Statsy

Tutaj możemy podzielić się informacjami z MS, tym co nas czeka, wszczętymi postępowaniami itp itd

Statsy

Postprzez Hammurabi » środa, 23 września 2020, 22:05

Czy w MSie ktoś dostrzegł potrzebę zmian w zakresie ustalania stabilności orzecznictwa? Wątpliwy i tak (z punktu widzenia wpływu na wskaźnik stabilności) wskaźnik "inne" będzie w cywilnym od tego roku o wiele wyższy niż dotychczas z uwagi na to, że wszystkie apelacje odrzuca sąd II, a nie I instancji. Przez to o wiele niższy od tego roku, jeśli nic się nie zmieni, będzie wskaźnik stabilności, i to bez żadnej winy sędziów pierwszoinstancyjnych.
Hammurabi
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Born to be online

Re: Statsy

Postprzez rbk » piątek, 25 września 2020, 08:41

Dostrzegł już dawno.
Gdyby dureń zrozumiał, że jest durniem, automatycznie przestałby być durniem. Z tego wniosek, że durnie rekrutują się jedynie spośród ludzi pewnych, że nie są durniami.

Stefan Kisielewski
rbk
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Hammurabi » sobota, 26 września 2020, 09:53

rbk napisał(a):Dostrzegł już dawno.

Dobrze, to się chwali, ale się jeszcze dopytam, bo to nie wynika wprost z odpowiedzi - a zaradził coś temu czy tylko przyjął do wiadomości?
Hammurabi
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Hammurabi » czwartek, 13 października 2022, 14:59

MS się dopytuje, czy jak wpływu nie opanowaliśmy, to czy nadzorczo nam kazano wyznaczać dodatkowe sesje i czy zarządzenia te mają charakter bezwględnie obowiązujący. Autor pytania chyba nie doczytał wyroku SN w sprawie SNO 3/15, wydanego w sprawie byłego vMS bliskiego ekipie obecnie zasiedlającej budynek przy Ujazdowskich, że takie polecenie mieć jedynie postać zalecenia :twisted:

Poza tym, łatwiej by było opanowywać wpływ nie dodatkowymi sesjami, ale dzięki szybko wydawanym opiniom kompetentnych biegłym. Tylko MS cały czas nie dostrzega, że taka praca, jaka płaca. Dzięki tej ślepocie sekretarze sądowi obecnie marnują od groma czasu na znalezienie biegłego, który się zlituje, nie wymówi nawałem pracy i wyda jakąkolwiek opinię w sprawie. :evil:
Hammurabi
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Johnson » czwartek, 13 października 2022, 15:32

Hammurabi napisał(a): Przez to o wiele niższy od tego roku, jeśli nic się nie zmieni, będzie wskaźnik
stabilności, i to bez żadnej winy sędziów pierwszoinstancyjnych.

A co ci za różnica?
Johnson
VIP
VIP

Kim jestem ?: nieważne

Postprzez mathra » piątek, 14 października 2022, 09:17

Hammurabi napisał(a):MS się dopytuje, czy jak wpływu nie opanowaliśmy, to czy nadzorczo nam kazano wyznaczać dodatkowe sesje i czy zarządzenia te mają charakter bezwględnie obowiązujący. Autor pytania chyba nie doczytał wyroku SN w sprawie SNO 3/15, wydanego w sprawie byłego vMS bliskiego ekipie obecnie zasiedlającej budynek przy Ujazdowskich, że takie polecenie mieć jedynie postać zalecenia :twisted:

Poza tym, łatwiej by było opanowywać wpływ nie dodatkowymi sesjami, ale dzięki szybko wydawanym opiniom kompetentnych biegłym. Tylko MS cały czas nie dostrzega, że taka praca, jaka płaca. Dzięki tej ślepocie sekretarze sądowi obecnie marnują od groma czasu na znalezienie biegłego, który się zlituje, nie wymówi nawałem pracy i wyda jakąkolwiek opinię w sprawie. :evil:

Przychylam posta.
Uważam, że jeśli Sąd nie ma na liście biegłego, powinien wysyłać zapotrzebowanie do MS, który tego biegłego w terminie 7 dni powinien znaleźć. Czemu ja i sekretariat mamy z siebie robić żebraków wydzwaniających po lekarzach, uniwersytetach itp...
"Mądrość nie z wiekiem przychodzi, a prawość nie tylko starcom jest znana" Hi 32,9
mathra
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Powrót do Nowinki z MS...