Zasady dostępu do całości forum

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Postprzez Darkside » środa, 27 kwietnia 2011, 17:51

romanoza napisał(a):Wiem, bo ropucha i mnie cytował Nasz Dziennik, co mi akurat nie przeszkadza. Ale wierzę, że innym przeszkadza. Nawet jeżeli 4 posty są iluzoryczne, to jednak trzeba się jakąś aktywnością wykazać. A nie wejść na bez kłopotu i czytać wszystko.
romi, ja podziele oburzenie (sorki za brak polskiej czcionki ale tu gdzie jestem nie mam) wtedy gdy wyciek z forum bedzie prawdziwy, 4 posty to smiech na sali, to fikcja:

1. czesc jestem sedzia z 4 letnim stazem
2. zaspokajajac wasza ciekawosc , orzekam w cywilnym
3. dzieki za mile powitanie
4. teraz sobie poczytam, moze cos jeszcze napisze

Gdy na forum beda dzialy prawdziwie zabiezpieczone a uwazam, ze takie powinny byc wszystkie luzne i o prawie, to wtedy pogadamy o wyciekach z forum.
Ostatnio edytowano środa, 27 kwietnia 2011, 19:59 przez Darkside, łącznie edytowano 1 raz
Darkside

Re: wszystko zgodnie z ustaleniami

Postprzez iga » środa, 27 kwietnia 2011, 21:15

EBOS.PL napisał(a):
iga napisał(a):
EBOS.PL napisał(a): Selekcję tematów dokonaliśmy wewnętrznie, a następnie przekazaliśmy
do akceptacji, którą to otrzymaliśmy.

hm... przyznam, że jestem - podobnie jak inni userzy - niemile zaskoczona faktem kopiowania tego forum. Szanowny Ebos wie, że dostęp do niektórych działów tego forum jest uzależniony od aktywności usera (zalogowania się a następnie ilości napisanych postów). Jest to dość symboliczna granica, ale jest. Z tego co widzę Państwo kopiujecie beż żadnych oporów także te działy, do których dostęp ograniczony jest największą liczbą postów.
Zachowanie Państwa - to tak jak zaprosić kogoś do domu, a potem ten ktoś nadużywa naszego zaufania, nie szanuje tych naszych granic. Postepowanie takie uważam za co najmniej gruby nietakt. Zwracam też uwagę, że część osób tu piszących występuje pod własnym nazwiskiem - a nie macie Państwo zgody tych osób na publikowanie ich postów na swoim portalu. W związku z czym zdecydowanie domagam się usunięcia z Państwa strony wszystkich tych działów niniejszego forum, które nie są dostępne dla osób niezalogowanych na forum sędziów.

Witam!
Gdybyśmy nie otrzymali ewidentnej zgody od głównego, zarządzającego Admina, nawet odrobina Forum nie pojawiłaby się na www.ebos.pl . O motywach takiego pomysłu pisałem już wcześniej. Ale powtórzę się w jednej kwestii; czyż nie walczycie Państwo o to aby społeczeństwo więcej wiedziało o Waszej trudnej pracy, o Waszych słusznych oczekiwaniach od kolejnych ekip rządzących? Chętnie oddamy Państwu wiele więcej miejsca na www.ebos.pl dla promocji Waszej wizji zawodu sędziego, wizji ogólnie sądownictwa, pewnie nierzadko odmiennego od obecnie panującego.

Nie nadużyliśmy niczyjego zaufania, ponieważ nie zrobiliśmy tego samowolnie lecz (powtórzę) za zezwoleniem; trudno więc nazwać to nietaktem.

Niejednokrotnie czytałem o tym na tym Forum, że dziennikarze z innych mediów korzystając z treści postów (legalnie rejestrując się i logując na Forum) w niezbyt dobrym świetle pokazywali tą czy inną sprawę, tego czy innego sędziego.

W obecnej sytuacji nikt niczego nie przekręca, nie manipuluje, pokazuje wprost.

Zwracam honor - faktycznie regulamin forum na to zezwala (chyba powinnam podać się do dymisji :oops: :mrgreen: ) - po prostu nie rozumiem po co istnieją zasady dostępności na tym forum skoro wszystko co tu piszemy może być swobodnie kopiowane i czytane na innych stronach (ale to oczywiście jest kwestia do wyjaśnienia z Dreedem).
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez AQUA » środa, 27 kwietnia 2011, 21:17

Regulamin forum wszedł w życie 29 stycznia 2009r.
Mea culpa, bo nie przeczytałam wcześniej, to jest w dniu jego wejścia w życie. :oops:

Niestety, moja druga culpa, równie poważna: nie pamiętam, niestety, regulaminu, który obowiązywał w dacie mojej rejestracji na forum, to jest w lutym 2008r. :oops: :cry:
AQUA
VIP
VIP

Postprzez iga » środa, 27 kwietnia 2011, 21:28

giedrys napisał(a): Ponadto wszyscy piszący mają chyba świadomość, że jest to forum publiczne i tak naprawdę ogólnodostępne, w przeciwieństwie do rożnego rodzaju forów środowiskowych zamkniętych, gdzie następuje weryfikacja tożsamości usera. Gdyby to było tego rodzaju forum, to ani mnie, ani Ebosa (też pełnoprawnego usera) by tu nie było.

wszyscy tu piszący mają świadomość, że jest to forum publiczne i nie wstydzą się swoich postów (mam nadzieję) - ale w sytuacji gdyby pojawił się tu jakiś agresywny user (dajmy na to przegrana strona procesu) jesteśmy w stanie zapanować nad sytuacją - podczas gdy na innych stronach osoba ta pod naszymi wypowiedziami może pisać co chce, obrzucać nas błotem - a my nie będziemy nawet tego świadomi. Ja doceniam punkt widzenia Ebosa (przybliżenie naszego środowiska ludziom) ale Ebos nie docenia naszych stron (gdyby poczytał niektóre ich pisma :twisted: ).
Na stronach internetowych funkcjonują blokady kopiowania - i osobiście widziałabym tu taką potrzebę.
iga
Global Moderator
Global Moderator

szalony user

Postprzez EBOS.PL » czwartek, 28 kwietnia 2011, 08:47

iga napisał(a):
giedrys napisał(a): Ponadto wszyscy piszący mają chyba świadomość, że jest to forum publiczne i tak naprawdę ogólnodostępne, w przeciwieństwie do rożnego rodzaju forów środowiskowych zamkniętych, gdzie następuje weryfikacja tożsamości usera. Gdyby to było tego rodzaju forum, to ani mnie, ani Ebosa (też pełnoprawnego usera) by tu nie było.

wszyscy tu piszący mają świadomość, że jest to forum publiczne i nie wstydzą się swoich postów (mam nadzieję) - ale w sytuacji gdyby pojawił się tu jakiś agresywny user (dajmy na to przegrana strona procesu) jesteśmy w stanie zapanować nad sytuacją - podczas gdy na innych stronach osoba ta pod naszymi wypowiedziami może pisać co chce, obrzucać nas błotem - a my nie będziemy nawet tego świadomi. Ja doceniam punkt widzenia Ebosa (przybliżenie naszego środowiska ludziom) ale Ebos nie docenia naszych stron (gdyby poczytał niektóre ich pisma :twisted: ).
Na stronach internetowych funkcjonują blokady kopiowania - i osobiście widziałabym tu taką potrzebę.

Igo, na ebos.pl nie ma możliwości edytowania, komentowania postów z Forum; co najważniejsze wszystko aktualizowane w pewnych odstępach czasowych, więc jeśli pozbędziecie się z Forum postu jakiegoś szalonego, agresywnego usera, także na www.ebos.pl ten post zniknie. Więc bez obaw o takie sytuacje :-)
EBOS.PL
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Postprzez Sebetwane » czwartek, 28 kwietnia 2011, 22:25

"i śmieszno i straszno" :]
Sebetwane

Postprzez Volver » poniedziałek, 2 maja 2011, 00:00

"...słowa, słowa, słowa..."
"Jeżeli już coś postanowić,to z głębokiego po dobrym myśleniu przekonania"Daniel Kerias.
Volver
VIP
VIP

Postprzez Włóczykij » poniedziałek, 2 maja 2011, 00:39

Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Re: Ja się pytam, dlaczego ?

Postprzez Alicja » sobota, 26 listopada 2011, 00:28

dav napisał(a):Witam wszystkich serdecznie :-)

Dlaczego dział prawo karne, czy też cywilne są zablokowane? :twisted:

Pozdrowienia
dav

Musisz napisać kilka postów, to te działy karne i nie tylko będą stały dla Ciebie otworem. Może zacznij od przedstawienia się ;) w wątku o sobie :))
Alicja

Postprzez dav » sobota, 26 listopada 2011, 00:33

Rozumiem, w takim razie postaram się aktywnie uczestniczyć na tym forum. ;)
dav

Postprzez Alicja » sobota, 26 listopada 2011, 09:11

dav napisał(a):Rozumiem, w takim razie postaram się aktywnie uczestniczyć na tym forum. ;)

Całkiem nieźle Ci idzie :mrgreen:
Alicja

Postprzez cam » piątek, 15 czerwca 2012, 22:27

Mógłbym prościć o link do działu wskazującego dokłanie ilość postów koniecznych w konkretnych działach? Niniejszy dział ma około 100 postów, a podstawowe informacje powinny być dostępne bez potrzeby przeszukiwania takiej ilości informacji.
cam
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Ama » piątek, 15 czerwca 2012, 22:29

po 5 postach powinieneś mieć większy dostęp ..
więc jeszcze tylko 3 ;)
możesz się przedstawić ... przywitać w wątku o sobie ... albo wrzucić emotkę ;)
Ama
Moderator
Moderator

Postprzez cam » sobota, 16 czerwca 2012, 10:03

No w sumie wszystko okazało się banalnie proste :).
cam
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Darkside » sobota, 16 czerwca 2012, 10:05

Maciej N napisał(a):No w sumie wszystko okazało się banalnie proste :).
bo i nie ma tu nic trudnego <luzik>
Darkside

Postprzez kil » poniedziałek, 23 lipca 2012, 12:10

proste, ale kwadrans dobry zleciał, aby się dowiedzieć o co chodzi z dostepem

[ Dodano: Pon Lip 23, 2012 12:57 pm ]
coś się zmieniło z liczbą postów i dostępnością? jakie limity i do którego działu teraz obowiązują?
kil
asesor
asesor

Postprzez kil » poniedziałek, 23 lipca 2012, 12:19

trzeba przejść "wstępną" aktywność :)
kil
asesor
asesor

Postprzez Włóczykij » środa, 1 sierpnia 2012, 19:26

niby to się wie, ale jednak mam mieszane uczucia ...
mianowicie dziś na neta wrzucam do wyszukania przeszukanie świadka w USA i jako pieerwsza otwoera misie kazanka w zapytaniu na ten temat na forum, ale w ramach jego przedruku w ebos, a tam wszyściutko ....
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)

? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
? https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/ ... eniem.html
357
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Re: Zasady dostępu do całości forum

Postprzez omerta » poniedziałek, 28 kwietnia 2014, 23:42

W pogoni za dostępem do forum, na chwilę obecną w szczególności do działu "postępowanie cywilne" ;)
omerta
aplikant
aplikant

Postprzez michal.michal » środa, 11 lutego 2015, 12:20

Zgadzam się, że zasady dostępu powinny być umieszczone w jednym temacie. W tym momencie- dla takiego "żółtodzioba" jak ja- pojawia się konieczność przekopywania różnych wątków. Ale nie ma tego złego, przynajmniej bliżej poznam panujące tutaj reguły.
michal.michal
asesor
asesor

Postprzez promo » środa, 11 lutego 2015, 12:29

Kilka postów i wszystko będzie jasne... :mrgreen:
promo

Postprzez michal.michal » środa, 11 lutego 2015, 12:36

Coraz to jaśniej, ale jeszcze trochę brakuje ;)
michal.michal
asesor
asesor

Postprzez Johnson » środa, 11 lutego 2015, 13:42

michal.michal napisał(a):Coraz to jaśniej, ale jeszcze trochę brakuje ;)

250%
Johnson
VIP
VIP

Kim jestem ?: nieważne

Postprzez asap11 » wtorek, 10 marca 2015, 22:57

Witam, jak intensywna musi być aktywność by uzyskać dostęp do działów pr cywilne, karne?
asap11
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez promo » wtorek, 10 marca 2015, 23:05

Witaj na forum :D
Moze w watku "poznajmy się" napiszesz coś o sobie?

Wystarczy kilka postów (chyba 6), aby korzystać z zasobów forum w pełnym zakresie.
promo

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do INFORMACJE TECHNICZNE