Majstrowanie przy stanie spoczynku

Tutaj możemy podzielić się informacjami z MS, tym co nas czeka, wszczętymi postępowaniami itp itd

Postprzez Darkside » sobota, 19 listopada 2011, 15:27

M.P. napisał(a):No i wyszło nasze polskie piekło.
Skąd masz Darkside informacje, że nie protestowali starsi wiekiem i stażem.Bo ja mam wręcz inne, że nie protestowali młodzi, bo nawet nie wiedzą o istnieniu forum i nie chca wiedziec. Obawsiam się Darkside, że jakby wszyscy przed laty prezentowali twoją postawę, to tkwilibyśm dzis w komunie.
Ja popierałam wszystkie protesty i uczestniczyłam. Także gdy chodziło o asesorów, a mogłam powiedziec co mnie to obchodzi.
mMm 60 lat, w 1998 r. wprowadzili stan spoczynku. Nie mam ustalonego kapitału początkowego. Dzięki darki, dzięki. To starszne że są wśród sędziów tacy jak ty :shock:
argumenty personalne możesz sobie oszczędzić kompletnie mnie nie znasz i dziwię się że tak doświadczony sędzia wypowiada takie sądy na podstawie jednego wpisu. Nigdzie nie napisałem że starsi stażem nie protestowali . Napisałem może zbyt nieprecyzyjnie o tym że nasze protesty nie miały poparcia wśród części środowiska tak się składa że raczej tej bardziej doświadczonej z wyższych instancji oraz zajmującej kierownicze stanowiska. Pisze jedynie o tym co widziałem. Pisze z komórki więc nie jest łatwo napisać dobrego posta.
Darkside

Postprzez M.P. » sobota, 19 listopada 2011, 15:30

dziwi mnie wasze podejście do sprawy. Zważcie, że w S.A. maja na tyle wysokie pobory, że 50 proc. będzie dla nich kwotą do przeżycia. A w rejonach też są sędziowie którym nie udało się załapac na awans wyżej, zwłaszcza z małych ośrodków.
No cóż:życzę ci totepie, darki i innym młodym dużo zdrowia a także szczęścia. Bo przecież wypadki chodzą po ludziach , ciężkie choroby też,i może się zdarzyc wam, że ten stan spoczynku dotknie was za tydzień, miesiąc, rok. Widać że brak wam perspektywicznego myślenia i empatii. Przykre.
Ostatnio edytowano sobota, 19 listopada 2011, 15:34 przez M.P., łącznie edytowano 1 raz
M.P.
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Darkside » sobota, 19 listopada 2011, 15:36

M.P. napisał(a):dziwi mnie wasze podejście do sprawy. Zważcie, że w S.A. maja na tyle wysokie pobory, że 50 proc. będzie dla nich kwotą do przeżycia. A w rejonach też są sędziowie którym nie udało się załapac na awans. wyżej, zwłaszcza z małych ośrodków.
No cóż:życzę ci totepie, daaki i innym młodym dużo zdrowia a także szczęścia. Bo przeciż wypadki chodzą po ludziach , ciężkie choroby też,i może się zdarzyc wam, że ten stan spoczynku dotknie was za tydzień, miesiąc, rok. Widac że brak wam perspektywicznego myślenia i empatii. Przykre.
My nie piszemy że nie weźmiemy udziału w proteście weźmiemy ale gdy będą szanse powodzenia a nie tylko po to by obrywać a bez poparcia góry będzie jak dotychczas
Darkside

Postprzez K.Ierownik » sobota, 19 listopada 2011, 15:55

M.P. napisał(a):No i wyszło nasze polskie piekło.
Skąd masz Darkside informacje, że nie protestowali starsi wiekiem i stażem.Bo ja mam wręcz inne, że nie protestowali młodzi, bo nawet nie wiedzą o istnieniu forum i nie chca wiedziec. Obawsiam się Darkside, że jakby wszyscy przed laty prezentowali twoją postawę, to tkwilibyśm dzis w komunie.
Ja popierałam wszystkie protesty i uczestniczyłam. Także gdy chodziło o asesorów, a mogłam powiedziec co mnie to obchodzi.
mMm 60 lat, w 1998 r. wprowadzili stan spoczynku. Nie mam ustalonego kapitału początkowego. Dzięki darki, dzięki. To starszne że są wśród sędziów tacy jak ty :shock:

Mam wrażenie, że to nie darki czy ja wywołujemy polskie piekło, o którym piszesz. Jeszce raz w żołnierskich słowach:
1. protesty w 2011 ale i poprzednie okazały się nieudane w skali kraju.
2. nie ma sensu wielokrotnie tej samej osobie grozić nienabitym pistoletem, gdy już wcześniej okazało się, że broń nie jest nabita. Tylko wtedy jest sens rozpoczynać nowy protest, gdy jest realna szansa ja jego powodzenie. Na razie takich szans nie ma z powodu braku zainteresowania większości naszego środowiska.
3. to, że Ty protestowałaś nie oznacza, że w całej Polsce protestowali sędziowie w Twoim wieku. Podobnie to, że nie protestowali młodsi sędziowie, których znasz nie oznacza, że młodsi nie protestowali w skali kraju. Nie wiem w jakim wieku byli protestujący ostatnio sędziowie. Wiem natomiast, że statystycznie w okręgach, w których mam rozeznanie największe procentowe poparcie dla ostatnich protestów było w SR, znacznie mniejsze w SO i śladowe w SA. To są fakty i nie ma co się co do nich spierać, jeśli nasza rozmowa ma prowadzić do jakichś konkluzji.
K.Ierownik

Postprzez M.P. » sobota, 19 listopada 2011, 16:02

Założenie, że sędziów okręgowych i apelacyjnych dotknie zmniejszenie wynagrodzenia sędziego w stanie spoczynku jest błędne. Mnie chodziło o ujawnienie braku solidarności środowiska. Zapewniam, że w rejonch w mnieszych ośrodkach jest dużo sędziów 50+. Wychodząc z waszego założenia to sześcdziesięciolatkowie mogą powiedziec:nie przyłączamy się do protestu w sprawie obniżenia wynagrodzeń, skoro nie ma poparcia oprotestowania stanu spoczynku, bo więcej na tym stracimy niżna obniżeniu czy zamrożeniu wynagrodzeń.
Sprzeciwiam się po prostu zaprezentowanej przez młodszych kolegów postawie "moja chata z kraja".
M.P.
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez mefisto » sobota, 19 listopada 2011, 16:05

Moja konkluzja jest taka, ze przewidujac zmiany ktore niedlugo nas dotkną, wbrew temu co pisze M.P., mysląc perspektywicznie (podobnie jak Dark i chyba wielu innych) od 4 lat zbieram kase na godne zycie po przejsciu w stan spoczynku ( choc do tego czasu minie co najmniej 30 lat). Oczywiscie, ze nalezy walczyc i protestowac, jednak jak wspomnial Kerro powinnismy zmienic bron, bo dluzej tymi slepakami strzelac sie nie da. Slusznie tez podnosili koledzy, ze tylko solidarne dzialanie zarowno SSR, SSO jak i SSA byc może pozwoli zmienic cos na lepsze. Nie ma sie co licytowac, kto z nas protestowal czy kto bedzie protestowac (nigdy w tym zakresie nie uzyskamy 100% sily) wazne aby nasze poglady byly zbieżne, a ci ktorzy maja odmienne zdanie niech zamilkna i nie przeszkadzają w dzialaniu...
mefisto

Postprzez totep » sobota, 19 listopada 2011, 16:06

Mieliśmy tylko jeden argument, który realnie mógł być odczuwalny dla I i II włądzy - bojkot komisji wyborczych. Niestety wspólnym wysiłkiem nieprotestującej (większej) części sędziów SR, SO i SA, ten argument okazał się niewypałem.
M.P. jeżeli masz jakikolwiek pomysł na protest, który zjednoczy wszystkich, albo chociaż większą część środowiska, to pierwszy przyklasnę i ustawię się w pierwszym szeregu obok Darkside`a, K.Ierownika i wielu innych
totep
Moderator
Moderator

Postprzez Darkside » sobota, 19 listopada 2011, 16:07

M.P. napisał(a):Założenie, że sędziów okręgowych i apelacyjnych dotknie zmniejszenie wynagrodzenia sędziego w stanie spoczynku jest błędne. Mnie chodziło o ujawnienie braku solidarności środowiska. Zapewniam, że w rejonch w mnieszych ośrodkach jest dużo sędziów 50+. Wychodząc z waszego założenia to sześcdziesięciolatkowie mogą powiedziec:nie przyłączamy się do protestu w sprawie obniżenia wynagrodzeń, skoro nie ma poparcia oprotestowania stanu spoczynku, bo więcej na tym stracimy niżna obniżeniu czy zamrożeniu wynagrodzeń.
Sprzeciwiam się po prostu zaprezentowanej przez młodszych kolegów postawie "moja chata z kraja".
bez poparcia okręgów, apelacji, prezesów jakikolwiek protest jest bez sensu
Darkside

Postprzez totep » sobota, 19 listopada 2011, 16:08

Dodałbym jeszcze KRS i SN

[ Dodano: Sob Lis 19, 2011 3:10 pm ]
M.P. napisał(a):Sprzeciwiam się po prostu zaprezentowanej przez młodszych kolegów postawie "moja chata z kraja".

My też sprzeciwialismy sie takiemu myśleniu nieprotestujących, bez efektu jak widać
totep
Moderator
Moderator

Postprzez Darkside » sobota, 19 listopada 2011, 16:16

organizowanie protestu po to aby wzięło w nim udział 5-10% środowiska jest niepoważne
Darkside

Postprzez K.Ierownik » sobota, 19 listopada 2011, 16:21

M.P. napisał(a):Założenie, że sędziów okręgowych i apelacyjnych dotknie zmniejszenie wynagrodzenia sędziego w stanie spoczynku jest błędne. Mnie chodziło o ujawnienie braku solidarności środowiska.

Nikt nie zakłada, że sędziów z SR ( czy też młodszych sędziów) mniej dotknie obniżenie świadczenia w stanie spoczynku.
Mówimy jedynie o braku obecnie szansy na skuteczny protest sędziów z uwagi na ujawniony już dawno ( a nie obecnie jak piszesz ) brak solidarności środowiska sędziowskiego.
Ostatnio edytowano sobota, 19 listopada 2011, 21:07 przez K.Ierownik, łącznie edytowano 1 raz
K.Ierownik

Postprzez kzawislak » sobota, 19 listopada 2011, 16:34

Wypowiedź Darkiego - oczywiście, że zawierająca uogólnienia - wzięła się stąd, że orzekając w tej, a nie innej apelacji i ma takie, a nie inne doświadczenia. Z tego co wiem, to protesty nie znalazły tam poparcia pośród SSO i SSA.
kzawislak

Postprzez Darkside » sobota, 19 listopada 2011, 16:40

Dla przykładu podczas jednego z DBW sędziowie z jednego z wydziałów SO wyznaczli sobie każdy po jednej sprawie tak że było dodatkowych 10-12 wokand.
Darkside

Postprzez markosciel » sobota, 19 listopada 2011, 17:28

W pełni przychylam się do stanowiska darka i kilku innych. Mi się już też nie chce walczyć i z honorem polec za tych co z dala "palili cygara" :cool:

Ale jak wezwą ci doświadczeni i pełni etosu do podjęcia działań - to chętnie się przyłączę. Ale Panie, Panowie ze świeczników - piłka po waszej stronie. Pora rozpocząć grę. Nie wystarczy już czekać. :-P
Do tego, żeby żyć normalnie, trzeba mieć wiele odwagi - Søren Kierkegaard
markosciel
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez efa » sobota, 19 listopada 2011, 17:37

mam dokładnie takie same odczucia, jak Darkside. Co więcej, o ile wezmę udział, jak zwykle zresztą, w proteście naszego środowiska, o tyle uważam, że IS takiego protestu sędziów nie powinna już ogłaszać. Przyłączmy się natomiast do protestów ogłoszonych przez KRS, Themis, poszczególne okręgi :lol: :cry:
efa
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez ropuch » sobota, 19 listopada 2011, 17:54

efa napisał(a):mam dokładnie takie same odczucia, jak Darkside. Co więcej, o ile wezmę udział, jak zwykle zresztą, w proteście naszego środowiska, o tyle uważam, że IS takiego protestu sędziów nie powinna już ogłaszać. Przyłączmy się natomiast do protestów ogłoszonych przez KRS, Themis, poszczególne okręgi :lol: :cry:

Z największą radością i pod sztandarami ;)

Z drugiej strony jednak nie wiem czy można zapomnieć, że w Rejonach też jest bardzo wielu sędziów tuż przed stanem spoczynku. I oni zostaną pozostawieni sami sobie. Bo koledzy z SA i SN dadzą sobie radę.
ropuch

Postprzez Mario 71 » sobota, 19 listopada 2011, 17:59

Czytam i oczom nie wierzę. Czyżbyśmy już zapomnieli jaki procent sędziów brał udział w jakichkolwiek formach protestów? Z własnego podwórka wiem, że najskuteczniejszą możliwą akcją były pierwsze dbw i w rejonach WIĘKSZOŚĆ miała nadzieję, że zostaną poparci przez pałacowych. Tak się nie stało. A gdyby się jednak stało, to bylibyśmy siłą, z którą kolejni ministrowie i sam miłościwie panujący premier i minister finansów musieliby się liczyć. A tak, wyszła tylko farsa i już wiedzą, że nic nie jesteśmy w stanie dotkliwego zrobić. Zatem w całości zgadzam się z Darkim i moje rozczarowanie jest wielkie. Nie wierzę w sędziów jako grupę zawodową. Wierzę w grupę zapaleńców nadstawiających karku za innych, którzy kosztem własnego czasu, rodziny i zdrowia działają na naszą rzecz. Czy sami dadzą radę - tj. bez poparcia sędziów z SN, SA, SO i SR, tj. tych, którzy mieli tylko do wygłaszania frazesy o etosie - wątpię.
Mario 71
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez suzana22 » sobota, 19 listopada 2011, 18:01

K.Ierownik napisał(a):Za to chętnie zaprotestuję na apel sędziów z MS, SA, SN, KRS i TK. Prowadźcie nas na barykady.

O za takim apelem ja też pójdę jak w dym. Za apelami lekceważonych rejonków (jak ja sama) nie.
suzana22
VIP
VIP

Postprzez Mario 71 » sobota, 19 listopada 2011, 18:05

suzana22 napisał(a):
K.Ierownik napisał(a):Za to chętnie zaprotestuję na apel sędziów z MS, SA, SN, KRS i TK. Prowadźcie nas na barykady.

O za takim apelem ja też pójdę jak w dym. Za apelami lekceważonych rejonków (jak ja sama) nie.

Ja także i jeszcze będę tropił tych, którzy będą przeciw, bo potraktuje to osobiście, tj. że są przeciw dobru mojemu i moich dzieci.
Mario 71
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez bruno » sobota, 19 listopada 2011, 18:14

Mario 71 napisał(a):
suzana22 napisał(a):

Ja także i jeszcze będę tropił tych, którzy będą przeciw, bo potraktuje to osobiście, tj. że są przeciw dobru mojemu i moich dzieci.

tylko tak myśle , czy mozna przyłaczyć sie do czegoś, czego nie ma (i chyba nie będzie?)?
Ostatnio edytowano sobota, 19 listopada 2011, 18:19 przez bruno, łącznie edytowano 1 raz
bruno
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez AQUA » sobota, 19 listopada 2011, 18:18

właśnie ?
AQUA
VIP
VIP

Postprzez zinder » sobota, 19 listopada 2011, 18:18

Przestańmy dzielić się na młodych i starych, SSR , SSO i SSA. Pomyślmy, co robić, jakie działania podjąć, aby były SKUTECZNE. Odnosżę wrażenie, że trzeba to na nowo przemyśleć. Skoro dotychczasowe akcje dały jakiś efekt tylko na chwilę, wniosek jest prosty. Nie ma w naszym kraju tzw. woli politycznej, aby wzmacniać niezależność wymiaru sprawiedliwości czy to w sferze funkcjonalnej, czy materialnej. Jak TO zmienić?

A w jaki sposób zmienić nastawienie mediów? Przecież to one w dużej mierze kształtują tzw. powszechną opinię o nas , czego następstwem są podejmowane przez polityków decyzje.
zinder
młody sędzia
młody sędzia

Postprzez Darkside » sobota, 19 listopada 2011, 18:29

wydaje mi się że będzie. jeżel rząd zrealizujei zapowiedzi o stanie spoczynku ruszy to nawet najbardziej godnych. Zmniejszenie stanu spoczynku nawet o tę 10 - 15 % to spory ubytek w portfelu a nikt nie lubi gdy mu się kasę zabiera. Nawet godność i ethos ma granice
Darkside

Postprzez Darkside » sobota, 19 listopada 2011, 18:31

zinder napisał(a):Przestańmy dzielić się na młodych i starych, SSR , SSO i SSA. Pomyślmy, co robić, jakie działania podjąć, aby były SKUTECZNE. Odnosżę wrażenie, że trzeba to na nowo przemyśleć. Skoro dotychczasowe akcje dały jakiś efekt tylko na chwilę, wniosek jest prosty. Nie ma w naszym kraju tzw. woli politycznej, aby wzmacniać niezależność wymiaru sprawiedliwości czy to w sferze funkcjonalnej, czy materialnej. Jak TO zmienić?

A w jaki sposób zmienić nastawienie mediów? Przecież to one w dużej mierze kształtują tzw. powszechną opinię o nas , czego następstwem są podejmowane przez polityków decyzje.
wszystko wyżej już napisaliśmy. Jestem pewien że jeżeli KRS zaapeluje do sędziów o podjęcie protestu media się zainteresują. Teraz ta garstka która protestowała jest dla mediów mało interesująca.
Darkside

Postprzez rbk » sobota, 19 listopada 2011, 19:15

Aby znieść stan spoczynku dla sędziów i prokuratorów w/g moich obliczeń, trzeba będzie znaleźć 4,32 mld złotych. Policzą i zobaczą, że nie jest to takie proste, bo skończyły się czasy kreatywnej księgowości i o ile do ZUS można wcisnąć jakieś kolejne obligacje ( czytaj - zwiększyć zadłużenie ), to do OFE muszą być przekazane pieniądze ( żywa gotówka ), a wszystko i tak z ryzykiem, że TK może zakwestionować te nowe przepisy.
Gdyby dureń zrozumiał, że jest durniem, automatycznie przestałby być durniem. Z tego wniosek, że durnie rekrutują się jedynie spośród ludzi pewnych, że nie są durniami.

Stefan Kisielewski
rbk
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nowinki z MS...