Likwidacja Wydziałów Pracy

Tutaj możemy podzielić się informacjami z MS, tym co nas czeka, wszczętymi postępowaniami itp itd

Postprzez M.A.E. » czwartek, 20 stycznia 2011, 21:25

Darkside napisał(a):co to jest ta sieć ?? :-P

Amway? :-P
M.A.E.

Postprzez POZIOMKA » piątek, 21 stycznia 2011, 00:15

Darkside napisał(a):co to jest ta sieć

To czym się wyciąga ryby z wody ( czasem grube a czasem płotki) ;)
POZIOMKA
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Włóczykij » piątek, 21 stycznia 2011, 01:13

M.A.E. napisał(a):

żeby nas nie zaskarżyli w powództwie zabezpieczającym :roll: :-D
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Postprzez Pudlonka » piątek, 21 stycznia 2011, 01:27

Włóczykij napisał(a):
M.A.E. napisał(a):

żeby nas nie zaskarżyli w powództwie zabezpieczającym :roll: :-D

a tak bardziej z pracowniczej strony <nono>

byłam i już nie jestem pracusio-ubezpieczniakiem i nie powiedziałabym że te sprawy były w 95% banalne ...ale może zależy to od regionu a tym samym od przepisów branżowych ale masz rację Johnson że ma tu znaczenie kondycja ekonomiczna ... jak w każdym wydziale
Pudlonka
VIP
VIP

Postprzez Johnson » wtorek, 1 lutego 2011, 23:22

Johnson
VIP
VIP

Kim jestem ?: nieważne

Postprzez Trebor » środa, 2 lutego 2011, 11:35

Pudlonke trzeba zlustrować pisze że była "ubezpieczniakiem"

[ Dodano: Sro Lut 02, 2011 10:49 am ]
a jeszcze jedno "banalne sprawy " jak ktoś napisał. Widziałem wyrok wykroczeniowy za niewypłacanie nadgodzin . Wyrok jak wyrok ale nadgodzin to , moim skromnym zdaniem, tam nie było . W pracy orzekałem 9 lat a i dalej mam jakis tam kontakt bo dostaję uchylone i te , od których referent się wyłaczył. ostatnio miałem powództwo z 17 roszczeniami w tym dyskryminacja .
Pracusie coś chyba o tym wiedzą jak powodem jest nauczyciel a pozwanym też nauczyciel (tzn. reprezentujący placówkę dyrektor). Dodatkowo pełnomocnikiem powódki był też nauczyciel - od zawsze wojujący związkowiec.
Trebor
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Beleg » środa, 2 lutego 2011, 14:58

W wydziale pracy orzekam od prawie 3 lat. Wcześniej orzekałam w wydziale cywilnym. Porównać pracy w tych wydziałach raczej się nie da z uwagi na specyfikę spraw. Przyznam, że praca w wydziale cywilnym była bardziej różnorodna, ale nie jestem w stanie powiedzieć, czy łatwiejsza, czy trudniejsza. Zależy co kto lubi.
Co do spraw pracowniczych. Nie odkryję tu pewnie Ameryki, ale są sprawy i banalne ( i co ciekawe, na tych banalnych najłatwiej o głupi błąd ;) zwłąszcza, jak ktoś jest niereformowalnym roztrzepańcem :oops: ) i są sprawy ogromnie skomplikowane, co do których trzeba się sporo naczytać i mieć tzw. nosa, a także znać specyfikę spraw pracowniczych. Do niektórych spraw, które mogą być uznane za skomplikowane, mam zamiłowanie i radością prowadzę postępowanie dowodowe, a nawet piszę uzasadnienie. Ale są sprawy, na widok których robi mi się niedobrze ( zwykle są to sprawy, wobec których nie mam zielonego pojęcia co dalej robić).
Dlatego też trudno mi napisać, czy pracuję w wyjątkowo trudnym wydziale, czy też nie.
Nie sądzę, aby był wydział, w którym do rozpoznania były same sprawy banalne, czy też same skomplikowane.
Beleg
Global Moderator
Global Moderator

Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Postprzez magdam » czwartek, 3 lutego 2011, 15:03

Czy ktoś ma tekst tego projektu? Jeżeli tak proszę o udostępnienie tekstu lub podanie namiaru na miejsce, gdzie mogłabym się z nim zapoznać. Nie znalazłam go na stronie MS-u.
magdam
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Magda Modrzyńska

Postprzez censor » czwartek, 3 lutego 2011, 15:42

Trebor napisał(a):a jeszcze jedno "banalne sprawy " jak ktoś napisał. Widziałem wyrok wykroczeniowy za niewypłacanie nadgodzin . Wyrok jak wyrok ale nadgodzin to , moim skromnym zdaniem, tam nie było
Sprawa "W" to akurat może być banalna i nadająca sie do umorzenia na posiedzeniu, bo tu wchodzi w grę zamiar i zawinienie.
Ocen okresowych sędziów nie wymyśliły nawet władze PRL. To zamach na niezawisłość sądów. Za wszelką cenę i wszelkimi sposobami nie można dopuścić do ich wprowadzenia. Ostatnie odkrycie kart potwierdziło: to rezygnacja z zasady nieusuwalności sędziów.
censor
VIP
VIP

Postprzez Johnson » czwartek, 3 lutego 2011, 15:53

magdam napisał(a):Czy ktoś ma tekst tego projektu? Jeżeli tak proszę o udostępnienie tekstu lub podanie namiaru na miejsce, gdzie mogłabym się z nim zapoznać. Nie znalazłam go na stronie MS-u.

Będziesz się mógł zapoznać koło 2 kwietnia gdy przyjdzie faksem ;)
Następnie zlikwidujesz wydział z datą wsteczną.
Johnson
VIP
VIP

Postprzez Włóczykij » czwartek, 3 lutego 2011, 22:28

No pewnei inaczej ocenia się te likwidacje z punktu widzenia likwidowanego i liwkidującego, ale o co chodzi, czy jednak jakieś zapytanie w trybie informacji publicznej ?, jakie z tego są w istocie korzyści. No bo gdzieś zostaną sędziowie itd. jednak uwlonienie z obowiązku, a gdzieś dodatkowo dobici, a jednak w większych ośrodkach zawsze jest z tym problem. Czy te spodziewane korzyści są w ogóle tego warte ? Tak się nad tym zastanowiłam, bo słyszłam opinię z jednego sądów, gdzie prezez uważał, że wydział do likwidacji ma sensowne wskaźniki bytowe, a idzie w likwidację.
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Gotka » piątek, 4 lutego 2011, 08:59

Włóczykij napisał(a):Czy te spodziewane korzyści są w ogóle tego warte ?

problem w tym, że oni wcale tego nei mają oszacowanego i nikt się nad tym nei zastanawiał, ważne, że można rzucić społeczeństwu chwytliwe hasła, że się zaoszczędzi na etatach (pw, kier sekr), wyudatkach lokalowych i jak będzie mniej tych wydziałów, to będzie większa specjalizacja sedziów
czy ktos sie zastanawiał nad pożytkiem z wprowadzenia wydziałów grodzkich z potem ich likwidowania? na pewno nie (tzn. w MS)
Bądź wierny Idź
Gotka
VIP
VIP

Postprzez romanoza » piątek, 4 lutego 2011, 09:05

Włóczykij napisał(a):No pewnei inaczej ocenia się te likwidacje z punktu widzenia likwidowanego i liwkidującego, ale o co chodzi, czy jednak jakieś zapytanie w trybie informacji publicznej ?, jakie z tego są w istocie korzyści. No bo gdzieś zostaną sędziowie itd. jednak uwlonienie z obowiązku, a gdzieś dodatkowo dobici, a jednak w większych ośrodkach zawsze jest z tym problem. Czy te spodziewane korzyści są w ogóle tego warte ? Tak się nad tym zastanowiłam, bo słyszłam opinię z jednego sądów, gdzie prezez uważał, że wydział do likwidacji ma sensowne wskaźniki bytowe, a idzie w likwidację.
Jeżeli zlikwidują wydział w jednym mieście i etat przeniosą do innego, to w wielu wypadkach ktoś będzie musiał dojeżdżać. Oczywiście dostanie z tego tytułu zwrot kosztów przejazdu. Jak mniemam w większości przekroczy wysokość dodatku funkcyjnego w likwidowanym wydziale.
romanoza
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez Johnson » piątek, 4 lutego 2011, 09:18

romanoza napisał(a):Jeżeli zlikwidują wydział w jednym mieście i etat przeniosą do innego, to w wielu wypadkach ktoś będzie musiał dojeżdżać. Oczywiście dostanie z tego tytułu zwrot kosztów przejazdu. Jak mniemam w większości przekroczy wysokość dodatku funkcyjnego w likwidowanym wydziale.

Co znaczy musiał ?? Nikogo nie można zmusić.
A poza tym likwidacja wydziału pracy wcale nie spowoduje przesunięcia etatu do innego sądu - przynajmniej w przewidywanym czasie. Skończy się na tym że sędziowie sądów pracy najprawdopodobniej i tak trafia to innych wydziałów w których i tak już częściowo orzekają.
Johnson
VIP
VIP

Postprzez kazanna » piątek, 4 lutego 2011, 09:27

ale w tym sądzie , do którego sprawy przejdą, to sędzia pracuś juz nie będzie orzekał w innych... więc im ubędzie "siły roboczej " . Pytanie jak dużo spraw przejdzie...a może za dużo na jednego sędziego ? takich pytań jest całe mnóstwo... a że strony będą miały dojazd nawet 100km w jedną stronę... kogo to obchodzi. Będą bardziej podatne na ugody :mrgreen: :cool:
"Nie narzucaj światu swojego formatu."
Sztaudynger
kazanna
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Postprzez romanoza » piątek, 4 lutego 2011, 09:39

Johnson napisał(a):Co znaczy musiał ?? Nikogo nie można zmusić.
Jesteś przekonany, że nikt nie dostanie propozycji przejścia do wydziału karnego :?: Dla wielu osób z tego powodu nie będzie innego wyjścia tylko dojeżdżać. U nas prawdopodobnie nie uratujemy etatu i pójdzie do Lublina, tyle że w naszym przypadku etat przesuną wirtualnie.
δоκει δε μоι και Кαρχεδονα μη ειναι
romanoza
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez Johnson » piątek, 4 lutego 2011, 09:45

romanoza napisał(a):
Jesteś przekonany, że nikt nie dostanie propozycji przejścia do wydziału karnego :?:

Niektórzy już orzekają w wydziale pracy i karnym jednocześnie. Ja tak miałem przez 2 lata :roll:
Dostaną propozycje w ramach tego samego sądu. Zapewne tam gdzie sobie "dopełniają" etat czy jak to się tam nazywa.
Johnson
VIP
VIP

Postprzez romanoza » piątek, 4 lutego 2011, 09:55

Johnson napisał(a):
romanoza napisał(a):
Jesteś przekonany, że nikt nie dostanie propozycji przejścia do wydziału karnego :?:

Niektórzy już orzekają w wydziale pracy i karnym jednocześnie. Ja tak miałem przez 2 lata :roll:
Dostaną propozycje w ramach tego samego sądu. Zapewne tam gdzie sobie "dopełniają" etat czy jak to się tam nazywa.
Ale nie wszędzie tak jest. U mnie akurat były prezes nie wiem, czy kiedykolwiek orzekał w innym wydziale. Jakieś 20 lat orzeka wyłącznie w wydziale pracy. Wątpię, aby było tak tylko u nas.
romanoza
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez Johnson » piątek, 4 lutego 2011, 10:03

romanoza napisał(a):U mnie akurat były prezes nie wiem, czy kiedykolwiek orzekał w innym wydziale. Jakieś 20 lat orzeka wyłącznie w wydziale pracy.

Tzn. prezes udawał że coś robi ;)
A nie jest to tak że w mniejszych sądach (Biała Podlaska?) Prezes musi być jednocześnie przewodniczącym wydziału? Będzie prezes musiał sobie przejąć jakiś wydział teraz ?!
Johnson
VIP
VIP

Postprzez cin » piątek, 4 lutego 2011, 10:11

Prezes był i jest PW Pracy, a zarazem jedynym sędzią w tym wydziale.
cin
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez romanoza » piątek, 4 lutego 2011, 10:12

Johnson napisał(a): mniejszych sądach (Biała Podlaska?)
aż taki mały nie jest, rzekłbym w sam raz ;). A napisałem "były prezes".
δоκει δε μоι και Кαρχεδονα μη ειναι
romanoza
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez cin » piątek, 4 lutego 2011, 22:20

Tak, chodziło o byłego Prezesa.

[ Dodano: Pią Lut 04, 2011 9:20 pm ]
I też uważam, że nie mały, ale w sam raz (nie ma edycji :twisted: )
cin
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez jp » niedziela, 20 lutego 2011, 11:39

jp
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez kowboj » niedziela, 20 lutego 2011, 18:50

Jest to problem lokalny, ale muszę z obowiązku przypomnieć, że członkowie Iustitii z Ełku, Giżycka, Olecka i Pisza, mając prawo decyzji, czy wolą być w Oddziale w Olsztynie, czy w Oddziale w Suwałkach, we wszystkich przypadkach wybrali Oddział w Suwałkach, do którego to oddziału i okręgu ich sądy należały za starego podziału przed reformą województw.
A w tych czterech sądach Iustitianie stanowią 55 % sędziów. W Piszu prawie wszyscy, w Giżycku są większością, w Olecku połową, tylko w Ełku stanowią mniej, bo ponad 1/3.
Gdy sędziowie będą walczyć ze sobą, zwycięstwo odniosą wyłącznie politycy.
kowboj
VIP
VIP

Kim jestem ?: Prezes Iustitii

Postprzez Włóczykij » niedziela, 20 lutego 2011, 19:58

Czy tylko lokalny ? :roll:
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nowinki z MS...