Majstrowanie przy stanie spoczynku

Tutaj możemy podzielić się informacjami z MS, tym co nas czeka, wszczętymi postępowaniami itp itd

Re: Majstrowanie przy stanie spoczynku

Postprzez Dreed » piątek, 14 października 2016, 10:34

jak2006 napisał(a):http://www.rp.pl/Sedziowie-i-sady/310149973-Sedziowie-czekaja-na-dobre-zmiany-w-wymiarze-sprawiedliwosci.html#ap-1
Prasa kłamie?

I co takiego tam wyczytałeś?

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
"Staramy się być prawdziwi, mili i przyjaźni dla ludzi, ale czasem zdarzają się osoby, które potrafią to wykorzystać." -
Layne Staley
Dreed
Site Admin
Site Admin

Obrazy: 7
Kim jestem ?: Zły admin

Postprzez Michał 007 » piątek, 14 października 2016, 10:36

tak poszli tam, siedzą i kombinują jak pognębić kolegę sędziego sądu powszechnego, który do tej pory to miał raj na ziemi - pozycję , pieniądze , autorytet , super warunki pracy i niezawisłość . :/:
Litości, choć trochę obiektywizmu...
Michał 007
VIP
VIP

Postprzez jak2006 » piątek, 14 października 2016, 10:38

To że będą kary finansowe, wydłużenie przedawnienia, a czy czynnik społeczny w składach to pytanie do Ciebie?
jak2006
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez jak2006 » piątek, 14 października 2016, 10:53

"tak poszli tam, siedzą i kombinują jak pognębić kolegę sędziego sądu powszechnego, który do tej pory to miał raj na ziemi - pozycję , pieniądze , autorytet , super warunki pracy i niezawisłość . :/:
Litości, choć trochę obiektywizmu..."
Tego bynajmniej nie napisałem... Natomiast nadzieje z pójściem chłopaków do MS-u były wielkie. Po prawie roku nie znamy nawet założeń reformy, ale wiemy, że będą jawne oświadczenia majątkowe, zaostrzenie kar dyscyplinarnych. ZZ, Jaki czy Warchoł pochlebnie się o nas nie wypowiadają, wspominają o potrzebie lustracji, więc nie dziw się frustracji środowiska.
jak2006
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Michał 007 » piątek, 14 października 2016, 10:54

Nie rozumiem pytania...
Przecież oczywiste jest , że nikt tego nie chce tylko co z tego , jak 99% środowiska nie kiwnie palcem by z tym cos zrobić .
Kary finansowe już były uchwalone w 2014r. tylko nie weszły w życie bo Prezydent Komorowski zaskarżył ustawę do TK w innym zakresie. Co zrobiło środowisko? NIc, nawet listu do |Prezedenta od IS nie chcieli często podpisać lub zainteresowac się nim
Z czynnikiem społ. będzie tak samo i jeszcze Ci powiedzą, że we Francji jest i gdzie indziej też i nie ma co się stawiać. No może niech działacze z IS cos zrobią za mnie. Ja ich duchowo poprę . Taki jest model realnego zaangażowania sędziów.
Obwinianie chłopaków jest nie w porządku i tyle.
Michał 007
VIP
VIP

Postprzez Dreed » piątek, 14 października 2016, 10:57

jak2006 napisał(a):To że będą kary finansowe, wydłużenie przedawnienia, a czy czynnik społeczny w składach to pytanie do Ciebie?

Kary finansowe, wydłużenie przedawnienia to skorzystanie z dobrych wzorców i projektu poprzedniej ekipy. Jakoś wtedy nie przeszkadzało to zarówno panom z TK, jak sędziom w KRS... To, że przez przypadek przepisy nie weszły w życie to skutek odmowy podpisu przez obecnego prezydenta.
Co wcale nie oznacza, że obecni tego nie wezmą za swoje.
Każda akcja tego typu zyskuje poklask społeczeństwa, czy nam się to podoba czy nie...
Czas to zauważyć i przyjąć kurs "wykorzystania wiatrów jakie mamy"

Pytanie o czynnik społeczny?
Rozumiem, że masz na myśli moją opinię wyrażoną w krótkim komentarzu.
Owszem, prywatnie uważam, że skoro postulat zgłosił Court Watch, takie są wymogi i rekomendacje GRECO, populistycznie jest to nośne, to trzeba zrobić "ucieczkę do przodu", czyli zaproponować coś co nie będzie bezskutecznym trykaniem głową w mur, lecz konstruktywną propozycją.
I ja osobiście wolę mieć czynnik wybrany przez polityków spośród grupy jakiś osób, z odpowiednim wykształceniem, wiedzą o sądach, o przepisach prawa itp. itd. niż wybrany przez polityków z pełną dowolnością bez jakichkolwiek kryteriów wyboru...
To jest moje prywatne zdanie, a czy jest ono lepsze i skuteczniejsze niż proste powiedzenie tylko "nie", to zobaczymy.

Na marginesie - w temacie oświadczeń, miała być propozycja zmiany tylko na sytuację żądania strony, a nie powszechne w necie?
To zamiast podjęcia wszelkich możliwych starań podczas prac w sejmie, krzyczymy "nie" i przegrywamy bezsensu zarówno w samym temacie, jak i wizerunkowo... :(
Gdzie jest IS, gdzie KRS? Gdzie my sami z naszymi głosami w mediach?

"Staramy się być prawdziwi, mili i przyjaźni dla ludzi, ale czasem zdarzają się osoby, które potrafią to wykorzystać." -
Layne Staley
Dreed
Site Admin
Site Admin

Postprzez jak2006 » piątek, 14 października 2016, 10:59

Więc po diabła było tam iść, sędziowie delegowani za poprzedniej ekipy też mówili, że się nie da, że brak woli politycznej itd. Po co legitymizować działania polityków?
jak2006
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Dreed » piątek, 14 października 2016, 11:13

jak2006 napisał(a):Więc po diabła było tam iść, sędziowie delegowani za poprzedniej ekipy też mówili, że się nie da, że brak woli politycznej itd. Po co legitymizować działania polityków?

Ja nie napisałem, że się nie da... Opisałem tylko jak wygląda sytuacja z tymi projektami oraz jaką formę działań trzeba przyjąć.
I chociaż tyle można zrobić. Nie mamy siły jako środowisko na "barykady"

Layne Staley
Dreed
Site Admin
Site Admin

Postprzez jak2006 » piątek, 14 października 2016, 11:16

"Gdzie jest IS, gdzie KRS? Gdzie my sami z naszymi głosami w mediach? "
Postulujesz kolejny kongres?
jak2006
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Dreed » piątek, 14 października 2016, 11:26

jak2006 napisał(a):"Gdzie jest IS, gdzie KRS? Gdzie my sami z naszymi głosami w mediach? "
Postulujesz kolejny kongres?

Raczej miałem na myśli wypowiedzi medialne w których mówimy pomysł nie najlepszy ale zgadzamy się z tym, że to musi być tak i tak.. i dlaczego...

Layne Staley
Dreed
Site Admin
Site Admin

Postprzez dread » piątek, 14 października 2016, 12:48

A co z "jednolitą daniną publiczną"? Ma ona podobno zawierać również obecną składkę ZUS, której nie płacimy. Czy to oznacza, że nasze wynagrodzenia netto będą obniżone?
dread
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: doświadczony sędzia liniowy

Postprzez krzysieks1975 » piątek, 14 października 2016, 13:21

dread napisał(a):A co z "jednolitą daniną publiczną"? Ma ona podobno zawierać również obecną składkę ZUS, której nie płacimy. Czy to oznacza, że nasze wynagrodzenia netto będą obniżone?

A któż to może wiedzieć? Prace w tym zakresie, z tego co w mediach przekazują, toczą się poza MS.
krzysieks1975
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Włóczykij » piątek, 14 października 2016, 13:49

jak2006 napisał(a):"tak poszli tam, siedzą i kombinują jak pognębić kolegę sędziego sądu powszechnego, który do tej pory to miał raj na ziemi - pozycję , pieniądze , autorytet , super warunki pracy i niezawisłość . :/:
Tego bynajmniej nie napisałem... Natomiast nadzieje z pójściem chłopaków do MS-u były wielkie. Po prawie roku nie znamy nawet założeń reformy, ale wiemy, że będą jawne oświadczenia majątkowe, zaostrzenie kar dyscyplinarnych. ZZ, Jaki czy Warchoł pochlebnie się o nas nie wypowiadają, wspominają o potrzebie lustracji, więc nie dziw się frustracji środowiska.

Zależy jak patrzeć, jakie nadzieje. Pewne wątki, nośne politycznie trudno przejść i można było tylko próbować budować poparcie. Inne sprawy są na tyle wewnętrzne, że politykom nie powinno przeszkadzać, gdyby w końcu je poukładać.
I kto miał te wielkie nadzieje ? Przecież stanowiska ministra nie mamy, a tym bardziej prezesa.

Raz skasowaliście mi wpis, więc powtórzę - pomysł na wprowadzenie do katalogu kar dyscyplinarnych kary finansowej jest od sędziów. Tym razem nie napiszę konkretnie, skoro wtedy to był taki problem, że aż wpis usunięto.

A faktyczne nadzieje to były takie, że Iustitia była w takiej fazie rozwoju i budowy, iż z tego była nadzieja na dalsze budowanie. Tymczasem nie tylko nie ma progresu, to jeszcze jest praca nad utrącaniem możliwości podjęcia rozmów.
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)
http://www.liberties.eu/pl
https://www.facebook.com/SlepymOkiemTem ... =3&theater
? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Postprzez Vilgefortz » piątek, 14 października 2016, 16:30

Na kanwie ostatniego artykułu z Rzepy zastanawia mnie zapowiedziana - jako jeden z nadal rozważanych wariantów reformy - likwidacja sądów rejonowych. Na przestrzeni ostatnich kilku lat byłaby w takim układzie: likwidacja, reaktywacja i ponowna likwidacja jednostek tego szczebla, czemu - nota bene - za poprzednich rządów ówczesna opozycja była stanowczo przeciwna :roll:

Parafrazując Nikodema Dyzmę - rząd zrobi co zechce, a co będzie zobaczymy, ale czy ten odgrzewany pomysł nie jest czasem tylko "tabelkowym natręctwem" jednego z decydentów <mysli>
Justitias vestras judicabo.
Vilgefortz
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Joasia » piątek, 14 października 2016, 17:08

Włóczykij napisał(a):
jak2006 napisał(a):"tak poszli tam, siedzą i kombinują jak pognębić kolegę sędziego sądu powszechnego, który do tej pory to miał raj na ziemi - pozycję , pieniądze , autorytet , super warunki pracy i niezawisłość . :/:

Zależy jak patrzeć, jakie nadzieje. Pewne wątki, nośne politycznie trudno przejść i można było tylko próbować budować poparcie. Inne sprawy są na tyle wewnętrzne, że politykom nie powinno przeszkadzać, gdyby w końcu je poukładać.
I kto miał te wielkie nadzieje ? Przecież stanowiska ministra nie mamy, a tym bardziej prezesa.

Raz skasowaliście mi wpis, więc powtórzę - pomysł na wprowadzenie do katalogu kar dyscyplinarnych kary finansowej jest od sędziów. Tym razem nie napiszę konkretnie, skoro wtedy to był taki problem, że aż wpis usunięto.

A faktyczne nadzieje to były takie, że Iustitia była w takiej fazie rozwoju i budowy, iż z tego była nadzieja na dalsze budowanie. Tymczasem nie tylko nie ma progresu, to jeszcze jest praca nad utrącaniem możliwości podjęcia rozmów.

Oczywiście, że pomysł dyscyplinarnych kar finansowych wysunęli sędziowie - orzekający w sądach dyscyplinarnych, przy wsparciu o ile pamiętam z KRS i z Themis. Argumentowali, że jest za mały katalog kar, bo czasem przewinienie jest za duże na naganę, a za małe na przeniesienie. I tu zaproponowali karę finansową.
Sorry za wyrażenie, ale wg mnie to kompletny idiotyzm :(
Wynagrodzenie sędzia otrzymuje, jak każdy pracownik za pracę. Międzynarodowe standardy prawa pracy już dawno odeszły od takich, pożal się Boże, kar. Są niedozwolone.
Ale fakt jest faktem - żaden urzędnik ani polityk nie potrafi (nie jest w stanie? nie ogarnia wyobraźnią że aż tak można? nie ośmiela się ?) dopiec sędziom tak, jak sami sędziowie. :(
Joasia
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez krysia59 » piątek, 14 października 2016, 17:52

Tak naprawdę to czy wszystkie Państwa posty mają coś wspolnego ze stanem spoczynku?
krysia59
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Włóczykij » piątek, 14 października 2016, 22:53

krysia59 napisał(a):Tak naprawdę to czy wszystkie Państwa posty mają coś wspolnego ze stanem spoczynku?

Tak, bo jest to pakiet wiązany - puscie i przerzucanie odpowiedzialności na innych, by podsycać konfilkt, szkodzący sędziom sądów powszechnych, którym uwikłanie w politykę nie sprzyja, a chce się z nich robić mięso armatnie i wkoło wszyscy nimi grają.
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)
http://www.liberties.eu/pl
https://www.facebook.com/SlepymOkiemTem ... =3&theater
? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Postprzez iga » sobota, 15 października 2016, 11:23

Joasia napisał(a):Wynagrodzenie sędzia otrzymuje, jak każdy pracownik za pracę. Międzynarodowe standardy prawa pracy już dawno odeszły od takich, pożal się Boże, kar. Są niedozwolone.(

w przypadku sędziów zarabiających najniższą stawkę powstaje pytanie, czy obniżone przez karę dyscyplinarną uposażenie, spełnia jeszcze standardy "godności" przewidziane w Konstytucji.
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez jaro123 » sobota, 15 października 2016, 14:42

Joasia napisał(a):Ale fakt jest faktem - żaden urzędnik ani polityk nie potrafi (nie jest w stanie? nie ogarnia wyobraźnią że aż tak można? nie ośmiela się ?) dopiec sędziom tak, jak sami sędziowie. :(

No niestety to jest ta właśnie smutna prawda i przejaw pewnego rodzaju kastowości, dlatego też uważam, że oświadczenie pani sędzi Kamińskiej w żadnym nawet najmniejszym stopniu nie było zwykłą pomyłką językową, a powiedziała to, co chciała powiedzieć i co właśnie ci z "wyższej kasty" (aby nie używać zastrzeżonego na tym forum określenia, które moim zdaniem jednak jest lepsze) o nas szarakach sobie myślą.
A poza tym uważam, że tylko spłaszczenie struktury sądów powszechnych i zrównanie w statusie wszystkich sędziów sądów powszechnych są w stanie zmienić na lepsze polskie sądownictwo.
jaro123
VIP
VIP

Postprzez andrzej74 » sobota, 15 października 2016, 14:50

Zgadzam sie z jarem, układy i układziki był są i beda, brzydzę sue nimi. Stad zgadzam sie z tym co Iga napisała na FIS .
Inteligentny mężczyzna musi czasami pić, by móc wytrzymać w towarzystwie głupców.
andrzej74
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Vilgefortz » sobota, 15 października 2016, 15:16

jaro123 napisał(a):... oświadczenie pani sędzi Kamińskiej w żadnym nawet najmniejszym stopniu nie było zwykłą pomyłką językową, a powiedziała to, co chciała powiedzieć...

Zgadzam się z powyższym w 100% <luzik> Ale dlaczego to powiedziała to temat na odrębną rozmowe ;)
Justitias vestras judicabo.
Vilgefortz
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez ropuch » sobota, 15 października 2016, 16:54

Vilgefortz napisał(a):
jaro123 napisał(a):... oświadczenie pani sędzi Kamińskiej w żadnym nawet najmniejszym stopniu nie było zwykłą pomyłką językową, a powiedziała to, co chciała powiedzieć...

Zgadzam się z powyższym w 100% <luzik> Ale dlaczego to powiedziała to temat na odrębną rozmowe ;)

Może w sędzi Kamińskiej obudziła się rewolucjonistka i postanowiła, jak to teraz w modzie, zerwać z poprawnością polityczną ? ... ;)
ropuch

Postprzez bonia » sobota, 15 października 2016, 18:43

Jeśli ktoś wie, to proszę powiedzieć, czy zmieniła się interpretacja przepisu ( bądź jest szykowana jakaś jego zmiana) na taką, że sędzia może skorzystać z wcześniejszego przejścia w stan spoczynku przy spełnieniu przesłanek w okresie do 31. 12. 2017 roku, ale pod warunkiem, że do tej daty odejdzie.
bonia
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez krysia59 » sobota, 15 października 2016, 20:36

Wydaje mi się ze że to uprawnienie przyługuje do dnia 31 grudnia 2017 natomiast można odejść w stan spoczynku po tej dacie tak informowała nas dyr SO
krysia59
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Olga » sobota, 15 października 2016, 23:07

http://superbiz.se.pl/wiadomosci-biz/se ... 01379.html

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk
Olga
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nowinki z MS...