Szkoła dla sędziów i prokuratorów

Tutaj możemy podzielić się informacjami z MS, tym co nas czeka, wszczętymi postępowaniami itp itd

Postprzez ossa » sobota, 3 lipca 2010, 23:56

Darkside napisał(a):czy ktoś z was zgłosił się do patronatu nad aplikantami Duraczówki ??

ja odmówiłam, ale i tak mnię dali ;)
ossa
VIP
VIP

Postprzez Darkside » sobota, 3 lipca 2010, 23:57

no a karta zgłoszeniowa, też za Ciebie wypełnili :shock:
Darkside

Postprzez ossa » niedziela, 4 lipca 2010, 00:03

Darkside napisał(a):no a karta zgłoszeniowa, też za Ciebie wypełnili :shock:

żadnej takiej nie dostałam. Za to dostałam aplikanta. Rozpracowałam go w kwietniu. Całkiem miły facio
ossa
VIP
VIP

Postprzez Darkside » niedziela, 4 lipca 2010, 00:05

ossa napisał(a):żadnej takiej nie dostałam. Za to dostałam aplikanta. Rozpracowałam go w kwietniu. Całkiem miły facio

ja w maju dostałem kartę do zgłoszenia się jako patron/ patron koordynator gdzie musiałem wpisać jakieś kosmiczne dane typu odbyte szkolenia, publikacje naukowe itp.
Darkside

Postprzez ossa » niedziela, 4 lipca 2010, 00:07

Darkside napisał(a):
ossa napisał(a):żadnej takiej nie dostałam. Za to dostałam aplikanta. Rozpracowałam go w kwietniu. Całkiem miły facio

ja w maju dostałem kartę do zgłoszenia się jako patron/ patron koordynator gdzie musiałem wpisać jakieś kosmiczne dane typu odbyte szkolenia, publikacje naukowe itp.

ale dostałeś to przed, w trakcie, czy po?
ossa
VIP
VIP

Postprzez Darkside » niedziela, 4 lipca 2010, 00:10

przed, ja odmawiam przyjmowania praktykantów, aplikantów ponieważ szkoda mi na to czasu, a wiedząc że nie przyłożę się do szkolenia, szkoda też mi tych ludzi.

to zgłoszenie wypełniłem ponieważ patron koordynator dostaje niezłą kasę jednak dowiedziałem się , że na koordynatora to szans nie mam i zastanawiam się czy teraz mogę to zgłoszenie wycofać <mysli>
Darkside

Postprzez ossa » niedziela, 4 lipca 2010, 00:25

Darkside napisał(a):przed, ja odmawiam przyjmowania praktykantów, aplikantów ponieważ szkoda mi na to czasu, a wiedząc że nie przyłożę się do szkolenia, szkoda też mi tych ludzi.

to zgłoszenie wypełniłem ponieważ patron koordynator dostaje niezłą kasę jednak dowiedziałem się , że na koordynatora to szans nie mam i zastanawiam się czy teraz mogę to zgłoszenie wycofać <mysli>

Ja dostałam jakieś coś, treści nie pamiętam, w każdym razie odmówiłam, po czym przysłali mi aplikanta. No to był, bo co on biedaczek winny.
ossa
VIP
VIP

Postprzez markosciel » niedziela, 4 lipca 2010, 01:41

ossa napisał(a):
Darkside napisał(a):przed, ja odmawiam przyjmowania praktykantów, aplikantów ponieważ szkoda mi na to czasu, a wiedząc że nie przyłożę się do szkolenia, szkoda też mi tych ludzi.

Ja dostałam jakieś coś, treści nie pamiętam, w każdym razie odmówiłam, po czym przysłali mi aplikanta. No to był, bo co on biedaczek winny.

To tak jak ja :shock:

Ale dziewczyna była kumata :-P
Do tego, żeby żyć normalnie, trzeba mieć wiele odwagi - Søren Kierkegaard
markosciel
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez kreska » niedziela, 4 lipca 2010, 02:06

ossa napisał(a):ja odmówiłam, ale i tak mnię dali

To tak jak mnie!
Gdy wieje wiatr historii, ludziom jak pięknym ptakom rosną skrzydła, natomiast
trzęsą się portki pętakom...(K.I.Gałczyński)
kreska
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez censor » niedziela, 4 lipca 2010, 12:40

Darkside napisał(a):czy ktoś z was zgłosił się do patronatu nad aplikantami Duraczówki ??
Ja.
Ocen okresowych sędziów nie wymyśliły nawet władze PRL. To zamach na niezawisłość sądów. Za wszelką cenę i wszelkimi sposobami nie można dopuścić do ich wprowadzenia. Ostatnie odkrycie kart potwierdziło: to rezygnacja z zasady nieusuwalności sędziów.
censor
VIP
VIP

Postprzez rosan » środa, 14 lipca 2010, 22:49

...I ta myśl niech pocieszy, że w istocie eiπ + 1 = 0.
rosan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Volver » czwartek, 22 lipca 2010, 08:48

rosan napisał(a):http://wiadomosci.wp.pl/k...1a85e&_ticrsn=3

szkoda, że nie dostrzega się ciężkiej pracy sędziów... i przypadków, które im trafiają się w pracy...
"Jeżeli już coś postanowić,to z głębokiego po dobrym myśleniu przekonania"Daniel Kerias.
Volver
VIP
VIP

Postprzez kazanna » czwartek, 22 lipca 2010, 10:45

dla sędziów minister ma tylko kij...

a odznaczenia zawsze budziły we mnie mieszane uczucia bo jakoś tak mi się kiepsko kojarzą... ( pamiętacie pierś Breżniewa ? :mrgreen: )
"Nie narzucaj światu swojego formatu."
Sztaudynger
kazanna
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Postprzez Volver » piątek, 23 lipca 2010, 16:42

kazanna napisał(a):pamiętacie pierś Breżniewa ? :mrgreen: )

dzielna była...taka wielka i włochata :>
"Jeżeli już coś postanowić,to z głębokiego po dobrym myśleniu przekonania"Daniel Kerias.
Volver
VIP
VIP

Postprzez AQUA » piątek, 23 lipca 2010, 20:29

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/4 ... olnej.html

Prawie pięciu kandydatów na miejsce na aplikacji ogólnej
AQUA
VIP
VIP

Postprzez AQUA » czwartek, 19 sierpnia 2010, 10:30

http://www.krs.pl/admin/files/200457.pdf

Stanowisko KRS w sprawie nowelizacji ustawy o Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury
AQUA
VIP
VIP

Postprzez jaro123 » czwartek, 19 sierpnia 2010, 10:38

AQUA napisał(a):http://www.krs.pl/admin/files/200457.pdf

Stanowisko KRS w sprawie nowelizacji ustawy o Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury

Wszystko pięknie i fajnie, ale ja się pytam, gdzie była rada, kiedy cały ten projekt uchwalano... no pytam się... :)
jaro123
VIP
VIP

Postprzez violan » czwartek, 19 sierpnia 2010, 10:49

Bo wtedy była "stara" rada teraz jest nowa. Rada radzie nie równa.
"Ideały są jak gwiazdy, nawet jeśli nie można ich dosięgnąć, trzeba się wedle nich orientować" G. B. Shaw
violan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Obrazy: 0
Obrazy: 0

Postprzez Volver » czwartek, 19 sierpnia 2010, 10:56

AQUA napisał(a):Stanowisko KRS w sprawie nowelizacji ustawy o Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury

nie wiem gdzie była i dlaczego tak nieodpowiedzialnie się zachowała...Przykro mi ztego powodu, że krzyczą gdy mleko rozlane...(nadal milczą co do naszych uposażeń oraz nie reagują na dalsze próby "reformy" ze strony ekipy Kwiatkowskiego...)

ale ta większość uwag, co do popapranego rodowodu i koncepcji Szkoły, który doskonale negatywnie zweryfikowało życie, prowadząc do pogłębiania zapaści sądownictwa i pogorszenia statusu sędziów oraz modelu szkolenia , nadaje się do totalnego medialnego upublicznienia....i w tym należy radzie pomóc, albowiem dostarcza rzeczowych argumentów do publicznej dyskusji...należy zwrócić się z tym do polityków opozycji
Ostatnio edytowano czwartek, 19 sierpnia 2010, 11:13 przez Volver, łącznie edytowano 1 raz
Volver
VIP
VIP

Postprzez rudy kot » czwartek, 19 sierpnia 2010, 11:04

uwagi celne, szczegółowe i przemyslane...ale cóż..zgadzam się z przedmówcami....chyba trochę późno ...
rudy kot
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Volver » czwartek, 19 sierpnia 2010, 11:21

rudy kot napisał(a):chyba trochę późno ..

ale obecny KRS ma szansę zrehabilitować swoja historię...i przemysleć formy swych działań w sprawie ocen i wynagrodzeń...a nade wszystko zaktywizować się w zajmowaniu się realnymi problemami sądownictwa..sądownictwa powtarzam, jakby nie było wiadome czego ta Rada jest...
Volver
VIP
VIP

Postprzez rudy kot » czwartek, 19 sierpnia 2010, 11:32

Volver napisał(a):
rudy kot napisał(a):chyba trochę późno ..

ale obecny KRS ma szansę zrehabilitować swoja historię...i przemysleć formy swych działań w sprawie ocen i wynagrodzeń...a nade wszystko zaktywizować się w zajmowaniu się realnymi problemami sądownictwa..sądownictwa powtarzam, jakby nie było wiadome czego ta Rada jest...

dopóki tryb wyboru rady jest jaki...jest... mam małe nadzieje na radykalne zmiany.

Chociaż z drugiej strony chyba teraz zdali sobie sprawę, że jednak ktoś patrzy im na ręce..... zobaczymy.
rudy kot
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez gelo.p » czwartek, 19 sierpnia 2010, 13:38

AQUA napisał(a):http://www.krs.pl/admin/files/200457.pdf

chyba zlikwidowana w 2009 r. aplikacja referendarska trwała już od kilku lat rok , a nie 6 miesięcy?
grzegorz piotr
gelo.p
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Gotka » czwartek, 19 sierpnia 2010, 14:18

jakie zmiany, KRS zawsze zajmował się walką polegająca na wydawaniu uchwał, na pewno nie jest i nie będzkie prawdziwym wyrażicielem naszych interesów
Bądź wierny Idź
Gotka
VIP
VIP

Postprzez Volver » czwartek, 19 sierpnia 2010, 14:58

na pewno nie jest i nie będzkie prawdziwym wyrażicielem naszych interesów

owszem, nawet pewien utwór sugeruje, że to (zły) twór....
lecz może Duch ześle na nich otrzeźwienie....i jasność...(byle nie pomroczną...)
Volver
VIP
VIP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nowinki z MS...