Delegowanie sędziów do sądów warszawskich

Tutaj możemy podzielić się informacjami z MS, tym co nas czeka, wszczętymi postępowaniami itp itd

Postprzez suzana22 » wtorek, 17 stycznia 2012, 21:20

ludzka napisał(a):A moim zdaniem pomysł absurdalny. Z tego powodu, o którym napisał Łukasz i romi. Za taką samą pracę orzeczniczą taka sama płaca.

Jedna uwaga: nie wymyślili niczego nowego, czego by dotąd nie było.
W moim okręgu takie delegacje się praktykowało (aczkolwiek z umiarem) szedł ochotnik na rok z jednego SR (prowincjonalnego zwykle) do któregoś zabagnionego krakowskiego wydziału, a potem wracał, albo zostawał na normalnej pensji i już.

Jakoś o zawiściach na tym tle nie słyszałam... :roll:
suzana22
VIP
VIP

Postprzez Darkside » wtorek, 17 stycznia 2012, 21:22

Marchefka musi jakaś być, sam ethos oraz duma z wymierzania sprawiedliwości w stolycy to mało ...
Darkside

Postprzez adela » wtorek, 17 stycznia 2012, 21:38

Poza tym jak ktoś będzie delegowany na chwilę (np. na rok), to zawsze będzie się zastanawiał czy wróci do tego samego wydziału i na tych samych warunkach. To jedno. Po drugie zmiana miejsca zamieszkania kosztuje i to sporo.Ppo trzecie w wydziale, do którego przyszłam referaty są i po 400 i 500 spraw. W GC. Bez GNc i GCo. Jak zachęcić do przyjścia w takie warunki? Zobaczymy czy w ogóle będzie popyt na te delegacje i jak duży. Okaże się, czy oferta jest na tyle atrakcyjna, że zgłoszą się ochotnicy z całej Polski :lol:
adela
Moderator
Moderator

Obrazy: 0

Postprzez Darkside » wtorek, 17 stycznia 2012, 22:32

Ale Warszawscy sędziowie mieszkają w W-wie, mają na ten przykład chatę, tymczasem delegowany oprócz konieczności utrzymania domu w miejscu zamieszkania musi jeszcze jakoś ten rok delegacji przeżyć ... i chyba o to chodzi ...
Darkside

Postprzez adela » wtorek, 17 stycznia 2012, 22:36

Przeze mnie nie. I naprawdę wtedy jeszcze do głowy mi nie przyszło, że będę w Warszawie. Prawdę mówiąc to nie wiem czy jest sens kruszyć o to kopie. Już kiedyś takie ogłoszenie było (rok lub dwa lata temu) i nikt się nie zgłosił. A jak się zgłoszą, to będą to pojedyncze przypadki.
Co do zasady nie ma tak, że za tę samą pracę orzeczniczą jest ta sama płaca. Są przecież dodatki funkcyjne, niektórzy ponoszą koszty dalszych dojazdów, niektórzy mają mniej pracy bo są w jakimś mniej obciążonym sądzie itd itp. Jest zróżnicowanie i już.
adela
Moderator
Moderator

Postprzez jarocin » wtorek, 17 stycznia 2012, 22:36

Darkside napisał(a):Ale Warszawscy sędziowie mieszkają w W-wie, mają na ten przykład chatę, tymczasem delegowany oprócz konieczności utrzymania domu w miejscu zamieszkania musi jeszcze jakoś ten rok delegacji przeżyć ... i chyba o to chodzi ...

Nazwałbym tę nierówność patologią, gdyby te delegacje miały być wieloletnie. Ale jeżeli będą na góra kilkanaście miesięcy to ze wskazanych przez przedmówców powodów (utrzymywanie 2 domów, rozłąka z rodziną) nie widzę przyczyn dla krytykowania tej nierówności.
jarocin

Postprzez Darkside » wtorek, 17 stycznia 2012, 22:37

to jest marchefka aby komuś się chciało na rok zostawić rodzinę, dom, dzieci (jeśli posiada) sądzić w W-wie i kończyć w miejscu zamieszkania , tak myślę ... nie wiem jak w innych okręgach ale u mnie była praktyka taka, że każdy delegowany czy przeniesiony sprawy i tak musiał kończyć (oczywiście mam na myśli działkę karną gdzie jest zasada kontynuacji składu)
Darkside

Postprzez adela » wtorek, 17 stycznia 2012, 22:37

ludzka napisał(a):Nie, nie o to. Rozumiem zwrot kosztów mieszkania i dojazdu. Ale dodatek, jak u wizytatora SO? Za co?

A w zasadzie za co wizytotorzy dostaają dodatek? Przecież praca wizytatora co do zasady łączy się z mniejszym zakresem orzekania. Tak samo praca każdego funkcyjnego - mają mniejsze refeeraty.
adela
Moderator
Moderator

Postprzez romanoza » wtorek, 17 stycznia 2012, 22:39

jarocin napisał(a):Nazwałbym tę nierówność patologią, gdyby te delegacje miały być wieloletnie. Ale jeżeli będą na góra kilkanaście miesięcy to ze wskazanych przez przedmówców powodów (utrzymywanie 2 domów, rozłąka z rodziną) nie widzę przyczyn dla krytykowania tej nierówności.
No ja osobiście wolę taką delegację niż taką, jaka może mieć miejsce po reformie Gowina i połączeniu sądów. Co nie zmienia faktu, iż w tym samym wydziale mogą być osoby robiące dokładnie to samo a wynagradzane różnie. Rozwiązanie i da się chwalić i krytykować.
δоκει δε μоι και Кαρχεδονα μη ειναι
romanoza
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez Darkside » wtorek, 17 stycznia 2012, 22:43

ludzka napisał(a):Może niech się sędziowie warszawscy wypowiedzą, jak to widzą... Ja widzę, jak napisałam i na razie zdania nie zmieniam, bo Wasze argumenty mnie nie przekonują.
<luzik>
co tam się będziemy przekonywać ;))
Darkside

Postprzez adela » wtorek, 17 stycznia 2012, 22:44

Noż ludzka, cały czas się wypowiadam :-P Niech się tu delegują. Powiem tylko - hurra.
adela
Moderator
Moderator

Postprzez adela » wtorek, 17 stycznia 2012, 22:46

Zauważyłam :lol:

[ Dodano: Wto Sty 17, 2012 9:48 pm ]
jarocin napisał(a):
Darkside napisał(a):Ale Warszawscy sędziowie mieszkają w W-wie, mają na ten przykład chatę, tymczasem delegowany oprócz konieczności utrzymania domu w miejscu zamieszkania musi jeszcze jakoś ten rok delegacji przeżyć ... i chyba o to chodzi ...

Nazwałbym tę nierówność patologią, gdyby te delegacje miały być wieloletnie. Ale jeżeli będą na góra kilkanaście miesięcy to ze wskazanych przez przedmówców powodów (utrzymywanie 2 domów, rozłąka z rodziną) nie widzę przyczyn dla krytykowania tej nierówności.

Dodaję, że z takim zastrzeżeniem jak napisał jarocin. W pełni się z nim zgadzam. Takie rozwiązanie może być tylko czasowe.
adela
Moderator
Moderator

Postprzez violan » wtorek, 17 stycznia 2012, 22:52

Czy naprawdę uważacie za normalne takie delegowania? Takie zapchajdziury i do tego zachęcanie większą kasą. Jeżeli Warszawa ma zatory ( i nic w tym nowego ) to powinno się zwiększyć obsadę, ale nie w formie delegacji. Duży sąd, obsada nie wystarcza to widocznie powinna być większa.
Jakie motywy kierują chętnymi? Niech mnie ktoś przekona że nie omamienie większą kasą.

[ Dodano: Wto Sty 17, 2012 9:53 pm ]
Popieram ludzką...
"Ideały są jak gwiazdy, nawet jeśli nie można ich dosięgnąć, trzeba się wedle nich orientować" G. B. Shaw
violan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Darkside » wtorek, 17 stycznia 2012, 22:53

Mogą być inne motywy niż finansowe.
Darkside

Postprzez adela » wtorek, 17 stycznia 2012, 22:56

W sumie viol masz rację. Najlepiej by było jakby zwiększyli liczbę etatów.
adela
Moderator
Moderator

Postprzez violan » wtorek, 17 stycznia 2012, 22:56

Darkside napisał(a):Mogą być inne motywy niż finansowe.

Pewnie mogą. Zagranie MS-u mi się jednak nie podoba.
"Ideały są jak gwiazdy, nawet jeśli nie można ich dosięgnąć, trzeba się wedle nich orientować" G. B. Shaw
violan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Darkside » wtorek, 17 stycznia 2012, 22:57

adela napisał(a):W sumie viol masz rację. Najlepiej by było jakby zwiększyli liczbę etatów.
ale tego nie zrobią bo przecież sędziów za dużo jest :/

violan napisał(a):Pewnie mogą. Zagranie MS-u mi się jednak nie podoba.
musi być gorąco skoro na to się zdecydowali
Darkside

Postprzez violan » wtorek, 17 stycznia 2012, 23:02

violan napisał(a):
Darkside napisał(a):Pewnie mogą. Zagranie MS-u mi się jednak nie podoba.

musi być gorąco skoro na to się zdecydowali

Takie łapu - capu. Dla mnie żenujące.

A niech ich parzy..... :cool:

Prosimy o poprawne cytowanie zwłaszcza długoletnich doświadczonych userów ;))
Ostatnio edytowano wtorek, 17 stycznia 2012, 23:04 przez violan, łącznie edytowano 1 raz
violan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez jarocin » wtorek, 17 stycznia 2012, 23:06

violan napisał(a):Czy naprawdę uważacie za normalne takie delegowania? Takie zapchajdziury i do tego zachęcanie większą kasą. Jeżeli Warszawa ma zatory ( i nic w tym nowego ) to powinno się zwiększyć obsadę, ale nie w formie delegacji. Duży sąd, obsada nie wystarcza to widocznie powinna być większa.
Jakie motywy kierują chętnymi? Niech mnie ktoś przekona że nie omamienie większą kasą.

Popieram ludzką...

Mogę wyobrazić sobie sytuację, że gdzieś w W-wie opanowują bieżący wpływ, ale mają zaległości, z których nie schodzą. Wtedy czasowe zwiększenie obsady jest sensowniejsze.
jarocin

Postprzez wanam » wtorek, 17 stycznia 2012, 23:09

szykują coś nowego i próbują odwrócić uwagę tymi delegacjami?

przygotowują podłoże pod lotną brygadę sędziów załatwiających sprawy w zawalonych sądach? [chyba w Belgii coś takiego działa]
wanam
VIP
VIP

Postprzez adela » wtorek, 17 stycznia 2012, 23:11

jarocin napisał(a):
violan napisał(a):Czy naprawdę uważacie za normalne takie delegowania? Takie zapchajdziury i do tego zachęcanie większą kasą. Jeżeli Warszawa ma zatory ( i nic w tym nowego ) to powinno się zwiększyć obsadę, ale nie w formie delegacji. Duży sąd, obsada nie wystarcza to widocznie powinna być większa.

Popieram ludzką...

Mogę wyobrazić sobie sytuację, że gdzieś w W-wie opanowują bieżący wpływ, ale mają zaległości, z których nie schodzą. Wtedy czasowe zwiększenie obsady jest sensowniejsze.

Z tego co się zorientowałam, to chyba w moim wydziale tak jest. Teoretycznie wpływ jest opanowany a decernaty ogromne.
adela
Moderator
Moderator

Postprzez violan » wtorek, 17 stycznia 2012, 23:12

jarocin napisał(a):

Popieram ludzką...

Tak, to tylko można wyobrazić sobie. Tylko czy kiedykolwiek tak było? Zawsze tam były zatory. Były, są i będą. Niech może stworzą sędziowski korpus interwencyjny. Brygady szybkiego reagowania na zatory. Przecież to chore jest.....

[ Dodano: Wto Sty 17, 2012 10:14 pm ]
adela napisał(a):Teoretycznie wpływ jest opanowany a decernaty ogromne.

I to jest chore.
violan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez jarocin » wtorek, 17 stycznia 2012, 23:25

ludzka napisał(a):
jarocin napisał(a):

A co ze zmniejszeniem obsady w sądzie, z którego sędzia zostanie delegowany do wawy? Czy sędziowie z jego macierzystego sądu, którym z tego powodu wzrosną referaty też dostaną dodatki? :cool:

Ja jestem za ! :cool:
jarocin

Postprzez adela » wtorek, 17 stycznia 2012, 23:28

Ja też :-D
adela
Moderator
Moderator

Postprzez Darkside » wtorek, 17 stycznia 2012, 23:29

niech dostajo :D
Darkside