Poznań nie będzie stał z boku !!!

Tutaj zapraszamy każdego po rejestracji - przedstawiamy się, poznajemy

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Postprzez kmf » sobota, 23 kwietnia 2011, 23:52

Włóczykiju. Faktycznie zauważyałm Twoje powitanie dopiero po wysłaniu mojego postu.
kmf

Postprzez Volver » sobota, 23 kwietnia 2011, 23:53

kmf napisał(a):Dziękuje za jeszcze jedno powitanie i za cenne rady.

spróbuj zacytować..to czy inne powitanie...klikając na "cytuj"...przepraszam za "mądrzenie"...darkside(bardzo ważna osobistośc forumowa) pewnie kona ze śmiechu..nad moimi mądrościami..cytując, możesz odnieść się do konkretnej wypowiedzi...

nieźle ci idzie...już jesteś różowym kolorem! ;)

[ Dodano: Sob Kwi 23, 2011 11:54 pm ]
zielony! ale tempo..prawdziwy Poznańczyk! ;)
"Jeżeli już coś postanowić,to z głębokiego po dobrym myśleniu przekonania"Daniel Kerias.
Volver
VIP
VIP

Postprzez Alicja » niedziela, 24 kwietnia 2011, 00:08

kmf napisał(a):Czy ktoś jeszcze mnie dziś przywita?

Tak, witaj kmf :-D .
Fajnie, że dołączyłaś do nas .
Ostatnio edytowano niedziela, 24 kwietnia 2011, 00:15 przez Alicja, łącznie edytowano 1 raz
Alicja

Postprzez kmf » niedziela, 24 kwietnia 2011, 00:13

Pojawiłam sie na forum, ponieważ szukam informacji o śmierci sędzi z Poznania, nie z ciekawości ale dlatego że była to osoba którą znałam bardzo dobrze i bolą mnie wpisy na ebosie, ze cytuje "w mojej ocenie nie dała rady stresowi pracowemu i sie do tej pracy nie nadawała".
Jak można tak napisać nie znając wszystkich okoliczności tego zdarzenia. Nie życzę nikomu aby znalazł się w takiej sytuacji. To nie był wynik zwykłego stresu z jakim spoytkamy się w naszej pracy. Całą sytuacja miałą szerszy kontekst.

[ Dodano: Nie Kwi 24, 2011 12:18 am ]
A tak w ogóle jestem kobietą. Matką dwójki małych dzieci, podobnie jak sędzia z Poznania, której już nie ma.
kmf

Postprzez Alicja » niedziela, 24 kwietnia 2011, 00:18

kmf w "ścianie płaczu" jest temat o śmierci Pani Sędzi z Poznania .
Alicja

Postprzez kmf » niedziela, 24 kwietnia 2011, 00:22

Właśnie tam przechodzę, chciałam się trochę lepiej przedstawić.
kmf

Postprzez violan » niedziela, 24 kwietnia 2011, 00:28

kmf napisał(a):Pojawiłam sie na forum, ponieważ szukam informacji o śmierci sędzi z Poznania,

Raczej, prócz postu Volvera nie znajdziesz informacji o śmierci koleżanki. Kto ma to lepiej wiedzieć niż Poznań. A może trzeba było wcześniej ja wspomóc?
"Ideały są jak gwiazdy, nawet jeśli nie można ich dosięgnąć, trzeba się wedle nich orientować" G. B. Shaw
violan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Obrazy: 0

Postprzez kmf » niedziela, 24 kwietnia 2011, 00:42

Prostuję, nie szukam informacji o zdarzeniu, ale informacji o reakcjach innych sędziów z Polski na to zdarzenie. Jeśli chodzi o uwagę o wcześniejszym wsparciu, to ono było ale poziome, które w obliczu niesprawiedliwego ataku z góry nie miało jak się okazuje szans.
kmf

Postprzez Volver » niedziela, 24 kwietnia 2011, 01:04

violan napisał(a):Kto ma to lepiej wiedzieć niż Poznań.

Violan..gdyby nie wiedział Poznań..nie wiedziałby nikt...nie wiedziałaby cała sędziowska Polska...Gdybym nie ośmielił się napisać...

ale widzę fałsz w mojej wypowiedzi...

Raczej ...gdyby nie to Forum, kolejny sędzia padłby i nie wiedziałby o tym nikt.Kolejny sędzia podlegałby procesowi "obróbki" i słowa, marnego słowa nie powiedzialby nikt...Proszę nie pytać:(jak pewne osoby, które nie chciały podpisać mi "czerwonych kartek"") "dlaczego była sama?dlaczego nikt jej nie pomógł..."...ano dlatego,że "głos wołającego na pustyni" w sądach typu Poznań, Lublin , Białystok jest jeden...i Bóg wie w ilu jeszcze...

ja odpowiem--pytaniem, choć to tani chwyt retoryczny --dlaczego każdy sędzia jest sam , kiedy "zabiera się" do niego wizytacja","prezes"?że nieudacznik?

dlaczego sędzia jest sam i nie ma wparcia od strony kolegów sędziów? No?dlaczego...głupia uchwała Zgromadzeń trwa już 6 miesiąc, kiedy formalnie wszystkie sądy powinny zaprotestować, jak jeden mąż... na to co się dzieje i na to co planują z u.s.p.
"Jeżeli już coś postanowić,to z głębokiego po dobrym myśleniu przekonania"Daniel Kerias.
Volver
VIP
VIP

Postprzez violan » niedziela, 24 kwietnia 2011, 01:14

dlaczego każdy sędzia jest sam , kiedy "zabiera się" do niego wizytacja","prezes"

dlaczego sędzia jest sam i nie ma wparcia od strony kolegów sędziów? No?

Masz rację. Niestety, masz rację. Może dlatego, że przez tego nadzorowo napiętnowanego, samemu można pokazać się w lepszym świetle. Żeby przypadkiem i jego sie nadzór nie czepił.

Co do reakcji na śmierć Koleżanki. A jakie mają być reakcje w obliczu takiej tragedii??!! Przerażające - według mnie - jest to, że stało się to w związku z nadzorem. To powinno dać do myślenia nam wszystkim. Przewiduję też głosy, że to "zwyczajna" tragedia. Tyle, ze zdarzyła się w pracy.
"Ideały są jak gwiazdy, nawet jeśli nie można ich dosięgnąć, trzeba się wedle nich orientować" G. B. Shaw
violan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez kmf » niedziela, 24 kwietnia 2011, 01:18

No właśnie! Dobrze, że Volver poruszył temat braku solidarności wśród sędziów, wszystkich i liniowych i funkcyjnych. Dlaczego są dwa obozy, przecież wszyscy są sędziami, ci funkcyjni też, funkcja nie jest dożywotnia i nie powinno być celem funkcyjnego zmuszanie do nadludzkiego wysiłku lecz zorganziowanie pracy pracowników, w tym sędziów tak dobrze jak jest to możliwe. Różnie to niestety bywa.
Jak ktoś czegoś od Ciebie chce zostajesz sam! Prezes Cię nie obroni.
kmf

Postprzez Volver » niedziela, 24 kwietnia 2011, 01:27

kmf napisał(a):Dobrze, że Volver poruszył temat braku solidarności wśród sędziów, wszystkich i liniowych i funkcyjnych.

dziękuję..nie jestem pierwszy, ani odkrywczy!

okazuje się , że nie jesteśmy "równi"...głupsi, lenie i nieroby zostają w sądach rejonowych...lepsi-awansują... ;)

awansują, nie za "frico" ale po ciężkiej robocie(często jednak przeplecionej ordynarnym "układem')--gdy ją wykonali(większość, wszak są w okręgu normalni ludzie- i wielka im chwała za to--noszą w sobie buławę Sędziów SN)--ci...zaczynają pogardzać, myśleć z "góry" ..skoro ja mogłem =dlaczego nadal ten leń rejonowy...nie dość się "stara"

i dlatego tak jest.po części dlatego tak jest.

a przecież nie na tym to polega...

należy wykorzystywacć potencjał tkwiący w ludziach..
Volver
VIP
VIP

Postprzez jarocin » niedziela, 24 kwietnia 2011, 12:01

kmf napisał(a):Czy ktoś jeszcze mnie dziś przywita?

Ja też witam :)
jarocin

Postprzez kreska » niedziela, 24 kwietnia 2011, 15:54

Cześć kmf, ja tez Ciebie witam nie tylko dlatego,że mam słabość do Poznania...
Gdy wieje wiatr historii, ludziom jak pięknym ptakom rosną skrzydła, natomiast
trzęsą się portki pętakom...(K.I.Gałczyński)
kreska
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Pudlonka » niedziela, 24 kwietnia 2011, 16:31

Witaj kmf
Pudlonka
VIP
VIP

Poznan nie bedzie stal z boku

Postprzez baśka » czwartek, 28 kwietnia 2011, 10:19

Pożegnanie Ptaka . J.Hartwig

Tego bociana z przetrąconym skrzydłem
w parku nad stawem już nie ma
Jak zginął ? Można powiedzieć bohatersko

Kiedy poczuł , że skrzydło jego jakby się wygoilo
wzbił się nagle w powietrze
spojrzał z góry na łabędzie uwiężione w stawie
zatrzepotał skrzydłami radośnie
zatrzepotał skrzydłami desperacko
i runął do wody.

Biedne Ikarzysko !
Nikt nie dostrzegł jego upadku
Ani rolnik jadący na traktorze
ani pasażerowie czerwonej toyoty
zajęci wymijaniem ciężarówki.

[ Dodano: Pon Maj 30, 2011 8:31 pm ]
Byłam na spektaklu Andrzeja Seweryna '' Wokól Szekspira'' , wielki aktor to za małe słowa
to Wielka Osobowość , z ogromnym kunsztem aktorskim, otwartością sceniczną czy wręcz szczerością artystyczną .Seweryn ukazał szekspirowskich bohaterów jako'' zwykłych ''ludzi uwikłanych emocjonalnie , zdolnych do zbrodni w imie celu jakie sobie wyznaczyli, a w gruncie rzeczy tragicznych w swej małości i pysze. Polecam .
baśka
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Dred » piątek, 8 lipca 2011, 21:26

Dzisiaj Poznań zboczył na Ziemię Lubuską! :D Fajnie, że wpadłeś Volverze! :>
Dred

Postprzez Volver » piątek, 8 lipca 2011, 21:26

Jest temat Lublin i okolice...jest temat "Poznań nie będzie stał z boku".Niezmiernie cieszę się, że w lubuskim bób określa się słowem"BOBER".Ustaliłem to dziś w godzinach popołudniowych. ;)

Ponadto , o ile wczesnowrześniowy termin happeningu - "6 stawów" zostanie zaakceptowany, to proszę,o zastanowienie się--Ps.w odwodzie jest "zamek Joannitów w Łagowie.

Dred-robisz to? robi to asia? czy mam przywieźć rogale? ile? 1n na jednego?

PS.piękno tej ziemi jest nieamowite.Dzięki Dred za wspaniała oprawę!dzięki asia!
Volver
VIP
VIP

Postprzez Dred » piątek, 8 lipca 2011, 21:29

pierwszy :cool:
Dred

Postprzez Volver » piątek, 8 lipca 2011, 21:30

PS.
Volver nie zbacza! wiodą go cuda ludzkiej aktywności;Volver jest, aby podkreślać indywidualizm, no-konfortomizm , ludzką odwagę, wolność-nawet w tak przykrym temacie-jak "wolny sędzia".

[ Dodano: Pią Lip 08, 2011 9:33 pm ]
dred- czwarty ;) -monikissima jest pierwsza. asia będzie druga.ja-jestem bo jestem.ty-boś gospodarz 6 stawów
Volver
VIP
VIP

Postprzez Dred » piątek, 8 lipca 2011, 21:33

oj Volverze, chciałem nawiązać do tematu.....nieumiejętnie, jak się okazuje ;)
Dred

Postprzez violan » piątek, 8 lipca 2011, 21:35

Nie bardzo rozumiem o co sie Panom z tymi stawami rozchodzi..... :roll: :roll: :roll:
violan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Dred » piątek, 8 lipca 2011, 21:36

violan napisał(a):Nie bardzo rozumiem o co sie Panom z tymi stawami rozchodzi..... :roll: :roll: :roll:
jw :mrgreen:
Dred

Postprzez Volver » piątek, 8 lipca 2011, 21:41

violan napisał(a):Nie bardzo rozumiem o co sie Panom z tymi stawami rozchodzi..... :roll: :roll:

zapisz się-będziesz piąta,na liście; nie myśl.

[ Dodano: Pią Lip 08, 2011 9:42 pm ]
Byłem tam dziś .Tam są cuda. Ty ani nikt nie wie.Nie wiedział nawet Dred.ale już wie ;) zapisuj się. ;) ;)
Volver
VIP
VIP

Postprzez violan » piątek, 8 lipca 2011, 21:52

Volver napisał(a):zapisz się-będziesz piąta,na liście; nie myśl.

Idę w ciemno...Piąta.
Volv, Ty to nawet "w ciemno" potrafisz przekonać.... :cool:
violan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Poznajemy się