Powstaje centrum obsługi administracyjnej sądownictwa.

Tutaj możemy podzielić się informacjami z MS, tym co nas czeka, wszczętymi postępowaniami itp itd

Postprzez romanoza » czwartek, 15 marca 2012, 10:09

Gotka napisał(a):gdzie można znależć tekst tego zarządzenia z 17 lutego ??
http://www.infor.pl/dzienniki-urzedowe/ ... wosci.html
δоκει δε μоι και Кαρχεδονα μη ειναι
romanoza
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez Gotka » czwartek, 15 marca 2012, 10:17

dzięki
Bądź wierny Idź
Gotka
VIP
VIP

Postprzez Dreed » czwartek, 15 marca 2012, 14:26

espanol napisał(a):
Wlasnie padł mi komputer w pracy i co się dowiedziałem - nic nie mogą mi informatycy zrobić, bo wszystko idzie przez Kraków. Normalnie cisną mi się na usta najgorsze wulgaryzmy świata.
Nie wiem - może dostanę ostrzezenie czy bana, ale mi to wprost śmierdzi - kto to wymyślił i za co (ile). Żeby nawet w razie awarii zakupy robić przez kraków. :evil: :evil: :twisted:

Właśnie przyszedł fax z MS, że do wrzesnia można zakupy robić na starych zasadch - pewnie czytają forum ;)
Dreed
Site Admin
Site Admin

Obrazy: 7
Obrazy: 7
Kim jestem ?: Zły admin

Postprzez Jarosiński » czwartek, 15 marca 2012, 15:10

tego tematu nie czytali; po prostu zostali zawaleni informacjami o masowych klęskach żywiołowych nawiedzających coraz więcej rejonów <radocha>
Jarosiński

Postprzez falkenstein » czwartek, 15 marca 2012, 20:01

jest już w lexie w dziennikach urzędowych. Dzisiaj sprawdzałem, czy przy tych "klęskach żywiołowych" jest jakieś doprecyzowanie gdzie one mają być... jest. Muszą być na obszarze działania jednostki. A juz myślałem, że będzie można zamawiać papier "w związku z osunięciami ziemi w Boliwii" :mrgreen:

Np ale plus jest taki, że okręgi "nadrzeczne" będą mogły robić przetargi na potrzebne materiały "w związku z powodzią" :-P

a tak w ogóle jak to fax? to faks jakiegoś urzędnika z MSu może zmienić zarządzenie Ministra? I co, prezes będzie się potem bronił, że naruszył zasady, bo dostał faks?
Ostatnio edytowano czwartek, 15 marca 2012, 20:10 przez falkenstein, łącznie edytowano 1 raz
To, co zaakceptowano nie żądając dowodów, może być odrzucone bez przedstawiania dowodów - Christopher Hitchens
mój blog: http://sub-iudice.blogspot.com
moje fotki: http://www.garnek.pl/falky/a
moje filmiki: http://www.youtube.com/user/FalkySubIudice#p/a
falkenstein
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Morg » czwartek, 15 marca 2012, 20:09

Brzmi jak powrót do prawa powielaczowego... zgroza. :shock:
„The courts must declare the sense of the law; and if they should be disposed to exercise WILL instead of JUDGMENT, the consequence would equally be the substitution of their pleasure to that of the legislative body.”
Morg
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez falkenstein » czwartek, 15 marca 2012, 20:20

Morg napisał(a):Brzmi jak powrót do prawa powielaczowego... zgroza. :shock:

Jaki "powrót"??? To ono gdzieś poszło?
To, co zaakceptowano nie żądając dowodów, może być odrzucone bez przedstawiania dowodów - Christopher Hitchens
mój blog: http://sub-iudice.blogspot.com
moje fotki: http://www.garnek.pl/falky/a
moje filmiki: http://www.youtube.com/user/FalkySubIudice#p/a
falkenstein
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Greebo » czwartek, 15 marca 2012, 21:36

O, a mógłby ktoś sprawdzić w Lexie czy jest tekst jednolity instrukcji sądowej?
Greebo
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Gotka » piątek, 16 marca 2012, 09:00

Greebo napisał(a):O, a mógłby ktoś sprawdzić w Lexie czy jest tekst jednolity instrukcji sądowej?

jest - w dzienniki urzędowe, w zakładce sądownictwo
Bądź wierny Idź
Gotka
VIP
VIP

Postprzez Jarosiński » piątek, 16 marca 2012, 10:02

a dokładniej sądownictwo powszechne
Jarosiński

Postprzez andrzej74 » piątek, 16 marca 2012, 10:44

Greebo napisał(a):O, a mógłby ktoś sprawdzić w Lexie czy jest tekst jednolity instrukcji sądowej?

Jest - przy art. 148 usp, akty wykonawcze.
andrzej74
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez rjaw » piątek, 16 marca 2012, 21:25

Morg napisał(a):Brzmi jak powrót do prawa powielaczowego... zgroza. :shock:

I jakiś rewident kiedyś to zausterkuje. Albo jkiś NIK. I główki polecą. Ale nie na górze a na dole.

[ Dodano: Pon Mar 19, 2012 8:07 pm ]
Mam nowe wieści jak mają wyglądać centralne zamówienia dla sądów. Tak więc centrum zorganizuje ogólnopolski przetarg w ramach którego wyłoni kilku dostawców. A sądy które będą chciały coś zamówić nadal będą musiały sobie same robić przetargi - tyle tylko, że wśród tych centralnych dostawców. Przy czym teraz każdy zakup będzie traktowany jako duży i to do tego stpnia, że chyba będzie go trzeba ogłaszć w dzienniku UE. Zatem powstanie nowa czapka (przejmie też pokoje gościnne i będzie miała dochód nie odprowadzany do budżetu) a sądy będą miały więcej czynności przy swoich przetargach. A Minister oczekuje oszczędności 10%. I jak znam meandry statystyczne to taki meldunek dostanie, choć u nas przy u dostawach wielu materiałów będzie drożej. I jeszcze jedno. Dostawcy wyłonieni w centralnym przetargu nie będą musieli stawać do wszystkich przetargów organizowanych przez sądy!
rjaw
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez selena » czwartek, 22 marca 2012, 22:07

Portal SSZ obsługujący centralne zakupy poziom sądów rejonowych oznacza jako :

Uwaga ……………uwaga …………………………: „składanie zapotrzebowań – „sklep” ”

:lol: :lol:

No tego się nie spodziewałam ………………… :lol: że pracuję w sklepie :lol: :lol:

Poziom sądu okręgowego to…………. „ przetwarzanie zapotrzebowań ” :lol: :lol:

To się nie śniło nawet najstarszym góralom.

Tak to jest jak się wzoruje na sieci wielkich marketów.
selena
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Włóczykij » piątek, 23 marca 2012, 01:03

a ja znowu wspomnę, że oni się nie boją
przecież wiadomo, jakie są neibezpieczeństwa przetargów dl atakich mega zamówień
i tu właśniepole dla przedisbiroców, przecież to bije w nich, tak to zamówienia robi się jeśli na na tym samym rynku lokalnym, co dany sąd, to jednak jest jakaś pula dostawówc, a tak stanie do akcji jeden ... (no a pisanie zamówień przetargowych no to wiadomo ...)
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)
http://www.liberties.eu/pl
https://www.facebook.com/SlepymOkiemTem ... =3&theater
? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Postprzez selena » wtorek, 27 marca 2012, 20:21

W słynnym zarządzeniu z 17 lutego w par. 5 czytamy

§ 5. W terminie 30 dni od dnia otrzymania zapotrzebowania, o którym mowa w § 5 ust. 2, Sąd Apelacyjny w Krakowie:

1) przekaże jednostkom plan zamówień na dany rok budżetowy, wskazując planowany harmonogram ich realizacji;

2) poinformuje jednostki o odmowie realizacji zamówień bądź ograniczeniu zakresu realizowanych zamówień.

Przepis odsyła do własnej nieistniejącej części, paragraf 5 nie dzieli się na ustępy a na punkty.
Przepis nielogiczny. Punkt 2 nie określa rodzaju zapotrzebowania, mówi o tym par. 4 ust 2

§ 4. 1. Jednostki w terminie do dnia 31 grudnia każdego roku przekażą Sądowi Apelacyjnemu w Krakowie wstępne zapotrzebowania w zakresie dostaw towarów i usług określonych w § 2.

2. Jednostki w terminie 14 dni od dnia ustalenia ich planów finansowych przekażą Sądowi Apelacyjnemu w Krakowie zweryfikowane zapotrzebowania na dostawy, o których mowa w ust. 1, wraz z wykazem zobowiązań zaciągniętych w tym zakresie.

Taka pomyłka niedopuszczalna.
selena
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Pudlonka » wtorek, 27 marca 2012, 20:39

Ja się cały czas zastanawiam jak tacy transparentni politycy postanowili scentralizować przeprowadzanie przetargów dla sądów toż to

niezwykle korupcjogenne jest :shock:
Pudlonka
VIP
VIP

Postprzez Włóczykij » poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 22:09

zarzuca się, że sędziowie nie mają dostatecznej wiedzy gospodarczej i trzeba ich dokształcać do rozponawania spraw
tymczasem cetralizacja zakupów jest nadal w pędzie lansowana
a ja w rozmowie z osobą prowadzącą małe własne biuro pozyskałam ciekawe i oczywiste w sumie spostrzeżenia, jak ta centrala zapanuje nad tym, że po sądach mamy rozmaite sprzęty, w tych sprzeęach rozmiate częęci np. tonery, jak zamierza to wszytsko ogranąć i zamówić pod każdy sprzęt (no to można dalej opisywać, ale po co - że zamiwamy 5 toneró XP1, 2 XP2 itd. w nieskończone liczby, a brak takiego jednego tonera to paraliż pracy sekretriatu, a poz atym mi już wystraczy doświadzeń z zamówieniami na szczeblu jedenj jednostki, bo przecież tak od ręki cos z magazynu donieść to niesamowity wyczyn, nieosiągalny :roll: )
no i chyba nie pisałam (a może sklerotycznie się powtórzę :roll: ) - w lutym "wykoleił " mi się na sali mój wieloletni ulubiony długopis <beksa> no i akurat weszła pani z sekretraiatu, która kiedyś zbierała zamówienia na długopisy, więc odruchowo zapytałm, kiedy będa; odpowiedziała, że w marcu, co ja odruchowo przyjęłam do wiadomości (no bo wiem, że wcześniej jak w marcu zakupów nie ma :roll: ), a moja prtokolantka w śmiech, no a ja dopero po chwili :roll: skumałam (ptzy pomocy jej dojaśnienia słownego), że ona widzi sytuację, że ja potrzebuję właśnie długopisu, a odpowiedź jest, że dopiero w marcu, a wyrok trzeba podpisać .../no ale przcież nei czepiajmy się .../

przy okazji wspomniano mi anegdotę wojskową, jak to przez takei pomysły zakupowe najpierw trzeba wystąpić o zgodę na zakup, a potem ewentualnie zakupywać :roll:
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)
http://www.liberties.eu/pl
https://www.facebook.com/SlepymOkiemTem ... =3&theater
? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Postprzez selena » poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 22:29

Nie wiem czy był ten artykuł

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,113 ... olsce.html

ciekawe czy rzeczywiście Kraków robił od dawna wspólne zakupy dla apelacji, przecież gospodarstwo pomocnicze - centrum zakupów dla sądownictwa zostało zarejestrowane dopiero w styczniu br.
selena
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Geralt » wtorek, 3 kwietnia 2012, 12:14

Mój pen-drive przyjechał z Krakowa <radocha>
Trzy tygodnie po złożeniu zamówienia :/:
Ale i tak mam dobrze, bo myślałem, że będę czekać do września. :-P
IUDEX.PL - Portal informacyjny dla sędziów i o sędziach

Facebook: https://www.facebook.com/iudexpl-498591913823548/
Geralt
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Adek » wtorek, 3 kwietnia 2012, 12:20

Gratulacje ale niech informatyk sprawdzi czy nie zainstalowali w nim jakiego ministerialnego trojana :cool:
są trzy rodzaje kłamstwa: kłamstwo, wielkie kłamstwo i statystyka
Adek
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez rjaw » czwartek, 5 kwietnia 2012, 18:33

Dziwimy się pomysłom MS, ale przecież to nie Minister. To sędziowie delegowani przedkładają takie projekty. A czemu to robią? Jeśli w to wierzą. to dawno nie byli w rejonach. Jaeśli nie, to musi być inny powód. Ale jaki...
rjaw
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Adek » czwartek, 5 kwietnia 2012, 18:35

już strożytni twierdzili, że jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze
Adek
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez mikael nordall » piątek, 6 kwietnia 2012, 10:35

co do centrum "zakupowego" - czyli SA Krakow, sam pomysl nie jest zly, gdyz chyba pozwoli na oszczednosci ale po jednym warunkiem: czas otrzymywania spinaczy, papieru, tonerow, pradu, uslug telefonicznych itd. przez sady nie moze byc dluzszy niz na starych zasadach, ciaglasc pracy sadu jest dla mnie wartoscia nadrzedna nad kwestia kosztow

co do centrum finansowo-kadrowego - uwazam ze moze sie to doskonale sprawdzic, zaletami rozwiazania jest unifikacja obslugi finansowej i kadrowej w skali calego kraju i oszczednosci, przyspieszenie procedur finansowych i kadrowych, ale znowu - jak w przypadku zakupow - wiele zalezy od wprowadzenia w zycie a po realizacji centrum zakupowego - pilne szkolenie z projektow i wprowadzania zmian wydaje sie gdzieniegdzie konieczne <rotfl>

co do centrum informatycznego ... trudno mi na razie to ocenic, widze zalety ale jednej rzeczy nie potrafie ciagle przeskoczyc, tzn co w sytuacji, gdy nastepuje awaria na sali rozpraw i trzeba na cito cos zrobic, zakladajac nawet ze centrum informatyczne bedzie mialo podpisane umowy z partnerami lokalnymi na realizacje helpdesku, to i tak czasy tam wskazywane to powiedzmy do 2h reakcji od zgloszenia przy pilnych sprawach, czy da sie wprowadzic tam jeszcze mniejsze czasy reakcji to nie wiem, bo tak dobrze nie siedze w sprawach informatycznych
mikael nordall
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Adek » piątek, 6 kwietnia 2012, 11:34

co do centrum informatycznego:
obecnie- strona zgłasza mi, że ma w telefonie komórkowym zdjęcia czy nagranie mające istotne znaczenie w sprawie; daję zlecenie informatykowi i za 10 minut wiem czy da się zgrać a jesli tak to za kolejne 10 minut mam to na płycie
po reformie- ile czasu będę czekał :roll:
obecnie- problem z kompem na sali; 10 minut i inormatyk usuwa problem
po reformie :roll: :roll: :roll:
Adek
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez mikael nordall » piątek, 6 kwietnia 2012, 12:00

Adek napisał(a):co do centrum informatycznego:
obecnie- strona zgłasza mi, że ma w telefonie komórkowym zdjęcia czy nagranie mające istotne znaczenie w sprawie; daję zlecenie informatykowi i za 10 minut wiem czy da się zgrać a jesli tak to za kolejne 10 minut mam to na płycie
po reformie- ile czasu będę czekał :roll:
obecnie- problem z kompem na sali; 10 minut i inormatyk usuwa problem
po reformie :roll: :roll: :roll:

dokladnie to mialem na mysli
ogolnie nie bardzo wiem w chwili obecnej jakie zadania przejmie centrum informatyki, czy wszystkie czy czesc itd... jak juz pisalem diabel tkwi w szczegolach ... ale ciekaw jestem ostatecznego ksztaltu :mrgreen:
mikael nordall
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nowinki z MS...