Najnowszy minister spr. K.Kwiatkowski

Tutaj możemy podzielić się informacjami z MS, tym co nas czeka, wszczętymi postępowaniami itp itd

Najnowszy minister spr. K.Kwiatkowski

Postprzez uksc » wtorek, 13 października 2009, 19:38

No to mamy już nowego Ministra tu jego pierwsze zamierzenia

http://www.dziennik.pl/polityka/article ... ytety.html

i opinię Dreeda

Dreed napisał(a):Ja z chęcią wsadzę kij w mrowisko i pozwolę sobie wyrazić opinię, że ze znanych mi giełd nazwisk, to właśnie minister Kwiatkowski jest przy każdym spotkaniu oficjalnym lub mniej, najbardziej przyjazny naszemu środowisku.
A na dodatek cechuje go wysoka kultura osobista w przeciwieństwie do innych potencjalnych kandydatów :wink:
I osobiście z list tworzonych przez media, wybrałbym Kwiatkowskiego. Co pewnie nie nastąpi i co nie oznacza, że władza nie popsułaby tego pana.
A wszyscy wiedzą, jakie są jego relacje i pomysłodawcami różnych rozwiązań w ms :wink:

możemy prosić o rozwinięcie ostatniego zdania bo nie wszyscy wiedzą :wink: ???

Na co możemy liczyć - przyspieszenie dotychczasowych pomysłów , czy spowolnienie lub korekta zamierzeń ???
uksc
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez bladyswit » wtorek, 13 października 2009, 19:42

"Celem przygotowywanych przez nas zmian jest przede wszystkim zagwarantowanie równego dostępu do służby sędziowskiej wszystkim odpowiednio wykwalifikowanym prawnikom tak, aby jak najlepsi trafiali do tego zawodu" - zapewnił.

dla mnie jest to jednoznaczna deklaracja podwyższenia naszych pensji, ..... a może tylko zwiększenia naszego etosu ? :roll:
bladyswit
Global Moderator
Global Moderator

Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Re: Najnowszy minister spr. K.Kwiatkowski

Postprzez wanam » wtorek, 13 października 2009, 19:45

Jego kolejnym priorytetem jest projekt reformy ustroju sądów. "Celem przygotowywanych przez nas zmian jest przede wszystkim zagwarantowanie równego dostępu do służby sędziowskiej wszystkim odpowiednio wykwalifikowanym prawnikom tak, aby jak najlepsi trafiali do tego zawodu" - zapewnił.

Znaczy się większy piniądz by chcieli przejść do zawodu, czy też obniżenie zarobków wolnych zawodów prawniczych przez wpuszczenie do korporacji wszystkich, by przejść musieli.

[ Dodano: Wto Paź 13, 2009 7:47 pm ]
Cóż za zgodność :mrgreen: telepatia, w tym samym momencie pracowaliśmy nad tym samym fragmentem
wanam
VIP
VIP

Postprzez violan » wtorek, 13 października 2009, 19:49

Jestem pod wrażeniem programu ogłoszonego przez nowego MS. Bardzo nowatorski :shock: :roll:
"Ideały są jak gwiazdy, nawet jeśli nie można ich dosięgnąć, trzeba się wedle nich orientować" G. B. Shaw
violan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Obrazy: 0
Obrazy: 0

Postprzez wanam » wtorek, 13 października 2009, 19:51

violan napisał(a):Jestem pod wrażeniem programu ogłoszonego przez nowego MS. Bardzo nowatorski :shock: :roll:

Nieee nooo, jeszcze nie zdążył się zapoznać z resortem :lol: jak się zapozna to dopiero program przedstawi.
wanam
VIP
VIP

Postprzez Dred » wtorek, 13 października 2009, 19:55

Za chwilę w TVP INFO ma być nowy MS.
Dred

Postprzez marciano » wtorek, 13 października 2009, 19:58

A ja myślę, że nia ma co się ekscytować. Minister bez zaplecza politycznego i poparcia premiera nic nowatorskiego nie zrobi. Będzie tylko administrował ministerstwem i nic ponadto.
marciano
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez wanam » wtorek, 13 października 2009, 20:04

Nikt się nie ekscytuje. Ot takie żarty. A jeżeli będzie administrował tylko, to może i lepiej. Lepszy minister bez pomysłów, niż z takim jak w projekcie usp.

[ Dodano: Wto Paź 13, 2009 8:32 pm ]
A teraz na superstacji.
wanam
VIP
VIP

Postprzez okapi » wtorek, 13 października 2009, 20:35

marciano napisał(a):A ja myślę, że nia ma co się ekscytować. Minister bez zaplecza politycznego i poparcia premiera nic nowatorskiego nie zrobi. Będzie tylko administrował ministerstwem i nic ponadto.

tu możesz mieć rację..ale zobaczymy..najważnijsze by chciał rozmawiac z sedziami i czasem posłuchac co mamy do powiedzenia..i wykazał min. dobrej woli..a nie wszczynał" wojny" jak niektórzy poprzednicy..

cóz pożyjemy..zobaczymy :/:
okapi

Postprzez epokutycka » wtorek, 13 października 2009, 20:37

Mam nieuzasadnioną nadzieję, że odmieni się ta tragiczna prawidłowość - co jeden to lepszy... ja w każdym razie obdarzam go kredytem zaufania...
epokutycka
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Dreed » wtorek, 13 października 2009, 20:41

marciano napisał(a):A ja myślę, że nia ma co się ekscytować. Minister bez zaplecza politycznego i poparcia premiera nic nowatorskiego nie zrobi. Będzie tylko administrował ministerstwem i nic ponadto.

Oglądałem i nie jestem zachwycony..... :oops:

Oczywiście pan redaktor nie był zainteresowany resortem, ale niektóre wypowiedzi mnie "zdziwiły".

Pan minister stwierdza, że odwołanie Kamińskiego było zgodne z prawem, bo.... pan prezydent wydał opinię. W mediach??? Czy gdzie???

Pracusie mogą zabrać głos już teraz..... :wink: I znowu winne będą sądy :mrgreen:

Martwię się, że wprawdzie jest to najbardziej kompetentna osoba w MS i najbliższa naszemu środowisku, to marciano chyba będzie miał rację :cry:

Ale pozostajemy w wierze, że będzie inaczej. Moje dotychczasowe doświadczenia z panem ministrem były jak najbardziej pozytywne. Chce rozmawiać, darzy szacunkiem... A to bardzo wiele, bo mozna wymienić innych panów, którzy tej zalety nie posiadają...

Nie zmienia to faktu, że od 30 marca 2010 - sędziowie staną się uzależnionymi od polityków urzędasami średniego stopnia w przeciwieństwie do proków.
Wówczas osoba ministra będzie najmniej istotna i faktycznie w zupełności wystarczy administrator.

A stanie się tak, bo sami wystawiamy sobie opinię środowiska, które nie zasługuje na nic więcej. :cry:
Dreed
Site Admin
Site Admin

Obrazy: 7
Kim jestem ?: Zły admin

Postprzez censor » wtorek, 13 października 2009, 21:04

Dreed napisał(a):od 30 marca 2010 - sędziowie staną się uzależnionymi od polityków urzędasami średniego stopnia

Co to za cezuralna data?
censor
VIP
VIP

Postprzez Iustus » wtorek, 13 października 2009, 21:17

censor napisał(a):
Dreed napisał(a):od 30 marca 2010 - sędziowie staną się uzależnionymi od polityków urzędasami średniego stopnia

Co to za cezuralna data?

Chyba wejście w życie przepisów o rozdzieleniu funkcji Prokuratora Generalnego i Ministra Sprawiedliwości.
Iustus

Postprzez uksc » wtorek, 13 października 2009, 21:18

censor napisał(a):

Co to za cezuralna data?

W tym dniu MS utraci Prokuraturę i będzie mógł całą swa uwagę poświęcić sądom :wink: .
uksc
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Dred » wtorek, 13 października 2009, 21:44

Za chwilę Kwiatkowski będzie w TVN24...
Dred

Postprzez censor » wtorek, 13 października 2009, 21:49

uksc napisał(a):
censor napisał(a):

Co to za cezuralna data?

W tym dniu MS utraci Prokuraturę i będzie mógł całą swa uwagę poświęcić sądom :wink: .

Ale póki co powinien mieć kwalifikacje do bycia prokuratorem, czy nie? A nie ma:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Krzysztof_ ... i_(polityk)
censor
VIP
VIP

Postprzez Dreed » wtorek, 13 października 2009, 21:57

Dlatego może być ministrem sprawiedliwości :wink:

I znowu w tvn24 - interpretacja, że skoro ustawa nie przewiduje opinii w formie pisemnej, to wystarczy ustna, nawet z doniesień medialnych :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Gdzie my żyjemy? :oops:

Czy w jakiejś ustawie, np. usp, mamy przepis, że opinia ma być pisemna?
Dreed
Site Admin
Site Admin

Kim jestem ?: Zły admin

Postprzez Darkside » wtorek, 13 października 2009, 22:01

Dreed napisał(a):Dlatego może być ministrem sprawiedliwości :wink:

I znowu w tvn24 - interpretacja, że skoro ustawa nie przewiduje opinii w formie pisemnej, to wystarczy ustna, nawet z doniesień medialnych :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Gdzie my żyjemy? :oops:

Czy w jakiejś ustawie, np. usp, mamy przepis, że opinia ma być pisemna?

Żyjemy w kraju w którym jest to bodajże 19 minister sprawiedliwości ma przestrzeni 17 lat , tak to chyba nawet w Burkina Faso nie ma :/: , zaś pan Kwiatkowski swoimi wypowiedziami daje do zrozumienia, że będzie robił wszystko aby usprawiedliwiać tych którzy go namaścili :/: :!:
Darkside

Postprzez Johnson » wtorek, 13 października 2009, 22:03

Dreed napisał(a):Czy w jakiejś ustawie, np. usp, mamy przepis, że opinia ma być pisemna?

Z drugiej strony w kpc i kpk jest napisane że wyrok ma być na pismie. Widocznie nie było to takie oczywiste :razz:
Johnson
VIP
VIP

Kim jestem ?: nieważne

Postprzez iga » wtorek, 13 października 2009, 23:26

bladyswit napisał(a):
"Celem przygotowywanych przez nas zmian jest przede wszystkim zagwarantowanie równego dostępu do służby sędziowskiej wszystkim odpowiednio wykwalifikowanym prawnikom tak, aby jak najlepsi trafiali do tego zawodu" - zapewnił.

dla mnie jest to jednoznaczna deklaracja podwyższenia naszych pensji, ..... a może tylko zwiększenia naszego etosu ? :roll:

myślę, że chodzi o komisję konkursową
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez bruno » środa, 14 października 2009, 08:19

ja nie jestem orędownikiem PO , ale rozumiem i podzielam prawnie odwołanie szefa CBA , opinia była ?- była , znana ?znana, chodziło przeciez o wyczerpanie trybu
A z drugiej strony - chodziło o pokazanie kto rządzi i tu Donald pokazał , ze ma j...a
A co do nowego min. S. - ruszajmy poinformować go o naszych problemach
bruno
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez uksc » środa, 14 października 2009, 10:06

uksc
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez censor » środa, 14 października 2009, 10:10

bruno napisał(a):Donald pokazał , ze ma j...a

Ja bym polemizował, czy to akurat o tym świadczy.
Tyle że zrobiłby się z tego nowy wątek.
censor
VIP
VIP

Postprzez wanam » środa, 14 października 2009, 10:38

Poważne sprawy, niepoważne zachowania. Tak przynajmniej ja to tak odbieram.
Czekam cały czas na polityków, którzy będą wyznawali cnotę umiaru, na zasadzie:

1. jestem omylny i wiem, że czasami mogę nie mieć racji
2. nie dążę do przejęcia maksymalnej władzy, a do realizacji założonego programu
3. realizując program poszukuję sensownych kompromisów

Jeżeliby tymi wskazówkami kierowałby się premier, to by stwierdził:

1. mogę się mylić, wysłucham argumentacji szefa CBA
2. szef CBA mimo przedstawionej argumentacji nie wypełnia zakładanych kryteriów na tym stanowisku
3. posłucham opinii Prezydenta, nie tylko ustnej
4. na nowego szefa CBA dokonam wyboru człowieka, który nie będzie postrzegany, jako wykonujący moje polecenia

A tak mamy
1. ujawniono aferę, trudno muszę odwołać kolegów ze stołków, ale ogłaszam wojnę, koniec z "miłością"
2. pierwszy kierunek natarcia - CBA, do realizacji natychmiast i bez zbędnej zwłoki powodowanej przez Prezydenta, nie pozwolić na ostrzał z CBA i ujawnianie nowych afer
3. zwyciężyliśmy - odebraliśmy CBA PISowi
4. kolejny kierunek natarcia - komisja sejmowa, nasz przewodniczący komisji, nasz przebieg przesłuchań i nasze zwycięstwo medialne - opozycja grzecznie siedzi po odebraniu głosu przez przewodniczącego komisji
5. wyborcy doceniają naszą sprawność w walce z wrogiem i dają nam kredyt zaufania na kolejną dekadę

Taka polityka na zasadzie, zaatakujemy Albanię, ogłosimy zwycięstwo zanim zrobi to opozycja, to wygramy. Troche przypomina to pewien film, komedię?
wanam
VIP
VIP

Postprzez skorpion » czwartek, 15 października 2009, 13:46

Pan minister został magistrem prawa w wieku 30 lat (rok 2001). Rozumiem, że dwa lata był cięzko chory (nowotwór) czego współczuje, ale w normalnym trybie w tamtych czasach kończyło się uczelnię w wieku (rocznikowo) 24 lat. To znaczy, że pan minister doradzał panu Buzkowi i był jego osobistym sekretarzem chłopak z maturą (lata 1997-2001). Ciekawe. .
skorpion
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Następna strona

Powrót do Nowinki z MS...