Powstaje centrum obsługi administracyjnej sądownictwa.

Tutaj możemy podzielić się informacjami z MS, tym co nas czeka, wszczętymi postępowaniami itp itd

Postprzez Adek » czwartek, 1 marca 2012, 18:34

centrum księgowo administracyjne w Lublinie
centrum zaopatrzenia w Krakowie
centrum sądownictwa gospodarczego w Warszawie

likwidacja małych sądów

idzie centralizacja jak nic
są trzy rodzaje kłamstwa: kłamstwo, wielkie kłamstwo i statystyka
Adek
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez jakwaw » czwartek, 1 marca 2012, 19:41

A czy ktoś analizował to zarządzenie gowinowe o zamówieniach publicznych pod kątem tego czy dotyczy to całości zamówień czy tylko tych powyżej 14.000 euro? Bo te poniżej tej kwoty to też zamówienia publiczne. To jak będą chciał kupić żarówkę albo papier do drukarki za 20 zł to mam stosować to zarządzenie???????
jakwaw
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez rjaw » czwartek, 1 marca 2012, 21:12

jakwaw napisał(a):A czy ktoś analizował to zarządzenie gowinowe o zamówieniach publicznych pod kątem tego czy dotyczy to całości zamówień czy tylko tych powyżej 14.000 euro? Bo te poniżej tej kwoty to też zamówienia publiczne. To jak będą chciał kupić żarówkę albo papier do drukarki za 20 zł to mam stosować to zarządzenie???????

TAK!
Nawt papier toaletowy jest objęty tym wykazem, że o wywozie śmieci, czy ochronie nie wspomnę. Ale proszę zwrócić uwagę, że zarządzenie już obowiązuje. Gdyby więc ściśle go przestrzegać, to sądy nie mające zapasów materiałowych, musiały by wstrzymać działalność, bo centrum wszak jeszcze nie działa. Podobno więc są wytyczne by jednak na razie jeszcze kupować po staremu. (!)
A może tak na kanwie tych uwag pociągnąć teraz temat niezależności sądów.
rjaw
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Johnson » czwartek, 1 marca 2012, 22:09

Adek napisał(a):centrum księgowo administracyjne w Lublinie
centrum zaopatrzenia w Krakowie
centrum sądownictwa gospodarczego w Warszawie

(...)

idzie centralizacja jak nic

Ale jakaś taka rozproszona :shock:
Johnson
VIP
VIP

Kim jestem ?: nieważne

Postprzez falkenstein » czwartek, 1 marca 2012, 22:11

Jeszcze trochę i będzie Sąd Sejmowy. Jeden dla całej Polski :mrgreen:
To, co zaakceptowano nie żądając dowodów, może być odrzucone bez przedstawiania dowodów - Christopher Hitchens
mój blog: http://sub-iudice.blogspot.com
moje fotki: http://www.garnek.pl/falky/a
moje filmiki: http://www.youtube.com/user/FalkySubIudice#p/a
falkenstein
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez selena » czwartek, 1 marca 2012, 22:25

Może postawię naiwne pytania:

-dlaczego nie przedstawiono tak istotnego zarządzenia do konsultacji,

- dlaczego nie poczekano, aż zakończy się proces likwidacji sądów, aż jednostka znoszona w połączy się z jednostką przejmującą i zgrają się te jednostki w zakresie całej infrastruktury: umów itd,

- dlaczego nie ma okresu przejściowego? przykład z własnego podwórka w sądzie znoszonym umowa o usługi w zakresie ochrony kończy się w kwietniu, a w sądzie przejmującym w maju w żadnym, nie można realizować zmówień publicznych.
Umowy nie przekraczały wartości 14.000 Euro stosowało się procedurę uproszczoną.

No cóż... musimy stosować obowiązujące przepisy prawa nie możemy ich łamać..... nie wystąpiły przecież żadne klęski żywiołowej lub inne nadzwyczajne zdarzenia - par.6 zarządzenia.

DLACZEGO NIE PRZEDSTAWIA SIĘ DO KONSULTACJI RÓWNOCZEŚNIE CAŁEGO PAKIETU AKTÓW PRAWNYCH DOTYCZĄCYCH ZMIANY USTROJU SĄDÓW ...........TYLKO WYCIĄGA SIĘ CO TROCHĘ......... JAK KRÓLIKA Z KAPELUSZA .............. KOLEJNE AKTY PRAWNE W ISTOCIE NIEUSPRAWNIAJĄCE PRACY SĄDU TYLKO JĄ DEZORGANIZUJĄCE.
selena
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez kazanna » czwartek, 1 marca 2012, 22:27

selena napisał(a):TYLKO JĄ DEZORGANIZUJĄCE.

dlatego :evil:
"Nie narzucaj światu swojego formatu."
Sztaudynger
kazanna
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Postprzez Iustus » czwartek, 1 marca 2012, 22:32

selena napisał(a):Może postawię naiwne pytania:

-dlaczego nie przedstawiono tak istotnego zarządzenia do konsultacji,

- dlaczego nie poczekano, aż zakończy się proces likwidacji sądów, aż jednostka znoszona w połączy się z jednostką przejmującą i zgrają się te jednostki w zakresie całej infrastruktury: umów itd,

- dlaczego nie ma okresu przejściowego? przykład z własnego podwórka w sądzie znoszonym umowa o usługi w zakresie ochrony kończy się w kwietniu, a w sądzie przejmującym w maju w żadnym, nie można realizować zmówień publicznych.
Umowy nie przekraczały wartości 14.000 Euro stosowało się procedurę uproszczoną.

No cóż... musimy stosować obowiązujące przepisy prawa nie możemy ich łamać..... nie wystąpiły przecież żadne klęski żywiołowej lub inne nadzwyczajne zdarzenia - par.6 zarządzenia.

DLACZEGO NIE PRZEDSTAWIA SIĘ DO KONSULTACJI RÓWNOCZEŚNIE CAŁEGO PAKIETU AKTÓW PRAWNYCH DOTYCZĄCYCH ZMIANY USTROJU SĄDÓW ...........TYLKO WYCIĄGA SIĘ CO TROCHĘ......... JAK KRÓLIKA Z KAPELUSZA .............. KOLEJNE AKTY PRAWNE W ISTOCIE NIEUSPRAWNIAJĄCE PRACY SĄDU TYLKO JĄ DEZORGANIZUJĄCE.

- dlaczego...
- dlaczego...
- dlaczego...

A dlaczego wiceminister sprawiedliwości wręcza sędziemu nominację na stanowisko wiceprezesa sądu, a kilka dni później rozsyła projekt rozporządzenia o zniesieniu m.in. tego właśnie sądu? Czyli powołuje wiceprezesa na kilka miesięcy - do lipca (w sytuacji, gdy stanowisko to czekało na obsadzenie od kilku miesięcy)?

Bo to jest jeden wielki b@&$%l, w którym "nie wie lewica, co czyni prawica" :evil:
Iustus

Postprzez Yossarian » piątek, 2 marca 2012, 09:29

jakwaw napisał(a):A czy ktoś analizował to zarządzenie gowinowe o zamówieniach publicznych pod kątem tego czy dotyczy to całości zamówień czy tylko tych powyżej 14.000 euro?

Powyzej tej kwoty.
Yossarian
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez jakwaw » piątek, 2 marca 2012, 17:44

Tyle, że poniżej to też zamówienia publiczne, a zarządzenie tego nie rozgranicza. Bez wytycznych w tym zakresie jako prezes sądu wstrzymuję wszystkie zakupy. Za miesiąc będziemy grać w karty...tylko.
jakwaw
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Adek » piątek, 2 marca 2012, 18:16

...tylko własne
Adek
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez selena » piątek, 2 marca 2012, 19:19

jakwaw napisał(a):A czy ktoś analizował to zarządzenie gowinowe o zamówieniach publicznych pod kątem tego czy dotyczy to całości zamówień czy tylko tych powyżej 14.000 euro? Bo te poniżej tej kwoty to też zamówienia publiczne. To jak będą chciał kupić żarówkę albo papier do drukarki za 20 zł to mam stosować to zarządzenie???????

Zarządzenie z dnia 17 lutego 2012r. wydano na podstawie art. 16 ust 3 ustawy o zamówieniach publicznych.

Zarządzenie to odbiera dyrektorom sądu , kierownikom finansowym, prezesom (tam gdzie nie ma kierownika finansowego) jakąkolwiek samodzielność do nabywania towarów i usług.

Zamówienie na papier meble, komputery itd jest zamówieniem wspólnym dla wszystkich sądów.Minister wskazał kto ma przeprowadzać postępowania i udzielania zamówień publicznych tzw. zamawiającego ---Sąd Apelacyjny w Krakowie. SA w Krakowie ma działać na rzecz pozostałych jednostek.

W przedmiocie zakupów nie można samodzielnie podejmować decyzji, oceniać czy zakupy przekroczą 14.000 EURO jaką procedurę stosować (przetarg, zakup z wolnej ręki) ...... bo nie można tego robić ……………. od dnia podpisania zarządzenia. Nie ma znaczenia czy dany sąd otrzyma towar, usługę poniżej 14.000 EURO

ROBIENIE ZAKUPÓW WBREW ZARZĄDZENIU GROZI ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ ZA NARUSZENIE DYSCYPLINY BUDŻETOWEJ.

Skoro zarządzenie weszło w życie tak szybko, z momentem podpisania …………….jestem przekonana :mrgreen: ……………. że Sąd Apelacyjny w Krakowie jest ………….świetnie przygotowany :mrgreen: ………….do płynnego zaopatrywania sądy w materiały, ma już zaawansowane procedury przetargowe :mrgreen: ………………. np. w płaszczyźnie usług ochrony osób i mienia…………………. aby sprawnie zabezpieczać …………..sprawowanie w sądach wymiaru sprawiedliwości………… aby brak papieru :mrgreen: ...............nie zakłócał pracy sędziów na rozprawach………….. tym bardziej , że protokoły nadal sporządza się w wersji papierowej :mrgreen: .
selena
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Adek » piątek, 2 marca 2012, 19:31

to nie moja sprawa, nie ma papieru nie ma wyroku- odra[b]czam[/b]

jako komentarz

http://www.google.pl/search?q=co+ja+pac ... 40&bih=805

[ Dodano: Pią Mar 02, 2012 6:34 pm ]
:mrgreen: :evil: :oops: :roll: :cool: :-D :? :shock:
<lol> <rotfl> <szok> <dokuczacz> <brawo>

no doprawdy nie wiem jak to wszystko komentować:
jakiekolkwiek zaswiadczenie - do Lublina
skończy się papier toaletowy- do Krakowa
Adek
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Włóczykij » piątek, 2 marca 2012, 19:38

gratuluję zatem odwagi, że ktoś nie boi się brać na siebie tak wielich zamówień publicznych i koordynacji rozdzielnictwa na kraj (bo jak się ma tu wyobraźnie, ale taką realistyczną, to jednak widać puntę szybszą lub późniejszą, ale monopole zwykle zatarcają się w nieopanowaniu się - cóż taka prawidła wyniką z histrorii, socjologii, czy innej nauki, a po prostu są wynikiem natury ludzkiej)
przy najlepszym pilnowaniu się ktoś natakim czyms popłynie i niekoniecznie zapewni sobie miękkie lądowanie, bo im większa gra tym większe ryzyko, a zdrowia szkoda zawsze
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)

? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
? https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/ ... eniem.html
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Postprzez falkenstein » piątek, 2 marca 2012, 19:56

hmmm... chętnie dostałbym to zarządzenie w swoje brudne łapki... byłoby o czym pisać :mrgreen:
To, co zaakceptowano nie żądając dowodów, może być odrzucone bez przedstawiania dowodów - Christopher Hitchens
mój blog: http://sub-iudice.blogspot.com
moje fotki: http://www.garnek.pl/falky/a
moje filmiki: http://www.youtube.com/user/FalkySubIudice#p/a
falkenstein
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Iustus » piątek, 2 marca 2012, 20:03

falkenstein napisał(a):hmmm... chętnie dostałbym to zarządzenie w swoje brudne łapki... byłoby o czym pisać :mrgreen:

No jak to, przecież tu jest:

http://sedziowie.kei.pl/phpBB2/viewtopi ... 762#276762

Mnie się np. bardzio podoba § 2 pkt. 1e), tzn. że "krakowskie" zamówienia mają dotyczyć m.in. wywozu nieczystości.
U mnie w mieście śmieci wywożą dwie firmy. Ciekawy jestem jak MS wyobraża sobie ich przystąpienie do ogólnopolskiego przetargu.
Iustus

Postprzez selena » piątek, 2 marca 2012, 20:37

W małych jednostkach sądowych wykonawców usług, np. miejsce zakupu papieru wybiera się w trybie rozpytania cenowego.

Wartość zamówień w danej kategorii zakupów nie przekracza 14.000 Euro, ma zastosowanie art. 4 pkt 8 ustawy o zamówieniach publicznych.

Zatem nie ma zapasów............... na bieżąco sukcesywnie zaopatruje się sąd w materiały.

To zarządzenie można napisać ..."w trzy dni", ale "w trzy dni" ….nie da się….. go wykonać .

Mam nadzieję, że Minister Sprawiedliwości i pomysłodawcy tego zarządzenia będą mieli odwagę wziąć na siebie pełną odpowiedzialność za ten bałagan, który niechybnie nastąpi i nie będą jej przerzucać na sądy.

W głowie mi się nie mieści................. aby w imię zapewnienia sprawności postepowania………… i………… dobrego samopoczucia Pana Ministra.………..można było łamać przepisy prawa………… i tak jak dotychczas.......... zaopatrywać sąd w materiały..............

Jeżeli każda reforma wygląda tak…………. jak reforma wymiaru sprawiedliwości ...........to naprawdę żal mi naszego kraju .
selena
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez suzana22 » piątek, 2 marca 2012, 21:01

selena napisał(a):W głowie mi się nie mieści................. aby w imię zapewnienia sprawności postepowania………… i………… dobrego samopoczucia Pana Ministra.………..można było łamać przepisy prawa………… i tak jak dotychczas.......... zaopatrywać sąd w materiały..............

Jeśli Ty jako szef zarządzenia nie złamiesz, to sędziowie podlegli pobiegną i za własne pieniądze kupią ten papier czy toner :mrgreen: A może nie mam racji? :twisted:
suzana22
VIP
VIP

Postprzez kazanna » piątek, 2 marca 2012, 22:24

suzana22 napisał(a): to sędziowie podlegli pobiegną i za własne pieniądze kupią ten papier czy toner :mrgreen: A może nie mam racji? :twisted:

może i tak, ale kasa pusta :mrgreen: ;) :-P
Sztaudynger
kazanna
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez suzana22 » piątek, 2 marca 2012, 22:28

kazanna napisał(a):
suzana22 napisał(a): to sędziowie podlegli pobiegną i za własne pieniądze kupią ten papier czy toner :mrgreen: A może nie mam racji? :twisted:

A tam pusta; niektórzy są bogaci z mężą/żony a inni choćby i dziecku od ust odejmą ku chwale ethosa naszego powszedniego...
suzana22
VIP
VIP

Postprzez kazanna » piątek, 2 marca 2012, 22:34

<rotfl>
suzana22 napisał(a):
kazanna napisał(a):

A tam pusta; niektórzy są bogaci z mężą/żony a inni choćby i dziecku od ust odejmą ku chwale ethosa naszego powszedniego...
<rotfl> <rotfl> <rotfl>
Sztaudynger
kazanna
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez selena » piątek, 2 marca 2012, 23:49

suzana22 napisał(a):
Jeśli Ty jako szef zarządzenia nie złamiesz, to sędziowie podlegli pobiegną i za własne pieniądze kupią ten papier czy toner :mrgreen: A może nie mam racji? :twisted:

tych których znam to ....nie kupią..........
selena
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez jakwaw » sobota, 3 marca 2012, 14:08

No to syf.
Mając na uwadze, że czeka nas piekło zwracam się do swojego Dyrektora sądu okręgowego z następującym pismem:

"Po analizie zarządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 17 lutego 2012r (w sprawie wskazania zamawiającego do przygotowywania i przeprowadzania postępowań o udzielenie zamówienia publicznego, udzielania zamówień oraz zawierania umów ramowych na potrzeby jednostek organizacyjnych podległych i nadzorowanych przez Ministra Sprawiedliwości) informuję, że wstrzymuję wszelkie zakupy w tut. Sądzie. Moim zdaniem zakup nawet najtańszego materiału biurowego skończy się dla mnie, jako Prezesa Sądu, odpowiedzialnością za naruszenie dyscypliny budżetowej. Jednakże, mając świadomość, iż decyzja ta za kilka tygodni sparaliżuje funkcjonowanie sądu, uprzejmie proszę Panią Dyrektor o przedstawienie swojego poglądu w tym zakresie.

Moim zdaniem, analizując omawiane zarządzenie na podstawie wykładni językowej, decyzja, o której na początku jest prawidłowa. Jednakże w oparciu o dyrektywy wykładni systemowej (art. 173 konstytucji RP), a przede wszystkim wykładni celowościowej (bieżąca, niezakłócona działalność sądu) uznać należy, iż zarządzenie to dotyczy tylko zakupów powyżej kwoty 14.000 euro.

Ponadto pragnę zwrócić uwagę, iż jako podstawę prawną cytowanego zarządzenia ministra wskazano art.16 ust.3 ustawy Prawo zamówień publicznych, zgodnie z którym Minister kierujący działem administracji rządowej może, w drodze zarządzenia, wskazać, spośród podległych jemu jednostek organizacyjnych lub przez niego nadzorowanych, zamawiającego, który będzie właściwy do przeprowadzenia postępowania i udzielenia zamówienia na rzecz tych jednostek. Tym samym mam poważne wątpliwości czy zarządzenie to zostało wydane zgodnie z delegacją ustawową."

Korzystałem z kilku sugestii w tym wątku, za co dziękuję.
jakwaw
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Iustus » sobota, 3 marca 2012, 14:15

jakwaw napisał(a):No to syf.
Mając na uwadze, że czeka nas piekło zwracam się do swojego Dyrektora sądu okręgowego z następującym pismem:

"Po analizie zarządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 17 lutego 2012r (w sprawie wskazania zamawiającego do przygotowywania i przeprowadzania postępowań o udzielenie zamówienia publicznego, udzielania zamówień oraz zawierania umów ramowych na potrzeby jednostek organizacyjnych podległych i nadzorowanych przez Ministra Sprawiedliwości) informuję, że wstrzymuję wszelkie zakupy w tut. Sądzie. Moim zdaniem zakup nawet najtańszego materiału biurowego skończy się dla mnie, jako Prezesa Sądu, odpowiedzialnością za naruszenie dyscypliny budżetowej. Jednakże, mając świadomość, iż decyzja ta za kilka tygodni sparaliżuje funkcjonowanie sądu, uprzejmie proszę Panią Dyrektor o przedstawienie swojego poglądu w tym zakresie.

Moim zdaniem, analizując omawiane zarządzenie na podstawie wykładni językowej, decyzja, o której na początku jest prawidłowa. Jednakże w oparciu o dyrektywy wykładni systemowej (art. 173 konstytucji RP), a przede wszystkim wykładni celowościowej (bieżąca, niezakłócona działalność sądu) uznać należy, iż zarządzenie to dotyczy tylko zakupów powyżej kwoty 14.000 euro.

Ponadto pragnę zwrócić uwagę, iż jako podstawę prawną cytowanego zarządzenia ministra wskazano art.16 ust.3 ustawy Prawo zamówień publicznych, zgodnie z którym Minister kierujący działem administracji rządowej może, w drodze zarządzenia, wskazać, spośród podległych jemu jednostek organizacyjnych lub przez niego nadzorowanych, zamawiającego, który będzie właściwy do przeprowadzenia postępowania i udzielenia zamówienia na rzecz tych jednostek. Tym samym mam poważne wątpliwości czy zarządzenie to zostało wydane zgodnie z delegacją ustawową."

Korzystałem z kilku sugestii w tym wątku, za co dziękuję.

Napisz co Ci dyrektor odpisze. Bardzo jestem ciekawy :twisted:
Iustus

Postprzez censor » sobota, 3 marca 2012, 16:32

jakwaw napisał(a): jako podstawę prawną cytowanego zarządzenia ministra wskazano art.16 ust.3 ustawy Prawo zamówień publicznych, zgodnie z którym Minister kierujący działem administracji rządowej
O to to
I tu jest 231 kk albo Trybunał Stanu dla autora zarządzenia
Ocen okresowych sędziów nie wymyśliły nawet władze PRL. To zamach na niezawisłość sądów. Za wszelką cenę i wszelkimi sposobami nie można dopuścić do ich wprowadzenia. Ostatnie odkrycie kart potwierdziło: to rezygnacja z zasady nieusuwalności sędziów.
censor
VIP
VIP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nowinki z MS...