Otwarcie Krajowego Centrum Szkolenia Kadr Sądów Powszechnych

Tutaj możemy podzielić się informacjami z MS, tym co nas czeka, wszczętymi postępowaniami itp itd

Otwarcie Krajowego Centrum Szkolenia Kadr Sądów Powszechnych

Postprzez Zigzag » piątek, 8 września 2006, 11:32

W dniu 4 września 2006r. nastąpiło "huczne i medialne" otwarcie..... :cool:

Tekst pochodzi w całości ze strony Ministerstwa Sprawiedliwości:
Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro w poniedziałek 4 września 2006 r. uroczyście otworzył Krajowe Centrum Szkolenia Kadr Sądów Powszechnych i Prokuratury z siedzibą w Warszawie przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 47. Jednocześnie zainaugurował pierwszy rok szkolny w tej placówce.
– To bardzo ważny dzień dla polskiego wymiaru sprawiedliwości – powiedział Minister.
– Naczelnym celem Krajowego Centrum jest wprowadzenie najwyższych standardów kształcenia kadr polskich sądów i prokuratur, przez co jeszcze lepiej będą one mogły spełniać oczekiwania Polaków – dodał.

A to mój komentarz:
Pomysł powstania tej szkoły powstał już kilka lat temu!!!! Centrum to było przygotowywane jeszcze za rządów lewicy. Niewątpliwie należy pogratulować, że w końcu nastąpiło otwarcie, jednakże mam tylko jedną wątpliwość. Kto będzie tam uczył? Jeżeli czynni sędziowie i prokuratorzy to brawo - centrum będzie kształcić fachowców. Jeżeli jednak bedą to teoretycy, czyli jacyć tam uczelniani fenomeni, to kadra nowych sędziów napewno nie zachwyci stron. Braki w przepisach, ich sprzeczność a w szczególności ilość mozliwych kazusów nie pozwoli na skuteczną naukę. Osobiście na aplikacji sędziowskiej dowiedziałem się tego co było mi potrzebne do najcięższego w życiu egzaminu. Natomiast praktycznie całość mojej wiedzy prawniczej wyniesionej z studiów (UJ) do niczego mi się obecnie nie przydaje... Dlatego wierzę głęboko, że problem wykładowców zostanie sensownie rozwiązany :smile:
Zigzag
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Sebol » piątek, 8 września 2006, 12:26

Nie martwiłbym się na Twoim miejscu... Pomysł faktycznie zrodził się chwilę temu, ale dopiero PIS zadziałał tak jak powinien. Z tego co słyszalem na konferencji (bo gdzieżby indziej.. :evil: ) wykładowcami będą własnie czynni sędziowie i prokuratorzy a sensem stworzenia szkoły jest zaoszczędzenie kosztów :mrgreen:
Sebol

Powrót do Nowinki z MS...