
micitanka napisał(a):Jestem po aplikacji ogólnej KSSIP, czy nowe prawo zmienia coś?
Karsa napisał(a):Ciekawa sprawa z tą aplikacją ogólną. Choć jej już w przepisach nie ma, to jednak ostatni rocznik jej nie zaczął. Moim zdaniem wielka szkoda, że aplikacja ogólna przeszła do historii. Wyrównywała poziom pomiędzy absolwentami różnych uczelni, dawała świetnie przygotowanych asystentów sędziego i przede wszystkim niesamowitą selekcję kandydatów na aplikację sędziowską. Aby się szkolić dalej nie wystarczyło już rozwiązać teścik i wykazać formę jednego dnia na kazusach.
ariel napisał(a):że idą na nią naiwni ludzie. serio, ponad 4 tys. osób po starym egzaminie sędziowskim (roczne zapotrzebowanie na stanowiska nie przekracza 200 miejsc). absolwenci kssip-u bez odpowiednich koneksji nie zostaną sędziami, no może dobrze po 40. po 15 latach harówy na stanowisku asystenta sędziego
zaznaczam, że to nie jest atak na wasze osoby. to jest niestety prawda
aswell napisał(a):ariel napisał(a):że idą na nią naiwni ludzie. serio, ponad 4 tys. osób po starym egzaminie sędziowskim (roczne zapotrzebowanie na stanowiska nie przekracza 200 miejsc). absolwenci kssip-u bez odpowiednich koneksji nie zostaną sędziami, no może dobrze po 40. po 15 latach harówy na stanowisku asystenta sędziego
zaznaczam, że to nie jest atak na wasze osoby. to jest niestety prawda
Ale przecież, wraca, też "niekonstytucyjna" asesura, co zmienia perspektywy dojścia do zawodu sędziego diametralnie.
Jeżeli, asesor będzie mianowany po zdanym egzaminie sędziowskim, to ciężko przyjąć, aby po pięciu latach asesury, wydanych z budżetu Państwa środków na szkolenie, takim osobom nie gwarantować nominacji.
Pomijam, osoby które najzwyczajniej się nie sprawdzą...
aswell napisał(a):Jeżeli, asesor będzie mianowany po zdanym egzaminie sędziowskim, to ciężko przyjąć, aby po pięciu latach asesury, wydanych z budżetu Państwa środków na szkolenie, takim osobom nie gwarantować nominacji.
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość