Najnowszy minister spr. K.Kwiatkowski

Tutaj możemy podzielić się informacjami z MS, tym co nas czeka, wszczętymi postępowaniami itp itd

Postprzez buszmen » środa, 15 września 2010, 13:26

Właśnie słyszę o nowym - starym pomyśle naszego ministra (pana Kwiatkowskiego w domyśle jak go nazywam naszego Kwiatka oczywiście bez obrazy dla Pana ministra) odnośnie obroży dla pedofili. Z znowu przychodzi myśl do głowy, że Pan minister działa pod publikę jak jest jakaś akcja medialna jak teraz z molestowaniem seksualnym chłopca przez recydywistę. Tak jakby Pan minister tłumaczył się z tego, że komuś odwala po 20 latach odsiatki. Może powinien go wykastrować - oczywiście chemicznie a nie ze skalpelem.
Działanie Pana Ministra przypomina mi prace medialne Pana Ministra Ziobry i jego sławne konferencje prasowe. Byle tylko pokazać, że się działa.
buszmen
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez fidelio » środa, 15 września 2010, 15:30

przecie wybory tuż (tusz)...
fidelio
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Volver » środa, 15 września 2010, 16:59

i dobrze..jeszcze parę wpadek..i chociaż w ten sposób, mam nadzieję, poniesie konsekwencje za cały ministerialny obóz "reformatorów" sądownictwa...rękosterowników
"Jeżeli już coś postanowić,to z głębokiego po dobrym myśleniu przekonania"Daniel Kerias.
Volver
VIP
VIP

Postprzez buszmen » środa, 15 września 2010, 21:48

Volver napisał(a):

i dobrze..jeszcze parę wpadek..i chociaż w ten sposób, mam nadzieję, poniesie konsekwencje za cały ministerialny obóz "reformatorów" sądownictwa...rękosterowników

To jest błędna ocena sytuacji w MS. Moim zdaniem tam nie rządzą minister i jego zastępcy a stare "urzędasy", wyjadacze ministerialni, którzy przy tak częstych zmianach na stołkach sa dla każdej nowej władzy guru w poruszaniu sie po zaułkach ministerialnych i moim zdaniem to za ich sprawą dzieje sie jak się dzieje. Wiekszość zmian w ustawach i wprowadzanie nowości patrz sąd w Lublinie wprowadzają teoretycy albo osoby, które nie są czynnymi sędziami. Sąd w Lublinie miał przynieść oszczędności i skrócić czas orzekania, a co przyniósł. Drukowanie i wysyłanie pozwu wraz z załącznikami dla strony. I to ma byc oszczędne państwo. Zastanawiam się czy by nie dało się wrócić do praktyki przedwojennej tj przed II wojny światowej, gdzu koszty procesu były obliczane do do grosza łącznie z kosztami wysyłki pism stronom przez sąd. I wtedy by sie okazało jak kosztowny jest proces. Wybacz Volver ale tylko szeroka miotła mogłaby cos zmienić w MS, łącznie z dyrektorami departamentów - sędziami, którzy juz zapuscili korzenie w MS. Moim zadniem na tych stanowiskach należałoby obsadzać prawników, ale nie koniecznie sędziów, Sędzia niech orzeka i służy radą, a nie dzieli i rządzi.
buszmen
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez jaztek » środa, 15 września 2010, 22:45

krysia59 napisał(a):Dowiedziałam się, że w związku z pilna potrzebą odtrąbienia sukcesu w e - sądzie do marca delegowano referendarzy do e - sądu na 7/8 etatu na 1/8 mają migrować księgi, uwago załatwiono komentarzem- decyzja polityczna. Nieważne , ze migracja będzie trwać latami utrudnia prace i życie interesantom. Myślę, że należałoby zapytać o to pana ministra

Eee tam. MS ogłosiło już, że do 2012 wszystkie księgi przemigruje <rotfl> . Znaczy chcą zaliczyć 2 sukcesy za jednym referendarzem ;). Biednych referendarzy z ośrodków migracyjnych omamili tym, że jak się sprawdzą w e-sądzie to będą mogli zgłaszać swoje kandytatury na wolne stanowiska sędziowskie / będzie materiał do oceny w postaci e-nakazów/. Po mojemu wykorzystają ich i porzucą ....
jaztek
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez falkenstein » środa, 15 września 2010, 23:09

Wydaje się, że nie ma innego wyjścia - tylko likwidacja ministerstwa sprawiedliwości może uzdrowić polskie sądownictwo.
To, co zaakceptowano nie żądając dowodów, może być odrzucone bez przedstawiania dowodów - Christopher Hitchens
mój blog: http://sub-iudice.blogspot.com
moje fotki: http://www.garnek.pl/falky/a
moje filmiki: http://www.youtube.com/user/FalkySubIudice#p/a
falkenstein
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez buszmen » środa, 15 września 2010, 23:11

jaztek napisał(a):
krysia59 napisał(a):Dowiedziałam się, że w związku z pilna potrzebą odtrąbienia sukcesu w e - sądzie do marca delegowano referendarzy do e - sądu na 7/8 etatu na 1/8 mają migrować księgi, uwago załatwiono komentarzem- decyzja polityczna. Nieważne , ze migracja będzie trwać latami utrudnia prace i życie interesantom. Myślę, że należałoby zapytać o to pana ministra

Eee tam. MS ogłosiło już, że do 2012 wszystkie księgi przemigruje <rotfl> . Znaczy chcą zaliczyć 2 sukcesy za jednym referendarzem ;). Biednych referendarzy z ośrodków migracyjnych omamili tym, że jak się sprawdzą w e-sądzie to będą mogli zgłaszać swoje kandytatury na wolne stanowiska sędziowskie / będzie materiał do oceny w postaci e-nakazów/. Po mojemu wykorzystają ich i porzucą ....

Czy delegacja dotyczyła referendarzy poza Lublina?????
Pytanie ile stanowisk na ilu referendarzy 1:25 . zgadzam sie z tym wykorzystaniem, oczywiście służbowym a nie innym. Murzyn zrobił swoje murzyn może odejść
buszmen
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez jaro123 » środa, 15 września 2010, 23:14

falkenstein napisał(a):Wydaje się, że nie ma innego wyjścia - tylko likwidacja ministerstwa sprawiedliwości może uzdrowić polskie sądownictwo.

Kilka razy to już postulowałem, bo jak widać ministrowie się zmienają, a urzędnicy w ministerstwie, czy wiceministrowie siedzą, wymyślają i knują, co by tu jeszcze zepsuć i kogo zdenerwować.
jaro123
VIP
VIP

Postprzez buszmen » środa, 15 września 2010, 23:26

falkenstein napisał(a):Wydaje się, że nie ma innego wyjścia - tylko likwidacja ministerstwa sprawiedliwości może uzdrowić polskie sądownictwo.

Nie jestem rewolucjonistą, a tylko facetem po czterdzestce, który gwałtowne zmiany jest w stanie zaakceptować w życiu osobistym, ale nie szczytach władzy. Myślę że przewietrzenie MS i Instytutu działąjacego pzry MS juz by dużo dało. Trzeba tylko uzmysławiać ludziom, że nie ma osób niezastąpionych. Także sędziów.

[ Dodano: Czw Wrz 16, 2010 1:10 pm ]
mitesek napisał(a):w artykule napisali tak:

secundo: skoro program jest realizowany z funduszy unijnych, to czy wykłady pana ministra są odpłatne? jeśli tak, to bardzo ciekawe... nie żebym mu żałował, ale ja też chcę taką możliwość!

W nawiązaniu do projektu wprowadzenia lekcji z podstaw prawa dla szkół średnich jestem jak najbardziej za wbrew opiniom na forum. Jedno wystapienie Pana Kwiat.... nie może zniweczyć ciekawego eksperymentu. W szkołach brak jakiejkolwiek informacji o tym jak poruszać się w "prawie" oprócz zajęć na WOSie o ile dobrze pamiętam z systemu prawnego. Wydaje mi się, że pomysł eduakcji młodzieży oparty na przemyślanym i dostosowanym do potrzeb szkoły programie jest jak najbardziej wskazany. Bo czy nadal mamy skazywać "społeczeństwo" na filmy edukacyjne z Panią sędzią Wesołowską. Rozumiem, że dla potrzeb TV można upraszać pewne procedury, ale nie należy przeginać . Co prawda ja sam wiedzę na temat sądownictwa w Stanach czerpię także z filmów i mam się z tym dobrze. Ława osądza winny - niewinny a sędzia wymierza karę. Może by forowicze z zacięciem do edukacji albo prowadzący zajęcia na studiach zaproponowali jakąś osnowę programu albo sam program dla szkół. Byłby to ważny wkład w edukację i poszłoby w świat, że Iustitia to nie tylko walka o swoje ale także stara się coś dać od siebie społeczeństwu. Bo czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci. Oczywiście nie mam na myśli piwka i dragów.
Ostatnio edytowano czwartek, 16 września 2010, 17:03 przez buszmen, łącznie edytowano 2 razy
buszmen
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez AQUA » czwartek, 16 września 2010, 17:09

buszmen napisał(a):
W nawiązaniu do projektu wprowadzenia lekcji z podstaw prawa dla szkół średnich jestem jak najbardziej za wbrew opiniom na forum.

Nie wiem, skąd wyciągasz wniosek o opiniach na nie na forum ?

Osobiście jestem za, ale nie rozumiem, dlaczego podstawy prawa miałyby się zaczynać akurat od szkół średnich, a nie wcześniej ?
AQUA
VIP
VIP

Postprzez iga » czwartek, 16 września 2010, 17:48

ja też za - wydaje mi się nawet, że pisaliśmy o tym na forum dużo wcześniej niż wyszedł z tym pomysłem pan minister (temat misji edukacyjnej czy jakoś tak :roll:)
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez anpod » czwartek, 16 września 2010, 19:02

a ja raczej wiem skąd ...

z pewnego niezrozumienia wypowiedzi w tym wątku :)

Buszmenie, lekki sarkazm i drwiący ton o lekcjach pana MS, to nie samej idei lekcji dotyczył, co realizowania jej przez MS własnie zupełnie niepolitycznie ;) w przeddzień kampanii wyborczej :) i w Łodzi akurat ..czyli kolebce MS :)

a tu, buszmen, jest watek, w ktorym sie toczyła dyskusja na te tematy :)

http://sedziowie.kei.pl/phpBB2/viewtopi ... edukacyjna
Ostatnio edytowano czwartek, 16 września 2010, 19:16 przez anpod, łącznie edytowano 1 raz
aby pomóc, wystarczy kliknąć - dzieciom :) psiakom :) chorym :)
anpod
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez baśka » czwartek, 16 września 2010, 19:12

mitesek napisał(a):w artykule napisali tak:

"Kwiatkowski pytany w poniedziałek przez PAP o list Matuszewskiego do kuratora powiedział, iż "mówienie o wątkach politycznych na tych lekcjach jest głęboko nieuprawnione, a nawet bardziej - nieroztropne". Przypomniał, że lekcje z prawa są realizowane z funduszy unijnych, a ich program był zaprojektowany już dwa lata temu."

Coś mi się wydaje ,żę jednostka chorobowa pt ..Pomroczność Jasna zatacza coraz szersze kręgi , a szczepionek brak. :(

[ Dodano: Czw Wrz 16, 2010 7:20 pm ]
buszmen napisał(a):

Nie jestem rewolucjonistą, a tylko facetem po czterdzestce, który gwałtowne zmiany jest w stanie zaakceptować w życiu osobistym, ale nie szczytach władzy.

Zgoda gruntowne wietrzenie w MS ale od czasu do czasu również kubeł zimnej wody dla ochłody dla faceta po czterdziestce .Zyczliwa. :mrgreen:
baśka
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez AQUA » czwartek, 16 września 2010, 20:59

Z okazji zbliżającej się rocznicy urzędowania pozwalam sobie przypomnieć artykuł z pierwszego postu niniejszego wątku:

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/ ... ytety.html

Kandydat na ministra ma już priorytety
AQUA
VIP
VIP

Postprzez iga » czwartek, 16 września 2010, 21:17

AQUA napisał(a):Z okazji zbliżającej się rocznicy urzędowania pozwalam sobie przypomnieć artykuł z pierwszego postu niniejszego wątku:

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/ ... ytety.html

Kandydat na ministra ma już priorytety

żal.pl
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez buszmen » piątek, 17 września 2010, 00:28

Zgoda gruntowne wietrzenie w MS ale od czasu do czasu również kubeł zimnej wody dla ochłody dla faceta po czterdziestce .Zyczliwa. :mrgreen:

A co dla ryczącej czterdziestki ;p

[ Dodano: Pią Wrz 17, 2010 12:32 am ]
anpod napisał(a):z pewnego niezrozumienia wypowiedzi w tym wątku

Młody jestem na forum i jeszcze nie wszystko łapię, ale poprawię się.
Zgadzam się :oops:
Ostatnio edytowano piątek, 17 września 2010, 00:29 przez buszmen, łącznie edytowano 2 razy
buszmen
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Volver » piątek, 17 września 2010, 01:41

falkenstein napisał(a):Wydaje się, że nie ma innego wyjścia - tylko likwidacja ministerstwa sprawiedliwości może uzdrowić polskie sądownictwo
<tak> <tak> <tak>
"Jeżeli już coś postanowić,to z głębokiego po dobrym myśleniu przekonania"Daniel Kerias.
Volver
VIP
VIP

najnowszy minister

Postprzez baśka » piątek, 17 września 2010, 10:05

buszmen napisał(a):

A co dla ryczącej czterdziestki ;p

....Jak to co - ciacho!!!! <radocha>
Ostatnio edytowano piątek, 17 września 2010, 11:03 przez baśka, łącznie edytowano 1 raz
baśka
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez buszmen » piątek, 17 września 2010, 14:06

baśka napisał(a):....Jak to co - ciacho!!

Krakowską - papieską kremówkę, czy jak dobrze pamiętam chyba znanego tylko w Poznaniu i okolicy "brząca". Smacznego :-D

[ Dodano: Pią Wrz 17, 2010 2:14 pm ]
Volver napisał(a):
falkenstein napisał(a):Wydaje się, że nie ma innego wyjścia - tylko likwidacja ministerstwa sprawiedliwości może uzdrowić polskie sądownictwo
<tak> <tak> <tak>

OK. A co w zamian. Prokuratuę już można odłączyć i działałaby jako samodzielny organ (nie wiem tylko jaki czy administacji rządowej czy też jak NIK NSA i NS) podlegałaby kontroli sejmu a może jako organ podległy premierowi. Prokuratura moim zdaniem winna jednak realizować swoje zadania pod kontrolą "rządu", przy juz teraz pewnej niezależności. A co z wymiarem sprawiedliwości. Pod MSWiA czy też także jako samodzielny organ administacyjny jak NSA czy też SN???

[ Dodano: Pią Wrz 17, 2010 2:24 pm ]
jaztek napisał(a):krysia59 napisał/a:
Dowiedziałam się, że w związku z pilna potrzebą odtrąbienia sukcesu w e - sądzie do marca delegowano referendarzy do e - sądu na 7/8 etatu na 1/8 mają migrować księgi, uwago załatwiono komentarzem- decyzja polityczna. Nieważne , ze migracja będzie trwać latami utrudnia prace i życie interesantom. Myślę, że należałoby zapytać o to pana ministra

Już wiem jak mają działać. Technika działa cuda i światłowody połączą wszytkich ze sobą i będzie działał jeden wspaniały krwioobieg dokumentów z sercem w Lublinie. Od informatyka dowiedziałem się, że nazywa to się siec rozproszona, ale to bardzo kosztowna impreza i wymaga dobrego sprzętu, zabezpieczeń no i ludzi. Powodzenia. Nie ma to jak oszczędne państwo. :cry:
buszmen
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Włóczykij » sobota, 18 września 2010, 08:52

I znowu - przy sobocie rano tym razem - słyszę o e-sądzie, jak dobrze się sprawdza.
Zatem obecny minister też już ma swoje dokonanie historyczne i może to mu wystarczy. A co do usp dobrze byłoby przekonać, że dokonaniem jest, iż podjął rozmowy z przedstawicielami zawodu i nie musi wcale osiągać skutku, Wystarczy, że zainicjował i dobrze by było by wykazał się dojrzałością i "dał dojrzeć" temu projektowi ("co nagle, to po diable). Oczywiście dobrze by było wypracować dobrą podstawę do rozwoju prac nad usp, ale gdyby to miało wyglądać tak jak "wyglądało" z niektórych części relacji o spotkaniach, to pracy nad podstawą też lepiej nie drążyć.
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Postprzez buszmen » niedziela, 19 września 2010, 20:49

Włóczykij napisał(a):I znowu - przy sobocie rano tym razem - słyszę o e-sądzie, jak dobrze się sprawdza

Ale nie tylko minister tak sądzi. Z artykułu z GW z soboty 18.09. pt My, e-Polacy w częsci dot. e-sądy wynika ze to strzał w dziesiątkę, pomysł chwali w artykule ekspert pracodawców RP. Może to jest jedna z tych osób do których warto dotrzeć z uwagami na temat e-sądów, bo po raz kolejny powielane są fałszywe opinie. Organizacja pracodawców RP ma wydaje się dużą siłę przebicia, może lobbować i im powinno zależeć na sprawnym sądzie.
buszmen
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Włóczykij » niedziela, 19 września 2010, 20:58

Cieszę się, że podzielasz moje poglądy :)
To jest nas już 2 ?
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Postprzez buszmen » niedziela, 19 września 2010, 21:31

Dwóch odnośnie e-sądów czy dwóch odnośnie dotarcia do różnych organizacji :?:
buszmen
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Volver » niedziela, 19 września 2010, 23:25

buszmen napisał(a):Pod MSWiA

nigdy tam! boższsz..

[ Dodano: Nie Wrz 19, 2010 11:29 pm ]
buszmen napisał(a):A co z wymiarem sprawiedliwości. Pod MSWiA czy też także jako samodzielny organ administacyjny jak NSA czy też SN???

to drugie... s a m o d z i e l n o ś ć
Volver
VIP
VIP

Postprzez buszmen » niedziela, 19 września 2010, 23:31

To gdzie???
Zostaje SN lub KSR. Wybieraj. :lol:
Albo cosik nowego. Na kształt obecnej prokuratury????
Moim zdaniem aby być konstruktywnym należy coś zaproponować. Może jakieś rozwiązanie z innych krajów. :>
Z postów o ile dobrze pamiętam znasz Danię. jak tam to wygląda. A może opiszesz drogę do zawodu w dziale Sędziowie. Zapraszam
:cool:

[ Dodano: Pon Wrz 20, 2010 12:32 pm ]
Pan Minister bawi sie - forowicze z Poznania może go dzisiaj spotkacie na stadionie, wykorzytajcie okazje. ;) Bawcie się dobrze. :lol:
buszmen
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nowinki z MS...