obsługa forum

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

obsługa forum

Postprzez Bożena » czwartek, 28 lutego 2008, 14:28

Hej!
Nie jestem osobą zbyt begłą jeśli chodzi o komputer, ale um iem w zasadzie posługiwać się nim. Jeśli chodzi o forum - mam problemy. Nie wiem dlaczego - bo tego nie wpisywałam w swoim profilu - pod moim nickiem pojawia sie albo "aplikant" albo "praktykant" O co tu chodzi, denerwuje mnie to...
Bożena

Postprzez anpod » czwartek, 28 lutego 2008, 14:42

Bożena, to są rangi, automatycznie nadawane uzytkownikom forum w zależności od ilości napisanych postów. najpierw się jest praktykantem ( 0 postów ), potem aplikantem ( chyba do 5 postów ), potem czas jakiś asesorem, początkującycm sędzią, a po 50 chyba postach pełnoprawnym sędziom. W zależności od tego zmienia się też kolor, jakim jest Twoj nick napisany. Wejdz sobie na górze forum, na takiej belce masz linki- uzytkownicy, grupy- mozesz tam zobaczyć, jakie są :)

duralex napisał(a):anpod pracuje na moderatora - czas spędzony na forum przekracza już chyba Dreeda :mrgreen:
[ Dodano: Czw Lut 28, 2008 1:52 pm ]
ooo, nie przekracza, jeszcze ....

jak juz gdzieś wspomniałam, uwielbiam wszelkiego typu funkcje administracyjne :evil: , wiec nie bede się bawić w półśrodki, od razu Admin Site wygryzę. No i dobrze mi w tym pomarańczu, który nosi Dreed ;)
No, a poza tym, ta biedna anpod, co to się jej czepliście, to taki slomiany ogien troche, jak coś mnie chwyci, zwykle przez czas jakiś trzyma intensywnie, potem mija równie gwałtownie. Okresowo tez przejawiam uzaleznienie od internetu, tylko formy uzależnienia się zmieniają ;).
No i gdybyście tyle nie pisali, to siedzialabym cicho, próbuje pracowac, napisac uzasadnienie, a co zrobie przerwe i odswieze forum, to znowu jakieś posty są - wiec co mam biedna robic- odpisuje ;).
Ostatnio edytowano środa, 3 lutego 2010, 00:49 przez anpod, łącznie edytowano 1 raz
anpod
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez bladyswit » czwartek, 28 lutego 2008, 16:45

duralex napisał(a):ja własnie pracuję nad stosownym urządzeniem alarmowym, więc liczcie na moją obecność również w nocy :grin:

Masz na myśli budzik podłączony do netu z przekierowaniem na forum ? :mrgreen:
bladyswit
Global Moderator
Global Moderator

Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Postprzez anpod » czwartek, 28 lutego 2008, 16:48

[quote="duralex"]u Ciebie, anpod, to chyba alaram się włącza po każdym nowym poście :wink: :[/quote]
no własnie ubolewam nad tym, ze nie po każdym, zobacz, na Twój post sprzed 14.00 odpowiedzialam dopiero teraz. :( Muszę sie poprawić ;)

duralex- jaką propozycję??

:shock: czy ktoś mogłby wyedytowac mojego pierwszego posta w tym temacie i napisac zamiast tego, co tam jest - "pełnoprawnym sędzią"?? To chyba zmeczenie slowem pisanym...
Ostatnio edytowano środa, 3 lutego 2010, 00:49 przez anpod, łącznie edytowano 1 raz
anpod
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez anpod » czwartek, 28 lutego 2008, 17:20

Zaraz Dreed pogoni nas na PW !! :mrgreen:
Tym niemniej napiszę,że własnie poszukując Twojej propozycji, nie znajdując jej bezpośrednio u Ciebie przeczytalam całosc rozmowy poszukując nawiązań..

a poza tym- przyganiał kocioł garnkowi ;):
anpod napisał(a): potem czas jakiś asesorem, początkującycm sędzią, a po 50 chyba postach pełnoprawnym sędzią

duralex napisał(a):
[ Dodano: Czw Lut 28, 2008 3:55 pm ]
@ Bożena - okazuje się, że pełnoprawnym zostaje się po napisaniu 50. posta

[ Dodano: Czw Lut 28, 2008 4:27 pm ]
duralex napisał(a): wczytaj się w cudze :wink:
- o to mi oczywiscie chodziło.

dobra, pax vobiscum.
Niech bedzie, ze mnie uściśliłes - juz na wszystko się zgodzę, bylebym mogła zając sie uzasadnieniem ( ten dodatek, to na wypadek, zebyś nie uznał, ze ja taka spolegliwa jestem ;).

No i.....GRATULACJE, oczywiscie :) Szkoda, ze tu zadnych fajerwerków nie ma !
Ostatnio edytowano środa, 3 lutego 2010, 00:50 przez anpod, łącznie edytowano 1 raz
anpod
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez K.Ierownik » czwartek, 28 lutego 2008, 22:36

A co znaczą te skróty HP, MP i EXP oraz kolorowe paski przy nich na stronach użytkowników?
K.Ierownik

Postprzez Dreed » czwartek, 28 lutego 2008, 22:58

Level:poziom usera jest oparty na ilosci postow przez niego napisanych.
Exp: pokazuje ile user musi napisac postow aby osiagnac nastepny level

czyli - alby przejsc na nowy level np 2 musze napisac np 9 postow,

------------------------------------------------------------------------------------------------

HP: reprezentuje aktywnosc usera. max hp oparte jest na levelu,
obecne hp oparte jest na tym jak czesto user postuje.

czyli - czyli wielkosc ta jest uzalezniona od tego jak czesto ktos pisze posty, czym czesciej, tym ta liczba jest wieksza,

------------------------------------------------------------------------------------------------

MP: pokazuje jak szybko user postuje. Max mp jest oparte na levelu,
kazdy post kosztuje mp, czasem mp regeneruje sie

Podam na przykładzie odnośnie HP i MP (liczby tu podane mogą się nie zgadzać, bo nie mam konkretnych Waszych danych

HP - 20/24
MP - 10/12
User daje posta. Jego MP spada o 1 (bo każdy post kosztuje MP), natomiast HP rośnie o 1 (wydał MP i przyczynił się do rozwoju forum). Po jakimś czasie jego HP znów spadnie, natomiast MP wzrośnie ("zregeneruje się").

Tak więc dzięki HP i MP widać ile ostatnio pisze (wysokie HP dużo/niskie HP mało) i w jakich odstępach czasu (niskie MP małych/wysokie MP dużych).

Teraz jest jaśniej?
Dreed
Site Admin
Site Admin

Obrazy: 7
Obrazy: 7
Kim jestem ?: Zły admin

Postprzez Mario 71 » czwartek, 28 lutego 2008, 23:06

A niech Cię ciemna śrubka, aleś wyjaśnił. :grin:
Mario 71
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez anpod » czwartek, 28 lutego 2008, 23:10

Mario 71 napisał(a):A niech Cię ciemna śrubka, aleś wyjaśnił. :grin:
:lol: :lol: :lol: dokładnie to chcialam napisać.

Dreed, komputer i internet mnie nie gryzą ale nic z tych hp, mp nie pojęłam :D zaraz musze przerobić to na zywo u siebie w profilu

[ Dodano: Czw Lut 28, 2008 10:19 pm ]
no, ja juz w miarę pojęłam :) Tzn zaleznosci pomiedzy wysokimi/niskimi wskażnikami , a częstotliwościa pisania. Tylko jeszcze te cyfry cos tam, na coś tam nie są dla mnie jasne, szczególnie EXP- czy aby dostać sie na kolejny poziom, zawsze trzeba miec tyle samo postów, czy im wyżej sie jest, to, aby przeskoczyć kolejny próg, trzeba wiecej napisać?
anpod
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez kudłaty » piątek, 29 lutego 2008, 01:44

no tak jakbyście, Koleżanki i Koledzy, nie byli przyzwyczajeni, że statystyka królową nauk - lub sportu? - jest
kudłaty

Postprzez Maxima » piątek, 29 lutego 2008, 22:53

Ojej!!! :shock: :shock: :shock:
Moja awersja do statystyk jest jednak słuszna.
Zależności HP i MP lekko mnie osłabiły, ale jeśli dla kogoś jest to użyteczne ...
Maxima

Postprzez Bożena » sobota, 1 marca 2008, 17:20

Ha, to jest jednak ważki temat - pisac czy nie pisac te posty? ja nie mam tyle czasu na to, choć znajduję go na ich czytanie - bardzo pouczające...
Pozdrawiam wszystkich !!!!!
Bożena

Postprzez eku » niedziela, 2 marca 2008, 17:43

A gdzie można znaleźć te HP i MP? Bo nie mogę ich znaleść. A jestem ciekawa jak jest u mnie...
eku
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez duralex » niedziela, 2 marca 2008, 17:51

eku napisał(a):A gdzie można znaleźć te HP i MP? Bo nie mogę ich znaleść. A jestem ciekawa jak jest u mnie...

nie martw się - lada moment ujawni się admin anpod i wszystko Tobie wytłumaczy
od razu zrobi się jaśniej :mrgreen:

[ Dodano: Nie Mar 02, 2008 4:52 pm ]
zapomniałem o admin ludzkiej :oops:
duralex

Postprzez ida » niedziela, 2 marca 2008, 17:53

eku: kliknij na swojego nicka - wejdziesz wówczas na swój profil, gdzie są umieszczone te dane.
ida
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez K.Ierownik » niedziela, 2 marca 2008, 19:08

Maxima napisał(a):Ojej!!! :shock: :shock: :shock:
Moja awersja do statystyk jest jednak słuszna.
Zależności HP i MP lekko mnie osłabiły, ale jeśli dla kogoś jest to użyteczne ...

Jak ktoś chce zostac adminem jak anpod ( choc nie tylko ona ) to zapewniam Cię, że cyferki i wskażniki maja kolosalne znaczenie :lol:

[ Dodano: Nie Mar 02, 2008 6:11 pm ]
duralex napisał(a):
eku napisał(a):A gdzie można znaleźć te HP i MP? Bo nie mogę ich znaleść. A jestem ciekawa jak jest u mnie...

nie martw się - lada moment ujawni się admin anpod i wszystko Tobie wytłumaczy
od razu zrobi się jaśniej :mrgreen:

[ Dodano: Nie Mar 02, 2008 4:52 pm ]
zapomniałem o admin ludzkiej :oops:

:cry: Niech :cry: jeszcze :cry: i :cry: to :cry: :cry: :cry:
Ludzka :!: nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :!:
K.Ierownik

Postprzez marrta » czwartek, 8 maja 2008, 10:48

cześć,
jestem tu po raz pierwszy i... troche sie gubię :)
czy jest gdzieś na formu skrócony podręcznik uzyskiwania dostepu?
pogrzebałam juz tu i ówdzie, ale nie znalazłam...
dzieki za pomoc!
marrta
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez romanoza » czwartek, 8 maja 2008, 11:38

marrta napisał(a):cześć,
jestem tu po raz pierwszy i... troche sie gubię :)
czy jest gdzieś na formu skrócony podręcznik uzyskiwania dostepu?
pogrzebałam juz tu i ówdzie, ale nie znalazłam...
dzieki za pomoc!

Witaj, wystarczy aktywność na forum i uzyskasz dostęp, pisz, naprawdę wystarczy kilka postów :)
δоκει δε μоι και Кαρχεδονα μη ειναι
romanoza
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez mitesek » czwartek, 8 maja 2008, 11:49

czytałem wyjaśnienia Dreeda co do HP/MP i nic nie rozumiem, więc wysyłam tego posta aby zobaczyć co u mnie się zmieni :)

[ Dodano: Czw Maj 08, 2008 11:50 am ]
eee... to jakaś ściema jest bo nie ma żadnej zmiany ;)
mitesek
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez marciano » niedziela, 11 maja 2008, 13:37

Cześć, czy ktoś może mi wyjasnić jak się obsługuje wiadomości PW. W sumie wiem jak się je pisze, natomiast nie mam pojęcia jak je odbierać, gdyby ktoś ze mną kontaktował sie w ten sposób. Z góry dziękuję za pomoc. A swoją drogą przydałaby się jakas instrukcja obsługi tego forum dla początkujących, nie wszyscy są biegli w takich skomplikowanych technologiach. W sumie użytkownicy to z założenia humaniści, więc nauki ścisłe mogą być nam obce :-).
marciano
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez sniezka30 » poniedziałek, 26 maja 2008, 21:10

Hej, ja też jestem nowa i też poruszanie się po forum jest trochę zagmatwane dla mnie ... Mam nadzieję, że niedługo mi się rozjaśni ... Najbardzien interesuje mnie forum z prawa rodzinnego, a tam niestety nie mogę wejśc ... Nie wiem dlaczego :cry:
Śnieżynka
sniezka30
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez zgredmen » poniedziałek, 26 maja 2008, 21:55

sniezka30 napisał(a):Hej, ja też jestem nowa i też poruszanie się po forum jest trochę zagmatwane dla mnie ... Mam nadzieję, że niedługo mi się rozjaśni ... Najbardzien interesuje mnie forum z prawa rodzinnego, a tam niestety nie mogę wejśc ... Nie wiem dlaczego :cry:

zachęcamy zatem do zwiększonej aktywności w dyskusjach, a czeluści forum staną przed Tobą otworem :)
zgredmen
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez K.Ierownik » poniedziałek, 26 maja 2008, 22:14

sniezka30 napisał(a):Hej, ja też jestem nowa i też poruszanie się po forum jest trochę zagmatwane dla mnie ... Mam nadzieję, że niedługo mi się rozjaśni ... Najbardzien interesuje mnie forum z prawa rodzinnego, a tam niestety nie mogę wejśc ... Nie wiem dlaczego :cry:

Potrzebujesz 3 postów aby tam miec dostęp. Do dzieła, to znaczy do klawiatury. :grin:
K.Ierownik

Postprzez bob » piątek, 13 czerwca 2008, 23:10

Przeczytałem i od razu piszę. W górę wskaźniki - niech żyje statystka.
bob
młody sędzia
młody sędzia

Postprzez bea » sobota, 14 czerwca 2008, 18:14

a jak odzyskać posty utracone - tzn. te, których liczba przekroczyła magiczny 1000 (dlaczego taka niska stawka ?) i mi je wykasowało, w sytuacji, kiedy od środy 6.00 do piątku 19.00 przebywałam na szkoleniu, gdzie nie było dostępu do internetu w całym ośrodku, a ja nie przewidziałam, że za te marne kilkadziesiąt godzin Forumowicze tyle napiszą ?
zapewniam, że w środę w chwili żegnania się w krzynce przed wyjazdem miałam wszystkie posty przeczytane, niczego nie zostawiłam bez uwagi, a tu wczoraj taka przykra niespodzianka!
a jak w tych usuniętych były WAŻNE odpowiedzi na rzucone przeze mnie tematy?
czy w ogóle jest techniczny sposób uniknięcia na przyszłość takiej sytuacji?
P.S. na szkoleniu aktywnie ustnie działałam w interesie naszym wspólnym, nawet jeden kolega się przy mnie rejestrował (przewidujący, zabrał laptpa z netem), ale ja nie zadbałam o mój prywatny interes i z jego kompa nie wchodziłam na forum, a teraz taka nagroda?

Mimo wszystko przypomnę rzucony kiedyś już (?) dowcip:
Ani CBA, ani ABW, ani Policja, ani nawet Urząd Skarbowy nie wie o Tobie tyle, ile Twój ADMIN

:cry:
bea

Następna strona

Powrót do INFORMACJE TECHNICZNE