Strona 1 z 1

Nadzwyczajne przepisy....

PostNapisane: poniedziałek, 23 marca 2020, 21:01
przez chomik

Re: Nadzwyczajne przepisy....

PostNapisane: środa, 8 kwietnia 2020, 21:59
przez Włóczykij
https://www.radiomaryja.pl/informacje/w ... panstw-ue/
W Brukseli odbędzie się dzisiaj wideokonferencja unijnych ministrów sprawiedliwości. Szefowie resortów wymienią się informacjami o działaniach państw członkowskich w dziedzinie wymiaru sprawiedliwości w odpowiedzi na pandemię.

„Reagujemy na bieżąco. Każde państwo dostosowuje swoje systemy prawne do sytuacji zagrożenia” – wskazał prof. Czesław Kłak, sędzia Trybunału Stanu.

Zmianom ulegają między innymi tryb pracy w organach sądowych i zawodach prawniczych, pojawiają się też problemy w transgranicznej współpracy sądowej. Chodzi też o zawieszenie postępowań egzekucyjnych oraz postępowań upadłościowych.

Kraje UE wspólnie szukają rozwiązań. Polska – jak ocenił prof. Czesław Kłak – działa adekwatnie do potrzeb.

– Każdego dnia zmagamy się z kolejnymi problemami związanymi z rozprzestrzenianiem się tego poważnego zagrożenia. To rodzi konsekwencje w postaci zmiany stanu prawnego. W związku z tym nie można powiedzieć, że jakieś rozwiązania są optymalne i nie można ich zmieniać w sytuacji, która jest bardzo dynamiczna. Pamiętajmy, że prawo nie może być z jednej strony nadmiernie kazuistyczne, ale z drugiej – nie może być zbyt ogólne i tutaj rodzą się problemy – zaznaczył prof. Czesław Kłak.

Sędzia dodał, że w tym trudnym czasie zwłaszcza prawnicy swoim doświadczeniem i wiedzą powinni wspierać państwo w tworzeniu i dostosowywaniu przepisów do sytuacji pandemii.

Re: Nadzwyczajne przepisy....

PostNapisane: środa, 8 kwietnia 2020, 22:13
przez censor
I po co taka impreza w ogóle, nie rozumiem

Re: Nadzwyczajne przepisy....

PostNapisane: środa, 8 kwietnia 2020, 22:31
przez Włóczykij
to jakiś fake news ?
https://translate.google.com/translate? ... rev=search
https://dzienniknarodowy.pl/byly-brytyj ... -swiatowy/
Jak informuje dziennik “The Guardian”, Gordon Brown wezwał światowych liderów do stworzenia tymczasowej formy globalnego rządu w celu rozwiązania podwójnego kryzysu medycznego i gospodarczego spowodowanego pandemią Covid-19.