O sobie-cd...

Tutaj zapraszamy każdego po rejestracji - przedstawiamy się, poznajemy

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

przywitania

Postprzez student UO » czwartek, 23 kwietnia 2009, 18:58

Witam i pozdrawiam wszystkich forumowiczów. Studiuję obecnie prawo na trzecim roku Uniwersytetu Opolskiego.
student UO

Postprzez student - UO » sobota, 6 marca 2010, 15:23

... I powracam zza światów :razz:
student - UO

Re: Opole on-line

Postprzez Volver » sobota, 6 marca 2010, 23:44

student UO napisał(a):Witam i pozdrawiam wszystkich forumowiczów. Studiuję obecnie prawo na trzecim roku Uniwersytetu Opolskiego.

hm.a za co Cię usunięto?studencie...studiuj , studiuj, zapraszam do mnie na praktyki...2 moich protokolantów- studentów 3 zdało egzaminy sędziowskie na piątkę,i orzeka jeden, też...ale, uciekł na aplikację adw. został adwokatem, i ostatecznie znalazł się w więzieniu...a zatem wszystko..tak, dobre jak i złe przed tobą- a wszystkim mówiłem to samo...
"Jeżeli już coś postanowić,to z głębokiego po dobrym myśleniu przekonania"Daniel Kerias.
Volver
VIP
VIP

Postprzez student - UO » niedziela, 7 marca 2010, 03:09

Tak się składa że sam siebie usunąłem, ale to długa historia ... Cóż, do Poznania trochę daleko. No ale co może mi Pan zaoferować na tych praktykach ? Ja oferuję swoja wiedzę na poziomie 4 roku studiów prawniczych :grin:
student - UO

Postprzez Volver » niedziela, 7 marca 2010, 09:16

student - UO napisał(a):Tak się składa że sam siebie usunąłem, ale to długa historia ... Cóż, do Poznania trochę daleko. No ale co może mi Pan zaoferować na tych praktykach ? Ja oferuję swoja wiedzę na poziomie 4 roku studiów prawniczych :grin:

przecież macie tzw.praktyki studenckie- to pewnie wiesz studencie,co oferuje sąd cywilny i karny w ramach tych praktyk...

ja zwykłem wprowadzać....praktykanta- ...w przerwie pomiędzy rozprawami(o ile takie są)...w formie pytań...w np. w systematykę K.p.c. i zadaję, z reguły-na początek- pytanie(o ile praktykant-student, zdaje się być zainteresowany tym, co robi i jak wykonywa obowiązki protokolanta), co decyduje o tym, że daną sprawę rozpoznaje się w trybie nieprocesowym, a jaką w tzw.procesie...dlaczego na jednych aktach jest literka C., a na drugich literka Ns.?-wszak to j e s t praktyka...w zależności od odpowiedzi i mojej cierpliwości,prowadzi się co tydzień przez czas praktyki..taki... dialog, bo nie ma form, w jakich ta praktyka ma się odbywać...bądź- na kanwie sprawy- w której protokołował przed chwila -zadaję skrócony casus,(jeśli chce- rozwiązuje- jeśli nie to nie) bądź propozycję tematu pracy magisterskiej, gdy mam akurat ciekawy problem(zdaje się , że 4-ty student-wybitny :wink: trzecioroczny prawa- napisał-wedle "zadanego" tematu i trafił do mnie, po 2 latach, jako już aplikant radcowski, chwaląc się, że był u mnie i pracę napisał- było to miłe).ale skoro jesteś z Opola, to spotkamy się pewnie(o ile) za 4 lata, kiedy jako substytuta patron wyśle cię studencie...na przejażdżkę do Poznania...w sprawie...o...zapłatę x przeciwko firmie ubezpieczeniowej...to - zatem tyle-wobec twej oferty...studia to studia- praktyka to praktyka.nie unikaj żadnej okazji, aby s t u d i o w a ć("żeglować"przez) prawo...zawsze przychodzi mi tutaj jeden z sonetów krymskich mickiewicza na myśl-(jeśli podasz o jaki wers z tego sonetu chodzi...będę rozmawiał- jeśli nie...trudno- za 4 lata....over
"Jeżeli już coś postanowić,to z głębokiego po dobrym myśleniu przekonania"Daniel Kerias.
Volver
VIP
VIP

Postprzez student - UO » niedziela, 7 marca 2010, 10:16

Oj, analiza Sonetów Mickiewicza pod kątem Pańskiego zadania w ten niedzielny poranek byłaby dla mnie wręcz nadludzkim wysiłkiem :grin:

Jak ja nie znoszę spraw z ubezpieczeń. Nudne że głowa boli. Miałem w ostatnie wakacje praktykę studencką w kancelarii radcowskiej, gdzie większość spraw dotyczyła roszczeń p-ko firmom ubezpieczeniowym. I mam tych spraw serdecznie dość. A na aplikacje korporacyjne raczej na pewno się nie zdecyduję. :wink:
student - UO

Postprzez Volver » niedziela, 7 marca 2010, 11:17

student - UO napisał(a):Oj, analiza Sonetów Mickiewicza pod kątem Pańskiego zadania w ten niedzielny poranek byłaby dla mnie wręcz nadludzkim wysiłkiem :grin:

Jak ja nie znoszę spraw z ubezpieczeń. Nudne że głowa boli. Miałem w ostatnie wakacje praktykę studencką w kancelarii radcowskiej, gdzie większość spraw dotyczyła roszczeń p-ko firmom ubezpieczeniowym. I mam tych spraw serdecznie dość. A na aplikacje korporacyjne raczej na pewno się nie zdecyduję. :wink:

ja orzekam w cywilnych.over
Volver
VIP
VIP

Postprzez student - UO » niedziela, 7 marca 2010, 12:56

Toć ja miałem na myśli roszczenia z umów ubezpieczeń majątkowych i osobowych :grin:
student - UO

Postprzez SSR » niedziela, 7 marca 2010, 13:26

student - UO napisał(a):A na aplikacje korporacyjne raczej na pewno się nie zdecyduję. :wink:

oj przemyśl to dobrze...
SSR

Postprzez student - UO » niedziela, 7 marca 2010, 13:31

Nie ma sensu. Adwokacka i radcowska to strata czasu jak dla mnie. No chyba że notarialna, ale niestety mamy, taty, wujka, cioci itd. nie mam w notariacie.
student - UO

Postprzez ziggy » niedziela, 7 marca 2010, 15:09

student - UO napisał(a):Nie ma sensu. Adwokacka i radcowska to strata czasu jak dla mnie. No chyba że notarialna, ale niestety mamy, taty, wujka, cioci itd. nie mam w notariacie.

Student.Przemyśl to!A nie jesteś za młody na forum?A jak zapytają w Szkole Krakowskiej, na rozmowie kwalifikacyjnej czy brałeś udział w forum... :wink: po karierze...
ziggy

Postprzez Volver » niedziela, 7 marca 2010, 16:04

ziggy napisał(a):
student - UO napisał(a):Nie ma sensu. Adwokacka i radcowska to strata czasu jak dla mnie. No chyba że notarialna, ale niestety mamy, taty, wujka, cioci itd. nie mam w notariacie.

Student.Przemyśl to!A nie jesteś za młody na forum?A jak zapytają w Szkole Krakowskiej, na rozmowie kwalifikacyjnej czy brałeś udział w forum... :wink: po karierze...

to są żarty, panie sztudent...jak mawiał mój ś.p. dziadek.ziggy-przesadzasz :wink: z tym boksem! :grin:
Volver
VIP
VIP

Postprzez Ama » niedziela, 7 marca 2010, 19:40

Studencie drogi .... korzystaj z zaproszenia Volvera ... albo innego , otwartego dla studentów sądu ...

po 4 roku studiów byłam na dwutygodniowych ( :???: długość praktyk pozostawię bez komentarza) praktykach w Sądzie Rodzinnym (wydział był akurat moim własnym wyborem) ...
i pewnie trudno w to uwierzyć ... ale przez te dwa tygodnie nauczyłam się procedury cywilnej lepiej niż przez dwa semestry na uczelni ... dodatkowo mój sędzia opiekun praktyk "wyprostował" moje pomysły na pracę magisterską .... dzięki czemu jej pisanie było przyjemnością a nie koniecznością (i tu ukłon w stronę promotora, który na te moje pomysły godził się :D ) ... poza tym takie praktyki to pierwszy krok do tego, żeby zrozumieć "co chcę w życiu robić" ;)
Ama
Moderator
Moderator

Postprzez student - UO » niedziela, 7 marca 2010, 20:47

Dzięki za dobre słowo Amo. Nie wiem czy w Opolu jest tak otwarty na studentów sąd jak u Volvera, mam nadzieję że tak :grin: Chociaż temat mej pracy magisterskiej wybitnie podpada pod WSA. A dalej ... No cóż, spróbuję na aplikację ogólną.
Ostatnio edytowano niedziela, 7 marca 2010, 21:40 przez student - UO, łącznie edytowano 1 raz
student - UO

Postprzez Volver » poniedziałek, 8 marca 2010, 02:46

student - UO napisał(a):Dzięki za dobre słowo Amo. Nie wiem czy w Opolu jest tak otwarty na studentów sąd jak u Volvera, mam nadzieję że tak :grin: Chociaż temat mej pracy magisterskiej wybitnie podpada pod WSA. A dalej ... No cóż, spróbuję na aplikację ogólną.

Fakt- skoro bywam "sądem" to mój sąd jest otwarty...zaiste... :wink:

a co z sonetem?znalazłeś studencie???
Volver
VIP
VIP

Postprzez student - UO » poniedziałek, 8 marca 2010, 12:38

Volver napisał(a):Fakt- skoro bywam "sądem" to mój sąd jest otwarty...zaiste... :wink:

a co z sonetem?znalazłeś studencie???

Ze znalezieniem Sonetów Mickiewicza jako takich nie będzie problemów, ale w tym wypadku chodzi o konkretny wers jak rozumiem, a to już wymaga poświęcenia pewnego czasu :grin: Jak mi coś odbije to naprawdę zacznę szukać tego wersu - zakładam że on istnieje i że chodzi właśnie o Sonety Mickiewicza :grin:

[ Dodano: Pon Mar 08, 2010 11:40 am ]
No dobra, powiedzmy że się poświęcę i zacznę go szukać w najbliższy weekend :mrgreen:
student - UO

studenciak z UŚu

Postprzez moongrow » piątek, 25 lutego 2011, 19:52

Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum, naszych drogich sędziów, jak i nie-sędziów :)
Studiuję dopiero na 2 roku śląskiego WPiA, aczkolwiek już mi się marzy dostanie się na aplikację ogólną, by móc w przyszłości wykonywać oczywisty zawód. ;) Plany może trochę przesadnie wysunięte naprzód, ale jestem dobrej myśli, bo jak to się mówi, per aspera ad astra. ;)
moongrow
praktykant
praktykant

Postprzez Volver » piątek, 25 lutego 2011, 20:20

per aspera ad astra. ;)

witaj witaj , młody człowieku..ładna dewiza.
Volver
VIP
VIP

Postprzez ropuch » piątek, 25 lutego 2011, 22:50

Volver napisał(a):
per aspera ad astra. ;)

witaj witaj , młody człowieku..ładna dewiza.

Tyle, że zupełnie innej uczelni ;) <luzik>
ropuch

Postprzez Włóczykij » sobota, 26 lutego 2011, 00:31

skoro już poszukała, to zaoszczędzę może tego innym :roll: :-D
"Przez trudności do celu; dosł. dosłownie Przez ciernie do gwiazd"
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Postprzez Pudlonka » sobota, 26 lutego 2011, 00:37

widać że młodzież zbyt przyziemna nie jest (zwłaszcza ta rosnąca -w świetle - księżyca ...) :cool:
Pudlonka
VIP
VIP

Postprzez krysia59 » sobota, 26 lutego 2011, 19:03

A zwieńczeniem tych ambicji i planów korona ...... cierniowa :mrgreen:
krysia59
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

O sobie-cd...

Postprzez AQUA » niedziela, 6 marca 2011, 04:03

Tu jest ciąg dalszy wątku "O sobie".
Dotychczasowy zamknęłam, gdyż rozrósł się do tak dużych rozmiarów, że nie było żadnej możliwości moderacji.

Zapraszamy wszystkich nowych forumowiczów do krótkiego przedstawienia się, a Nas, "starych" userów, upraszamy usilnie o powstrzymanie się od zaśmiecania tego istotnego wątku. :)
AQUA
VIP
VIP

Postprzez efa » niedziela, 6 marca 2011, 20:27

Przy okazji niestety ktoś wykasował inauguracyjnego posta mojego kolegi z tematu "o sobie". Kolega był bardzo podekscytowany zamieszczeniem tego posta i bardzo cieszył się, że na Zjeździe poznał tylu fajnych forumowiczów.
Chciałam więc powitać serdecznie Piotera na forum - nie zrażaj się :) To na pewno był wypadek przy pracy ;)
efa
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez pioter » niedziela, 6 marca 2011, 20:49

efa napisał(a):Przy okazji niestety ktoś wykasował inauguracyjnego posta mojego kolegi z tematu "o sobie". Kolega był bardzo podekscytowany zamieszczeniem tego posta i bardzo cieszył się, że na Zjeździe poznał tylu fajnych forumowiczów.
Chciałam więc powitać serdecznie Piotera na forum - nie zrażaj się :) To na pewno był wypadek przy pracy ;)

No to ja jeszcze raz witam wszystkich !
Myślę, że post został wykasowany, bo było zaproszenie na imprezę do pokoju 202, a już więcej osób by się nie zmieściło ;)
A tak poważnie to faktycznie jako młody iusticianin bardzo byłem przejęty moim pierwszym zjazdem, zwłaszcza, że występowałem jako delegat, w imieniu koleżanek i kolegów mojego okręgu.
Cieszę się, że poznałem mnóstwo fajnych osób z forum i już z niecierpliwością czekam na kolejną możliwość spotkania w realu, a do tego czasu na forum.
pioter
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Następna strona

Powrót do Poznajemy się