Znowu mamy nowego Ministra

Tutaj możemy podzielić się informacjami z MS, tym co nas czeka, wszczętymi postępowaniami itp itd

Re: Znowu mamy nowego Ministra

Postprzez sebus » czwartek, 28 lutego 2013, 10:20

EW napisał(a):przecież ja nie znam się i co tam jeszcze... <mysli> aaaaaaa już przypomniałam sobie nie obracam się w kręgach w jakich obracają się niektórzy, więc co ja mogłabym wiedzieć :roll:

Aja tam, aj tam ;) . Ja się w ogóle nie obracam, nawet w kręgach ( jak wieś to wieś ;p )
sebus
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez EW » czwartek, 28 lutego 2013, 10:37

sebus napisał(a):
EW napisał(a):przecież ja nie znam się i co tam jeszcze... <mysli> aaaaaaa już przypomniałam sobie nie obracam się w kręgach w jakich obracają się niektórzy, więc co ja mogłabym wiedzieć :roll:

Aja tam, aj tam ;) . Ja się w ogóle nie obracam, nawet w kręgach ( jak wieś to wieś ;p )

To tak jak ja <figielek> nie raz mi to tutaj pisano. Przyjelam to do wiadomości. Proponuje zapytać tego co sie obraca i wie
EW

Postprzez ropuch » czwartek, 28 lutego 2013, 10:43

No i pacz jaki fajny foch Ci wyszedł ... ;)
ropuch

Postprzez amelius » czwartek, 28 lutego 2013, 10:43

EW napisał(a):
a co do Kozdronia, to muszę powiedzieć, że ja go lubię mimo wszystko

EW, a za co lubisz mimo wszystko posła Kozdronia?
amelius

Postprzez ropuch » czwartek, 28 lutego 2013, 10:45

To jest chyba właśnie takie uczucie nie za coś ale pomimo czegoś Ameliusie. Pomimo wszystkiego w zasadzie .... ;)
ropuch

Postprzez Morg » czwartek, 28 lutego 2013, 11:12

Podniecacie się plotkami z gazety... :roll: Tusk z Gowinem gadali w cztery oczy, to teraz niechętni temu drugiemu plotki właśnie po gazetach sieją i tyle. Jak coś z tego będzie więcej, to będzie się czym przejmować. I obyście nie dostali z powrotem Kwiatka...
„The courts must declare the sense of the law; and if they should be disposed to exercise WILL instead of JUDGMENT, the consequence would equally be the substitution of their pleasure to that of the legislative body.”
Morg
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Joasia » czwartek, 28 lutego 2013, 14:11

Każdy, nawet Gowin, a nawet Kwiatkowski - jest lepszy od posła Przecież Musimy Mieć Nad Wami Jakąś Kontrolę Kozdronia.
Joasia
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Ama » czwartek, 28 lutego 2013, 14:17

a czy w ogóle potrzebujemy jakiegoś ministra :roll: ... czy sprawiedliwość potrzebuje ministerstwa ... <mysli>
Ama
Moderator
Moderator

Postprzez EW » czwartek, 28 lutego 2013, 14:21

Joasia napisał(a):Każdy, nawet Gowin, a nawet Kwiatkowski - jest lepszy od posła Przecież Musimy Mieć Nad Wami Jakąś Kontrolę Kozdronia.

słynne słowa Kozdronia :roll: z wysłuchania publicznego :roll:
i właśnie pomimo tego go lubię, choćby za tekst: "bo my tu tak ulepszamy, poprawiamy i przy okazji łamiemy Konstytucję" jak argumentował skierowanie POselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o egzeksucji w sprawach administracyjnych do BAS...
EW

Postprzez amelius » czwartek, 28 lutego 2013, 15:09

EW napisał(a):
Joasia napisał(a):Każdy, nawet Gowin, a nawet Kwiatkowski - jest lepszy od posła Przecież Musimy Mieć Nad Wami Jakąś Kontrolę Kozdronia.

słynne słowa Kozdronia :roll: z wysłuchania publicznego :roll:
i właśnie pomimo tego go lubię, choćby za tekst: "bo my tu tak ulepszamy, poprawiamy i przy okazji łamiemy Konstytucję" jak argumentował skierowanie POselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o egzeksucji w sprawach administracyjnych do BAS...

Zgodnie z zasadą, że gorszy pieniądz wypiera lepszy, choć na nasze potrzeby należałoby strawestować tę zasadę uznając, że jeszcze gorszy minister wypiera złego, poseł Kozdroń nadaje się na następce Gowina, czego dowodem są słowa przypomniane przez Joasię i te przytoczone przez EW. Po słowach "mam w nosie literę prawa liczy się tylko jego duch" te słowa uprawniają go do objęcia zaszczytnej funkcji kolejnego emesa. :/:
amelius

Postprzez Volver » czwartek, 28 lutego 2013, 15:13

widzisz ameliusie-poseł kozdroń chce dobrze, chce z nami , jak z niemądrymi dziećmi-wie czego nam potrzeba, ale sobie nie uświadamiamy ...on był 2lata asesorem, z trzy lata sędzią,później radcą, mężem notariusza itd itd. "rozwijał nam się...w szalonych latach 90-tych...
a minister gowin ma to filozoficznie w nosie(a i tak pewnie z powodu dobrego wychowania- nie pogłębił tematu gdzie nas ma, w kontekście szybkiego rozpoznawania spraw w sądach)
"Jeżeli już coś postanowić,to z głębokiego po dobrym myśleniu przekonania"Daniel Kerias.
Volver
VIP
VIP

Postprzez Johnson » czwartek, 28 lutego 2013, 15:28

Każdy kolejny MS będzie gorszy. Nawet po Kozdroniu będzie jeszcze gorszy :-P
Johnson
VIP
VIP

Kim jestem ?: nieważne

Postprzez Volver » czwartek, 28 lutego 2013, 15:29

a zatem-J.Kozdroń na ministra-będzie lepszy niż ten co po nim ma być
"Jeżeli już coś postanowić,to z głębokiego po dobrym myśleniu przekonania"Daniel Kerias.
Volver
VIP
VIP

Postprzez EW » czwartek, 28 lutego 2013, 15:32

chyba sie nie zrozumieliśmy, bo scenka była taka:

Kozdroń: wnoszę o skierowanie projektu do BAS celem zrobienia analizy czy ustawa nie narusza Konstytucji
Kalisz: Panie pośle ale to jest projekt PO
Kozdroń: wiem, że to projekt PO i co z tego
Kalisz: a Pan jest jeszcze w PO? chciałem sie upewnic
Kozdroń: jestem w PO, projekt jest PO, ale my tu tak poprawiamy, ulepszamy i przy okazji łamiemy Konstytucję, jestem za skierowaniem projektu do BAS

szacun jak dla mnie, bo zrozumiał co to Konstytucja :mrgreen: w końcu lepiej późno niż wcale :cool:
EW

Postprzez M.P. » czwartek, 28 lutego 2013, 15:48

<rotfl> Ja kiedyś po bardzo złym szefie miałam bardzo dobrego szefa, liczę zatem na wyjątek od reguły "szanuj szefa (?) swego, mozesz miec gorszego" <okok>
M.P.
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez amelius » czwartek, 28 lutego 2013, 17:06

W nawiązaniu do postu M.P., po wyjaśnieniu przez EW kontekstu i całości wypowiedzi posła Kozdronia stwierdzić należy, że tym bardziej nadaje się on na nowego ministra. Widać jest nam on pisany. :roll:
amelius

Postprzez EW » czwartek, 28 lutego 2013, 17:08

Premier Tusk poinformował Zarząd PO, że decyzje dotyczącą obecności ministra Gowina w rządzie podejmie w poniedziałek.
EW

Postprzez Morg » czwartek, 28 lutego 2013, 17:08

„The courts must declare the sense of the law; and if they should be disposed to exercise WILL instead of JUDGMENT, the consequence would equally be the substitution of their pleasure to that of the legislative body.”
Morg
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez EW » czwartek, 28 lutego 2013, 17:11

amelius napisał(a):W nawiązaniu do postu M.P., po wyjaśnieniu przez EW kontekstu i całości wypowiedzi posła Kozdronia stwierdzić należy, że tym bardziej nadaje się on na nowego ministra. Widać jest nam on pisany. :roll:

Nie wiem czy jest pisany czy nie. Kozdroń ma nadzorować prace nad ustawa o związkach partnerskich więc bedzie lekko zajęty
EW

Postprzez amelius » czwartek, 28 lutego 2013, 18:08

To kto jak nie Kozdroń? Prawdę mówiąc nie widzę takiego kandydata.
amelius

Postprzez Joasia » czwartek, 28 lutego 2013, 18:08

Ponieważ Tusk spotkał się właśnie z Kwiatkowskim, to obstawiam jego powrót. Nie wierzę, by się ujął honorem <rotfl> ; ponadto jest jeszcze kilka e-sądów do stworzenia, kilka postępowań do nagrywania, jest jeden sąd do podzielenia, no i procedura cywilna jeszcze nie całkiem padła; no i jest ryzyko, wprawdzie minimalne, ale zawsze, że TK skreśli nowelę usp - i trzeba będzie czuwać nad kolejną nowelą.
Więc powinien chcieć.
Joasia
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez amelius » czwartek, 28 lutego 2013, 18:14

Z politycznego punktu widzenia może to zostać odebrane jako porażka. A to jest jedyna perspektywa, z której patrzy Tusk. Komentarze nie będą mu przychylne. Poza tym Kwiatkowski bardzo by wówczas zyskał na znaczeniu. Przedstawiałby siebie jako niezastąpionego, wyglądałoby to tak jakby Tusk przyznał się do błędu, że nie zostawił go na drugą kadencję. Mam więc wątpliwości, ale polityka jest nieprzewidywalna i w gruncie rzeczy nie sposób odgadnąć jej mechanizmów. Dla nas to wybór jeszcze gorszy lub tak zły jak Kozdroń.
amelius

Postprzez jaro123 » czwartek, 28 lutego 2013, 19:46

wydaje się więc, że w Polsce ministrowie sprawiedliwości mają tylko jedno zadanie: "Coś zepsuć w wymiarze sprawiedliwości". Jak już to zadanie wykonają, to wtedy przezornie się ich wymienia na innych, bo przecież każdy w taki sposób chciałby się wykazać, a poza tym w przypadku zbyt długiego trwania na stanowisku, ktoś mógłby skojarzyć coraz większy bałagan z danym ministrem, a to mogłoby być nawet niebezpieczne dla tego ostaniego. Stąd też gest pana premiera jest niczym innym, jak gestem przyjacielskim, koleżeńskim, czy też wręcz humanitarnym wobec miłościwie nam panującego pana ministra. A jak wszyscy wiedzą pan minister już zdążył sporo napsuć, a tym samym zrealizował swój cel jako minister.
A poza tym uważam, że tylko spłaszczenie struktury sądów powszechnych i zrównanie w statusie wszystkich sędziów sądów powszechnych są w stanie zmienić na lepsze polskie sądownictwo.
jaro123
VIP
VIP

Postprzez promo » czwartek, 28 lutego 2013, 19:53

Ale niestety może jeszcze duuużo popsuć.... :/:
promo

Postprzez Włóczykij » czwartek, 28 lutego 2013, 20:11

Morg napisał(a):Podniecacie się plotkami z gazety... :roll: Tusk z Gowinem gadali w cztery oczy, to teraz niechętni temu drugiemu plotki właśnie po gazetach sieją i tyle. Jak coś z tego będzie więcej, to będzie się czym przejmować. I obyście nie dostali z powrotem Kwiatka...

no właśnie ;)
ps. można zaryzykować, że KK z tego wdzięcznego fotela zszedł (mimo, iż pierwszy prymus), żeby JG dać należytą synekurę (sam zas cały czas krąy przy), więc i w każdej chwili gotów jest pełnić misję, która i tak już ma bliżej końca
bezcenna mina JG z minionych dni wskazuje, że Donald złapał moc
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)

? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
? https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/ ... eniem.html
357
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nowinki z MS...