Najnowszy minister spr. K.Kwiatkowski

Tutaj możemy podzielić się informacjami z MS, tym co nas czeka, wszczętymi postępowaniami itp itd

Najnowszy minister

Postprzez baśka » poniedziałek, 20 września 2010, 16:00

dziękuję buszmen , Pan minister będzie siedział na miejscu dla VIP nie będzie mieszal i narażał się :twisted: ale jak tylko ja go zza winkla szpeknę to mu powiem do słuchu a Sting da mu do wiwatu. :mrgreen:
Ps.u nas chłodno więc wyjmuję z szafy wełny , walonki , koce ,piernaty i tak okutana będę czekać na Stinga naszego showmana. / wybaczcie rymy częstochowskie ale nie chcę narażać się na zarzut konkurencjii wobec Stinga!!!!!! <lol> TTo się nazywa poznanska skromność, a.........co!
baśka
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Włóczykij » poniedziałek, 20 września 2010, 20:13

buszmen napisał(a):Dwóch odnośnie e-sądów czy dwóch odnośnie dotarcia do różnych organizacji :?:

Odnośnie proponowania propozycji, by dotrzeć do organizacji.
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Postprzez kzawislak » wtorek, 21 września 2010, 14:54

buszmen napisał(a): A co z wymiarem sprawiedliwości. Pod MSWiA czy też także jako samodzielny organ administacyjny jak NSA czy też SN???

wymiar sprawiedliwości, a konkretnie sądownictwo powszechne - z pewnością nie jako organ administracyjny ;) a jako władza sądownicza i pod nadzorem I Prezesa SN - na podobieństwo sądownictwa administracyjnego. Po prostu ;)

(buszmen, temat ten był już tutaj maglowany, stąd mały odzew – musisz poszperać w archiwalnych wątkach forumu)
Ostatnio edytowano wtorek, 21 września 2010, 15:29 przez kzawislak, łącznie edytowano 1 raz
kzawislak

Najnowszy minister

Postprzez baśka » wtorek, 21 września 2010, 20:10

Zastanawiam się dlaczego sądownictwo powszechne miałoby podlegać pod MSWiA ?
Myślicie że byłby luz taki jak w WSA , wydaje mi się ze to blędne myślenie .
Z zasady administracja ma działać tak jak działa a WSA ze sspokojem sprawdzać czy przepisy się zgadzają .Wyobrażacie sobie że gdyby oni działali w takim tempie jak my i na trochę innych zasadach to procesy odszkodowawcze doprowadzilyby Skarb Państa szybko do ruiny.Tam są inne podmioty , zwykły obywatel ma trudności zeby z machiną admin.wygrać.Teraz zaczyna się tam małe wietrzenie ale zły przepis nie może być przez nich zmieniony oni stwierdzają zgodnośc decyzji admin . z przepisami i tyle. U nas mamy większe możliwości żeby ludziom pomóc. Mówią że lepiej jak są złe przepisy a dobrzy sędziowie niż dobre przepisy a żli sędziowie . ......i bądz tu mądry!!!!!.....nie da się!!!! <lol> :shock:
baśka
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Re: Najnowszy minister

Postprzez kzawislak » wtorek, 21 września 2010, 20:18

baśka napisał(a):Zastanawiam się dlaczego sądownictwo powszechne miałoby podlegać pod MSWiA ?

ciekawa idea :idea:

a ja się ciągle zastanawiam dlaczego w ogóle ma podlegać pod jakieś ministerstwo ;)
kzawislak

Postprzez buszmen » wtorek, 21 września 2010, 22:41

kzawislak napisał(a):buszmen, temat ten był już tutaj maglowany, stąd mały odzew – musisz poszperać w archiwalnych wątkach forumu)

dzięki za podpowiedź
buszmen
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Najnowszy minister

Postprzez baśka » środa, 22 września 2010, 06:54

Bez kierowniczego przywódstwa ministra nie da rady . / coś to nam przypomina , jnne dekoracje ale role już z góry przydzielone / :mrgreen:
baśka
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez buszmen » środa, 22 września 2010, 13:10

Baśka kto rano wstaje temu Pan Bóg daje - jasne myśli i przenikliwe spojrzenie na świat. Chcąc zmienić sposób myślenia nie wystarczy zmiana partii rządzącej to potrzeba zmiany conajmniej kilku pokoleń, ale nawet chyba to nic nie da. Młodzi działacze partii uczą się od starszych jak rządzić i utrzymać się przy władzy. Wszak już po wyborach myśli się jak wygrać następne.
buszmen
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez kzawislak » czwartek, 23 września 2010, 08:03

buszmen napisał(a):
kzawislak napisał(a):buszmen, temat ten był już tutaj maglowany, stąd mały odzew – musisz poszperać w archiwalnych wątkach forumu)

dzięki za podpowiedź

to podrzucę jeszcze linka: http://sedziowie.kei.pl/phpBB2/viewtopic.php?t=1621
kzawislak

Postprzez bruno » wtorek, 28 września 2010, 09:01

wczoraj u Lisa pojechano z lekka po Panu MS - i Lis i (przynajmniej ja to tak odebrałem ) Don Tusk .Chodziło o to - po co on tak walczy o wrak samolotu - to i tak nie ma znaczenia.
a swoją droga - skoro Pan MS Kwiatkowski jest najlepszym inaczej ministrem od 1989 - czemu nie otrzyma od sedziów czerwonych kartek.
Moze taka jedna duża od zarządu I ???np 4.10.2010 - to byłoby i spektakularne i otworzyłoby pięknie akcję czerwonych kartek dla Dona .
bruno
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez iskaw » środa, 6 października 2010, 18:58

W nawiązaniu do projektu wprowadzenia lekcji z podstaw prawa dla szkół średnich jestem jak najbardziej za wbrew opiniom na forum. Jedno wystapienie Pana Kwiat.... nie może zniweczyć ciekawego eksperymentu. W szkołach brak jakiejkolwiek informacji o tym jak poruszać się w "prawie" oprócz zajęć na WOSie o ile dobrze pamiętam z systemu prawnego. Wydaje mi się, że pomysł eduakcji młodzieży oparty na przemyślanym i dostosowanym do potrzeb szkoły programie jest jak najbardziej wskazany. Bo czy nadal mamy skazywać "społeczeństwo" na filmy edukacyjne z Panią sędzią Wesołowską. Rozumiem, że dla potrzeb TV można upraszać pewne procedury, ale nie należy przeginać . Co prawda ja sam wiedzę na temat sądownictwa w Stanach czerpię także z filmów i mam się z tym dobrze. Ława osądza winny - niewinny a sędzia wymierza karę. Może by forowicze z zacięciem do edukacji albo prowadzący zajęcia na studiach zaproponowali jakąś osnowę programu albo sam program dla szkół. Byłby to ważny wkład w edukację i poszłoby w świat, że Iustitia to nie tylko walka o swoje ale także stara się coś dać od siebie społeczeństwu. Bo czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci. Oczywiście nie mam na myśli piwka i dragów.
Też tak myślę!
iskaw
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez violan » środa, 6 października 2010, 19:25

iskaw napisał(a):W nawiązaniu do projektu wprowadzenia lekcji z podstaw prawa dla szkół średnich jestem jak najbardziej za wbrew opiniom na forum. Jedno wystapienie Pana Kwiat.... nie może zniweczyć ciekawego eksperymentu. W szkołach brak jakiejkolwiek informacji o tym jak poruszać się w "prawie" oprócz zajęć na WOSie o ile dobrze pamiętam z systemu prawnego. Wydaje mi się, że pomysł eduakcji młodzieży oparty na przemyślanym i dostosowanym do potrzeb szkoły programie jest jak najbardziej wskazany. Bo czy nadal mamy skazywać "społeczeństwo" na filmy edukacyjne z Panią sędzią Wesołowską. Rozumiem, że dla potrzeb TV można upraszać pewne procedury, ale nie należy przeginać . Co prawda ja sam wiedzę na temat sądownictwa w Stanach czerpię także z filmów i mam się z tym dobrze. Ława osądza winny - niewinny a sędzia wymierza karę. Może by forowicze z zacięciem do edukacji albo prowadzący zajęcia na studiach zaproponowali jakąś osnowę programu albo sam program dla szkół. Byłby to ważny wkład w edukację i poszłoby w świat, że Iustitia to nie tylko walka o swoje ale także stara się coś dać od siebie społeczeństwu. Bo czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci. Oczywiście nie mam na myśli piwka i dragów.
Też tak myślę!

Ja myślę, że nikt tu na F. nie jest przeciwnikiem nauczania podstaw prawa w szkołach średnich i gimnazjach. Wydaje mi się, ze jeśli na F. były głosy krytyczne, to dotyczyły one nie tyle zasady takiej potrzeby ( bądź nie ) a swego rodzaju lansu, politycznego punktowania pana ministra Kwiatkowskiego. Raczej on takich systematycznych lekcji prowadzić nie będzie.

Dyskusja była w temacie Misja edukacyjna. Zajrzyj tam :-D
"Ideały są jak gwiazdy, nawet jeśli nie można ich dosięgnąć, trzeba się wedle nich orientować" G. B. Shaw
violan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Obrazy: 0
Obrazy: 0

Postprzez baśka » środa, 6 października 2010, 20:10

bruno napisał(a):wczoraj u Lisa pojechano z lekka po Panu MS - i Lis i (przynajmniej ja to tak odebrałem ) Don Tusk .Chodziło o to - po co on tak walczy o wrak samolotu - to i tak nie ma znaczenia.
a swoją droga - skoro Pan MS Kwiatkowski jest najlepszym inaczej ministrem od 1989 - czemu nie otrzyma od sedziów czerwonych kartek.
Moze taka jedna duża od zarządu I ???np 4.10.2010 - to byłoby i spektakularne i otworzyłoby pięknie akcję czerwonych kartek dla Dona .

...a może czerwone kartki powinien otrzymywać Minister Sprawiedliwości zamiast Premiera
to pan MS zawiaduje i organizuje pracę sądów więc to On powinien być odpowiedzialny ,srodowisko może wyrażić votum nie ufności wobec takiego ministra :idea:
Pan Premier otrzymywałby tylko do wiadomości formę protestu sędziów :?:
baśka
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Olga » środa, 6 października 2010, 21:14

baśka napisał(a):
bruno napisał(a):wczoraj u Lisa pojechano z lekka po Panu MS - i Lis i (przynajmniej ja to tak odebrałem ) Don Tusk .Chodziło o to - po co on tak walczy o wrak samolotu - to i tak nie ma znaczenia.

...a może czerwone kartki powinien otrzymywać Minister Sprawiedliwości zamiast Premiera
to pan MS zawiaduje i organizuje pracę sądów więc to On powinien być odpowiedzialny ,srodowisko może wyrażić votum nie ufności wobec takiego ministra :idea:
Pan Premier otrzymywałby tylko do wiadomości formę protestu sędziów :?:

Pan minister Kwiatkowski jest bardzo zajęty medialnymi śledztwami, ciągle udziela wywiadów a to o sprawie Olewnika a to o katastrofie smoleńskiej....jak gdyby zapomniał, że nie jest już Prokuratorem Generalnym i tych śledztw nie nadzoruje...jest tak zajęty, że nie zauważyłby jakiejś tam czerwonej kartki...
Olga
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Najnowszy minister

Postprzez baśka » czwartek, 7 października 2010, 07:26

Olga, trafna uwaga , co to znaczy przyspawanie do stołka. :mrgreen:
baśka
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez buszmen » czwartek, 7 października 2010, 13:39

Olga napisał(a):ciągle udziela wywiadów a to o sprawie Olewnika a to o katastrofie smoleńskiej....jak gdyby zapomniał, że nie jest już Prokuratorem Generalnym i tych śledztw nie nadzoruje

Ubiegłaś mnie. Już wcześniej to zauważyłem. Może to jest celowa gra rządu aby zawsze media były czymś zajęte. Słyszałem wypowiedź posła Arłukowicza (SLD), który sugerował, że afera "dopalaczowa" ujrzała światło dzienne w czasie gdy odchodzi Palikot i PO chce przykryć medialnym tematem rozłam w siebie. Nie wiem czy wierzyć doniesieniom bo nie moge ich zweryfikować, ale ilość zatruć w ostatnim czasie nie odbiegała od średniej z poprzednich miesięcy. Media jednak muszą żyć chytliwym tematem. A do ministra Kwiatko.... widać, że brylowanie przed kamerą mu służy. :)
buszmen
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Johnson » czwartek, 7 października 2010, 15:02

buszmen napisał(a):Słyszałem wypowiedź posła Arłukowicza (SLD), który sugerował, że afera "dopalaczowa" ujrzała światło dzienne w czasie gdy odchodzi Palikot i PO chce przykryć medialnym tematem rozłam w siebie. Nie wiem czy wierzyć doniesieniom bo nie moge ich zweryfikować, ale ilość zatruć w ostatnim czasie nie odbiegała od średniej z poprzednich miesięcy.

Myślę że mają lepsze rzeczy do zakrywania niż to. Tak ze 100 mld małych złotówek na minusie.
Posłowie mają powiększone ego i zawsze myślą że wszystko ich dotyczy.
Johnson
VIP
VIP

Kim jestem ?: nieważne

Postprzez iskaw » czwartek, 7 października 2010, 19:18

Ja myślę, że nikt tu na F. nie jest przeciwnikiem nauczania podstaw prawa w szkołach średnich i gimnazjach. Wydaje mi się, ze jeśli na F. były głosy krytyczne, to dotyczyły one nie tyle zasady takiej potrzeby ( bądź nie ) a swego rodzaju lansu, politycznego punktowania pana ministra Kwiatkowskiego. Raczej on takich systematycznych lekcji prowadzić nie będzie.

Dyskusja była w temacie Misja edukacyjna. Zajrzyj tam :-D[/quote]
Przepraszam ale z przyczyn osobistych nie bylo mnie na forum , gdzie ta Misja edukacyjna jest?
iskaw
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Dred » czwartek, 7 października 2010, 19:23

Dred

Postprzez buszmen » piątek, 8 października 2010, 13:31

Johnson napisał(a):to. Tak ze 100 mld małych złotówek na minusie

Przyczyny mogą być różne. Każde państwo generuje deficyt nawet USA, z tym tylko, że oni dodrukują dolary. Co do naszego deficytu to dyskusja na ten teamt będzie się toczyć kilka miesięcy, a Palikot to temat gorący.
Aczkolwiek kto tam wie co IM po głowie chodzi.
Jedno jest pewne - wyrasta nowy szeryf, który grozi, wali pięścią w stół. :?

[ Dodano: Sob Paź 09, 2010 12:29 am ]
A propo tych 100 mld. W swoim wystąpieniu w sejmie na temat budżetu min. Rostowski wspominał o Odyseuszu i w tym momencie skojarzył mi się z Volverem. Volver wędruje w Noemacie jak Odyseusz we mgle, tak min. Rostowski tez jak Odyseusz będzie wędrował ze swoim budżetem i deficytem przez wyspę mgieł i może po latach dopłynie do swojej Itaki. Jednak może nie doczytał Illiady i nie wie, że nie wszyscy bogowie są mu przychylni. Ciekawe jak długo potrwa ta podróż :?
buszmen
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez TGC » sobota, 16 października 2010, 19:40

"Minister Sprawiedliwości do dymisji"

http://www.tvn24.pl/0,1678079,0,1,kwiat ... omosc.html

No chyba nikt z Was nie pomyślał, że z powodu czerwonych kartek ... ;)
TGC
VIP
VIP

Postprzez buszmen » sobota, 16 października 2010, 22:27

Kolejny spektakl medialny Pana ministra Kwiat...

http://wyborcza.pl/1,75248,8520113,Szum ... ister.html

Szumy czyli co słyszał minister?
Pytanie po co ten teatr? Czy aby kolejny raz zaistnieć w mediach? Co na to prokuratura?
Czy minister sprawiedliwości po rozdzieleniu funkcji ma prawo do przesłuchiwania tych materiałów??

...."Kilka godzin później ministerstwo informuje, że budżet IES został zwiększony o 200 tys. zł z przeznaczeniem na ekspertyzy związane z katastrofą samolotu Tu-154M.

Prokuratura wojskowa reaguje oświadczeniem, że nie dała zgody na ujawnienie materiałów śledztwa smoleńskiego." ...

I kto tu narusza prawo???? :(
buszmen
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez brzdąc » niedziela, 17 października 2010, 02:19

Ja nie wiem czemu, ale jak widzę w tv JE Pana Ministra Sprawiedliwości, czy JE Pana Premiera i innych im POdobnych, to zmieniam kanał, bo od razu mam odruch ... - poważnie. A niektórzy mówią, że czasy jedynej słusznej władzy i to "jaśnie oświeconej" dawno minęły, a ja nawet nie muszę słuchać przemówień byłych I sekretarzy, żeby poczuć Marksa i Engelsa i to w jakim wydaniu ...
Wczoraj miałem sen, śniło mi się, że ministerswo sprawiedliwości, statystyki i sprawozdawczości stosowanej (na pisanie z dużej litery to trzeba sobie zasłużyć) zostało zlikwidowane, najpierw ogromnie się ucieszyłem, za chwilę ogromnie się zatroskałem, bo co wtedy robiłby JE Pan Minister, gdzie pracowałby, może w jakieś renomowanej kacelarii prawniczej w dziale propagandy, chyba, że przemawiałby zarobkowo na pochodach 1 - majowych, a zapewne umiłowana władza niedługo je reaktywuje, bo igrzyska dla ludu, to jak jak tlen dla organizmu, a na takim pochodzie JE mógłby publicznie dokonywać ocen sędziów, oj byłby POklask !!!
Pzdr.
brzdąc

Postprzez rbk » niedziela, 17 października 2010, 13:08

Czekam na akt oskarżenia "niezależnej prokuratury". Przecież doszło do popełnienia ewidentenego przestępstwa. Tym razem nie będę narzekał nawet na przekazanie sprawy z innego sądu. :mrgreen:
Gdyby dureń zrozumiał, że jest durniem, automatycznie przestałby być durniem. Z tego wniosek, że durnie rekrutują się jedynie spośród ludzi pewnych, że nie są durniami.

Stefan Kisielewski
rbk
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez naiwny.super » niedziela, 17 października 2010, 19:23

cóż, przestępstwa w tym nie było, ale zażenowanie podnoszące włosy na głowie - jak najbardziej.
naiwny.super

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nowinki z MS...