Co sądzicie o aplikacji ogólnej ???

Tutaj zapraszamy każdego po rejestracji - przedstawiamy się, poznajemy

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Re: Co sądzicie o aplikacji ogólnej ???

Postprzez EW » wtorek, 27 sierpnia 2013, 09:53

To ja zapytam z którym z wybitnych autorytetów prawniczych wdaliscie sie jaskier w merytoryczną dyskusję? Dyskusja to forma prowadzenia dialogu, czyli muszą byc dwie strony: Wy i wybitne autorytety prawnicze. Akcja i reakcja. Uszlo chyba Twojej uwadze, ze nie odnosilam sie do polemiki jako takiej, ale do twierdzenia z kim ową polemikę prowadzicie.

Jestem za sztuka argumentacji i uczniem sie jej. Ale też jestem zdania, że waga slow jakie sie używa nawet w dyskusji na forum internetowych ma znaczenie. Adekwatnosc twierdzen do sytuacji. Przekonasz sie, ze czasem jedno twierdzenie może zmienić sytuacje na sali sądowej, ale i doprowadzić do uwalenia wyroku. W wyrokach nie ma miejsca na dowolne twierdzenia, bo tak mi sie wydaje, przy braku dowodów na poparcie twierdzen wyrok leci, tak jak i linia procesowa przyjęta przez stronę. I nieśmiało przypomnę, ze w pierwszej kolejności stosuje sie wykładnię językowa, a jak ta zawodzi stosujemy dalsze wykladnie. Ale to tak na marginesie.

Czekam zatem z wypiekami na twarzy z kim prowadziliscie ten dyskurs.
EW

Postprzez monikissima » wtorek, 27 sierpnia 2013, 10:12

Potrzebną cechą przy orzekaniu jest także gradacja kwestii istotnych , mniej istotnych i kompletnie nieisotnych, stąd dziwi mnie zaperzenie niektórych starych userów na jakiś tam zwrot :roll: Przywitanie Hermione było miłe, nikogo nie uraziła, jest pełna entuzjazmu. Jeśli wszyscy aplikanci KSSIP mają takie podejście, to jestem dobrej myśli. Wyluzujcie więc panowie i panie, wszak już za 3 dni weekend :)

A Twój post Volverze ... też go kompletnie nie pojmuję, w ogóle nie w Twoim stylu. Ktoś się pod Ciebie podszył? I te turlające się emotki ... Niesmaczne to Mistrzu :|
monikissima

Postprzez EW » wtorek, 27 sierpnia 2013, 10:19

Pani Moni dla każdego coś jest istotne lub nie, dla mnie istotna jest pokorą dla swoich umiejętności, wiedzy i doświadczenia nie tylko jako prawnika. Tu jej nie odnalazłam.
EW

Postprzez Johnson » wtorek, 27 sierpnia 2013, 10:21

Pokora to jest dobra dla chrześcijan a nie prawników.

Nie straszyć mi tu nowych userów.

i EW w Tobie też pokory nie widzę.
Johnson
VIP
VIP

Kim jestem ?: nieważne

Postprzez EW » wtorek, 27 sierpnia 2013, 10:26

To ic do okulisty :-P
EW

Postprzez Morg » wtorek, 27 sierpnia 2013, 10:34

Johnson napisał(a):Pokora to jest dobra dla chrześcijan a nie prawników.

A jak się jest chrześcijańskim prawnikiem, to się w ramach pokory wnosi o klauzurę natychmiastowej wykonalności? :mrgreen:
„The courts must declare the sense of the law; and if they should be disposed to exercise WILL instead of JUDGMENT, the consequence would equally be the substitution of their pleasure to that of the legislative body.”
Morg
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez EW » wtorek, 27 sierpnia 2013, 10:36

I to jest wtedy Morgu naruszenie prawa i zasad współżycia :-P
EW

Postprzez romanoza » wtorek, 27 sierpnia 2013, 10:39

Morg napisał(a):
Johnson napisał(a):Pokora to jest dobra dla chrześcijan a nie prawników.

A jak się jest chrześcijańskim prawnikiem, to się w ramach pokory wnosi o klauzurę natychmiastowej wykonalności? :mrgreen:
Jak się wstawisz to się zastanowię nad rozłożeniem Ci grzywnej na raty. Oczywiście pod warunkiem, że Twój stosunek do służby wojskowej jest pozytywny :-P
δоκει δε μоι και Кαρχεδονα μη ειναι
romanoza
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez EW » wtorek, 27 sierpnia 2013, 10:43

A dla niedokonca chrześcijańskich prawników jakieś "bonusy" som??
EW

Postprzez andrzej74 » wtorek, 27 sierpnia 2013, 10:49

Kurs pokory <figielek>
Inteligentny mężczyzna musi czasami pić, by móc wytrzymać w towarzystwie głupców.
andrzej74
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Johnson » wtorek, 27 sierpnia 2013, 10:50

Papież i prawnik idą do nieba spotykają się przy św. Piotrze. - Witajcie. Chodźcie za mną. Poszli zatem bez słowa za nim aż dochodzą do pokoju. Wchodzą, a tam takie ładne mieszkanko, bez luksusów ale bardzo ładne. - To będzie twój pokój od dzisiaj papieżu. Papież skinął głową i został w pokoju. Idą dalej - prawnik i św. Piotr. Dochodzą do kolejnych drzwi. otwierają, a tam ogrooooooooomna willa, z tarasem, basenem pełnym gołych lasek, no normalnie cudo. Prawnik zdziwiony pyta: - Czemu ja dostałem taką willę, a papież takie malutkie mieszkanko? Św. Piotr na to: - Papieży mamy już kilku, a ty jesteś pierwszym prawnikiem....
Johnson
VIP
VIP

Postprzez Dred » wtorek, 27 sierpnia 2013, 11:02

było...
Dred

Postprzez Morg » wtorek, 27 sierpnia 2013, 11:04

Ale w tym wątku nie. ;)
„The courts must declare the sense of the law; and if they should be disposed to exercise WILL instead of JUDGMENT, the consequence would equally be the substitution of their pleasure to that of the legislative body.”
Morg
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez monikissima » wtorek, 27 sierpnia 2013, 11:16

EW napisał(a):Pani Moni dla każdego coś jest istotne lub nie

No niby fakt ... Przyjmuję Pani EW :)
monikissima

Postprzez Volver » wtorek, 27 sierpnia 2013, 11:39

monikissimo - po prostu-"turlające się emotki"miały wyrażać rozbawienie większego stopnia niż uśmiech-nic personalnego.nic a nic więcej ;)

Dla mnie bardzo istotne ,w procesie szkolenia prawnika,jest znalezienie granicy pomiędzy wielką , profesjonalną , fachowością a pewną pokorą wobec spraw ludzkich i dostrzeganiem nieustannym ,że nasze orzeczenia dotykają ludzi.Chodzi o to ,aby nie zabić tej wrażliwości.Z drugiej strony,kiedy przypominam sobie czasy "śrubowania" wyników "załatwialności" przez asesorów (początkowo robili to dwa lata a później kilka lat bez przerwy), to zaiste"starszym sędziom" , bądź obarczonych życiem rodzinnym, trudno było w tych warunkach pracować.
I to byłoby na tyle.Dwa aspekty w kwestii szkolenia młodej profesjonalnej kadry.
ps.dobija mnie niekiedy takie coś jak takie warknięcie, moni
"Jeżeli już coś postanowić,to z głębokiego po dobrym myśleniu przekonania"Daniel Kerias.
Volver
VIP
VIP

Postprzez Jaskier88 » wtorek, 27 sierpnia 2013, 11:42

EW napisał(a):To ja zapytam z którym z wybitnych autorytetów prawniczych wdaliscie sie jaskier w merytoryczną dyskusję? Dyskusja to forma prowadzenia dialogu, czyli muszą byc dwie strony: Wy i wybitne autorytety prawnicze. Akcja i reakcja. Uszlo chyba Twojej uwadze, ze nie odnosilam sie do polemiki jako takiej, ale do twierdzenia z kim ową polemikę prowadzicie.
...
Czekam zatem z wypiekami na twarzy z kim prowadziliscie ten dyskurs.

EW tak serio o co Ci chodzi? O bicie się w pierś na zasadzie "my głupi aplikanci którzy nigdzie nie byliśmy i nic w życiu nie widzieliśmy, nie wdajemy się nigdy w dyskusje z naszymi prowadzącymi bo nie mielibyśmy żadnych argumentów żeby dyskutować z naszymi prowadzącymi"?
Podczas zjazdu na aplikacji dominują zajęcia typu B (warsztaty), które polegają na analizie akt, sporządzaniu projektów orzeczeń ale także merytorycznej dyskusji w której uczestniczą aplikanci i prowadzący. Prowadzący podejmuje jakąś tematykę, słucha argumentów aplikantów, przedstawia swoje, słucha komentarzy co do swego zapatrywania itd bardzo często, jak to w prawie bywa, konkludując zajęcia w ten sposób, że są mocne argumenty za dwoma rozwiązaniami ale on/praktyka/ preferuje pierwsze/drugie z nich. Jeśli czegoś takiego nie można nazwać dyskusją z autorytetami to nie wiem co można :)

volver
Idziemy po Was :mrgreen:
Jaskier88
asesor
asesor

Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Postprzez Volver » wtorek, 27 sierpnia 2013, 11:44

roll roll roll
jaskier :D
PS.mam tu takich,mają teraz rodziny-efektywność spadła (rozumiej wszak że orzeczenia ich są coraz lepsze)
Ostatnio edytowano wtorek, 27 sierpnia 2013, 11:46 przez Volver, łącznie edytowano 2 razy
"Jeżeli już coś postanowić,to z głębokiego po dobrym myśleniu przekonania"Daniel Kerias.
Volver
VIP
VIP

Postprzez Johnson » wtorek, 27 sierpnia 2013, 11:44

Dred napisał(a):było...

5 zł + VAT za plagiat, płatne na konto forum :lol:
Johnson
VIP
VIP

Postprzez EW » wtorek, 27 sierpnia 2013, 11:58

jaskier to już wszystko wyjaśniłeś i już wiem co oznacza "wybitny autorytet prawniczy" ... jednym słowem wykładowca - oczywiście nie umniejszając wykładowcom, bo rzeczywiście dla aplikanta aplikacji ogólnej zgodnie z teorią względności to może być wybitny autorytet prawniczy...

rzeczywiście dyskusja jałowa...
EW

Postprzez Dred » wtorek, 27 sierpnia 2013, 11:59

Johnson napisał(a):
Dred napisał(a):było...

5 zł + VAT za plagiat, płatne na konto forum :lol:

chyba skecz.... 128,79 zł bez VATu tytułem odszkodowania za przeszkadzanie w przyspieszaniu o 1/3, płatną do rąk własnych ale w drugą stronę! :cool:
Dred

Postprzez Jaskier88 » wtorek, 27 sierpnia 2013, 12:24

EW - dobrze, że w takim razie się dogadaliśmy :)
Jeszcze na potwierdzenie dodam, że np prokuratorzy Maria Świetlicka czy Kazimierz Olejnik są dla mnie prawniczymi autorytetami :)
Pozdrawiam i miłego popołudnia
Jaskier88
asesor
asesor

Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Postprzez EW » wtorek, 27 sierpnia 2013, 12:40

wybitnymi w dodatku :-P
EW

Postprzez monikissima » wtorek, 27 sierpnia 2013, 12:47

Volver - a mnie dobija takie zabijanie młodzieńczego entuzjazmu, w tym pisanie z pejoratywnym wydźwiękiem o "genialnych dzieciach".

Do KSSiP trudno się obecnie dostać i trudno też się w niej utrzymać. Jeżeli te niespełna 200 przyjętych z całej Polski osób czuje się pewnymi siebie z racji tego, że znalazły się tam, a nie np. na aplikacji radcowskiej, adwokackiej czy notarialnej wśród 3000 innych absolwentów prawa, to jest to przymiot, a nie wada. I w tym powinniśmy ich utwierdzać. Życie i tok aplikacji i tak wszystko zweryfikują, po co takie teksty teraz?
monikissima

Postprzez Morg » wtorek, 27 sierpnia 2013, 12:50

EW napisał(a):jaskier to już wszystko wyjaśniłeś i już wiem co oznacza "wybitny autorytet prawniczy" ... jednym słowem wykładowca - oczywiście nie umniejszając wykładowcom, bo rzeczywiście dla aplikanta aplikacji ogólnej zgodnie z teorią względności to może być wybitny autorytet prawniczy...

Prof. Juliusz Makarewicz prowadził wykłady we Lwowie, czy przez to uznać że był wybitnym autorytetem może „zgodnie z teorią względności” tylko student? :-P
Morg
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez EW » wtorek, 27 sierpnia 2013, 13:03

Morg chyba mówimy o KSSiP... Czyż nie? Poza tym napisałam nie umniejszajac wykladowcom, choć cały czas mam w tyle głowy dyskusje jaka sie wywiązała na konferencji KRS, a potem tu na forum, na temat "mało jawnych i przejrzystych" sposobów naboru na wykładowców... I listę wykładowców w KSSiP

Dodam ze to nie sam fakt bycia wykładowca czyni wykladowce wybitnym autorytetem prawniczym ale jego dorobek i wpływ na stosowanie i rozumienie prawa przez ogół, to obrazuje Twoj przyklad, uznanie wykladowcy za takiego oczywiście wynika z teorii wzglednosci choć słowo "wybitny"i jego znaczenie moze ja naruszać.
EW

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Poznajemy się