Majstrowanie przy stanie spoczynku

Tutaj możemy podzielić się informacjami z MS, tym co nas czeka, wszczętymi postępowaniami itp itd

Postprzez Joan » czwartek, 24 listopada 2011, 02:22

Zinder napisał(a):Nie ma to jak jednomyślność i solidarność zawodowa. Zawsze całym sercem popierałam protesty i akcje IS, teraz dowiaduję się, że młodsi ode mnie ( pracuję 27 lat) nie są zainteresowani obroną uprawnień ( czy też " przywilejów" ) wynikających ze stanu spoczynku.Cóż, odłóż Pan ( czy Pani) sędzio Darkside na godną emeryturę z tego, co władza łaskawie zostawi po " przeglądach", "decyzjach", " cięciach". Mam nadzieję, że kilka lat przed emeryturą nie staniesz w obliczu tego, co ja i inni, którzy przepracowali tyle lat. Tyle będzie Pan zarabiał, że na emeryturę wyjedzie do ciepłych krajów.
Chciałabym bardzo, abyśmy wszyscy zrozumieli wreszcie, że JEDZIEMY NA JEDNYM WÓZKU i będąc środowiskiem skłóconym, poróżnionym wewnętrznie nie mamy ŻADNYCH SZANS w konfrontacji z politykami. Tylko razem, czy to broniąc prawa do godnego wynagrodzenia za pracę, czy " przywilejów" wynikających ze stanu spoczynku możemy cokolwiek zdziałać. Za chwilę jakiś polityk uzna, że mamy za długie urlopy...

Ja również mam już 20 letni staż pracy w tzw. wymiarze. Nigdy nie myślałam,. że przyjdzie mi zmierzyć się z radykalną zmiana przepisów, które zastałam, jak zaczynałam pracę. Darkside, ja również jak cytowany wyżej przedmówca uważam, że tylko w jedności siła. Bez względu kto ile ma do tzw. emerytury. Nie dzielmy się, chociaż teraz na lepszych i gorszych, bardziej zaangażowanych lub mniej. Róbmy coś!!!!

[ Dodano: Czw Lis 24, 2011 1:25 am ]
Róbmy razem jako środowisko, bo tylko wówczas możemy coś ugrać. Nawet za pomocą strajku włoskiego, czy tez bojkotu tzw. dyżurów ME 2012.
Ostatnio edytowano czwartek, 24 listopada 2011, 08:53 przez Joan, łącznie edytowano 1 raz
Joan

Postprzez brzdąc » czwartek, 24 listopada 2011, 03:00

A jak "zjednoczna przewodnia siła narodu" dojdzie do wniosku, że nie majstrujemy przy stanie spoczynku, to ok ? Pewnie ok, bo 70% kupi bajkę o kryzysie, etosie, misji, służbie, socjalistycznym państwie, które musi utrzymywać wszystko co się rusza, etc... Nie wezmę udziału w żadnym proteście, o ile jednym z warunków jego zakończenia nie będzie 4 x średnia i niezależy mi na tym, co kto o mnie myśli. A jeżeli będzie taki warunek (ale kategoryczny), to wezmę udział we wszystkim, nawet np. w pochodzie 1 - majowym ku czci miłościwe nam panującego "I sekretarza".
brzdąc

Postprzez Joan » czwartek, 24 listopada 2011, 03:05

Brzdąc, mimo tak późnej pory, wstydzę się za Ciebie. A kysz, ty i pochód 1 - go maja. Może lepiej pójdź w marszu kobiet i to takich, które nie maja innych problemów, niż bt=rak wystarczająco miękkich płatków kosmetycznych.....
Joan

Postprzez brzdąc » czwartek, 24 listopada 2011, 03:17

Joan za mnie się nie wstydź, nie warto (naprawdę). Zastanowię się tylko czy nie wysłać laurki 1 czy 2 JE, gdy oznajmi, że przez najbliższe 2 lata nie ruszamy stanu spoczynku, ale za to obniżamy mnożniki do 1,66 średniego wynagrodzenia. Kwestię marszu kobiet i płatków kosmetycznych pozostawię bez komentarza, nie warto. Przedmiotowy dialog uznaję za zamknięty.
brzdąc

Postprzez bruno » czwartek, 24 listopada 2011, 09:36

to wycinek przykładowego prospektu firmy od funduszy inwest., która nie ma intersu w zawyżaniu danych (aby ludzie inwestowali) :

*Źródło obliczeń: prof. dr hab. Tadeusz Szumlicz, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, przy założeniu 5 lat tzw. nieskładkowych

Z ilustracji zamieszczonych powyżej wynika, że emerytura otrzymywana w przyszłości z I i II filaru (tzn. z ZUS i OFE) będzie znacząco niższa od ostatniej pensji. Kobieta (60 lat) po 30 latach pracy otrzyma ok. 43% ostatniej pensji, a mężczyzna (65 lat) po 35 latach pracy – 63% pensji.
Tak więc dodatkowe oszczędzanie to nie fanaberia lecz prosta koniecznośą. Chodzi o to, aby przejście na emeryturę nie oznaczało życia w niedostatku

więc obniżenie z 75 % (dyskusja o tym , ze powinno byc 100 % z Konstytucji - ma sens) choćby o 1 % - jest niedopuszcalne , bo jaki to stan spoczynku ???
wolałbym byc na emeryturce i miec gdzies te ograniczenia , a i dorobic z nudów można .
bruno
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez fidelio » czwartek, 24 listopada 2011, 09:52

Iustitia: Konsekwencje zmian dotyczących stanu spoczynku sędziów

http://www.rp.pl/artykul/344732,759138- ... losci.html
fidelio
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez anpod » czwartek, 24 listopada 2011, 10:26

beta napisał(a):Tak myślę sobie, że zarząd IS mógłby zwrócić się w trybie dostępu do informacji publicznej do Ministerstwa Sprawiedliwości o podanie danych dotyczących kilku istotnych, jak mi się wydaje, kwestii, jak np. wiek i staż pracy osób przechodzących w stan spoczynku, liczba aktualnych sędziów w stanie spoczynku...
Może jeszcze ktoś podrzuci zagadnienia po to, żeby przygotować się merytorycznie do dalszych działań, informowania mediów, argumentów do ewentualnych skarg konstytucyjnych czy innych.
Dodatkowo można byłoby zwrócić się do MSWiA o analogiczne dane dotyczące policjantów, po to, żeby pokazać różnice w naszych "przywilejach" tym bardziej, że dla mediów jesteśmy wrzucani do jednego worka.
.
to ja tylko zacytuję, bo to jest świetny pomysł!!!!!!!
aby pomóc, wystarczy kliknąć - dzieciom :) psiakom :) chorym :)
anpod
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Darkside » czwartek, 24 listopada 2011, 10:59

Kochani użytkownicy iga prosiła ... jeżeli coś wymyślicie na temat protestóew nie piszcie na forum ponieważ forum jest monitorowana, zauważcie że po podniesieniu argumentu, iż rząd nie zdąży ze zmianami, rząd nagle przyśpiesza pracę i zwoływane jest extra posiedzenie sejmu. Przypadków nie ma, więc zanim coś napiszecie na ogólnym, najpierw wyślijcie to do jakiegoś moderatora i poczekajcie na to co wam odpowie, to naprawdę niewiele.
Darkside

Postprzez M.P. » czwartek, 24 listopada 2011, 18:23

Bruno, to ciekawe co piszesz. Od expose Słońca Peru uisłuję obliczyc moją emeryturę (orientacyjnie) stosując nawet kalkulator kapitału początkowego, ale brak mi danych z lat po 1 stycznia 1999 r. :cry: Przy 60 latach życia i prawie 40 latach pracy mogłoby się okazac opłacalne złożenie urzędu, przejście na emeryturę i założenie biura pisania pism procesowych <radocha>
M.P.
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez suzana22 » czwartek, 24 listopada 2011, 18:41

M.P. napisał(a):przejście na emeryturę i założenie biura pisania pism procesowych <radocha>

Ale koniecznie z szyldem, że pisze były sędzia z X-letnim stażem w Y-wydziale takiego a takiego sądu.

Faktycznie mogłoby być całkiem, całkiem... ;)
suzana22
VIP
VIP

Postprzez M.P. » czwartek, 24 listopada 2011, 20:16

No własnie. Dlatego, jak pamiętam wprowadzono dla sędziów stan spoczynku, bo zastrzeżenie, że sędzia na emeryturze (zwyczajnej)nie może pracowac naruszało zasadę równości praw. Takie to źródło tego przywileju :/:
M.P.
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez epokutycka » czwartek, 24 listopada 2011, 20:20

trzeba by jeszcze sprawdzić czy lepsza ( korzystniejsza ) byłaby waloryzacja stanu spoczynku czy emerytury...
epokutycka
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Żagiel » piątek, 10 lutego 2012, 09:28

http://www.ekonomia24.pl/artykul/706231 ... luzej.html

Wiek emerytalny ma wynosić 67 lat. Nie ma co liczyć na przywileje dla matek, będą za to dla rolników i sędziów.

Do końca 2017 roku rolnicy zachowają przywileje emerytalne i będą mogli odejść na emeryturę wcześniej – kobiety w wieku 55 lat, mężczyźni 60 lat. Podobnie będzie z prokuratorami i sędziami – zachowają przez pięć lat prawo do wcześniejszego odejścia z rynku pracy.
Żagiel
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Harry » piątek, 10 lutego 2012, 14:26

a dlaczego nie jak u mundurowych: nowe zasady dla nowoprzyjmowanych? W czym jesteśmy gorsi?
Harry
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez kzawislak » piątek, 10 lutego 2012, 14:27

Harry napisał(a):a dlaczego nie jak u mundurowych: nowe zasady dla nowoprzyjmowanych? W czym jesteśmy gorsi?

a dlaczego chcesz zostawic nowoprzyjmowanych samym sobie :/:
Ostatnio edytowano piątek, 10 lutego 2012, 14:29 przez kzawislak, łącznie edytowano 1 raz
kzawislak

Postprzez ujw » piątek, 10 lutego 2012, 14:29

kzawislak napisał(a):
Harry napisał(a):a dlaczego nie jak u mundurowych: nowe zasady dla nowoprzyjmowanych? W czym jesteśmy gorsi?

a dlaczego chcesz zostawic nowoprzyjmowanych samym sobie :/:

Właśnie. Kolejna linia podziału? :|
Ostatnio edytowano piątek, 10 lutego 2012, 14:30 przez ujw, łącznie edytowano 1 raz
ujw

Postprzez Harry » sobota, 11 lutego 2012, 21:27

Zupełnie nie o to mi chodzi. Chodzi o to jak żont nas traktuje w porównaniu z innymi grupami.
Harry
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Greebo » sobota, 11 lutego 2012, 22:49

To akurat ma jakieś uzasadnienie - zaczynając służbę wiesz, że np. nie będzie stanu spoczynku. Po prostu nie zmienia się reguł w czasie gry. Oczywiście mówię tu bardziej o policjantach etc.
Greebo
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez kzawislak » poniedziałek, 13 lutego 2012, 20:33

Harry napisał(a):Zupełnie nie o to mi chodzi. Chodzi o to jak żont nas traktuje w porównaniu z innymi grupami.

poniewczasie przyszło mi to do głowy :oops: , ale i tak się nie zgadzam, bo :arrow:

Greebo napisał(a):To akurat ma jakieś uzasadnienie - zaczynając służbę wiesz, że np. nie będzie stanu spoczynku. Po prostu nie zmienia się reguł w czasie gry. Oczywiście mówię tu bardziej o policjantach etc.

no właśnie Twoja uwaga nie za bardzo dotyczy stanu spoczynku, a to z tego powodu, że jest on elementem gwarancji niezawisłości i ma przysługiwać wszystkim sędziom
kzawislak

Postprzez babcia2696 » niedziela, 19 sierpnia 2012, 10:03

"Czy jeśli kilka psów wyrywa sobie jedną kość – można mówić o konsumpcji zbiorowej?” (Jacek Wejroch)
"Bene mori praestat quam turpiter vivere – lepiej dobrze umrzeć niż haniebnie żyć." (Tacyt)
"Czasami lepiej siedząc cicho wyglądać na idiotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości"
babcia2696
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Żagiel » piątek, 2 listopada 2012, 23:53

Oby to nie był jakiś "balonik" zwiastujący majstrowanie przy stanie spoczynku:

http://emerytury.onet.pl/agencyjne/boga ... tykul.html

"....Okazuje się, że są. Ryszard, niespełna 50-letni prokurator w stanie spoczynku przestał pracować w swoim zawodzie z uwagi na zły stan zdrowia. Otrzymuje co miesiąc ponad 6 tys. zł. Gdy Maria kupowała dwie bułeczki, masło i wątróbkę, on w tym czasie jeździł do pobliskiej restauracji i zamawiał najbardziej wyszukane potrawy...."

i dalej

"Nie tylko Ryszard może liczyć na wysoką emeryturę, ale także inni: policjanci, tajne służby, żołnierze, itp., następnie górnicy, hutnicy, sędziowie."
Żagiel
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Włóczykij » sobota, 3 listopada 2012, 02:06

to jakiś mega oszczędny człowiek ten prokurator - połowa pensji w restuaracji, a on jeszcze tyle nakupił ...
ale 700 zł to chyba renta, bo najniższa emerytura nie jest wyższa ?
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)

? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
? https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/ ... eniem.html
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Postprzez Arwena » sobota, 3 listopada 2012, 12:54

I jeszcze kupował same markowe ubrania ...
"...And some things that should not have been forgotten ...were lost..."
Arwena
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Dred » sobota, 3 listopada 2012, 13:10

Arwen napisał(a):I jeszcze kupował same markowe ubrania ...
po wyjściu z takiej restauracji, to chyba nabywał je w lumpeksie "U Marka" :)
Dred

Postprzez Arwena » sobota, 3 listopada 2012, 13:47

Było, że w galerii :mrgreen:
I jeszcze kupował książki, płyty i gazety !!
"...And some things that should not have been forgotten ...were lost..."
Arwena
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nowinki z MS...