Delegowanie sędziów do sądów warszawskich

Tutaj możemy podzielić się informacjami z MS, tym co nas czeka, wszczętymi postępowaniami itp itd

Postprzez ropuch » niedziela, 20 maja 2012, 18:38

Tyle, że akurat pomysł z delegowaniem sędziów spoza Warszawy i przyznanie w związku z tym dodatku ma sens. A to to chyba inna bajka choć trochę za mało wiem żeby sie wypowiadać.
ropuch

Postprzez Łukasz » niedziela, 20 maja 2012, 19:46

Sens to może ma zwrot kosztów zamieszkania i dojazdu w wypadku delegacji z innej miejscowości ale dodatek wizytatora dla mnie nie ma sensu żadnego ani w wypadku delegacji z Warszawy do Warszawy, ani delegacji do Warszawy z innych miast. W końcu delegat nie wykonuje czynności wizytatora tylko dokładnie to samo co robił wcześniej - tyle, że gdzie indziej.
Łukasz
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez Johnson » niedziela, 20 maja 2012, 20:10

Może to jest pomysł na ten wasz dodatek wielkomiejski. Sędziów z Woli delegować na Żoliborz, a sędziów z Żoliborza na Wolę.
Johnson
VIP
VIP

Kim jestem ?: nieważne

Postprzez falkenstein » niedziela, 20 maja 2012, 20:13

Ja bardzo chętnie. Na Żoliborzu mają pokoje z oknami i ładniejsze meble :-)
To, co zaakceptowano nie żądając dowodów, może być odrzucone bez przedstawiania dowodów - Christopher Hitchens
mój blog: http://sub-iudice.blogspot.com
moje fotki: http://www.garnek.pl/falky/a
moje filmiki: http://www.youtube.com/user/FalkySubIudice#p/a
falkenstein
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez romanoza » niedziela, 20 maja 2012, 21:30

violan napisał(a):Niedobrze się robi..... <blee>
A ja nie wiem o co chodzi, jakiś protest jest ogłoszony :?: Ja tam się czuję normalnie. Też chciałbym parę złotych zarobić.
δоκει δε μоι και Кαρχεδονα μη ειναι
romanoza
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez Dred » niedziela, 20 maja 2012, 21:33

romanoza napisał(a):A ja nie wiem o co chodzi...
to już wiadomo o co chodzi...
Dred

Postprzez gilgamesz » niedziela, 20 maja 2012, 21:47

jeśli dobrze rozumiem ten pomysł, to proponowanie tego sędziom etyczne nie jest. Chyba warto powiedzieć głośno, że coś jest nie tak.

Pomijam już, że w taki sposób dwuwładza kupuje sobie spokój na czas EURO a my sami odbieramy sobie argumenty w sporze o pozycję władzy sądowniczej.
gilgamesz
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Michał 007 » niedziela, 20 maja 2012, 21:53

W SO Wawa Praga nie ma obecnie żadnych takich delegacji. Prezes powiedział że jak będzie problem w danym sądzie w zw. z Euro i ilościa pracy to będzie prosił o zgode na delgację, choć wie, że sędzia może odmówić a i o mamonie nic nie było mowy :roll:
...a przypominam że mamy Narodowy
Michał 007
VIP
VIP

Postprzez Volver » poniedziałek, 21 maja 2012, 00:31

tak trzymac Michale 007!!!zbedne niepokoje!
PS.nas nie trzeba niczym rozgrywac-sami sie rozegramy.
"Jeżeli już coś postanowić,to z głębokiego po dobrym myśleniu przekonania"Daniel Kerias.
Volver
VIP
VIP

Postprzez kawa » poniedziałek, 21 maja 2012, 07:43

ropuch napisał(a):Tyle, że akurat pomysł z delegowaniem sędziów spoza Warszawy i przyznanie w związku z tym dodatku ma sens. A to to chyba inna bajka choć trochę za mało wiem żeby sie wypowiadać.

a te delegacje to jeszcze działają? znaczy szukają chętnych? I jak to w praktyce funkcjonuje? sędziowie z Polski orzekają w Warszawie?
kawa
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Geralt » poniedziałek, 21 maja 2012, 08:30

Michał 007 napisał(a):W SO Wawa Praga nie ma obecnie żadnych takich delegacji.

Ale w częsci lewobrzeżnej chyba to funkcjonuje - tak przynajmniej wynikałoby z pisma, o którym pisze Adela. W dodatku pismo to nie tyle zachęca do delegacji do sąsiedniej dzielnicy, ale wręcz stawia pod pręgierzem tych, którzy się nie zgodzą, bo muszą wprost deklarować brak zgody.
Swoją drogą rzeczywiście, gdyby delegacjami do sąsiednich dzielnic objąć wszystkich sędziów warszawskich, to bez zmiany ustawy rozwiązałby się problem dodatków wielkomiejskich.
falkenstein napisał(a):Ja bardzo chętnie. Na Żoliborzu mają pokoje z oknami i ładniejsze meble :-)

Niestety, obawiam się, że przy tym systemie pozostajesz w swoim pokoju, ale orzekasz pod innym szyldem
IUDEX.PL - Portal informacyjny dla sędziów i o sędziach

Facebook: https://www.facebook.com/iudexpl-498591913823548/
Geralt
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez violan » poniedziałek, 21 maja 2012, 14:27

romanoza napisał(a):
violan napisał(a):Niedobrze się robi..... <blee>
A ja nie wiem o co chodzi, jakiś protest jest ogłoszony :?: Ja tam się czuję normalnie. Też chciałbym parę złotych zarobić.

Widać mamy różne podejścia do sprawy. Mimo, że mam zapotrzebowanie na większe zarobki, taka postawa i sędziów zgadzających się na te delegacje jak i postawa to proponujących wydaje mi się wątpliwa etycznie.
"Ideały są jak gwiazdy, nawet jeśli nie można ich dosięgnąć, trzeba się wedle nich orientować" G. B. Shaw
violan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Obrazy: 0

Postprzez amelius » poniedziałek, 21 maja 2012, 15:48

Oczywiście, że jest wątpliwa etycznie, bo wiadomo, jaki rzeczywisty motyw takich działań i propozycji. Gilgamesz napisał to wprost.
amelius

Postprzez Geralt » poniedziałek, 21 maja 2012, 15:50

violan napisał(a):Mimo, że mam zapotrzebowanie na większe zarobki, taka postawa i sędziów zgadzających się na te delegacje jak i postawa to proponujących wydaje mi się wątpliwa etycznie.

Zwłaszcza proponujących, którzy chcą się wykazać wybitną skutecznością na Euro.
IUDEX.PL - Portal informacyjny dla sędziów i o sędziach

Facebook: https://www.facebook.com/iudexpl-498591913823548/
Geralt
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez suzana22 » poniedziałek, 21 maja 2012, 16:43

Geralt napisał(a):
violan napisał(a):Mimo, że mam zapotrzebowanie na większe zarobki, taka postawa i sędziów zgadzających się na te delegacje jak i postawa to proponujących wydaje mi się wątpliwa etycznie.

Zwłaszcza proponujących, którzy chcą się wykazać wybitną skutecznością na Euro.

Żadne zwłaszcza. Obie strony są siebie warte.
suzana22
VIP
VIP

Postprzez romanoza » poniedziałek, 21 maja 2012, 17:02

suzana22 napisał(a):Żadne zwłaszcza. Obie strony są siebie warte.
Kolega jest na podobnej delegacji w sądzie elektrycznym. Jakoś nigdy nie przyszło mi do głowy, żeby mieć z tego powodu jakieś pretensje czy źle go oceniać, a już na pewno poddawać w wątpliwość jego etyki. Dostaje dodatek wizytatora.
romanoza
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez adela » poniedziałek, 21 maja 2012, 17:04

romanoza napisał(a):
Kolega jest na podobnej delegacji w sądzie elektrycznym. Jakoś nigdy nie przyszło mi do głowy, żeby mieć z tego powodu jakieś pretensje czy źle go oceniać, a już na pewno poddawać w wątpliwość jego etyki. Dostaje dodatek wizytatora.

No i ok. Ale raziłoby ciebie gdyby innych krytykował, że z takiej możliwości korzystają?
adela
Moderator
Moderator

Postprzez suzana22 » poniedziałek, 21 maja 2012, 17:08

romanoza napisał(a):

Czyżby nie było subtelnej różnicy między byciem na delegacji w równorzędnym sądzie w ogóle, a byciem na takiej delegacji w czasie Euro? No może faktycznie nie ma.... Iustitia bojkotu uroczyście nie ogłosiła :mrgreen: :mrgreen: Ja pozostanę jednak przy swojej donkiszoterii.
suzana22
VIP
VIP

Postprzez gilgamesz » poniedziałek, 21 maja 2012, 17:35

romanoza napisał(a):Kolega jest na podobnej delegacji w sądzie elektrycznym. Jakoś nigdy nie przyszło mi do głowy, żeby mieć z tego powodu jakieś pretensje czy źle go oceniać, a już na pewno poddawać w wątpliwość jego etyki. Dostaje dodatek wizytatora.

Rozumiem, że w tym samym czasie inny kolega z elektrycznego jest delegowany do sądu tego pierwszego (obaj przy tym siedzą w swoich dawnych pokojach) ? Inaczej to nie jest podobna delegacja (chyba, że źle rozumiem pomysł w sądach warszawskich).
gilgamesz
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez zulus » poniedziałek, 21 maja 2012, 18:33

A jak zapatrujecie się na taką sytację? Po podziale dotychczasowego sądu ja i sędziowie z wydziału w którym orzekam kończymy sprawy, które wcześniej zaczeliśmy, a które są teraz w innym sądzie. Posiadamy do nich ministerialne dlegacje, przy czym sądzimy w innym sądzie średnio raz w miesiącu. Taka sytacja dotyczy też z reguły osób, które przenoszą sie do innego sądu (wydziały karne). Czy należy się w takiej sytacji całościowy lub częściowy dodatek z art. 77 par 7 usp czy nie?
zulus
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Dred » poniedziałek, 21 maja 2012, 18:35

oczywiście, że nie! :mrgreen:
Dred

Postprzez Dreed » poniedziałek, 21 maja 2012, 18:41

suzana22 napisał(a):
Czyżby nie było subtelnej różnicy między byciem na delegacji w równorzędnym sądzie w ogóle, a byciem na takiej delegacji w czasie Euro? No może faktycznie nie ma.... Iustitia bojkotu uroczyście nie ogłosiła :mrgreen: :mrJa pozostanę jednak przy swojej donkiszoterii.

IS zwróciła na to uwagę w piśmie do KRS bodajże już 14 kwietnia 2012... Jakoś temat dopiero teraz zaczął żyć:)
Dreed
Site Admin
Site Admin

Obrazy: 7
Obrazy: 7
Kim jestem ?: Zły admin

Postprzez romanoza » poniedziałek, 21 maja 2012, 19:45

gilgamesz napisał(a):
romanoza napisał(a):Kolega jest na podobnej delegacji w sądzie elektrycznym. Jakoś nigdy nie przyszło mi do głowy, żeby mieć z tego powodu jakieś pretensje czy źle go oceniać, a już na pewno poddawać w wątpliwość jego etyki. Dostaje dodatek wizytatora.

Rozumiem, że w tym samym czasie inny kolega z elektrycznego jest delegowany do sądu tego pierwszego (obaj przy tym siedzą w swoich dawnych pokojach) ? Inaczej to nie jest podobna delegacja (chyba, że źle rozumiem pomysł w sądach warszawskich).
Sąd elektryczny nikogo nie daje, najwyżej zabiera. Z powodu delegacji kolegi zmniejszyła nam się obsada, ale nie mogę mieć do niego pretensji, że myśli o sobie a konkretnie o swojej kieszeni. Jak zrozumiałem to te delegacje mają być do konkretnego sądu warszawskiego a nie we wszystkich sądach na zmianę. Gdyby była ogłoszona jakaś akcja, to rozumiem, byłaby to postawa łamistrajka, ale skoro nie ma to po prostu skorzystali z możliwości dorobienia.

Adelko, mi nie przeszkadzają delegacje z Polski do Warszawy
romanoza
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez adela » poniedziałek, 21 maja 2012, 19:54

Romi, ale nie tak sformułowałam pytanie ;)
adela
Moderator
Moderator

Postprzez romanoza » poniedziałek, 21 maja 2012, 20:18

adela napisał(a):Romi, ale nie tak sformułowałam pytanie ;)
rzeczywiście :) raziloby jak diabli
romanoza
Global Moderator
Global Moderator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nowinki z MS...