Strona 1 z 1

Sonar w Sądach

PostNapisane: wtorek, 21 listopada 2017, 11:35
przez duhlig
Dzień dobry Państwu,
nie jestem sędzią, choć skończyłem prawo. Jestem redaktorem serwisu...... Od lipca zajmujemy się monitoringiem zmian w wymiarze sprawiedliwości, w tym odwołań i powołań prezesów i wiceprezesów sądów.

Codziennie sami wyszukujemy informacje o odwołaniach / powołaniach nowych prezesów i nanosimy je na oś czasu. Korzystamy też z informacji Stowarzyszenia Iustitia i monitoringu mediów.

http://sonar.....

Ostatnio zrobiliśmy podsumowanie po trzech miesiącach obowiązywania nowej ustawy. Oto co nam wyszło:


Postanowiłem zalogować się na to forum, żeby poprosić o pomoc również Państwa. Jeśli będziecie mieli Państwo jakieś informacje na temat nieścisłości lub braków w powyższych zestawieniach zmian personalnych na kierowniczych stanowiskach w sądach - proszę o kontakt - prywatną wiadomością lub pod adres e-mail?........ . Oczywiście zapewniam anonimowość.
Pozdrawiam uprzejmie,
Dominik U

Re: Sonar w Sądach

PostNapisane: wtorek, 21 listopada 2017, 11:42
przez Włóczykij
A zbierają Państwo tylko dane o nowopowołanych, zatem wybiórczo i wobec tego niewiarygodnie.
Złuda, a nie obrona demokracji.
Do widzenia politykom wszelkiej maści wobec takich podejść.

Poza tym skoro się Pan zalogował, to na forum jest dostępny wątek główny na powyższy temat, jak i szereg mocno starszych, o co chodzi w wymiarze sprawiedliwości (na tyle, na ile można pisać jednak publicznie).

Nie podpisałam się nazwiskiem wobec przyjętej zasady pisania na forum, ale bezpośrednio pod nazwiskiem także zdarzyło mi się odnieść się do analogicznych tekstów jak powyższe wobec osób z kręgu tworzenia tego zestawienia.

A przy okazji coś bardziej na temat:
http://archiwum.rp.pl/artykul/1359223-P ... ziego.html
Miło się czyta, budująco, choć jednocześnie widać jak daleko od realiów bywa, że bywają mocno starsi sędziowie establishmentu.


jak i:
https://www.youtube.com/watch?v=ap35pKJhb4I

Re: Sonar w Sądach

PostNapisane: czwartek, 23 listopada 2017, 01:04
przez Włóczykij
Dziś w Kropce na I Rzecznik KRS powiedział, że KRS spotkał się z odwołanymi prezesami i to jest kwiat prezesostwa, najlepsi z najlepszych.
Należy zatem zapamiętać te rekomendacje, bo przecież fachowcy zawsze niezbędni.


a przy okazji wpisywania w dyskusji do wpisu poczatkującego wątek cytat:

http://wyborcza.pl/7,75968,22645864,zep ... owali.html
Jest taka metoda eliminowania przeciwników lub ludzi dla władzy niewygodnych: rzucasz w kogoś błotem i liczysz na to, że coś się przyczepi.

tymczasem poniższe dowodzi, że to nie są czasy do stosowania wprost analogii historycznych, akcenty inaczej się rozkładają
http://wyborcza.pl/7,75398,22645890,w-i ... atant.html