Publikacja wpisów na Forum na www.ebos.pl

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Postprzez inger » niedziela, 12 sierpnia 2012, 00:09

chciałabym ostrzec, że dyskusje miedzy innymi z tego działu - są publicznie dostępne na www.ebos.pl (w tej chwili ten wątek jeszcze nie, nie wiem jak często są pobierane).
zauważyłam, że wyszukując jakieś zagadnienie przez google obecnie te dykusje są wysoko pozycjonowane, a jak się wpisze słowa kluczowe + ebos (co nawet czasem podpowiada sama wyszukiwarka) to na pierwszym miejscu. Twój kazus zawiera wiele szczegółow i łatwo można zidentyfikować sprawę. nie można wykluczyć sytuacji, że i mecenasi internetem się posługują :mrgreen:, gdyby pełnomocnik trafił na taki wątek, zwłaszcza w toku sprawy, byłoby to lekko niezręczne.
inger
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez TEZ » niedziela, 12 sierpnia 2012, 01:47

To kopiowane wątków merytorycznych na ebos.pl musi się skończyć! To się robi biuro porad prawnych :evil: Ja już miałem niezbyt komfortowa sytuację. Tym bardziej, że występuje pod dość jednoznacznym nickiem :cool: Zwracałem na to uwagę Administratorowi, ale jak widać nieskutecznie. Jeśli w dalszym ciągu watki merytoryczne będą kopiowane i udostępniane na ebos-ie, to ja się w nich nie będę już wypowiadał.

Przed chwila sprawdziłem, że skopiowane już zostały moje wpisy z sierpnia br... :evil: Zdaje się, że wszystko jest kopiowane jak leci.

Żeby nie być gołosłownym:

http://ebos.pl/opinie_prawne/5080_dom_z ... tml#299431

To jest mój ostatni wpis na forum dopóki wpisy nie przestaną być kopiowane i publikowane na innych portalach. Ja się na to nie zgadzałem i nie zgadzam, nawet jeśli regulamin forum pozwala Administratorowi na takie rzeczy.
TEZ

Postprzez Gotka » niedziela, 12 sierpnia 2012, 07:51

popieram Tezeta!!!
ja z tych powodów staram się nie pisać w wątkach merytorycznych...
to powinno służyć tylko nam, a nie jako porady prawne dla ogółu
Bądź wierny Idź
Gotka
VIP
VIP

Postprzez cezary » niedziela, 12 sierpnia 2012, 09:12

nie ma obawy z identyfikacją sprawy(mecenasa obecnie brak, pewne rzeczy z kazusu specjalnie pozmieniałem), ale z tym ebosem rzeczywiście trzeba coś zrobić, czy rzeczywiście nie ma jakiś instrumentów które przeciwdziałałyby kopiowaniu wątków z forum?
Iniuriam ipse facias, ubi non vindices- Jeżeli nie zwalczasz niesprawiedliwości, sam ją popełniasz
cezary
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Niepoprawnym optymistą

Publikacja wpisów na Forum na www.ebos.pl

Postprzez TEZ » niedziela, 12 sierpnia 2012, 13:23

Apeluję do Administracji Forum o niezwłoczne zablokowanie możliwości kopiowania i publikowania na www.ebos.pl wpisów z wątków merytorycznych (prawo cywilne, postępowanie cywilne, itp.)!!!

Wpisy z forum są publikowane na ww. portalu na bieżąco, bez konieczności rejestracji, logowania się. Bardzo łatwo do nich dotrzeć bo są widoczne na pierwszej stronie (tzw. powitalnej).
Jest nawet specjalny dział "opinie prawne" :evil:

http://www.ebos.pl/opinie_prawne.html

Nie zgadzam na publikacje moich wpisów, które publikuję na forum pod własnym imieniem i nazwiskiem. Nie muszę chyba tłumaczyć jak niezręczne, czy nawet kłopotliwe to może być, zwłaszcza gdy odnosimy się (nawet nie podając danych stron) do spraw które prowadzimy lub prowadziliśmy...

Nigdy nie wyrażałem zgody na publikowanie moich "opinii prawnych" bo takich nie wyrażam, a jedynie biorę udział w dyskusjach na forum przeznaczonym dla sędziów. Przypominam, że sędziom nie wolno udzielać porad prawnych, a niestety mam takie skojarzenia jak czytam to co jest publikowane na "ebosie".
Wiem o tym, iż wiele osób zaprzestało udziału w dyskusjach merytorycznych, właśnie z tego powodu.

Wiele miesięcy temu zwracałem uwagę na ten problem Administratorowi Dreedowi - niestety bez efektu :cry: . Rozmawiałem także z kilkoma innymi osobami administrującymi Forum. I dalej nic :cry:

Wobec powyższego, z przykrością muszę oświadczyć, iż jeżeli w ciągu tygodnia wpisy z działów merytorycznych nie przestaną być publikowane na stronie www.ebos.pl, użytkownik "Tomasz Zawiślak" zniknie z forum.
Chciałbym także, aby moje stare wpisy zniknęły z ww. strony.
TEZ

Re: Publikacja wpisów na Forum na www.ebos.pl

Postprzez Darkside » niedziela, 12 sierpnia 2012, 13:36

Tomasz Zawiślak napisał(a):Apeluję do Administracji Forum o niezwłoczne zablokowanie możliwości kopiowania i publikowania na www.ebos.pl wpisów z wątków merytorycznych (prawo cywilne, postępowanie cywilne, itp.)!!!

Wpisy z forum są publikowane na ww. portalu na bieżąco, bez konieczności rejestracji, logowania się. Bardzo łatwo do nich dotrzeć bo są widoczne na pierwszej stronie (tzw. powitalnej).
Jest nawet specjalny dział "opinie prawne" :evil:

http://www.ebos.pl/opinie_prawne.html

Nie zgadzam na publikacje moich wpisów, które publikuję na forum pod własnym imieniem i nazwiskiem. Nie muszę chyba tłumaczyć jak niezręczne, czy nawet kłopotliwe to może być, zwłaszcza gdy odnosimy się (nawet nie podając danych stron) do spraw które prowadzimy lub prowadziliśmy...

Nigdy nie wyrażałem zgody na publikowanie moich "opinii prawnych" bo takich nie wyrażam, a jedynie biorę udział w dyskusjach na forum przeznaczonym dla sędziów. Przypominam, że sędziom nie wolno udzielać porad prawnych, a niestety mam takie skojarzenia jak czytam to co jest publikowane na "ebosie".
Wiem o tym, iż wiele osób zaprzestało udziału w dyskusjach merytorycznych, właśnie z tego powodu.

Wiele miesięcy temu zwracałem uwagę na ten problem Administratorowi Dreedowi - niestety bez efektu :cry: . Rozmawiałem także z kilkoma innymi osobami administrującymi Forum. I dalej nic :cry:

Wobec powyższego, z przykrością muszę oświadczyć, iż jeżeli w ciągu tygodnia wpisy z działów merytorycznych nie przestaną być publikowane na stronie www.ebos.pl, użytkownik "Tomasz Zawiślak" zniknie z forum.
Chciałbym także, aby moje stare wpisy zniknęły z ww. strony.

Tomku te kilka osób administrujących forum w tej kwestii nie ma nic do powiedzenia, anyway postaram się skontaktować z Dreedem.
Darkside

Postprzez Włóczykij » niedziela, 12 sierpnia 2012, 14:54

zatem też jeszcze raz powtórzę, że także mi się cos takiego nie widzi
do tego dodam, że robi sie jakoś bez sensu
/ps. czym innym jest to, że dostanie się do forum nie jest ograniczone dla niesędziów, a czym innym korzystanie z niego bez żadengo odnotowania się na forum/
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)

? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
? https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/ ... eniem.html
357
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Postprzez Darkside » niedziela, 12 sierpnia 2012, 16:35

Skontaktowałem się z Dreedem i wysłałem wiadomość do ebos , to wszystko co ja mogę zrobić, reszta to działka Administratora.
Darkside

Postprzez Alicja » niedziela, 12 sierpnia 2012, 16:51

Zgadzam się z Tomkiem. Już kiedyś ten problem był podnoszony tu na forum, lecz nasze głosy przeciwko kopiowaniu postów na ebos.pl nie znalazł uznania w oczach moderatorów i administratora :/:
Alicja

Postprzez meluzyna » niedziela, 12 sierpnia 2012, 17:02

juz ponad rok temu była dyskusja na ten temat, możecie częśc zobaczyć http://sedziowie.kei.pl/phpBB2/search.p ... 5&start=25

wiele osób było przeciwnych umieszczaniu treści z forum na Ebos.pl ale wtedy mówiono że administrator wyraził na to zgodę..

zobaczcie jeszcze wpis Ebosa z 28.04.2011 na stronie http://sedziowie.kei.pl/phpBB2/search.p ... 5&start=25
meluzyna
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Sofista » niedziela, 12 sierpnia 2012, 17:13

Tomasz Zawiślak napisał(a):To kopiowane wątków merytorycznych na ebos.pl musi się skończyć! To się robi biuro porad prawnych :evil: Ja już miałem niezbyt komfortowa sytuację. Tym bardziej, że występuje pod dość jednoznacznym nickiem :cool: Zwracałem na to uwagę Administratorowi, ale jak widać nieskutecznie. Jeśli w dalszym ciągu watki merytoryczne będą kopiowane i udostępniane na ebos-ie, to ja się w nich nie będę już wypowiadał.

Przed chwila sprawdziłem, że skopiowane już zostały moje wpisy z sierpnia br... :evil: Zdaje się, że wszystko jest kopiowane jak leci.

Żeby nie być gołosłownym:

http://ebos.pl/opinie_prawne/5080_dom_z ... tml#299431

To jest mój ostatni wpis na forum dopóki wpisy nie przestaną być kopiowane i publikowane na innych portalach. Ja się na to nie zgadzałem i nie zgadzam, nawet jeśli regulamin forum pozwala Administratorowi na takie rzeczy.

A dlaczego moderatorzy nie zabespieczą stron przed kopiowaniem :evil: było by po kłopocie <luzik>
„All animals are equal but some animals are more equal than others"
Sofista
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez kazanna » niedziela, 12 sierpnia 2012, 18:15

darky już wyjaśniał, że w tej kwestii decyzje podejmuje wyłącznie Dreed...
"Nie narzucaj światu swojego formatu."
Sztaudynger
kazanna
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Postprzez Alicja » niedziela, 12 sierpnia 2012, 18:41

kazanna napisał(a):darky już wyjaśniał, że w tej kwestii decyzje podejmuje wyłącznie Dreed...

wiem, czytałam... ale chodziło mi o to, żeby Dreed wiedział, że jest więcej osób na forum, którzy mają takie zdanie na ten temat jak Tomek Zawiślak :)
Alicja

Postprzez TEZ » niedziela, 12 sierpnia 2012, 20:13

Darkside napisał(a):Skontaktowałem się z Dreedem i wysłałem wiadomość do ebos , to wszystko co ja mogę zrobić, reszta to działka Administratora.

Dziękuję Dark. Czekam na decyzje Admina.
TEZ

Postprzez Johnson » niedziela, 12 sierpnia 2012, 22:32

Tomasz Zawiślak napisał(a):Chciałbym także, aby moje stare wpisy zniknęły z ww. strony. [/b]

Myślę, że skutków publikacji na eboos nie da się cofnąc. Co poszło w świat, to poszło. Google wszystko ma.
Johnson
VIP
VIP

Kim jestem ?: nieważne

Postprzez rudy kot » poniedziałek, 13 sierpnia 2012, 13:23

Johnson napisał(a):
Tomasz Zawiślak napisał(a):Chciałbym także, aby moje stare wpisy zniknęły z ww. strony. [/b]

Myślę, że skutków publikacji na eboos nie da się cofnąc. Co poszło w świat, to poszło. Google wszystko ma.

ale można by przynajmniej zapobiec kopiowaniu na przyszłość
rudy kot
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez monikissima » poniedziałek, 13 sierpnia 2012, 15:13

Ja też zgadzam się z Tomkiem.
monikissima

Postprzez Sofista » poniedziałek, 13 sierpnia 2012, 18:18

Johnson napisał(a):

Zawsze można zwrócić się oficjalnym pismem o zaprzestanie naruszeń i przywrócenie stanu poprzedniego. Naruszenie twórczości naukowej podlega ochronie nieprawdaż :-P
„All animals are equal but some animals are more equal than others"
Sofista
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez EBOS.PL » poniedziałek, 13 sierpnia 2012, 22:43

Witam, jak to mówią ... nic o nas bez nas ...
Zacznę od tego, że nie doszło i nie dochodzi do jakichkolwiek naruszeń, o których pisze Sofista, ponieważ działaliśmy i działamy za zgodą Administratora Forum.

Co do korespondencji Darkside, to potwierdzam, została przez nas odebrana. W tej sprawie będziemy kontaktować się z Administratorem-Dreedem i z pewnością do końca tego tygodnia podjęte zostaną stosowne decyzje.
Ostatnio edytowano sobota, 18 sierpnia 2012, 14:54 przez EBOS.PL, łącznie edytowano 1 raz
EBOS.PL
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Postprzez Łukasz » sobota, 18 sierpnia 2012, 13:51

Koniec tygodnia zbliża się wielkimi krokami
Ostatnio edytowano sobota, 18 sierpnia 2012, 14:54 przez Łukasz, łącznie edytowano 1 raz
Łukasz
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez karuzelka » sobota, 18 sierpnia 2012, 15:10

Swego czasu przetoczyła się tu dyskusja dotycząca kopiowania całego forum na stronie ebos.pl. Wnioski były mniej więcej takie, że internet ma swoje prawa, a jak już decydujesz się cokolwiek zamieścić, to Twoja wypowiedź staje się wypowiedzią publiczną.
Po tej dyskusji się zamknęłam.
Potem była druga dyskusja, po której zaprzestano automatycznego kopiowania przynajmniej niektórych wątków.

Chciałabym jednak wiedzieć, czy to aktualne kopiowanie większości wątków za zgodą Dreeda obejmuje także zgodę Admina na nadawanie takich podtytułów wątkom forum, których tu nie ma, jak również sugerowanie społeczeństwu, że udzielamy porad i opinii prawnych ?

Wklejam przykładowo z ebos.pl:

Zdaniem Sędziego – dyskusje Sędziów RP - forum Sędziów RP
Forum wymiany poglądów w sprawach zawodowych i nurtujących środowisko sędziowskie, porady prawne, opinie prawne, uzasadnienia, prawda o zawodzie sędziego, wymiana poglądów, doświadczeń, informacji;
pomaga wyrobić sobie zdanie o nowych rozwiązaniach prawnych, poszerza wiedzę o środowisku zawodowym.

Błędy w kodeksach
o przepisach, które stanowią problemy sędziom

o co tu chodzi ? :roll:

Uzasadnienia
podpowiedzi dla piszących uzasadnienia

Karne materialne - kodeks karny
dyskusje na temat trudnych spraw z zakresu kodeksu karnego

Cywilne materialne - kodeks cywilny
dyskusje na temat trudnych spraw z zakresu kodeksu cywilnego

Prawo rodzinne - kodeks rodzinny i opiekuńczy
stosowane praktyki w prawie rodzinnym

A powyżej takie ciekawe zestawienie, z którego wynika, że nie ma trudnych spraw z zakresu prawa rodzinnego.

poprawione -mod
Ostatnio edytowano poniedziałek, 20 sierpnia 2012, 00:16 przez karuzelka, łącznie edytowano 1 raz
karuzelka
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez kropek » sobota, 18 sierpnia 2012, 20:10

Karuzelko, całość materiałów forum idzie pod kasłem "opinie prawne":
"Zdaniem Sędziego – dyskusje Sędziów RP - forum Sędziów RP
Forum wymiany poglądów w sprawach zawodowych i nurtujących środowisko sędziowskie, porady prawne, opinie prawne, uzasadnienia, prawda o zawodzie sędziego, wymiana poglądów, doświadczeń, informacji;
pomaga wyrobić sobie zdanie o nowych rozwiązaniach prawnych, poszerza wiedzę o środowisku zawodowym.
Aby zobaczyć wszystkie kategorie dyskusji, kliknij tutaj: http://www.ebos.pl/opinie_prawne.html "

Ale przecież to też skonstatowano przed rokiem :(
kropek
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez karuzelka » sobota, 18 sierpnia 2012, 20:53

Wiem przecież o tym, ale czekam, aby wreszcie Dreed się na ten temat wypowiedział, bo jakoś nie przypominam sobie, aby tu, na forum, cokolwiek o tym kopiowaniu pisał.
Widzę jednak, że nie tylko mnie to kopiowanie zniechęca do forum i uniemożliwia mi od dawna pisanie tutaj czegokolwiek, bo okazuje się, że forumowiczów myślących podobnie do mnie jest jednak sporo.
No, cóż, nadal będę tylko wklejać linki. :oops:
karuzelka
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez katelra » sobota, 18 sierpnia 2012, 23:18

ludzka napisał(a):Mnie się nie podoba także to, że nasze inne posty są przenoszone na ebosa... Jest tam dział sędziowie o sobie i o swoim zawodzie. Jeśli ktoś chce, to niech się tutaj zaloguje, popisze i czyta.

popieram
katelra
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez M.A.E. » niedziela, 19 sierpnia 2012, 12:23

poczekajmy do jutra zna ostatnią niedzielę, Dreed jest na urlopie za granicą
M.A.E.

Następna strona

Powrót do INFORMACJE TECHNICZNE