Zmiany w resorcie sprawiedliwości.

Tutaj możemy podzielić się informacjami z MS, tym co nas czeka, wszczętymi postępowaniami itp itd

Zmiany w resorcie sprawiedliwości.

Postprzez Iustus » poniedziałek, 6 lutego 2012, 15:19

Iustus

Postprzez Mr.Bogus » poniedziałek, 6 lutego 2012, 21:21

Prezes Rady Ministrów – Donald Tusk z dniem 3 lutego 2012 r. powołał prof. Jacka Gołaczyńskiego na stanowisko Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Jednocześnie, także z dniem 3 lutego 2012 r., Prezes Rady Ministrów z dotychczas zajmowanych stanowisk odwołał Podsekretarzy Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości: Piotra Kluza oraz Igora Dzialuka.

http://ms.gov.pl/pl/informacje/news,377 ... nalny.html
Mr.Bogus
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez TEZ » poniedziałek, 6 lutego 2012, 23:19

Wiceminister Piotr Kluz został powołany na stanowisko w dniu 20 lipca 2009 r. Wcześniej przez osiem lat był przewodniczącym Wydziału Grodzkiego Sądu Rejonowego w Rzeszowie.

W dniu 2 sierpnia 2011 r. został powołany na stanowisko SSO w Przemyślu. Jak widac nie orzekanie nie musi stanowić przeszkody. "Trzeba się uczyć, uczyć i jeszcze raz uczyć" jak powiedzial Pan Wiceminister zaraz po nominacji ministerialnej :cool:

http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,3496 ... stwie.html
TEZ

Postprzez romanoza » poniedziałek, 6 lutego 2012, 23:30

Tomasz Zawiślak napisał(a):W dniu 2 sierpnia 2011 r. został powołany na stanowisko SSO w Przemyślu.
Ja tam Kolegi Kluza nie znam, a szczególnie nie znam jego kompetencji, ale z pewnością nie przeszkodziło mu, kto był kontrkandydatem, mam na myśli tego prawdziwego.
δоκει δε μоι και Кαρχεδονα μη ειναι
romanoza
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez Darkside » poniedziałek, 6 lutego 2012, 23:33

był taki jeden kontrkandydat rejonik nie z MS , z linii i do tego mało ethosu w nim było ...
Darkside

Postprzez amelius » poniedziałek, 6 lutego 2012, 23:35

Tomasz Zawiślak napisał(a):Wiceminister Piotr Kluz został powołany na stanowisko w dniu 20 lipca 2009 r. Wcześniej przez osiem lat był przewodniczącym Wydziału Grodzkiego Sądu Rejonowego w Rzeszowie.

W dniu 2 sierpnia 2011 r. został powołany na stanowisko SSO w Przemyślu. Jak widac nie orzekanie nie musi stanowić przeszkody. "Trzeba się uczyć, uczyć i jeszcze raz uczyć" jak powiedzial Pan Wiceminister zaraz po nominacji ministerialnej :cool:

Jak widać my - sądowe psy łańcuchowe - nie mamy żadnych szans w starciu z tym babilońskim systemem. :/:
amelius

Postprzez suzana22 » wtorek, 7 lutego 2012, 21:28

amelius napisał(a):
Tomasz Zawiślak napisał(a):Wiceminister Piotr Kluz został powołany na stanowisko w dniu 20 lipca 2009 r. Wcześniej przez osiem lat był przewodniczącym Wydziału Grodzkiego Sądu Rejonowego w Rzeszowie.

Jak widać my - sądowe psy łańcuchowe - nie mamy żadnych szans w starciu z tym babilońskim systemem. :/:

Jednak trzeba mówić otwartym tekstem i głośno, że te układy są <blee>
suzana22
VIP
VIP

Postprzez kropek » wtorek, 7 lutego 2012, 22:43

suzana22 napisał(a):
amelius napisał(a):

Jednak trzeba mówić otwartym tekstem i głośno, że te układy są <blee>
Qrcze. Znacie człowieka ? Nie. Wiecie, co jest wart ? Nie. To czemu po nim jedziecie ?

proszę cytować poprawnie, właściwie to nawet nie wiem, czy wyedytowałem jak należy bo ciężko było się połapać :evil:
Chyba poprawnie, bo właśnie miałem zrobić to samo. ;)
moim zdaniem jest ok
Ostatnio edytowano wtorek, 7 lutego 2012, 23:00 przez kropek, łącznie edytowano 4 razy
kropek
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez karuzelka » wtorek, 7 lutego 2012, 22:51

... a kto pisał na zielono, a kto pomarańczem, bo się pogubiłam ?

Kolorkami piszą ci, co mogą poprawiać innych :-)
Ostatnio edytowano wtorek, 7 lutego 2012, 22:53 przez karuzelka, łącznie edytowano 1 raz
karuzelka
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez kropek » wtorek, 7 lutego 2012, 22:53

Dobrze, dobrze wyedytowane. Stukam z tableta, a to trudno jest. Wkurza mnie bezinteresowne doprawianie gęby. :evil:
kropek
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez romanoza » wtorek, 7 lutego 2012, 22:54

Qrcze. Znacie człowieka ? Nie. Wiecie, co jest wart ? Nie. To czemu po nim jedziecie ?
Owszem, nie znamy. Zna go lejdi i twierdzi, że bardzo fajny gość. Ja jednak oceniam go negatywnie dlatego, że z pozycji wiceministra startował do SO w sytuacji, gdy od dłuższego czasu nie orzekał. I w sytuacji, gdy to nie ocena wizytatorów czy opinia zgromadzenia decyduje o powołaniu, lecz KRS. Wiem po sobie, że jak się nie orzeka to się traci jakość. W ostatnim czasie trzech wiceministrów okazało się lepszymi kandydatami do awansu niż inni sędziowie. Ja w to nie wierzę.
romanoza
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez suzana22 » wtorek, 7 lutego 2012, 22:54

kropek napisał(a):Qrcze. Znacie człowieka ? Nie. Wiecie, co jest wart ? Nie. To czemu po nim jedziecie ?

Nie znam byłego wiceministra, ale wiem, że po tym urzędniczym no i chyba politycznym :| stanowisku (skoro podobno był kandydatem PSL-u na ten urząd) przeskoczył do SO nie orzekając wcale od 2 bodajże lat. Przepadli kontrkandydaci będący sędziami liniowymi, nie będący wcześniej urzędnikami MS.
Takie "prawidłowości" są dla wielu czymś naturalnym.
Dla mnie nie.
Żaden przepis ustawy nie mówi, że wiceministrowi, gdy opuszcza to stanowisko, należy się skok do sądu wyższego rzędu w porównaniu z tym sądem, z którego poszedł na urzędniczy stołek.
Ostatnio edytowano wtorek, 7 lutego 2012, 23:01 przez suzana22, łącznie edytowano 1 raz
suzana22
VIP
VIP

Postprzez Darkside » wtorek, 7 lutego 2012, 23:02

kropek napisał(a):Dobrze, dobrze wyedytowane. Stukam z tableta, a to trudno jest. Wkurza mnie bezinteresowne doprawianie gęby. :evil:
znam kontrkandydata który przepadł, który niezmiennie orzeka a nie urzędniczy w MS ... kto jest lepszy ? sędzia z linii czy urzędnik zza biurka ?
Darkside

Postprzez censor » wtorek, 7 lutego 2012, 23:06

Nieznajomość in concreto człowieka nie przeszkadza mi wyrazić poparcia dla postów Romanozy i Suzany, do których argumentacji przychylam się.
Ocen okresowych sędziów nie wymyśliły nawet władze PRL. To zamach na niezawisłość sądów. Za wszelką cenę i wszelkimi sposobami nie można dopuścić do ich wprowadzenia. Ostatnie odkrycie kart potwierdziło: to rezygnacja z zasady nieusuwalności sędziów.
censor
VIP
VIP

Postprzez kazanna » wtorek, 7 lutego 2012, 23:08

romi i suzana- co za telepatia między wami :mrgreen: dokładnie o 21.54...
"Nie narzucaj światu swojego formatu."
Sztaudynger
kazanna
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Postprzez kropek » wtorek, 7 lutego 2012, 23:16

Darkside napisał(a): kto jest lepszy ? sędzia z linii czy urzędnik zza biurka ?

Pewnie z domniemania ten, na ktorego gosowalo Zgromadzenie i ktorego przedstawil KRS ;)
kropek
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Darkside » wtorek, 7 lutego 2012, 23:18

kropek napisał(a):

Pewnie z domniemania ten, na ktorego gosowalo Zgromadzenie i ktorego przedstawil KRS ;)
i Ty w to wierzysz <lol>
Darkside

Postprzez romanoza » wtorek, 7 lutego 2012, 23:18

kropek napisał(a):

A ustawodawca jest racjonalny ;)
romanoza
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez kropek » wtorek, 7 lutego 2012, 23:23

Darkside napisał(a):
kropek napisał(a):

i Ty w to wierzysz <lol>

Wierze, nawet jezeli Cie to smieszy... I chyba taki umre.
kropek
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez TEZ » wtorek, 7 lutego 2012, 23:28

kropek napisał(a): Qrcze. Znacie człowieka ? Nie. Wiecie, co jest wart ? Nie. To czemu po nim jedziecie ?

O jakim "jechaniu" mowa?
Nie ukrywam, że popieram stanowisko Zarządu IS z dnia 18 stycznia 2012 r. w sprawie delegacji sędziów do Ministerstwa Sprawiedliwości i jednostek jemu podległych, w którym wskazano m.in., iż Stowarzyszenie uważa, iż delegacje sędziów powodujące ich odsunięcie od orzekania powinny podlegać następującym ograniczeniom:
1. okres delegacji może wynosić maksymalnie dwa lata (w razie przerw w delegacjach ich okresy powinny ulegać sumowaniu), po którym to okresie winna nastąpić przerwa w delegacjach na czas nie krótszy niż pięć lat;
(...)
3. sędzia delegowany do Ministerstwa Sprawiedliwości albo Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury w okresie delegacji nie może awansować do sądu wyższego rzędu bądz do sądu administracyjnego;
TEZ

Postprzez romanoza » wtorek, 7 lutego 2012, 23:30

kropek napisał(a):Wierze, nawet jezeli Cie to smieszy... I chyba taki umre.
Ja całkiem niedawno byłem na zgromadzeniu głosującym i nie podzielam niestety Twojej wiary. A tak z innej beczki wśród 4 kandydatów do SO był jeden aktualny prezes SR, jeden były, szef esądu i jeden liniowy, tyle że na długiej delegacji. Nikt ze zwykłych rejonowych nie zgłosił się na 2 wolne etaty.
romanoza
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez Darkside » wtorek, 7 lutego 2012, 23:30

kropek napisał(a):
Darkside napisał(a):
kropek napisał(a):

i Ty w to wierzysz <lol>

każdy wierzy w to co chce, Ty w to, niektórzy w zielone ludki, inni w Boga lub sztuczne mgły ... co mi do tego <luzik>
Darkside

Postprzez karuzelka » wtorek, 7 lutego 2012, 23:33

kropek napisał(a):
Darkside napisał(a):
kropek napisał(a):

i Ty w to wierzysz <lol>

No, to jednak się wtrącę, chociaż nie zamierzałam:
Nie słyszałeś, że w wielu przypadkach zdarza się tak, że Zgromadzenie inaczej, a KRS zupełnie naabarot?
Kompletnie nie rozumiem, dlaczego zakładasz, że decyzje Zgromadzenia i KRS-u są tożsame, bo tak zrozumiałam Twoją wypowiedź ? :roll:
karuzelka
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez romanoza » wtorek, 7 lutego 2012, 23:37

Kompletnie nie rozumiem, dlaczego zakładasz, że decyzje Zgromadzenia i KRS-u są tożsame, bo tak zrozumiałam Twoją wypowiedź ? :roll:
Być może nie zakłada, tylko akurat tak w tej sytuacji było. Jeżeli chodzi o zakładanie to zakładam, że kropek Kolegę Kluza zna, podobnie jak historię jego awansu ;) Ja nie kwestionuję, że Piotr Kluz może być doskonałym sędzią, ale cała ta sytuacja mi się nie podoba i moim zdaniem do SO nie powinien startować z MS. Podzielam w pełni w tym zakresie stanowisko Is przytoczone przez tezeta.
romanoza
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez aj111 » wtorek, 7 lutego 2012, 23:39

Aby sprawdzić, że bardzo często tak się dzieje wystarczy zapoznać się z decyzjami KRS. Najprawdopodobniej wychodzą z założenia, że środowisko najlepiej zna swoich sędziów
aj111
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Następna strona

Powrót do Nowinki z MS...