Delegowanie sędziów do MS i KSSiP

Tutaj możemy podzielić się informacjami z MS, tym co nas czeka, wszczętymi postępowaniami itp itd

Re: Delegowanie sędziów do MS i KSSiP

Postprzez censor » czwartek, 4 marca 2021, 11:49

A ja jednak jestem zaskoczony taką skomasowaną reakcją prasy. I nikt mi nie wmówi że dziennikarze sami na ten problem wpadli.
Ocen okresowych sędziów nie wymyśliły nawet władze PRL. To zamach na niezawisłość sądów. Za wszelką cenę i wszelkimi sposobami nie można dopuścić do ich wprowadzenia. Ostatnie odkrycie kart potwierdziło: to rezygnacja z zasady nieusuwalności sędziów.
censor
VIP
VIP

Postprzez prorator » czwartek, 4 marca 2021, 12:32

póki co problem wydumany i stricte medialny - po to są te dwa tygodnie na stawienie się w sądzie od nominacji, żeby swoje sprawy uporządkować zanim się zacznie orzekać,
można się zastanawiać czy to delegowanie sędziego sadu powszechnego nie wygasło z mocy prawa, jak ktoś przestał być sędzią powszechnym, jak to się ma do pełnienia funkcji wicemistra itp. więc "z ostrożności procesowej"i lepiej, żeby pani sędzia nic nie podpisywała w tym czasie jako wiceminister, ale jak rozumiem nie ma informacji, że np. delegowania podpisuje cały czas, a problem jest "na zapas"
prorator
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Postprzez censor » czwartek, 4 marca 2021, 12:57

arczi napisał(a):Zresztą jest to minister bez dokonań i płakać nie będę.
Ale jakich dokonań oczekiwałeś, w jakiej sferze?
Ocen okresowych sędziów nie wymyśliły nawet władze PRL. To zamach na niezawisłość sądów. Za wszelką cenę i wszelkimi sposobami nie można dopuścić do ich wprowadzenia. Ostatnie odkrycie kart potwierdziło: to rezygnacja z zasady nieusuwalności sędziów.
censor
VIP
VIP

Postprzez Dreed » czwartek, 4 marca 2021, 14:18

Bardzo krótko.... Kolejny wydumany problem. Stosując odpowiednio przepisy deleguje Prezes NSA i po problemie.
Dreed
Site Admin
Site Admin

Obrazy: 7
Obrazy: 7
Kim jestem ?: Zły admin

Postprzez Hinoki » czwartek, 4 marca 2021, 15:15

prorator napisał(a):póki co problem wydumany i stricte medialny - po to są te dwa tygodnie na stawienie się w sądzie od nominacji, żeby swoje sprawy uporządkować zanim się zacznie orzekać,
można się zastanawiać czy to delegowanie sędziego sadu powszechnego nie wygasło z mocy prawa, jak ktoś przestał być sędzią powszechnym, jak to się ma do pełnienia funkcji wicemistra itp. więc "z ostrożności procesowej"i lepiej, żeby pani sędzia nic nie podpisywała w tym czasie jako wiceminister, ale jak rozumiem nie ma informacji, że np. delegowania podpisuje cały czas, a problem jest "na zapas"

Są już w obiegu delegacje podpisane 24.02.
Hinoki
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: znam FS nie tylko z widzenia

Postprzez censor » czwartek, 4 marca 2021, 16:01

Hinoki napisał(a):Są już w obiegu delegacje podpisane 24.02.
Będzie pożywka dla "obrońców praworządności" z IS itp.
censor
VIP
VIP

Postprzez prorator » czwartek, 4 marca 2021, 17:27

Z rana mogła podpisać

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka
prorator
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Postprzez Hammurabi » czwartek, 4 marca 2021, 20:29

Dreed napisał(a):Bardzo krótko.... Kolejny wydumany problem. Stosując odpowiednio przepisy deleguje Prezes NSA i po problemie.

Zdrowe podejście - siedzi sędzia w pokoju na Ujazdowskich, znaczy że może i po co drążyć temat.

A z ciekawości - jakie zajmowałeś stanowisko w sprawie przenoszenia sędziów przez podsekretarza, gdy pan minister Gowin znosił sądy?
Hammurabi
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Born to be online

Poprzednia strona

Powrót do Nowinki z MS...