Znowu mamy nowego Ministra

Tutaj możemy podzielić się informacjami z MS, tym co nas czeka, wszczętymi postępowaniami itp itd

Postprzez Sandman » piątek, 23 grudnia 2011, 11:18

minister Gowin napisał(a):A pani pracowałaby lepiej czy gorzej, gdyby nie miała pani nad sobą kontroli zwierzchników czy rynku? Ja na pewno pracowałbym gorzej, gdybym co cztery lata nie podlegał jako parlamentarzysta weryfikacji przez wyborców. Przy całym moim niekłamanym szacunku dla sędziów uważam, że jakaś forma kontroli, niekolidująca z zasadą niezawisłości, jest potrzebna. Wiem, że rozwiązania przyjęte w poprzedniej kadencji przez parlament budzą niezadowolenie w środowisku sędziowskim, ale będę tych rozwiązań zdecydowanie bronił, a niejasności racjonalizował przez dostępne mi instrumenty. Natomiast jeżeli chodzi o szczegóły, to ministerstwo ma czas do końca marca 2012 roku. Trwają już prace nad przygotowaniem profili kompetencyjnych poszczególnych funkcji pełnionych przez sędziów i poszczególnych stanowisk sędziowskich. Dzięki dialogowi ze środowiskiem sędziowskim jestem przekonany, że wprowadzimy takie regulacje, które nie będą kolidować z zasadą niezawisłości.

Jak grochem o ścianę....obecnie przecież nie ma nad nami nikt żadnej kontroli...

"Profile kompetencyjne" - czy jak okaże się, że obecni prezesi nie będą się legitymowali odpowiednimi kompetencjami, będą musieli opuścić stanowiska? ;)
Sandman
Moderator
Moderator

Postprzez violan » piątek, 23 grudnia 2011, 11:53

Znam zapowiedzi skargi konstytucyjnej w tej sprawie, ale robiłem już rozpoznanie i wydaje mi się, że Trybunał Konstytucyjny uzna zasadność decyzji o zamrożeniu pensji.

?????????
Ostatnio edytowano piątek, 23 grudnia 2011, 20:55 przez violan, łącznie edytowano 1 raz
"Ideały są jak gwiazdy, nawet jeśli nie można ich dosięgnąć, trzeba się wedle nich orientować" G. B. Shaw
violan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Obrazy: 0

Postprzez fidelio » piątek, 23 grudnia 2011, 12:03

Jestem naprawdę załamany...tego nawet nie da się skomentować...
fidelio
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Dred » piątek, 23 grudnia 2011, 12:04

Ludzie! a czego Wy się spodziewaliście? :?
Dred

Postprzez sebus » piątek, 23 grudnia 2011, 12:33

Dred napisał(a):Ludzie! a czego Wy się spodziewaliście? :?

Właśnie :?

Krótki cytacik z wypowiedzi ministra:

Mówi pan o twardych decyzjach, których nie będzie pan się bał podejmować. Jaka będzie pierwsza?

Poza przekształceniem ponad setki sądów w filie, podjąłem już decyzję – w porozumieniu z ministrem obrony narodowej, po konsultacjach z prokuratorem generalnym i za wiedzą prezydenta – o zasadniczej reorganizacji sądów wojskowych. W przeliczeniu na liczbę sędziów sądy wojskowe rozpatrują sto razy mniej spraw niż średnio obłożone sądy rejonowe, i wydaje mi się, że obecny kształt ich funkcjonowania jest reliktem dawnej epoki.

Małe już pozamiatane...i po co mydlić oczy jakimiś konsultacjami i czy podobnymi stwierdzeniami...
sebus
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Jarosiński » piątek, 23 grudnia 2011, 12:43

ciekawa jest też końcowa część;; przecież duża część sędziów orzeka do 70 roku życia a po przejściu w stan spoczynku ich przeżywalność wynosi 2-3 lata :shock:

Sędzio praca albo życie wybór należy do ciebie
Minister Sprawiedliwości
Jarosiński

Postprzez violan » piątek, 23 grudnia 2011, 12:56

rzeczywiście stan spoczynku stanowi potworne obciążenie dla budżetu. Kilka lat trzeba wypłacać 75 % uposażenia. Ruina.
"Ideały są jak gwiazdy, nawet jeśli nie można ich dosięgnąć, trzeba się wedle nich orientować" G. B. Shaw
violan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Lemur » piątek, 23 grudnia 2011, 13:07

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/5 ... dziow.html

Przepraszam za moją ignorancję, ale co to za stowarzyszenie sędziów "Themis"?
Lemur
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Morg » piątek, 23 grudnia 2011, 13:12

O ile pamiętam ileś osób, które (w wyniku jakichś chyba perturbacji) odeszły z Iustitii.
„The courts must declare the sense of the law; and if they should be disposed to exercise WILL instead of JUDGMENT, the consequence would equally be the substitution of their pleasure to that of the legislative body.”
Morg
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez art_60 » piątek, 23 grudnia 2011, 13:15

,,Będzie pan korzystał z możliwości, jakie daje nowela ustawy o ustroju sądów powszechnych, np. tworzenia jedynie dwóch wydziałów w sądzie, karnego i cywilnego?

Nie mam jeszcze wyrobionego zdania w tej mierze. Prowadzę rozmowy ze środowiskami prawniczymi, przede wszystkim sędziowskimi, i nie jestem np. przekonany o konieczności likwidacji wydziałów rodzinnych, ale kwestia ta pozostaje na razie otwarta."

Ciekawe, z jakimi ,,środowiskami sędziowskimi" Minister prowadzi rozmowy, bo o ile pisano na forum to nie został wyznaczony jeszcze terminu audiencji dla SSP Iustitia najliczniejszego reprezentanta środowiska sędziowskiego. Chyba, że Pan Minister uważa za osoby reprezentatywne dla środowiska sędziowskiego tylko sędziów delegowanych do MS. Zwłaszcza tych urzędujących tam od lat. :?
Ostatnio edytowano piątek, 23 grudnia 2011, 20:58 przez art_60, łącznie edytowano 1 raz
Najgorsze niewolnictwo zaczyna się wtedy, gdy niewolnik polubi swoje kajdany.
art_60
VIP
VIP

Postprzez Volver » piątek, 23 grudnia 2011, 13:42

art_60 napisał(a):Chyba, że Pan Minister uważa za osoby reprezentatywne dla środowiska sędziowskiego tylko sędziów delegowanych do MS. Zwłaszcza tych urzędujących tam od lat.

A skąd ma wiedzieć, że szara eminencja Pan W. i jego współpracownicy,są o innej orientacji filozoficznej, aniżeli postępowa część sędziów, zgromadzona wokół kwartalnika "Iustitia", wokół Iustiti czy na tym zacnym Forum!
Skąd ma wiedzieć, że są sędziowie apelacyjni i okręgowi,oraz rejonowi.Sędzia to sędzia!
I w tym ma z nami wiele wspólnego : wystarczy spojrzeć na dewizę kowboja. :>
"Jeżeli już coś postanowić,to z głębokiego po dobrym myśleniu przekonania"Daniel Kerias.
Volver
VIP
VIP

Postprzez demokryt » piątek, 23 grudnia 2011, 14:45

Lemur napisał(a):Przepraszam za moją ignorancję, ale co to za stowarzyszenie sędziów "Themis"?

Secesjoniści z Iustitii
Cichojta, ścierwy, bo ano sąd idzie!
W.S. Reymont "Chłopi"
demokryt
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez iga » piątek, 23 grudnia 2011, 19:25

violan napisał(a):Znam zapowiedzi skargi konstytucyjnej w tej sprawie, ale robiłem już rozpoznanie i wydaje mi się, że Trybunał Konstytucyjny uzna zasadność decyzji o zamrożeniu pensji.

?????????

trzeba chyba złożyć wniosek o wyłączenie wszystkich sędziów TK wybranych w ciągu minionej kadencji sejmu - bo wiceminister też się w tym tonie wypowiadała w czasie debat w sejmie i senacie :roll:
Ostatnio edytowano piątek, 23 grudnia 2011, 21:00 przez iga, łącznie edytowano 2 razy
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez Bogus » piątek, 23 grudnia 2011, 19:35

sebus napisał(a):Małe już pozamiatane...i po co mydlić oczy jakimiś konsultacjami i czy podobnymi stwierdzeniami...

Właśnie, ciekawym czy Pan Minister JG odniesie się do uchybień w toku uchwalania noweli usp?
(pozorność konsultacji, uchybienie regulaminowi sejmu itd – patrz pismo HFPC:
pismo: http://www.hfhr.pl/wp-content/uploads/2 ... p-skan.pdf
~abstrakt: http://www.hfhr.pl/apel-o-rozwazenie-sk ... ych-do-tk/ )
- a może mi coś umknęło?

Albo dlaczego sędziowie delegowani do MS, mimo, że będący "w konfiguracji" nie dającej gwarancji
niezawisłości i nie mogący orzekać (wyrok TK: K 45/07) nie podlegają regulacji z 98 usp i na zasadzie incompatibilitatis
nie są zobowiązani do zrzeczenia się urzędu w razie tejże delegacji?

Jak to sędziowie nie podlegali w myśl "starego usp" żadnej ocenie?
co z kontrolą instancyjną?
odpowiedzialnością dyscyplinarną i karną?
wizytacjami, wytykami, oceną w toku procedur awansowych przed KRS?
aresztami sędziów na zmanipulowanym (tak donosiła prasa) materiale dowodowym? (kazus Bielsko Białej i Ostrołęki)?
.....jeszcze mało ocen pracy sędziów i narzędzi władzy wykonawczej do nacisku na sędziów?
(((NAWIASEM: błagam nie używajcie IRONII http://www.youtube.com/watch?v=Hwxybr3MBOY )))

Co do podziału obowiązków typu "półotwartego":
a gdzie wentyl bezpieczeństwa typu: "w razie zgłoszenia zastrzeżenia przez sędziego prezes/przewodniczący kieruje
do Krajowej Rady Sądownictwa stosowną dokumentację z uzasadnieniem podjętej decyzji"
albowiem
KRS to strażnik niezawisłości sędziowskiej – 186 ust. 1 Konstytucji, a sędzia jest niby nieusuwalny/nieprzenoszalny z mocy art. 186 ust. 2 Konstytucji)
podobny postulat można mieć do szeregu bezwentylowych przepisów typu "a cośtam nie wkracza w dziedzinę, w której sędziowie som niezwiśli"
@|@ Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą - Joseph Goebbels (1897–1945) – nazistowski minister propagandy
@|@ http://pl.wikipedia.org/wiki/Model_propagandy
Bogus
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez AQUA » piątek, 23 grudnia 2011, 21:14

art_60 napisał(a):,,Będzie pan korzystał z możliwości, jakie daje nowela ustawy o ustroju sądów powszechnych, np. tworzenia jedynie dwóch wydziałów w sądzie, karnego i cywilnego?

Nie mam jeszcze wyrobionego zdania w tej mierze. Prowadzę rozmowy ze środowiskami prawniczymi, przede wszystkim sędziowskimi, i nie jestem np. przekonany o konieczności likwidacji wydziałów rodzinnych, ale kwestia ta pozostaje na razie otwarta."

Ciekawe, z jakimi ,,środowiskami sędziowskimi" Minister prowadzi rozmowy, bo o ile pisano na forum to nie został wyznaczony jeszcze terminu audiencji dla SSP Iustitia najliczniejszego reprezentanta środowiska sędziowskiego. Chyba, że Pan Minister uważa za osoby reprezentatywne dla środowiska sędziowskiego tylko sędziów delegowanych do MS. Zwłaszcza tych urzędujących tam od lat. :?

Po przeczytaniu tego wywiadu też się zastanawiałam, co Pan MS może rozumieć przez "środowiska sędziowskie" ? :roll:
Dla mnie oczywistym jest, że środowisko sędziowskie jest jedno.
Być może jednak Pan MS uważa, że jest kilka takich środowisk ?
Pomóżcie: co o tym myśleć, bo być może faktycznie jednym środowiskiem są sędziowie delegowani do MS, drugim Themis, trzecim Prezesi wszelkich szczebli, a czwartym, ostatnim w kolejności, skoro z tym z całą pewnością Pan MS nie zdążył jeszcze porozmawiać, Iustitia ?
Iustitia ma ok. 3000 członków, ale niestety, Pan MS nie zdążył jeszcze się z przedstawicielami Iustitii spotkać - chyba głównie dlatego, że miał pilniejsze w ostatnim czasie spotkania ze służbą więzienną i wizytacje w ZK. Przykre, ale prawdziwe :(
Ostatnio edytowano sobota, 24 grudnia 2011, 11:31 przez AQUA, łącznie edytowano 1 raz
AQUA
VIP
VIP

Postprzez zziajany » piątek, 23 grudnia 2011, 23:58

Po przeczytaniu wywiadu odnoszę wrażenie, że jednym z celów reformy będzie skrócenie średniej przeżywalności sędziego w stanie spoczynku z 3 do 2 lat.. W drugim etapie przeżywalności sędziego jako takiego Ja osobiście, jako świadomy sędzia, podchodzę do problemu ze zrozumieniem i postaram się nie zawieść oczekiwań rządu. Na razie jednak panie ministrze mam troje dzieci na utrzymaniu i jeszcze przez jakiś czas swoim niewyobrażalnie wysokim wynagrodzeniem pozwolę sobie spęłniać zachcianki rozwydrzonych bachorów. Kredyt mieszkaniowy skończę spłacać za 18 lat,a le to już chyba byłaby z mojej strony bezczelność.
zziajany
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez violan » sobota, 24 grudnia 2011, 00:09

"Statystyczna przeżywalność sędziego w stanie spoczynku"...... Uwielbiam ten zwrot :| :? :evil: :evil:
violan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Volver » sobota, 24 grudnia 2011, 00:11

AQUA napisał(a):Pan MS nie zdążył jeszcze się z przedstawicielami Iustitii spotkać -

wiecie ,co?Pan Minister sam o to spotkanie nas wkrótce poprosi.
a Szczerze mówiąc wolę z mądrym stracić niż z nie-mądrym zyskać.
Ostatnio edytowano sobota, 24 grudnia 2011, 11:31 przez Volver, łącznie edytowano 1 raz
"Jeżeli już coś postanowić,to z głębokiego po dobrym myśleniu przekonania"Daniel Kerias.
Volver
VIP
VIP

Postprzez Włóczykij » sobota, 24 grudnia 2011, 01:29

/Właśnie sobie napisałam, ale widzę, że już to omawiamy, ale i tak wrzucę całość. /
W najnowszej Polityce wywiad z aktualnym Ministrem Sprawiedliwości prowadzony przez Janinę Paradowską. Prowadzony jest po bardzo szerokim terenie i widać, że Pan Minister przygotował się, by zajmować się materią, która będzie zarządzał, bo okazuje się zorientowaniem w materii, problemach i szuka rozwiązań.
Ze swej strony wynotowałam sobie takie uwagi, iż:
- „Trzeba (…) przyjrzeć się programowi Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury zwł. pod katem prawa gospodarczego. Dzisiaj mechanizmy gospodarcze są tak złożone, że brakuje prokuratorów i sędziów przygotowanych do zajmowania się skomplikowanymi sytuacjami. Efekt mamy taki, że niektórzy przedsiębiorcy padają ofiara bezpodstawnych zarzutów prokuratorskich, a wielcy aferzyści często unikają kary”.
Wiadomo, zdecydowanie wiedza to ważna rzecz. Ale prawo gospodarcze to przede wszystkim problem prawa z zakresu prawa publicznego, które jest nieczytelne i stąd kontrowersje w jego stosowaniu. Prostym przykładem jest prawo podatkowe. To tutaj w znanym kazusie p. Roman Kluska – swojego czasu głośna sprawa – miał duże kłopoty z otarciem się o areszt i „wyłożenie firmy”. To tylko krótki wtręt, bo zagadnienie jest znane.
- poprawa w dostępności do pomocy prawnej upatrywana jest w kształceniu i wzmocnieniu nadzoru dyscyplinarnego. Prawnik szkoli się cały czas, no bo praktyka na nim to wymusza, a konkretnie rynek. Jak chce istnieć w tym zawodzie musi mieć renomę, wtedy zarabia pieniądze, a nie dlatego, że boi się dyscyplinarki. Ale nie wiem, jaki ogląd w skali kraju ma NRA skoro widzi patologię w swych szeregach wymagającą zwiększenia nadzoru. Trochę nie wiem, jak by to miało wyglądać, bo wszak to wolne zawody, gdzie wykonujący wybiera metodę działania, a weryfikuje go klient po rezultatach postępowań. Co klientowi po wiedzy, że ktoś w jakieś sprawie „podpadł dyscyplinarnie”. Gdy coś się wydarzy, to wtedy faktycznie uruchomienie odpowiedzialności dyscyplinarnej przyda się. To jak w USA z prawo jazdy, choć jak to u nich nie wiem, na ile powszechne. Otóż można usiąść „pod wpływem” za kierownicę, ale dopiero jeżeli coś się wydarzy, to jest ciężka odpowiedzialność. Wcześniej wybór kierowcy, czy godzi się na taki rezultat swej niefrasobliwości. Wiadomo nadmiar prewencji dusi jak niegdyś cenzura, ale to już do wspomnień pokolenia walczących pod sztandarami „Solidarności”.
- boli mnie, że sprawność postępowania sądowego jest mierzona poprzez e-sąd zajmujący się drobnymi długami, które często są już przedawnione lub popłacone, bo tak stare. Tymczasem prawdziwy problem jest gdzie indziej, a ostanie rozważania prowadzą mnie do poglądu, że dobre byłoby hasło wydłużenia postępowań. Brzmi to paradoksalnie, ale widzę, że system oparty na zakreślaniu terminów i statystyce prowadzi do tego, że zaczyna brakować oglądu całości i w efekcie wiedzy, gdzie naprawdę w danym momencie istniej problem. Każdy na swym kierunku, jeżeli ma taką możliwość i obowiązek nadzorczy rozlicza kolejnego, od którego terminowości zależy terminowość jego czynności i to zaczyna się pętlić, bo sytuacja jest cały czas zmienna, a to choroba, a to wzmożony wpływ, a to znowu coś i zamiast poszukiwania faktycznej diagnozy problemy – zaczynają się tylko informacje, czy w terminie czy nie w terminie, a czas i siły nie są rozciągliwe, więc w tym systemie zaczyna się tylko gonitwa za terminem, a nie za rozwiązaniem problemu. To oczywiście jedna z obserwacji bolączek wymiaru sprawiedliwości w poszukiwaniu właściwego modelu nadzoru, bo taki jak w każdej działalności wystąpić musi.
- „Zrzekanie się przez ministra nadzoru administracyjnego nad sądownictwem, a tym samym nad sprawnością wymiaru sprawiedliwości, byłoby wywieszeniem przez państwo białej flagi”. Zatem Konstytucja to wywieszenie białej flagi…Ciekawy pogląd w państwie demokratycznym. Oczywiście zarówno pierwsze zdanie dyskusyjne jaki i drugie, ale drugie zbudowane jako odbicie pierwszego w lustrze…(czyli ta sama moc argumentacyjna, a jak różne spojrzenia, a przede wszystkim niebezpieczeństwa obu tak budowanych poglądów).
- „Chcę przekształcenia przeszło stu najmniejszych sądów w file większych, aby sędziów oderwać od czynności administracyjnych i przywrócić orzecznictwu, a zaoszczędzone środki przeznaczyć na informatyzację” – i tu się zastanawiam o co chodzi, że pozyskamy trochę z zakresu tego co ma prezes takiego sądu w etaty orzecznicze, ale ile tu tej oszczędności, a wydatki na komunikację między ośrodkiem zamiejscowym i siedzibą główną jak zbilansowano ? No a co do informatyzacji – ile teraz trzeba „klikać” w ten komputer, to już przestaje być oszczędnością czasu pracy …, a jej dołożeniem…
- „Wiele Pan mówi o dialogu ze środowiskami prawniczymi. Od pewnego czasu pojawia się forsowany choćby przez Stowarzyszenie Iusticia, postulat okrągłego stołu wymiaru sprawiedliwości dla przedyskutowania wszystkich kwestii. Byłby pan za ? (odp: ) Na pewno jestem zwolennikiem dialogu, spotkałem się już z przedstawicielami większości ważnych stanowisk i instytucji, nie wykluczam więc poparcia dla tego projektu”.
Poza tym wiele innych ciekawych uwag, ale to już coś musi zostać do lektury własnej.
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Postprzez inger » sobota, 24 grudnia 2011, 03:36

http://www.rp.pl/artykul/776903-E-sad-t ... Gowin.html

Pan Ministrer sukces e-sądu widzi w tym, że jeden orzecznik rozpoznaje 20000 spraw rocznie, podczas gdy w zwykłym sądzie 600. to jak mają być wielkie reformy, informatyzacja, deregulacja, likwidacja itp. to ja w takim razie proponuję e-procedurę dla wszystkich spraw. wpływa pozew (wniosek w nieprocesie) i klikamy, wydając e-wyrok (e-postanowienie), chyba, że coś wyraźnie w pozwie się nie gra.
inger
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez iga » sobota, 24 grudnia 2011, 05:23

Włóczykij napisał(a): W najnowszej Polityce wywiad z aktualnym Ministrem Sprawiedliwości prowadzony przez Janinę Paradowską. (...)

jest tu: http://www.polityka.pl/kraj/wywiady/152 ... istra.read

Premier postawił mi tu jasne zadanie: w ciągu czterech lat średni czas podejmowania decyzji przez sąd ma się skrócić o jedną trzecią.

Premier jest niewątpliwie "miszczem" jeśli chodzi o szybkie załatwianie swoich spraw. Przykłady? Pierwsza ustawa o zniesieniu awansów poziomych, którą wstydliwie wrzucono do szuflady, dopiero co uchwalona ustawa okołobudżetowa, w której roi się od błędów proceduralnych i merytorycznych, a także cała lista innych ustaw, które chciano poprawić w ustawie okołobudżetowej ). My jednak swoich wyroków nie schowamy do szuflady, nie podrzemy, nie spalimy, nie zjemy. Poprawić też nie możemy.
Taka jest między nami różnica - i pora by ktoś to panu premierowi w końcu uświadomił.
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez violan » sobota, 24 grudnia 2011, 11:42

A dlaczego premier nie postawił przed Ministrem Zdrowia zadania by w 2012 r. lekarze leczyli szybciej i efektywniej? Wzrost i 1/3 wyleczonych. No i wydłużenie średniej statystycznej przeżywalności sędziów z 2-3 lat na 4-5. Co tam!!! Na 10 lat!!!!

Przed Ministrem Edukacji zadania by zdawalność egzaminów maturalnych i gimnazjalnych zwiększyła się też o 1/3.

ITD, ITD, aż do wyczerpania zasobów ministerialnych. Jak szaleć to szaleć!!!!

Słuszną linię ma nasza władza..... :cool: :cool:
violan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Johnson » sobota, 24 grudnia 2011, 11:55

violan napisał(a):A dlaczego premier nie postawił przed Ministrem Zdrowia zadania by w 2012 r. lekarze leczyli szybciej i efektywniej?

Bo już lepiej się nie da. U lekarza nie byłaś ;)
Johnson
VIP
VIP

Kim jestem ?: nieważne

Postprzez amelius » sobota, 24 grudnia 2011, 13:14

iga napisał(a):Premier jest niewątpliwie "miszczem" jeśli chodzi o szybkie załatwianie swoich spraw. Przykłady? Pierwsza ustawa o zniesieniu awansów poziomych, którą wstydliwie wrzucono do szuflady, dopiero co uchwalona ustawa okołobudżetowa, w której roi się od błędów proceduralnych i merytorycznych, a także cała lista innych ustaw, które chciano poprawić w ustawie okołobudżetowej ). My jednak swoich wyroków nie schowamy do szuflady, nie podrzemy, nie spalimy, nie zjemy. Poprawić też nie możemy.
Taka jest między nami różnica - i pora by ktoś to panu premierowi w końcu uświadomił.

Do świadomości pana premiera docierają tylko te grupy zawodowe, które, jak na przykład górnicy używają śrub, kilofów i palonych opon przez gmachem jego kancelarii lub Sejmu, a także czasami kolejarze, którzy przed świętami zatrzymują pociągi. My powinniśmy zatrzymać sądy. Wtedy by dotarło.

Iga, cóż za godzina napisania posta!
Ostatnio edytowano sobota, 24 grudnia 2011, 16:33 przez amelius, łącznie edytowano 1 raz
amelius

Postprzez iga » sobota, 24 grudnia 2011, 14:45

amelius napisał(a): Iga, cóż za godzina napisania posta!

wykańczam dom a najlepiej myśli mi się w nocy :mrgreen:
iga
Global Moderator
Global Moderator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nowinki z MS...