status sędziego

Tutaj możemy podzielić się informacjami z MS, tym co nas czeka, wszczętymi postępowaniami itp itd

status sędziego

Postprzez Justibas » wtorek, 5 lutego 2008, 09:31

Gazeta Prawna 1-3 lutego:

Rekomendacja dla nowej regulacji dostępu do zawodów prawniczych. Komitet Stały Rady Ministrów przyjął wczoraj projekt założeń w zakresie racjonalizacji i uelastyczniania struktury organizacyjnej sądów powszechnych i wzmocnienia statusu sędziego oraz kariery sędziowskiej. Zalecił jednak wyłączenie z niego zagadnień dotyczących wynagrodzenia sędziów. Rekomendację uzyskały także założenia w zakresie nowego uregulowania dostępu do zawodów prawniczych.

Więcej www.kprm.gov.pl

Czy ktoś znalazł szczegóły?
Justibas
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez elew » wtorek, 5 lutego 2008, 23:50

wzmocnienie statusu i kariera
ale oczywiście bez kwestii wynagrodzenia

jakie wynagrodzenie taki status

a jaki status taka i kariera -współpracowników poprzedniej ekipy poumieszczano na etatach w Prokuraturze Krajowej -bo jedynie tam jest jakiś status :evil:
elew
VIP
VIP

Postprzez totep » środa, 6 lutego 2008, 18:50

czy ktoś mógłby przybliżyć szczegóły. Bo próbowałem szukać na stronie rządu i nic nie znalazłem. U nas ma jutro być Ćwiąkalski na zgromadzeniu. Jak coś powie ciekawego to napiszę.
totep
Moderator
Moderator

Postprzez Modern_judge » środa, 6 lutego 2008, 20:09

Proponuję zatem, żebyście się wszyscy ubrali w swetry i jeansy.
Modern_judge

Postprzez Szperacz » środa, 6 lutego 2008, 22:13

Modern_judge napisał(a):Proponuję zatem, żebyście się wszyscy ubrali w swetry i jeansy.

Doskonały pomysł na akcję protestacyjną. Skoro akcja krwiodawstwa została zarzucona, warto wprowadzić w to miejsce inny pomysł. Jesli mamy zwrócić uwagę mediów na naszą marną sytuację materialną to przyjście w sweterku i jeansach - przez wszystkich sedziów - doskonale do tego się nadaje. Warto przy okazji zauważyć, iż niepisaną normą stroju w pracy jest garsonka/garnitur a tymczasem - w przeciwieństwie do innych służb mudnurowych - nie mamy żadnego dodatku mudurowego. Toga to strój tylko na sali rozpraw. Jeżeli nie mamy dodatków mudurowych to dlaczego mamy chodzić w garsonkach/garniturach a nie sweterkach i jeansach? Ja już tak protestuje :wink: od pewnego czasu (niektórzy też), ale akcja powszechna miałaby spektakularny wydzwięk. Zeby się godnie ubrać, trzeba godnie zarabiać. Z pensji sędziowskiej nie stać na dobre garsonki/garnitury i reszte dodatków z tym związanych, a przecież godnie nie nosi się jednej garsonki czy garnituru. Co wy na to?
Szperacz

Postprzez Dred » środa, 6 lutego 2008, 22:19

A skąd weźmiemy kasę na nowe jeansy i sweterki?! Używane nie będą odpowiednie do godności urzędu!
Dred

Postprzez Szperacz » środa, 6 lutego 2008, 22:24

Dred napisał(a):A skąd weźmiemy kasę na nowe jeansy i sweterki?! Używane nie będą odpowiednie do godności urzędu!

A dlaczego chcesz kupować nowe?! Skoro "godne" wynagrodzenie pozwala Ci tylko na używany sweter i jeansy!
Szperacz

Postprzez Modern_judge » środa, 6 lutego 2008, 23:53

Na ciuchach kupisz zestaw za 10 złotych. :mrgreen:
Modern_judge

Postprzez Dred » czwartek, 7 lutego 2008, 09:09

Tak, wtedy pewnie ochrona nakaże mi przejście przez bramkę. :twisted:
Dred

Postprzez Beatka » czwartek, 7 lutego 2008, 20:24

Im bardziej obszarpane tym lepiej. a swoją drogą już w 1989 roku nasz ówczesny prezes stwierdził, że sędziemu do pracy w dżinsach przychodzić nie wypada, bo wygląda jak "człowiek z ulicy". I to było przed zmianą naszych wynagrodzeń z 1990. Dyskusja, jaką sprowokował, do dziś jest pamiętana.
Beatka
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez mia » czwartek, 7 lutego 2008, 22:37

wstrzelam się w dyskusję - wczoraj najpierw swym eleganckim ubiorem z wyższej półki zawstydził mnie aplikant pozaetatowy. następnie idąc po korytarzu wzdłuż ławki z oczekującymi stronami poczułam na sobie spojrzenia i usłyszałam cichą wymianę zdań z puentą "zarabiają niedużo". nie jestem oczywiście pewna, czy dotyczyło to moich znoszonych, kiedyś eleganckich, spodni, ale jeśli tak, to protesty jakoś już uświadomiły społeczeństwo :mrgreen:
mia

Postprzez Modern_judge » czwartek, 7 lutego 2008, 23:16

... a jednak, Dred jesteś okrutny. Czasem mam wrażenie, że jesteś na delegacji w MS. :lol:
Modern_judge

Postprzez Dred » czwartek, 7 lutego 2008, 23:19

kto to może wiedzieć?! :mrgreen:
PS. własne też skasowałem...i te dwa też zaraz skasuję, bo nie mają związku z tematem portek i sweterków. ;-)
Dred

Postprzez Modern_judge » czwartek, 7 lutego 2008, 23:49

Słuszną linię trzyma władza! Może do portek i sweterków dodajmy deko majonezu?
Modern_judge

Postprzez jolantas1955 » piątek, 8 lutego 2008, 12:40

Uroczyście oświadczam, że kiedy trzeba będzie - przylezę do sądu w dżinsach i sweterku :lol: :lol: Mam nadzieję, że ochrona mnie wpuści :!:
jolantas1955
VIP
VIP

Postprzez bladyswit » piątek, 8 lutego 2008, 16:53

jolantas1955 napisał(a):Uroczyście oświadczam, że kiedy trzeba będzie - przylezę do sądu w dżinsach i sweterku :lol: :lol: Mam nadzieję, że ochrona mnie wpuści :!:

BRAWO !
bladyswit
Global Moderator
Global Moderator

Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Postprzez Dred » piątek, 8 lutego 2008, 17:31

Jolanto! Uważaj, bo teraz Wam zabiorą zapowiadaną podwyżkę! ;-)
Skąd my to znamy...ze stycznia?! :twisted:
Dred

Postprzez Beatka » piątek, 8 lutego 2008, 17:51

jolatas1955!
Ty chyba żartujesz! Nie masz takich ubranek, więc nie obiecuj. To już lepiej w takim czymś do lasu. I ciekawe, jakim środkiem lokomocji dojedziesz?

[ Dodano: Pią Lut 08, 2008 4:54 pm ]
Sędzio Dredzie. Nie kasuj mojego poprzedniego postu. Znam możliwości Joli.
Beatka
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez mia » sobota, 9 lutego 2008, 01:31

jolantas1955 napisał(a):Uroczyście oświadczam, że kiedy trzeba będzie - przylezę do sądu w dżinsach i sweterku :lol: :lol: Mam nadzieję, że ochrona mnie wpuści :!:

i powtórzy się zdarzenie opisane w najciekawszych/najśmieszniejszych historiach zw. z wyk. pracą (Sro Gru 19, 2007 8:43 pm )... :mrgreen:
mia

Postprzez jolantas1955 » sobota, 9 lutego 2008, 11:36

mia napisał(a):

i powtórzy się zdarzenie opisane w najciekawszych/najśmieszniejszych historiach zw. z wyk. pracą (Sro Gru 19, 2007 8:43 pm )... :mrgreen:

Niestety, nie powtórzy się :sad: :sad: :sad: :sad: Mam 25 lat w plecy :wink:

[ Dodano: Sob Lut 09, 2008 10:39 am ]
Beatka napisał(a):jolatas1955!
Ty chyba żartujesz! Nie masz takich ubranek, więc nie obiecuj. To już lepiej w takim czymś do lasu. I ciekawe, jakim środkiem lokomocji dojedziesz?

[ Dodano: Pią Lut 08, 2008 4:54 pm ]
Sędzio Dredzie. Nie kasuj mojego poprzedniego postu. Znam możliwości Joli.

Wykasować tą babę :wink: :wink: :wink: To moja siostra stryjeczna i dobrze wie, że mam dżinsy :!: :!: No i widzicie sami - co to młodzi sędziowie (no, już nie tak bardzo młodzi :lol: :lol: :lol: :lol: )potrafią namącić!
A co do środka lokomocji - to co to ma za znaczenie siostrzyczko????Oczywiście, że autobusem nie przyjadę. :grin:
jolantas1955
VIP
VIP

Postprzez Modern_judge » sobota, 9 lutego 2008, 11:46

totep napisał(a):czy ktoś mógłby przybliżyć szczegóły. Bo próbowałem szukać na stronie rządu i nic nie znalazłem. U nas ma jutro być Ćwiąkalski na zgromadzeniu. Jak coś powie ciekawego to napiszę.

totep wciąż nie odpisał, zgromadzenie prawdopodobnie się odbyło. Dokonując zatem, a contrario, analizy powyższego oświadczenia pana Totep, można by dojść do wniosku, że pan minister nie powiedział nic ciekawego albo w zawierusze super śledztwa mordu na laptopie i innych poważnych nieprawidłowościach, w ogólne się nie zjawił (podtrzymując tym samym zwyczaj ukuty przez swojego poprzednika). A problem sweterków i jeansów pozostaje problemem palącym (sam mam dwa, w których chodzę i nie wiem, czy teraz nie oddać ich na głodujące dzieci w Afganistanie).
Modern_judge

Postprzez Dreed » sobota, 9 lutego 2008, 11:52

Modern_judge napisał(a):...totep wciąż nie odpisał, zgromadzenie prawdopodobnie się odbyło. Dokonując zatem, a contrario, analizy powyższego oświadczenia pana Totep, można by dojść do wniosku, że pan minister nie powiedział nic ciekawego albo w zawierusze super śledztwa mordu na laptopie i innych poważnych nieprawidłowościach, w ogólne się nie zjawił (podtrzymując tym samym zwyczaj ukuty przez swojego poprzednika). A problem sweterków i jeansów pozostaje problemem palącym (sam mam dwa, w których chodzę i nie wiem, czy teraz nie oddać ich na głodujące dzieci w Afganistanie).

Kolega totep napisał... A nawet założył nowy temat. Jest TUTAJ
Dreed
Site Admin
Site Admin

Obrazy: 7
Obrazy: 7
Kim jestem ?: Zły admin

Postprzez Modern_judge » sobota, 9 lutego 2008, 12:19

Dzięki Dred. Jesteś nam jak Gwiazda Polarna.
Modern_judge

Postprzez Dred » sobota, 9 lutego 2008, 13:33

To nie byłem ja, tylko Dreed! ;-)
Dred

Postprzez Modern_judge » sobota, 9 lutego 2008, 14:39

Czyżby bliźniaki w Wymiarze? No dobra, jeden to Syriusz, drugi Gwiazda Polarna.
Modern_judge

Następna strona

Powrót do Nowinki z MS...