Manifestacja likwidowanych sądów w Warszawie 16.03.2012 r.

Tutaj możemy podzielić się informacjami z MS, tym co nas czeka, wszczętymi postępowaniami itp itd

Postprzez Alicja » piątek, 16 marca 2012, 18:19

M.A.E. napisał(a):http://tvp.info/informacje/polska/marsz-pracownikow-sadow-ulicami-warszawy/6762069

[ Dodano: Pią Mar 16, 2012 1:42 pm ]
Obrazek

Dziękuję MAE :D

Łezka mi się zakręciła, jak zobaczyłam te nasze transparenty, z których jeden trzyma moja ulubiona protokolantka .... brawo wszyscy <brawo>
Alicja

Postprzez M.P. » piątek, 16 marca 2012, 18:49

<brawo>
M.P.
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez M.A.E. » piątek, 16 marca 2012, 19:54

M.A.E.

Postprzez kazanna » piątek, 16 marca 2012, 20:03

a mi jakoś tak to się skojarzyło :

http://www.youtube.com/watch?v=AjdUQGEskYQ
"Nie narzucaj światu swojego formatu."
Sztaudynger
kazanna
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Postprzez Geralt » piątek, 16 marca 2012, 20:47

Gratuluję wszystkim uczestnikom demonstracji. <brawo> Muzę powiedzieć, że bardzo mi się podobało, chociaż pozytywnych skutków nie widać (tego akurat po pozytywnej szajbie można się było spodziewać :evil: ).
Nie mam praktyki w liczeniu tłumów ludzi, ale było chyba kilka tysięcy. Kilkadziesiąt sądów rejonowych. Znane z Forum Myślibórz i Sulęcin (ale nie tylko) bardzo aktywne. <brawo>
Sulęcin liderem w kategorii strój organizacyjny :-D
Braniewo liderem w dzedzinie dowcipne grafiki :-D
Jedyne, czego nie rozumiem to niespodziewane przyłączenie się drobnych przedsiębiorców, których postulaty (być może słuszne) nijak się jednak nie miały do naszych. :shock:
IUDEX.PL - Portal informacyjny dla sędziów i o sędziach

Facebook: https://www.facebook.com/iudexpl-498591913823548/
Geralt
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Maltazar » piątek, 16 marca 2012, 21:16

Moi ludzie w awangardzie.
Maltazar
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Geralt » piątek, 16 marca 2012, 21:31

Maltazar napisał(a):Moi ludzie w awangardzie.

<okok>

Geralt
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Greebo » piątek, 16 marca 2012, 22:28

A ja z powodu delikatnego spóźnienia osłaniałem tyły :mrgreen:
Greebo
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Geralt » piątek, 16 marca 2012, 22:37

Szkoda tylko, że w głównych programach informacyjnych TVP i TVN zdaje się ani słowa o manifie :evil:
Ważniejsza okazała się pęknięta rura na Mokotowie :(

Geralt
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Włóczykij » piątek, 16 marca 2012, 22:45

nawet pogoda dopisała :-D

wizulanie (bo tylko tak póki co mogłam obejrzeć) dobrze, ładnie, sensownie, no i godnie :roll: to wyglądało
GRATULACJE !!!!

[ Dodano: Pią Mar 16, 2012 9:46 pm ]
ja dziś słyszałam fragmnet w 3 i DREED mówił o sądach, że ostanie się wydziała cywilny i karny, jeśli ostanie się sąd (ale to nie jest dokładny cytat :) )
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Postprzez Sandman » sobota, 17 marca 2012, 00:48

Było pięknie...ludzie z ogromną energią i wizją....
Brawa dla organizatorów i uczestników!
Sandman
Moderator
Moderator

Postprzez anca » sobota, 17 marca 2012, 08:22

Przyłączam się do gratulacji.Efekt trudny do przewidzenia,ale ważne ,że nastąpiła konsolidacja środowiska.
anca
młody sędzia
młody sędzia

Postprzez okapi » sobota, 17 marca 2012, 09:12

Geralt napisał(a):Szkoda tylko, że w głównych programach informacyjnych TVP i TVN zdaje się ani słowa o manifie :evil:
Ważniejsza okazała się pęknięta rura na Mokotowie :(

widziałem tylko urywki ale były...w TV ,trochę wrzucenie do jednego worka i drobnych przedsiębiorców i pęknietej rury i sądów zarówno likwidacji jak i płąc sekretariatu
sukcesem było to że zebrało się jednak tyle osób z takiego sądowego srodowiska..a to trudne,brawo
okapi

Postprzez TEZ » sobota, 17 marca 2012, 09:59

Z okręgu wrocławskiego licznie reprezentowani byli pracownict SR w Wołowie i SR w Strzelinie. Ludzie z Wołowa zrobili na mnie wielkie wrażenie. Słowa uznania naleza się też pracownikom jednego wprocławskiego sądu, które nie ma być zlikwidowany, a jednak zdecydowali się wziąć udział w Manifestacji. <brawo>
Temat likwidacji troszę "przykrył" pozostałe postulaty...
Co do organizacji, to można się przyczepić tylko nagłośnienia... :/: Nastepnym razem :cool: trzeba pomyśleć o jakieś ruchomej platformie z odpowiednim sprzętem. Pod MS-em staliśmy dłuższy czas i nie było wiadomo co się dzieje... Pod Sejmem dopiero po jakimś czasie zorientowałem sie, że trwaja przemówienia posłów :cool:
Nie wiem czy ktokowiel próbował policzyć uczestników... Tak "na oko" ;) było pod 2 tysiące. Jak się ten pochód rozwinał, pod sztandarami, w pełnym słońcu, widok był piekny :mrgreen:

Towarzysku impreze uważam za bardzo udana. Namierzyłem i poznałem TGC (wielki szacun!), poznalem Nadie i jej koleżankę z Mysliborza, Sebusa (czapki z glów na organizację i integrację grupy Sulęcińskiej :cool: ), Dreeda (bardzo był biedak zajęty; ciagle tylko te wywiady i wywiady :-P ), no i wreszcie poznałem z realu Sandmana :!: :]
Następnym razem :cool: koniecznie (!) musimy zorganizowac jakiś sztandar wyróżniający grupę forumowiwczów.
TEZ

Postprzez Greebo » sobota, 17 marca 2012, 10:02

Pan Minister już widzę technikę manipulacji opanował. Pytanie o zarobki pracowników a on zaczyna, że przecież sędziowie dostali podwyżki...
Kukiz miał ładne słowa na to z piosenki "A nawet jak wam plunąć w twarz to wy mówicie że deszcz pada"...
Greebo
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez TEZ » sobota, 17 marca 2012, 10:15

No i zapomniałem o Arcie :oops:
Żeby nie brnąc w to wymienianie i zapominanie, pozdrawiam in gremio wszystkich nowopoznanych furumowiczów <luzik>
TEZ

Postprzez Geralt » sobota, 17 marca 2012, 10:18

Rzeczywiście, strona techniczna (nagłośnienie) wyraźnie szwankowała. Pod Sejmem stałem z tyłu i w ogóle słyszałem tylko wuwuzele i werbel z Sulęcina :-D . Pod MS udało mi się przepchnąć do przodu i trochę usłyszeć.
Nie da się wymienić wszystkich efektownych delegacji, bo było ich kilkadziesiąt <okok>
Z moich stron zwróciłem uwagę na Płońsk i Gostynin, których delegacje wdarły się z transparentami na parkan kwatery głównej wroga, a także Pułtusk, Rypin, Sochaczew <brawo>
Chociaż osobiście znalazełm się wśród ocalonych, to warto było w ramach grupowej solidarnosci przejechać się do Warszawy. Chciałbym współracować z dobrze opłacanymi pracownikami, więc ich postulaty wpełni popieram.
Szkoda tylko, że emes jest głuchy na wszelkie argumenty. Najlepsza była konkluzja rozmów z delegacją, że nie zdajemy sobie sprawy, jak dobrze chcą nam zrobić :twisted: :evil:

Geralt
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez TEZ » sobota, 17 marca 2012, 10:43

Trochę fotek... (moja uwagę zwracały efektowne i fantazyjne hasła na transparentach)

ObrazekObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazek
tylu nas było!
Obrazek

Dla mnie hasło nr 1 całej Manifestacji!!! :mrgreen: <rotfl>

Obrazek
Ostatnio edytowano sobota, 17 marca 2012, 10:49 przez TEZ, łącznie edytowano 1 raz
TEZ

Postprzez Geralt » sobota, 17 marca 2012, 11:12

Taa, Bronek pomusz było świetne <radocha>

Geralt
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Adek » sobota, 17 marca 2012, 11:18

Wyrwij murom zęby krat!
Zerwij kajdany, połam bat!
A mury runą, runą, runą
I pogrzebią stary świat! x2

Aż zobaczyli ilu ich, poczuli siłę i czas,
I z pieśnią, że już blisko świt szli ulicami miast;

Zrywali pomniki i rwali bruk - Ten z nami! Ten przeciw nam!
Kto sam ten nasz największy wróg!

za to chyba rzontowi można podziękować :cool:
są trzy rodzaje kłamstwa: kłamstwo, wielkie kłamstwo i statystyka
Adek
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Dred » sobota, 17 marca 2012, 11:23

Dziękuję Wszystkim :cool:
Dred

Postprzez TEZ » sobota, 17 marca 2012, 11:30

Relacja TVP Info

http://tvp.info/informacje/polska/prote ... ow/6762167

Relacja Solidarności

http://solidarnosckatowice.pl/pl-PL/Pra ... zawie.html

[ Dodano: Sob Mar 17, 2012 10:33 am ]
Z depeszy PAP:

Pytany o podwyżki dla urzędników, minister podkreślił, że czym innych są zarobki sędziów - a one w ciągu ostatnich siedmiu lat wzrosły o 40 proc. - a czym innym zarobki urzędników sądowych, pracowników administracyjnych. "Tutaj faktycznie te zarobki od dawna nie były podnoszone. Mam nadzieję, że w przyszłorocznej ustawie budżetowej będzie przewidziana kwota na podwyżki" - powiedział.

Więcej... http://wyborcza.pl/1,91446,11357367,Urz ... z1pMhAPTZs
TEZ

Postprzez Dred » sobota, 17 marca 2012, 11:37

Dred

Postprzez Volver » sobota, 17 marca 2012, 12:08

Minister Gowin wypracowała swoją mantrę, w kółko powiada :
"mówienie o likwidacji sądów jest wprowadzaniem w błąd opinii publicznej,te sądy będą istniały i nadal będą rozpoznawane w nich sprawy"

Dyskusja zaczyna przybierać kształt dyskusji z głupcem.

Minister Gowin nie potrafi wyjaśnić po co to robi, że robi coś, czego - jak twierdzi nie robi, bo sądy pozostaną.
.To po co to robi?Po co to Pan robi Panie Ministzre Gowinie?
Czy robi to po to, aby wprowadzić 50 etetatów,dyrektorów finansowych, zamiast(w miejsce) dodatku prezesowskiego???
Czy robi to Pan po to, aby przerzucać, wbrew wymogowi Konstytucji sędziego z sądu do sądu??
Po co chce Pan przerzucać sędziów z tych jednostek,gdzie praca idzie po prostu dobrze i sprawnie, do jednostek które są "zawalone" setkami tysięcy spraw.

Panie Ministrze, czy nie trzeba by usiąść z sędziami, naukowcami teoretykami i specami od konstruowania, pisania ustaw(nie z jakimiś pseudoteoretykami z ministerstwa) i zacząć poważnie rozmawiać, na początek- o zmniejszeniu kognicji sądów.Wtedy- ubędzie spraw w sądach a te będą oprzekać tam , gdzie jest to konieczne.

Panie Ministrze Gowinie Jarosławie, trzeba usiąść z pracownikami sekretariatów, prezesami sądów, przewodniczącymi sądów i realnym samorządem sędziowskim(stowarzyszeniem Iustitia) i wyjaśnić, czego potzreba w danej konkretnej jednostce, aby robota toczyła sie sprawnie, i aby nie było to kumoterskie wyszarpywanie sobie etetów, inwestycji i różne takie podchody godne dzikiego kraju w stylu post-soviet, ale nie dla Polski.

Panie Minsitzre Gowinie, trzeba potrafic wybrać pomiędzy karierką, a rzetelną robotą.trzeba wybrać pomiędzy szamotaniną, którą wykonują podlegli panu urzędnicy, a porządną metodyczną, opartą na rzetelnej analizie potzreb i finansów, pracą, pracą i jeszcze raz pracą.Pracą bez obawy utraty stołka czy słupków poparcia przez tą czy inną partię.
"Jeżeli już coś postanowić,to z głębokiego po dobrym myśleniu przekonania"Daniel Kerias.
Volver
VIP
VIP

Postprzez Nadia » sobota, 17 marca 2012, 17:40

Manifestacja robiła wrażenie. Nie tylko na mnie, ale też na przedstawicielu pana Ministra, bo prezentował zupełnie inne zachowanie niż na poprzedniej manifestacji - mocno wycofane, a jeden z organizatorów manifestacji rzekł nawet, że bojaźliwe.

Cieszę się, że tam byłam. Było wspaniale.
Nadia
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nowinki z MS...