skorzystałeś z mojego polecenia - dostałbyś 500 MB więcej <uoee>

Nie pamietam czym. A nie mam laptopa żeby sprawdzić, bo go zostawiłem w robocie.
Ale podobno jakiś dosyć drogi program.

A co do tego polecenia, to po prostu nie wiedziałem. Zarejestrowalem się tam jakieś 2 tygodnie temu (w związku z tym tabletem), a dzisiaj przypadkiem zobaczyłem tutaj, że Ty to też polecasz.
Iustus

Postprzez Johnson » niedziela, 22 kwietnia 2012, 22:45

Iustus napisał(a):Zarejestrowalem się tam jakieś 2 tygodnie temu (w związku z tym tabletem), a dzisiaj przypadkiem zobaczyłem tutaj, że Ty to też polecasz.

Jak długo nie używasz, to może warto zarejestrować się jeszcze raz (na inny adres emajla). 500 MB piechotą nie chodzi ;)

Ale jak tam uważasz.

Na tableta o ile masz tam Androida
- to polecam jeszcze Box.net - tam dają 50 GB (albo dawali ?!)
- użycie aparatu fotograficznego w tablecie i pozwolenie Dropbox na automatyczne wysyłanie zdjęć z tabletu (tylko ustaw tylko na wi-fi) też daje bonus na Dropbox
Johnson
VIP
VIP

Postprzez Iustus » niedziela, 22 kwietnia 2012, 22:57

Johnson napisał(a):
Iustus napisał(a):Zarejestrowalem się tam jakieś 2 tygodnie temu (w związku z tym tabletem), a dzisiaj przypadkiem zobaczyłem tutaj, że Ty to też polecasz.

Jak długo nie używasz, to może warto zarejestrować się jeszcze raz (na inny adres emajla). 500 MB piechotą nie chodzi ;)

Ale jak tam uważasz.

Na tableta o ile masz tam Androida
- to polecam jeszcze Box.net - tam dają 50 GB (albo dawali ?!)
- użycie aparatu fotograficznego w tablecie i pozwolenie Dropbox na automatyczne wysyłanie zdjęć z tabletu (tylko ustaw tylko na wi-fi) też daje bonus na Dropbox

Pomyślę o tej ponownej rejestracji.

A co do tych "chmurowych" dysków wirtualnych to mam jeszcze Asus Webstorage (dodane do tabletu). I to bez limitu danych. Ale to jest bez sensu, bo dają to tylko na rok, a później trzeba płacić (a jak nie to traci się dostęp do danych).

Tak jest przy zakupie Asus Eee Pad Transformer (jak mój).
Lepiej jest przy Asus Eee Pad Transformer Prime, bo tam dają 8GB bezterminowo.
Iustus

Postprzez Johnson » niedziela, 22 kwietnia 2012, 23:07

Iustus napisał(a):A co do tych "chmurowych" dysków wirtualnych to mam jeszcze Asus Webstorage (dodane do tabletu). I to bez limitu danych. Ale to jest bez sensu, bo dają to tylko na rok, a później trzeba płacić (a jak nie to traci się dostęp do danych).

Tak jest przy zakupie Asus Eee Pad Transformer (jak mój).
Lepiej jest przy Asus Eee Pad Transformer Prime, bo tam dają 8GB bezterminowo.

No właśnie ... tablet czy komputer nie jest wieczny i to bezterminowo oznacza, zapewne że potem musiałbyś używać kolejnego sprzętu tej firmy albo pożegnać się z danymi. Lepiej więc używać czegoś nie związanego ze sprzętem.

Z darmowych chumrek jest jeszcze skydrive.live.com i Amazon Cloud Drive
Johnson
VIP
VIP

Postprzez Iustus » niedziela, 22 kwietnia 2012, 23:13

A tak w sferze marzeń - gdyby nam taką służbową "chmurkę" zorganizowali - byłoby fajnie. :)
Iustus

Postprzez galerius » wtorek, 24 kwietnia 2012, 12:51

skoro dropbox wymaga dostępu do internetu to równie dobrze można przesyłać dokumenty na własną skrzynkę mailową jako wersje robocze, choćby w wersji zaszyfrowanego załącznika. Dostęp również z każdego miejsca.

[ Dodano: Wto Kwi 24, 2012 12:53 pm ]
U mnie na google.com mam 7 GB miejsca
galerius
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Johnson » wtorek, 24 kwietnia 2012, 12:54

galerius napisał(a):skoro dropbox wymaga dostępu do internetu to równie dobrze można przesyłać dokumenty na własną skrzynkę mailową jako wersje robocze, choćby w wersji zaszyfrowanego załącznika. Dostęp również z każdego miejsca.

Niestety nie "równie dobrze" bo Drobox robi to automatycznie, na jednym pliku oszczędzasz parę minut.
Johnson
VIP
VIP

Postprzez galerius » sobota, 28 kwietnia 2012, 15:54

Johnson napisał(a):
galerius napisał(a):skoro dropbox wymaga dostępu do internetu to równie dobrze można przesyłać dokumenty na własną skrzynkę mailową jako wersje robocze, choćby w wersji zaszyfrowanego załącznika. Dostęp również z każdego miejsca.

Niestety nie "równie dobrze" bo Drobox robi to automatycznie, na jednym pliku oszczędzasz parę minut.

Przyznaję rację założyłem konto na dysku Microsoft
galerius
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Johnson » niedziela, 29 kwietnia 2012, 13:00

galerius napisał(a):Przyznaję rację założyłem konto na dysku Microsoft

SkyDrive ma niewątpliwie duży plus - powierzchnię. Ale plusem Droboxa jest to że istnieje wersja klienta która nie wymaga instalacji (portable), co pozwala go używać również na komputerach z uprawnieniami zwykłego użytkownika.
Johnson
VIP
VIP

Powrót do INFORMACJE TECHNICZNE