Program Edukacyjny

Tutaj możemy podzielić się informacjami z MS, tym co nas czeka, wszczętymi postępowaniami itp itd

Program Edukacyjny

Postprzez aj111 » środa, 8 lutego 2012, 02:13

Ministerstwo uruchomiło program edukacyjny skierowany do młodzieży. Mam pytanie czy znacie szczegóły tego programu? Czy ktoś może angażuje się w tym programie?
aj111
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez falkenstein » środa, 8 lutego 2012, 07:37

Na pewno "uruchomiło"? Czy może raczej "ogłosiło w mediach, że uruchomi"?
Ja w każdym razie nie słyszałem o żadnych szczegółach i nie wiem ani kto ma to robić, ani co to ma być, ani za ile. I pewnie tak pozostanie. Co najwyżej usłyszymy za jakiś czas, że Pan Minister przypatrywał się pokazowej lekcji prawa.
To, co zaakceptowano nie żądając dowodów, może być odrzucone bez przedstawiania dowodów - Christopher Hitchens
mój blog: http://sub-iudice.blogspot.com
moje fotki: http://www.garnek.pl/falky/a
moje filmiki: http://www.youtube.com/user/FalkySubIudice#p/a
falkenstein
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez romanoza » środa, 8 lutego 2012, 10:41

falkenstein napisał(a):Na pewno "uruchomiło"? Czy może raczej "ogłosiło w mediach, że uruchomi"?
Ja w każdym razie nie słyszałem o żadnych szczegółach i nie wiem ani kto ma to robić, ani co to ma być, ani za ile. I pewnie tak pozostanie. Co najwyżej usłyszymy za jakiś czas, że Pan Minister przypatrywał się pokazowej lekcji prawa.
A nie było tak, że mieli z Themisem edukować :?: Bo jeżeli tak, to może za mało sędziów w Themisie do edukowania :roll:
δоκει δε μоι και Кαρχεδονα μη ειναι
romanoza
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez aj111 » środa, 8 lutego 2012, 10:51

A czy stowarzyszenie w okręgach uruchamia program edukacyjny.
aj111
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez ruda » środa, 8 lutego 2012, 11:04

nie uruchamia , a prowadzi -oczywiście piszę o IS...
ruda
VIP
VIP

Re: Program Edukacyjny

Postprzez ujw » środa, 8 lutego 2012, 17:22

aj111 napisał(a):Ministerstwo uruchomiło program edukacyjny skierowany do młodzieży. Mam pytanie czy znacie szczegóły tego programu? Czy ktoś może angażuje się w tym programie?

Co tam w MS słychać, to chyba lepiej pytać u źródeł. Tutaj raczej wielu zorientowanych nie ma. Skoro Ty wiesz o programie edukacyjnym, to już dużo wiesz... jak na moje standardy wiedzy o MS ;)
ujw

Postprzez xvart » środa, 8 lutego 2012, 20:55

MS ma pełno takich jednorazowych akcji propagandowych. A to pokazowa lekcja prawa. A to pokazowa nagrywana rozprawa (pierwsza i jedyna jaka się do tej pory odbyła w sądach cywilnych). A w czerwcu pewnie będzie jedna jedyna pokazowa rozprawa na odleglość.
Tylko po co dla jednorazowego wydarzenia medialnego zmieniać całe rozdziały w kodeksach? I kupować do tego nieużywany i niepotrzebny sprzęt z naszych podatków?!
xvart
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Marbel » środa, 8 lutego 2012, 20:57

aj111 napisał(a):A czy stowarzyszenie w okręgach uruchamia program edukacyjny.

Oddział Śląski: http://www.iustitia-katowice.org.pl/?id=4&zoom=45
Wiem, że również Suwalki realizują tego rodzaju program.
Marbel
VIP
VIP

Postprzez aj111 » środa, 8 lutego 2012, 22:17

To można prosić o opinię, kogoś z Katowic i Suwałk
aj111
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Marbel » czwartek, 9 lutego 2012, 20:24

aj111 napisał(a):To można prosić o opinię, kogoś z Katowic i Suwałk

opinie na temat czego? programu Ministerstwa? projektu prowadzonego przez nas?
możesz skonkretyzować pytanie?
Marbel
VIP
VIP

Postprzez aj111 » czwartek, 9 lutego 2012, 21:56

Iustitia prowadzi w Katowicach i Suwałkach, więc nie wiem co mam precyzować
aj111
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez ruda » czwartek, 9 lutego 2012, 22:56

to właśnie Marbel jest najlepiej zorientowana...
aj111 skoro chciałeś/aś pytać to właśnie była okazja.... nie rozumiem Twoich postów...rzecz ogólnie znana ,że IS jakiś czas temu , jako pierwsza rozpoczęła program edukacyjny... bez zbędnego rozgłosu za to z efektami...
ruda
VIP
VIP

Postprzez aj111 » piątek, 10 lutego 2012, 14:45

To bardzo proszę napiszcie jak działa ten program edukacyjny w Katowicach i Suwałkach. Może dobrze by było go reklamować, by inne ośrodki poszły w ślad Katowic i Suwałk. Wydaje mi się, że skoro pytałam o Katowice i Suwałki, to oczywistym jest że pytam o program Iustitii
aj111
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez romanoza » piątek, 10 lutego 2012, 14:49

aj111 napisał(a):To bardzo proszę napiszcie jak działa ten program edukacyjny w Katowicach i Suwałkach. Może dobrze by było go reklamować, by inne ośrodki poszły w ślad Katowic i Suwałk. Wydaje mi się, że skoro pytałam o Katowice i Suwałki, to oczywistym jest że pytam o program Iustitii
Wejdź na stronę Is Suwałki i tam wszystko jest, łącznie ze zdjęciami. Katowic nie sprawdzałem.
δоκει δε μоι και Кαρχεδονα μη ειναι
romanoza
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez Marbel » piątek, 10 lutego 2012, 18:46

Co do Katowic - wyżej wkleiłam link do naszej strony z opisem projektu.
Realizujemy go zgodnie z planem: lekcje z młodzieżą odbywają sie w wybranych szkołach. Szkoły są bardzo zadowolone ze współpracy. Uczniowie także - na wszelki wypadek przeprowadziliśmy także anonimowe ankiety i generalnie wynika z nich, że takie zajęcia uważają za ciekawe i potrzebne, choć nie łudźmy się: odpowiedzi typu: "super było, bo nam matematyka przepadła", są również ;)
Z moich własnych spostrzeżeń wynika, że tego rodzaju zajęcia powinny być elementem programu szkolnego a te cztery lekcje, na które składa się nasz cykl, dają możliwość jedynie zasygnalizowania najważniejszych kwestii. Dla mnie spotkania z młodzieżą są dużym wyzwaniem - chętnie słuchają, zadają mnóstwo pytań, są aktywni i asertywni. Bardzo ważny jest sposób przekazu - to nie może być żaden suchy wykład, słownictwo wyłącznie potoczne, najlepiej sprawdza się taki komiksowo - videoklipowy system: krótka wypowiedź, przykład, powtórzenie, przerwa. I cały czas trzeba się mieć na baczności, żeby o tym nie zapomnieć, żeby utrzymywać z nimi kontakt. Wiedzy na temat prawa nie mają absolutnie żadnej - nawet w klasie licealistów o profilu "prawnym".
Wiem też, że szkoły bardzo chętnie przychodziłyby na wizyty do sądów, najlepiej na rozprawy. Nie jest to elementem naszego programu, ale poszczególni sędziowie zapraszają młodzież do siebie w miarę możliwości.
Marbel
VIP
VIP

Postprzez aj111 » piątek, 10 lutego 2012, 20:02

Marbel dzięki za odpowiedź. A możesz jeszcze napisać w jaki sposób typowaliście szkoły do tego programu. I czy sędziowie chętnie się angażują w tym programie?
aj111
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Marbel » piątek, 10 lutego 2012, 21:15

Szkoły zostały wybrane przez Urzędy Miasta / Starostwa, bo realizujemy ten program we współpracy z Miastem Katowice, Miastem Będzin i Starostwem Będzińskim.
Z udziałem sędziów jest różnie - są tacy, którzy sami się zgłaszają, ale nie ukrywam, że zainteresowanie nie jest ogromne.
Znam też takich sędziów, którzy od lat sami współpracują z różnymi szkołami - prowadzą wykłady, jeżdżą z młodzieżą na wycieczki (np. do sejmu), zapraszają do sądu.
Marbel
VIP
VIP

Postprzez beta » sobota, 11 lutego 2012, 00:45

aj111 zadajesz tyle pytań, że może umów się na wywiad z Kowbojem, będzie prościej ;)
beta
Moderator
Moderator

Powrót do Nowinki z MS...