Aplikanci

Tutaj zapraszamy każdego po rejestracji - przedstawiamy się, poznajemy

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Aplikanci

Postprzez angellore » czwartek, 25 kwietnia 2013, 15:33

Witam, jestem aplikantem radcowskim. Zdaję sobie sprawę, że to nie bardzo forum dla mnie, ale mam nadzieję, że mnie nie wyrzucicie. Chciałabym się czasami skonsultować punkt widzenia z profesjonalistami :)
angellore
aplikant
aplikant

Re: Aplikanci

Postprzez Johnson » czwartek, 25 kwietnia 2013, 15:45

Konsultacje są wykluczone. Ale zawsze możesz coś sprytnie ubrać w bardzo abstrakcyjny kazus.
Johnson
VIP
VIP

Kim jestem ?: nieważne

Postprzez angellore » czwartek, 25 kwietnia 2013, 16:40

Jasne, chodzi mi wyłącznie o problemy natury teoretycznej.
angellore
aplikant
aplikant

Postprzez Dialy » piątek, 12 lipca 2013, 18:28

Witam, zawsze dobrze jest poznać tok myślenia "po drugiej stronie barykady" Pozdrawiam.
Dialy
aplikant
aplikant

Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Postprzez promo » piątek, 12 lipca 2013, 19:51

Witaj na forum :D Może coś bliżej na temat tej "drugiej strony barykady"?
promo

Postprzez _Ania » czwartek, 25 lipca 2013, 23:11

jam nowa - dzień dobry ;)
_Ania

Postprzez promo » czwartek, 25 lipca 2013, 23:13

A może napiszesz coś o sobie... :D
promo

Postprzez Dred » czwartek, 25 lipca 2013, 23:49

ludzka napisał(a):Strasznie nieśmiali są nasi nowi użytkownicy ;) .

nooo.... jakbym siebie widział jeszcze jakiś rok czy dwa lata temu ...
Dred

Postprzez Volver » piątek, 26 lipca 2013, 00:42

Dred napisał(a):
ludzka napisał(a):Strasznie nieśmiali są nasi nowi użytkownicy ;) .

nooo.... jakbym siebie widział jeszcze jakiś rok czy dwa lata temu ...

<rotfl> <rotfl> <rotfl>
_anja nie przejmuj się ;)
"Jeżeli już coś postanowić,to z głębokiego po dobrym myśleniu przekonania"Daniel Kerias.
Volver
VIP
VIP

Postprzez Hermione » piątek, 23 sierpnia 2013, 18:20

Oficjalnie witam się w chyba najbardziej adekwatnym miejscu z punktu widzenia mojego statusu.

W ramach kilku słów o sobie (co by nie było, że wszyscyśmy tacy nieśmiali) mogę nadmienić, że jestem obecnie w połowie aplikacji ogólnej, mam aspiracje, aby w przyszłości założyć togę i łańcuch, zatem w dalszej kolejności marzę o dostaniu się na aplikację sądową. jeżeli się nie uda - trudno. Zawsze zostaje "aplikacja asystencka" (tak, wiem, że nie ma czegoś takiego, ale za to jak dumnie brzmi :)), ale może nie będzie to konieczne:)

Mam nadzieję na przychylne przyjęcie :)
Hermione
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: aplikantka ogólna z Hogwartu ;)

Postprzez Morg » piątek, 23 sierpnia 2013, 18:26

Skoro takich studentów jak ja przychylnie przyjęto, to myślę że aplikantów tym bardziej. ;) Zawsze to miło jak się nowy użytkownik pojawi (trolle pomijam :mrgreen:). Jak jeszcze trochę napiszesz, to będziesz mieć dostęp do działów merytorycznych (nie pamiętam od ilu postów, niestety)... i tych mniej merytorycznych, a bardziej towarzyskich. ;)
„The courts must declare the sense of the law; and if they should be disposed to exercise WILL instead of JUDGMENT, the consequence would equally be the substitution of their pleasure to that of the legislative body.”
Morg
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Hermione » piątek, 23 sierpnia 2013, 18:30

Dzięki Morg :)

Co do dostępu do merytoryki, to wszystko wiem z informacji powitalnej (3 posty dają dostęp do 80% forum, 6 do całości), więc już niebawem będzie szansa poudzielać się bardziej przydatnie :P
Hermione
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez promo » piątek, 23 sierpnia 2013, 19:01

Hermione napisał(a):Oficjalnie witam się w chyba najbardziej adekwatnym miejscu z punktu widzenia mojego statusu.

W ramach kilku słów o sobie (co by nie było, że wszyscyśmy tacy nieśmiali) mogę nadmienić, że jestem obecnie w połowie aplikacji ogólnej, mam aspiracje, aby w przyszłości założyć togę i łańcuch, zatem w dalszej kolejności marzę o dostaniu się na aplikację sądową. jeżeli się nie uda - trudno.

Mam nadzieję na przychylne przyjęcie :)

Witam na forum :D Życzę spełnienia zawodowych aspiracji (czytanie wątków merytorycznych może trochę pomóc :mrgreen:).
A co do aplikacji, to nieśmiało zauważę, że teraz jest to aplikacja sędziowska a nie sądowa... :D
promo

Postprzez Hermione » piątek, 23 sierpnia 2013, 19:55

ale wstyd :P

czasem zdarzają mi się takie wpadki. podobnie jak nigdy nie wiem czy w kpc jest tryb zwykły czy zwyczajny i czy jednak nie powinno się mówić o postępowaniu a nie o trybie...

dzięki za poprawkę. na swoje usprawiedliwienie mam tylko tyle, że nawet wykładowcy czasem tkwią mentalnie jeszcze w starym systemie i jak słyszę raz tak, raz tak, to już czasem wątpię. A do ustawy staram się nie zaglądać za często, żeby nie zapeszyć :P
Hermione
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez monikissima » sobota, 24 sierpnia 2013, 17:43

Nie przejmuj się, ja też nie miałam o tym pojęcia ;)
monikissima

Postprzez umbrellia » wtorek, 3 grudnia 2013, 15:41

Cześć wszystkim,
ja też jestem na aplikacji ogólnej, a więc póki co, w szeregach Kssipowych, ale nie wiadomo gdzie los rzuci za kilka miesięcy. Mam jednak cichą nadzieję, że w stronę prokuratury - czy to jako aplikant czy asystent :D Pozdrawiam!
umbrellia
aplikant
aplikant

Kim jestem ?: aplikantka prokuratorska

Postprzez Kret » wtorek, 3 grudnia 2013, 16:48

Witamy! :)

Słuchajcie, ciekawa sprawa mi dziś wynikła. Po drugiej stronie była Pani aplikantka radcowska. Substytucji udzielił jej radca prawny. Ale w międzyczasie wpisał się na listę adwokatów i wykonuje teraz zawód adwokata.

Jak myslicie, ta substytucja jest ciągle ważna? Czy trzeba konwalidować?
Kret
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez umbrellia » wtorek, 3 grudnia 2013, 17:52

Ja myślę, że takie upoważnienie nie jest już ważne bo, skoro to upoważnienie miało swoje źródło w ustawie o radcach prawnych, zgodnie z którą może go udzielić radca prawny aplikantowi radcowskiemu, to kiedy aplikantka występuje z upoważnienia tego radcy, a on już nie jest radcą, to nie jest upoważniona :-P Pełnomocnik jest teraz adwokatem i upoważnia w oparciu o przepisy innej ustawy. Trochę zamotałam, ale podsumowując, wydaje mi się, że "higiena" upoważniania wymaga żeby je konwalidować :-P A jaka decyzja została podjęta??
umbrellia
aplikant
aplikant

Kim jestem ?: aplikantka prokuratorska

Postprzez mfh84 » czwartek, 19 grudnia 2013, 17:47

Cześć. Jestem aplikantką sędziowską i pilnie się uczę, by w przyszłości zostać sędzią :) Na tym forum szukam głównie odpowiedzi na pytania co do kwestii, na temat których nie pisze się w komentarzach ani orzecznictwie, zwłaszcza, że te nie zawsze przystają do tego, co robi się w praktyce ;)
mfh84
praktykant
praktykant

Kim jestem ?: aplikantka

Postprzez falkenstein » czwartek, 19 grudnia 2013, 17:54

wspaniale. Ale to ryzykowne. Można się zrazić do tej roboty :)

i dlaczega wszyscy aplikanci przychodzą tutaj z takimi wymyślnymi nickami? Toż to się nawet wymówić nie da... myfyhosiemcztery?
Tak więc nie dziw się, jeżeli zostaniesz tu "mychą" albo czymś jeszcze gorszym.
To, co zaakceptowano nie żądając dowodów, może być odrzucone bez przedstawiania dowodów - Christopher Hitchens
mój blog: http://sub-iudice.blogspot.com
moje fotki: http://www.garnek.pl/falky/a
moje filmiki: http://www.youtube.com/user/FalkySubIudice#p/a
falkenstein
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez mfh84 » czwartek, 19 grudnia 2013, 18:01

A może po prostu em ef ha 84 ? ;) ale mychą też mogę być - nie obrażę się ;) A co do zrażania się, to jak na razie dopiero początek mojej drogi (studiów nie liczę) i mimo totalnego braku czasu, nocy zarwanych na naukę, comiesięcznych egzaminów i trzech uzasadnień, które dostałam na święta, jeszcze mi się podoba ;)
mfh84
praktykant
praktykant

Kim jestem ?: aplikantka

Postprzez promo » czwartek, 19 grudnia 2013, 21:06

Witaj na forum :D Mam nadzieję, że zrealizujesz swoje zamierzenia i nic Cię nie zniechęci... :D
promo

Postprzez robertowa1 » niedziela, 29 grudnia 2013, 02:50

mfh84 napisał(a):A może po prostu em ef ha 84 ? ;) ale mychą też mogę być - nie obrażę się ;) A co do zrażania się, to jak na razie dopiero początek mojej drogi (studiów nie liczę) i mimo totalnego braku czasu, nocy zarwanych na naukę, comiesięcznych egzaminów i trzech uzasadnień, które dostałam na święta, jeszcze mi się podoba ;)

To jest chleb powszedni sędziego w szczególności z wydziału karnego. Przyzwyczajaj się bo jak zaczniesz pracę to tak będą wyglądać wszystkie dni ww roku i święta :lol:
robertowa1
młody sędzia
młody sędzia

Postprzez przesniak » czwartek, 23 stycznia 2014, 11:46

Witam,

Również jestem aplikantką radcowską. Myślałam, że tylko ja wpadłam na pomysł traktowania forum jako pomocy w wątpliwościach (w końcu od zawsze wiadomo, że komentarz kończy się zawsze tam, gdzie zaczyna się problem ;)), ale okazuje się, że nie jestem jedyna... :)

Oprócz tego pobyt na forum jest dla mnie o tyle ciekawy, że zastanawiam się, czy się nie przerzucić w przyszłości z togi radcowskiej na sędziowską, ale to jeszcze pomyślimy.

Pozdrawiam,
p.
przesniak
młody sędzia
młody sędzia

Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Postprzez promo » czwartek, 23 stycznia 2014, 14:09

Witajcie na forum i bawcie się dobrze :D
promo

Następna strona

Powrót do Poznajemy się