Delegowanie sędziów do sądów warszawskich

Tutaj możemy podzielić się informacjami z MS, tym co nas czeka, wszczętymi postępowaniami itp itd

Postprzez kawa » wtorek, 17 stycznia 2012, 23:30

ludzka napisał(a):A moim zdaniem pomysł absurdalny. Z tego powodu, o którym napisał Łukasz i romi. Za taką samą pracę orzeczniczą taka sama płaca.

Już się zaczyna polskie piekiełko: tu nie chodzi o zapłatę za taką samą pracę, bo tego nikt nie kwestionuje, ale za pewne poświęcenie tych ochotników, którzy jednak na jakiś czas porzucają domowe pielesze i jadą "ratować" warszawiaków. To co? Chciałbyś, żeby ktoś z Łodzi czy Lublina przyjechał do Wawy do pracy, zostawił tam swoje mieszkanie, któe musi opłacać, rodzinę i nie wiadomo co i do tego musiałby za swoje wynająć mieszkanie w Warszawie, sam sobie płacić za dojazdy np. raz na dwa tyg. do domu itp, itd? I jeszcze na dodatek uważasz, że to byłby dla tych sędziów uczciwe i sprawiedliwe...? rzecież nikt nie jest w ciemię bity i na taki układ by nie poszedł. Dlatego są te przepisy w usp i MS jak najbardziej słusznie je wykorzystuje. A to, że problem ogólnie powinien być załatwiony w inny sposób to oczywiste. Po prostu sądy warszawskie powinny być doetatyzowane, ale o ile się orientuję to MF nie przewidzało pieniędzy na te nowe etaty, a z prowincji też nie może ich w nieskończoność zabierać.

[ Dodano: Wto Sty 17, 2012 10:33 pm ]
ludzka napisał(a):Tyle, że sędziowie warszawscy jakoś dodatku za takie warunki nie mają. A ich uchwały w sprawie owych dodatków zawsze były krytykowane przez sędziów, nazwijmy to, prowincjonalnych :roll: . W tym przeze mnie :roll:.

no i słusznie, że były krytykowane, bo za tą samą płacę powinna być taka sama zapłata. Po drugie: to co napisałem wyżej: delegowani nie dostają za pracę większych pieniędzy, tylko pieniądze dodatkowe za dlelegację i szereg wyrzecze, które z tego powodu ponoszą, a których nie mają warszawiacy.
Ostatnio edytowano środa, 18 stycznia 2012, 09:44 przez kawa, łącznie edytowano 1 raz
kawa
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez violan » wtorek, 17 stycznia 2012, 23:39

kawa napisał(a): za pewne poświęcenie tych ochotników, którzy jednak na jakiś czas porzucają domowe pielesze i jadą "ratować" warszawiaków

A dlaczego wysuwasz etosowe armaty takiego kalibru? Taki żarcik? To MS ma zadbać o to by w tych sądach była należyta obsada, by referaty nie puchły do granic wytrzymałości, by warszawiacy mogli pracować normalnie. Brygady Judymów tworzyć? To ja poproszę do siebie, mam wpływ 3 300 Ko rocznie, nie wyrabiam.
Ostatnio edytowano środa, 18 stycznia 2012, 09:45 przez violan, łącznie edytowano 1 raz
"Ideały są jak gwiazdy, nawet jeśli nie można ich dosięgnąć, trzeba się wedle nich orientować" G. B. Shaw
violan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Obrazy: 0

Postprzez Joan » wtorek, 17 stycznia 2012, 23:43

Delegacja do Wa-wy, dziękuję. U siebie mam półkę z aktami (a może i dwie, trzy), a tam czekać będzie co najmniej szafa (upchana) i to samych tzw. "syfów". za te pare tysiaków z dala od kanapy, rodziny i psa - dziękuję......
Joan

Postprzez violan » wtorek, 17 stycznia 2012, 23:43

kawa napisał(a): MSjak najbardziej słusznie je wykorzystuje.

Myślę, że równie z takim zrozumieniem podchodzisz do obniżki naszych wynagrodzeń. Łatanie dziur kadrowych w wymiarze sprawiedliwości nie przystoi. Tak sędziowskich jak i urzędniczych.
"Ideały są jak gwiazdy, nawet jeśli nie można ich dosięgnąć, trzeba się wedle nich orientować" G. B. Shaw
violan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez kawa » wtorek, 17 stycznia 2012, 23:44

violan napisał(a):
kawa napisał(a): za pewne poświęcenie tych ochotników, którzy jednak na jakiś czas porzucają domowe pielesze i jadą "ratować" warszawiaków

A dlaczego wysuwasz etosowe armaty takiego kalibru? Taki żarcik? To MS ma zadbać o to by w tych sądach była należyta obsada, by referaty nie puchnęły do granic wytrzymałości, by warszawiacy mogli pracować normalnie. Brygady Judymów tworzyć? To ja poproszę do siebie, mam wpływ 3 300 Ko rocznie, nie wyrabiam.

no właśnie chyba nie Judymów, bo mają mieć za to poświęcenie zapłacone, a nie robić za co łaska...
Ja u siebie tez nie wyrabiam, ale jestem w stanie zrozumieć Warszawę, że tam nie wyrabia większość sędziów i żadne podejmowane do tej pory działania nie dały zdowalających rezultatów i u nich poprawy nie widać od lat.
Ostatnio edytowano środa, 18 stycznia 2012, 09:46 przez kawa, łącznie edytowano 1 raz
kawa
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez romanoza » wtorek, 17 stycznia 2012, 23:45

violan napisał(a):mam wpływ 3 300 Ko rocznie, nie wyrabiam.
Jak powiada Dre: phi :mrgreen: Przebijam, mam dwa razy tyle ;)
δоκει δε μоι και Кαρχεδονα μη ειναι
romanoza
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez Joan » wtorek, 17 stycznia 2012, 23:46

Nawet dodatek wizytatorski w mojej ocenie dla tego, kto zna realia warszawskie nie jest wystarczającą zachętą. Może tylko pozostanie w Wa-wie z nadzieją na awans wyżej, bo w małych okręgach jest z tym problem.
Joan

Postprzez violan » wtorek, 17 stycznia 2012, 23:48

romanoza napisał(a):
violan napisał(a):mam wpływ 3 300 Ko rocznie, nie wyrabiam.
Jak powiada Dre: phi :mrgreen: Przebijam, mam dwa razy tyle ;)

Bo masz i cywilne. :-P
violan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez kawa » wtorek, 17 stycznia 2012, 23:49

violan napisał(a):
kawa napisał(a): MSjak najbardziej słusznie je wykorzystuje.

Myślę, że równie z takim zrozumieniem podchodzisz do obniżki naszych wynagrodzeń. Łatanie dziur kadrowych w wymiarze sprawiedliwości nie przystoi. Tak sędziowskich jak i urzędniczych.

Nie kłóćmy się i nie wtrącajmy do tego wątku kwestii wynagrodzeń. Tak na krótko: nie, nie popieram cofnięcia waloryzacji przez MS i zmian w sposobie naliczania. Uważam to za duży skandal i zerwanie uwowy zeawrtej z nami trzy lata temu. To jednak nie ma związku z tymi delegacjami. USP przeiwdują koszty delegacji i właśnie wałka by wykręciło MS, gdyby chciało delegować sędziów i im za to nie zapłacić, ale tu akurat MS zachowuje się uczciwie.
kawa
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Dred » wtorek, 17 stycznia 2012, 23:52

violan napisał(a):Prosimy o poprawne cytowanie zwłaszcza długoletnich doświadczonych userów ;))
romi poprawnie zacytował długoletniego doświadczonego usera ;)
Dred

Postprzez violan » wtorek, 17 stycznia 2012, 23:52

Kawa, zakładając że nie jesteś z Warszawy, to rozumiem, że poświęcisz się. I zachęcisz kolegów, kierujących się równie szlachetnymi pobudkami....

Proszę cię, nie opowiadaj bajek.....poświęcenie, ratowanie......Otrzymasz za to likwidację stanu spoczynku....jako gratis do ocen okresowych i obniżki wynagrodzeń. I diabli wiedzą co jeszcze....
violan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez romanoza » wtorek, 17 stycznia 2012, 23:53

violan napisał(a):Bo masz i cywilne. :-P
Mam ale nie wpisuję do Ko.
romanoza
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez kawa » wtorek, 17 stycznia 2012, 23:53

ludzka napisał(a):
kawa napisał(a):Ja u siebie tez nie wyrabiam, ale jestem w stanie zrozumieć Warszawę, że tam nie wyrabia większość sędziów i żadne podejmowane do tej pory działania nie dały zdowalających rezultatów i u nich poprawy nie widać od lat.

A te podejmowane do tej pory działania to jakie konkretnie? Bo coś nie kojarzę....

Ja też nie wiem jakie, ale wydaje mi się, że po zwolnieu etatu na prowincji MS robi sobie przegląd obciążenia i nie raz i nie dwa zdarzało się, że taki etat już nie zostawał w ądzie prowincjonalnym, a szedł do tych bardziej obciążonych, w tym warszawskich. Widać, takie działania są mało skuteczne i pewnie wyczerpały się możliwości przesuwania etatów z prowincji do dużych miast.
kawa
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez violan » wtorek, 17 stycznia 2012, 23:53

Dred napisał(a):
violan napisał(a):Prosimy o poprawne cytowanie zwłaszcza długoletnich doświadczonych userów ;))

co się czepiasz? :-P
violan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez romanoza » wtorek, 17 stycznia 2012, 23:59

violan napisał(a):Dred napisał/a:
violan napisał/a:
Prosimy o poprawne cytowanie zwłaszcza długoletnich doświadczonych userów ;))

Nie czepia się, jemu chodzi o
romanoza napisał(a):Jak powiada Dre: phi :mrgreen:
romanoza
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez violan » wtorek, 17 stycznia 2012, 23:59

romanoza napisał(a):
violan napisał(a):Dred napisał/a:
violan napisał/a:
Prosimy o poprawne cytowanie zwłaszcza długoletnich doświadczonych userów ;))

Nie czepia się, jemu chodzi o
romanoza napisał(a):Jak powiada Dre: phi :mrgreen:

ale skarcić zawsze można. Tak na przyszłość.... :-P :-P
violan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez kawa » środa, 18 stycznia 2012, 00:02

violan napisał(a):Kawa, zakładając że nie jesteś z Warszawy, to rozumiem, że poświęcisz się. I zachęcisz kolegów, kierujących się równie szlachetnymi pobudkami....

Proszę cię, nie opowiadaj bajek.....poświęcenie, ratowanie......Otrzymasz za to likwidację stanu spoczynku....jako gratis do ocen okresowych i obniżki wynagrodzeń. I diabli wiedzą co jeszcze....

ale o czym ty mówisz? nie jestem z Wawy. jak wszystkim wiadomo likwidacji stanu spoczynku nie ma i nie będzie, więc Ty nie siej tu głodnych kawałków, co do wynagrodzeń to i tak na to nie mamy wpływu, a co do poświęceń to może mogłem to wpisać w " ", bo przecież włąśnie ochotnicy dostana za tuo konkretne pieniądze. Myśle, że to dobra oferta dla panien czy kawalerów z odległych od stolicy małych miast, którzy moga sobie popracować w stlicy i pomieszkać za friko. Robota tam taka jak każda inna, a że dużo... ja tez mam dużo. póki co to jeden się tu ujawnił ze swoim obciążeniem, a reszta jakoś się nie kwali tylko narzeka ile to ma pracy. Pochwalcie się więc, żebyśmy wiedzieli na czym stoimy.
kawa
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Darkside » środa, 18 stycznia 2012, 00:06

kawa a możesz dyskutować w sposób mniej napastliwy czy tak masz i inaczej nie możesz ?
Darkside

Postprzez adela » środa, 18 stycznia 2012, 00:08

Napastliwy? Oj, chyba przesadzasz dark.
adela
Moderator
Moderator

Postprzez Darkside » środa, 18 stycznia 2012, 00:09

adela napisał(a):Napastliwy? Oj, chyba przesadzasz dark.
nie przesadzam, kolega kawa ma ten swój specyficzny sposób prowadzenia dyskusji ... co nie zmienia faktu, że tym razem się z nim zgadzam.
Darkside

Postprzez kawa » środa, 18 stycznia 2012, 00:12

Darkside napisał(a):kawa a możesz dyskutować w sposób mniej napastliwy czy tak masz i inaczej nie możesz ?

tak oczywiście. zaczyna się. Kawa się odezwał i kilkoro forowiczów ma odmienne zdanie, więc najlepiej zarzucić kawę tekstami o tym, że rozmawia napastliwie. W którym miejscu jestem napastliwy? Chociaż nie musisz odpowiadać, bo znowu ciekawy temat zejdzie na manowce.
kawa
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Darkside » środa, 18 stycznia 2012, 00:13

kawa napisał(a):tak oczywiście. zaczyna się. Kawa się odezwał i kilkoro forowiczów ma odmienne zdanie, więc najlepiej zarzucić kawę tekstami o tym, że rozmawia napastliwie. W którym miejscu jestem napastliwy? Chociaż nie musisz odpowiadać, bo znowu ciekawy temat zejdzie na manowce.
ale poczytaj dyskusję, ja akurat tym razem z Tobą się zgadzam kolego.
Darkside

Postprzez kawa » środa, 18 stycznia 2012, 00:19

Darkside napisał(a):
kawa napisał(a):tak oczywiście. zaczyna się. Kawa się odezwał i kilkoro forowiczów ma odmienne zdanie, więc najlepiej zarzucić kawę tekstami o tym, że rozmawia napastliwie. W którym miejscu jestem napastliwy? Chociaż nie musisz odpowiadać, bo znowu ciekawy temat zejdzie na manowce.

ok. ale oświadczam, że nie odpowiadam na żadne uwagi typu, że prowadzę napastliwie dyskusję czy rozbijam temat, bo uważam, że póki to co piszę nie narusza regulaminu to właśnie tego typu uwagi prowadzą do zbaczania z tematu. A sprawa jest ciekawa i można by było np. ustalić jaki w końcu jest to obciążenie w Wawie, skoro wszyscy piszą, że jest tak horrendalne, ale jakoś nikt się nie kwapi do przedstawienia nam tu swoich wyników w tym zakresie... No niech się w końcu warszawiacy ujawnią. Przecież nikt nie żąda nazwisk, wydziału i sądu...
Ostatnio edytowano niedziela, 22 stycznia 2012, 18:55 przez kawa, łącznie edytowano 1 raz
kawa
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez rudy kot » środa, 18 stycznia 2012, 00:22

kawa napisał(a):
Darkside napisał(a):

ok. ale oświadczam, że nie odpowiadam na żadne uwagi typu, że prowadzę napastliwie dyskusję czy rozbijam temat, bo uważam, że póki to co piszę nie narusza regulaminu to właśnie tego typu uwagi prowadzą do zbaczania z tematu. A sprawa jest ciekawa i można by było np. ustalić jaki w końcu jest to obciążenie w Wawie, skoro wszyscy piszą, że jest tak horrendalne, ale jakoś nikt się nie kwapi do przedstawienia nam tu swoich wyników w tym zakresie... No niech się w końcu warszawiacy ujawnią. Przecież nikt nie żąda nazwisk, wydziału i sądu...

trzeba by jeszcze rodzaj spraw porównać i ilość spraw kilkadziesiąt lub kilkaset tomowych ;)
Ostatnio edytowano niedziela, 22 stycznia 2012, 18:57 przez rudy kot, łącznie edytowano 1 raz
rudy kot
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez violan » środa, 18 stycznia 2012, 00:23

Krzyżyk na drogę tym, którzy mają życzenie poświęcić się żeby zdjąć MS-owi problem z głowy. Zaliczą sobie na konto kolejny sukces.

Chwała i sława im za poświęcenie dla ratowania. A pecunia non olet.....
violan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nowinki z MS...