Co sądzicie o aplikacji ogólnej ???

Tutaj zapraszamy każdego po rejestracji - przedstawiamy się, poznajemy

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Re: Co sądzicie o aplikacji ogólnej ???

Postprzez Hermione » piątek, 30 sierpnia 2013, 18:25

to ja proponuję udawać, że analizujesz przepisy Kodeksu Hammurabiego. o ile dobrze pamiętam, to było pismo klinowe ;)
Hermione
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: aplikantka ogólna z Hogwartu ;)

Postprzez ariel » sobota, 31 maja 2014, 18:59

że idą na nią naiwni ludzie. serio, ponad 4 tys. osób po starym egzaminie sędziowskim (roczne zapotrzebowanie na stanowiska nie przekracza 200 miejsc). absolwenci kssip-u bez odpowiednich koneksji nie zostaną sędziami, no może dobrze po 40. po 15 latach harówy na stanowisku asystenta sędziego
zaznaczam, że to nie jest atak na wasze osoby. to jest niestety prawda
ariel
młody sędzia
młody sędzia

Postprzez promo » poniedziałek, 2 czerwca 2014, 12:04

Ja myślę, że wielu aplikantów zdaje sobie sprawę z ciernistej drogi dojścia do zawodu sędziego. A mimo to walczą o spełnienie swoich marzeń. I nie uważam ich za naiwnych. Co do koneksji... teraz nie zawsze decydująca się ilość głosów uzyskanych na ZO, KRS dokonuje wyboru. Zdarza się, że nominację dostaje osoba, która uzyskała małą ilość głosów.
promo

Postprzez magic » czwartek, 23 kwietnia 2015, 17:50

Polecam:) Dużo pracy, ale warto :)
magic
asesor
asesor

Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Postprzez micitanka » środa, 9 września 2015, 17:12

Jestem po aplikacji ogólnej KSSIP, czy nowe prawo zmienia coś?
micitanka
aplikant
aplikant

Postprzez promo » środa, 9 września 2015, 21:02

Masz na myśli nowelizację ustawy o Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury?
promo

Postprzez amelius » poniedziałek, 14 września 2015, 14:41

micitanka napisał(a):Jestem po aplikacji ogólnej KSSIP, czy nowe prawo zmienia coś?

Przepraszam, że ta uwagą tutaj, ale jak się zadaje pytanie innym userom, to wypadałoby od czasu do czasu zajrzeć i dowiedzieć, się czy jest odpowiedź czy jej nie ma czy są dodatkowe pytania. W przeciwnym razie pytanie traci sens.
amelius

Postprzez Karsa » poniedziałek, 14 grudnia 2015, 23:29

Ciekawa sprawa z tą aplikacją ogólną. Choć jej już w przepisach nie ma, to jednak ostatni rocznik jej nie zaczął. Moim zdaniem wielka szkoda, że aplikacja ogólna przeszła do historii. Wyrównywała poziom pomiędzy absolwentami różnych uczelni, dawała świetnie przygotowanych asystentów sędziego i przede wszystkim niesamowitą selekcję kandydatów na aplikację sędziowską. Aby się szkolić dalej nie wystarczyło już rozwiązać teścik i wykazać formę jednego dnia na kazusach.
Karsa
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: SSR

Postprzez promo » poniedziałek, 14 grudnia 2015, 23:55

Teraz aplikacja sędziowska i prokuratorska może nie zrealizować wszystkich założeń programowych do egzaminu sędziowskiego. Przez pierwsze zjazdy trzeba będzie pracować, tak jak na aplikacji ogólnej.
promo

Postprzez aswell » sobota, 23 lipca 2016, 19:34

Jednak ustawodawca Nas, zaskoczył, i aplikacja ogólna w tym roku, wróciła. Formalnie ostatni rocznik, aczkolwiek moim zdaniem nie zniknie tak prędko...
aswell
młody sędzia
młody sędzia

Postprzez Rosine » sobota, 23 lipca 2016, 19:48

Karsa napisał(a):Ciekawa sprawa z tą aplikacją ogólną. Choć jej już w przepisach nie ma, to jednak ostatni rocznik jej nie zaczął. Moim zdaniem wielka szkoda, że aplikacja ogólna przeszła do historii. Wyrównywała poziom pomiędzy absolwentami różnych uczelni, dawała świetnie przygotowanych asystentów sędziego i przede wszystkim niesamowitą selekcję kandydatów na aplikację sędziowską. Aby się szkolić dalej nie wystarczyło już rozwiązać teścik i wykazać formę jednego dnia na kazusach.

Owszem ogólna daje przygotowanie,jednakże najważniejsze to własna praca, i przede wszystkim powołanie do zawodu.
"Hosti pectus, cor amico..."
Rosine
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sympatyk forum

Postprzez aswell » poniedziałek, 25 lipca 2016, 13:49

ariel napisał(a):że idą na nią naiwni ludzie. serio, ponad 4 tys. osób po starym egzaminie sędziowskim (roczne zapotrzebowanie na stanowiska nie przekracza 200 miejsc). absolwenci kssip-u bez odpowiednich koneksji nie zostaną sędziami, no może dobrze po 40. po 15 latach harówy na stanowisku asystenta sędziego

Ale przecież, wraca, też "niekonstytucyjna" asesura, co zmienia perspektywy dojścia do zawodu sędziego diametralnie.

Jeżeli, asesor będzie mianowany po zdanym egzaminie sędziowskim, to ciężko przyjąć, aby po pięciu latach asesury, wydanych z budżetu Państwa środków na szkolenie, takim osobom nie gwarantować nominacji.

Pomijam, osoby które najzwyczajniej się nie sprawdzą...
aswell
młody sędzia
młody sędzia

Postprzez katarzyna55 » środa, 27 lipca 2016, 22:17

aswell napisał(a):
ariel napisał(a):że idą na nią naiwni ludzie. serio, ponad 4 tys. osób po starym egzaminie sędziowskim (roczne zapotrzebowanie na stanowiska nie przekracza 200 miejsc). absolwenci kssip-u bez odpowiednich koneksji nie zostaną sędziami, no może dobrze po 40. po 15 latach harówy na stanowisku asystenta sędziego

Ale przecież, wraca, też "niekonstytucyjna" asesura, co zmienia perspektywy dojścia do zawodu sędziego diametralnie.

Jeżeli, asesor będzie mianowany po zdanym egzaminie sędziowskim, to ciężko przyjąć, aby po pięciu latach asesury, wydanych z budżetu Państwa środków na szkolenie, takim osobom nie gwarantować nominacji.

Pomijam, osoby które najzwyczajniej się nie sprawdzą...

jeśli nie będzie etatów, to i po 15 latach nie będą mieć gwarantowanych nominacji
katarzyna55
aplikant
aplikant

Postprzez Dreed » środa, 27 lipca 2016, 23:15

Kto wie, kto wie.... może jakaś możliwość się pojawi[WINKING FACE]

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
"Staramy się być prawdziwi, mili i przyjaźni dla ludzi, ale czasem zdarzają się osoby, które potrafią to wykorzystać." -
Layne Staley
Dreed
Site Admin
Site Admin

Obrazy: 7
Obrazy: 7
Kim jestem ?: Zły admin

Postprzez Włóczykij » środa, 27 lipca 2016, 23:28

bo Cię rozliczą z obietnic wyborczych :-P
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)
http://www.liberties.eu/pl
https://www.facebook.com/SlepymOkiemTem ... =3&theater
? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Postprzez kamkajus » niedziela, 7 sierpnia 2016, 15:22

aswell napisał(a):Jeżeli, asesor będzie mianowany po zdanym egzaminie sędziowskim, to ciężko przyjąć, aby po pięciu latach asesury, wydanych z budżetu Państwa środków na szkolenie, takim osobom nie gwarantować nominacji.

Asesor nie ma być mianowany po egzaminie sędziowskim, bo i tak musi uprzednio 18 miesięcy pracować "stosując prawo"- czyli w praktyce w większości sądów, gdzie nie ma konkursów na etaty referendarskie, jako asystent.
A oczywiście, że asesura tak skonstruowana nie jest korzystna, bo każdy wie, że 3 lata na zdobycie etatu sędziego to jest BARDZO mało. Choć zobaczymy, jaka się praktyka ukształtuje.

Co do aplikacja ogólnej, to mnie osobiście pozwoliła - świadomie - podjąć decyzję, czy chcę być bardziej sędzią, czy prokuratorem.
kamkajus
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Włóczykij » niedziela, 7 sierpnia 2016, 16:16

Ta młodzież w dzisiejszych czasach, to faktycznie niezdecydowana.
Różnice między poszczególnymi zawodami naprawdę są tak wyraźne, że minimum student prawa powienien wiedzieć, z czym co się wiąże.
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)
http://www.liberties.eu/pl
https://www.facebook.com/SlepymOkiemTem ... =3&theater
? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Poprzednia strona

Powrót do Poznajemy się