Profile kompetencyjne stanowisk sędziowskich

Tutaj możemy podzielić się informacjami z MS, tym co nas czeka, wszczętymi postępowaniami itp itd

Profile kompetencyjne stanowisk sędziowskich

Postprzez Geralt » wtorek, 27 marca 2012, 18:17

Właśnie otrzymałem informacje na temat nowewgo projektu MS podjętego we współpracy z firmą Trio Consulting, a dotyczącego tworzenia profili kompetencyjnych stanowisk sędziowskich i zarządzania zasobami ludzkimi (ZZL).
Okazuje się, że dla właśćiwego zarządzania zasobami ludzkimi i przeprowadzenia ocen okresowych niezbędne jest opracowanie listy istotnych kompetencji, profili kompetencyjnych dla stanowiska sędziego. Zdaniem firmy Trio Consulting nowoczesne organizacje przeprowadzają systematyczną kontrolę swoich pracowników przy pomocy takich metod jak Develpoment Centre (obserwowanie zachowań uczesntików podczas inscenizowanych ćwiczeń, ocena 360 stoni (badanie kwestionariuszowe, łączące elementy samooceny oraz oceny kompetencji przez osoby z bezpośredniego środowiska zawodowego), ocena okresowa pracownika (narzędzie sytemowe z zakresu ZZL). Systemy kompetencji są najczęściej stosowane w obszarach: szeregowania stanowisk pracy, wynagradzania pracowników, selekcji pracowników, ścieżek karier itd.

Opracowanie firmy TRIO ma 4 strony i nie ma sensu przytaczac go w całości. Widać jednak wyraźnie, że po raz kolejny jesteśmy traktowani jak pracownicy korporacji, stanowiący zespół ludzki do zarządzania. Po ubiegłorocznym poronionym pomyśle dotyczącym zarządzania ryzykiem, jest to kolejna zabawka MS (pewnie dosyć kosztowna), mająca zmienić sądownictwo w przedsiębiorstwo zarządzane zgodnie z najnowszymi amerykańskimi trendami.
Geralt
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez violan » wtorek, 27 marca 2012, 18:20

Zbojkotować... :evil:
"Ideały są jak gwiazdy, nawet jeśli nie można ich dosięgnąć, trzeba się wedle nich orientować" G. B. Shaw
violan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Obrazy: 0

Postprzez marciano » wtorek, 27 marca 2012, 18:21

A jak się nie zgodzę na udział w inscenizowanych ćwiczeniach, bo ja jednak sędzia a nie aktor, to jak mnie ocenią????

Po prostu paranoja.
marciano
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

profile

Postprzez Arwena » wtorek, 27 marca 2012, 18:50

U mnie w sądzie nikt się nie zgłosił . Stwierdziliśmy, że to bojkotujemy!
"...And some things that should not have been forgotten ...were lost..."
Arwena
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Adek » wtorek, 27 marca 2012, 20:06

widze dużo na forum "młodzieży" :-P
są trzy rodzaje kłamstwa: kłamstwo, wielkie kłamstwo i statystyka
Adek
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Re: profile

Postprzez Mario 71 » wtorek, 27 marca 2012, 20:22

lewam napisał(a):U mnie w sądzie nikt się nie zgłosił . Stwierdziliśmy, że to bojkotujemy!

Będą się zgłaszać, będą, - piszę ogólnie. Wystarczy potencjalna możliwość, że ktoś z nadzoru zmarszczy brwi i już będą chętni. Komisje wyborcze pokazały to dosadnie. Nie wierzę już w nic. Grupka ignorantów i arogantów kręci nami jak szewc butem.
Mario 71
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Geralt » wtorek, 27 marca 2012, 20:22

W tym projekcie najbardziej mi się podobały: inscenizowane ćwiczenia, oceny kompetencji przez osoby z bezpośredniego środowiska zawodowego (koledzy z wydziału? sekretarze? asystenci?), diagnoza poziomu rozwoju kompetencji behawioralnych, szeregowanie stanowisk pracy i selekcja pracowników :shock: .

violan napisał(a):Zbojkotować...

A co z zarządzeniem prezesa "Do udziału w wywiadzie wyznaczam SSR ..." :twisted:
IUDEX.PL - Portal informacyjny dla sędziów i o sędziach

Facebook: https://www.facebook.com/iudexpl-498591913823548/
Geralt
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Hakoss » wtorek, 27 marca 2012, 20:33

To co firma Trio zaproponowała to zlepek słów - kluczy zasięgnięty z internetu bądź banalnych folderków wyprodukowanych w ramach wykorzystania unijnych środków na środkochłonne programy poprawy zarządzania, wprowadzania iso, itp. Banały za ciężkie pieniądze. A teraz okazuje się, że aby nadać "rzeczowości" tym bzdurom wytworzy się profil kompetencyjny przy pomocy wywiadów z sędziami. Super pomysł jest aby wywiady odbywały się telefonicznie, gdzie w ramczce trzeba podać numer tel. najlepiej komórkowego. Najgorsze jest jednak to że ms łyka to wszystko i posyła w dół do wykonania. Na tym piśmie pojawią się zarządzenia prezesów- przewodniczący wydziałów do wyznaczenia sędziów wywiadowców.
Hakoss
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Pudlonka » wtorek, 27 marca 2012, 20:34

Geralt napisał(a):W tym projekcie najbardziej mi się podobały: inscenizowane ćwiczenia, oceny kompetencji przez osoby z bezpośredniego środowiska zawodowego (koledzy z wydziału? sekretarze? asystenci?), diagnoza poziomu rozwoju kompetencji behawioralnych, szeregowanie stanowisk pracy i selekcja pracowników :shock: .

violan napisał(a):Zbojkotować...

A co z zarządzeniem prezesa "Do udziału w wywiadzie wyznaczam SSR ..." :twisted:

to zarządzenie na taką pewną stronę :idea:
Pudlonka
VIP
VIP

Postprzez beta » wtorek, 27 marca 2012, 20:52

to jakiś sen pijanego królika... :shock:
beta
Moderator
Moderator

Postprzez Geralt » wtorek, 27 marca 2012, 20:59

Hakoss napisał(a):Na tym piśmie pojawią się zarządzenia prezesów- przewodniczący wydziałów do wyznaczenia sędziów wywiadowców.

Tak właśnie jest - otrzymałem komplet zarządzeń prezesów: SA, SO i SR dotyczących wytypowania sędziów do udziału w telefonicznej ankiecie firmy TRIO. :shock:
O ile na szczeblu SA jest jeszcze mowa o typowaniu ochotników, to na szczeblu SR jest już kategoryczne "wyznaczam", oczywiście bez pytania nikogo o zgodę :evil:

Geralt
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Arwena » wtorek, 27 marca 2012, 21:20

To chyba żart! :evil: Ale macie rację- zawsze znajdą się chętni...
p.s. bełkot tego pisma firmy Trio mnie powalił i nie wiem co gorsze- oni czy MS, które to chętnie przyjęło
Arwena
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez art_60 » wtorek, 27 marca 2012, 21:20

Ja chcę w stan spoczynkuuuuuuuuuuuuuuuu!!!!!!!!!!!
Najgorsze niewolnictwo zaczyna się wtedy, gdy niewolnik polubi swoje kajdany.
art_60
VIP
VIP

Postprzez Arwena » wtorek, 27 marca 2012, 21:23

Adek napisał(a):widze dużo na forum "młodzieży" :-P

Ach- jak miło, tylko odgarnę siwy włos ze skroni...
A bardziej serio- jak trwoga to do Boga- likwidują mi sąd- więc szukam rady bardziej doświadczonych kolegów...
Arwena
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez suzana22 » wtorek, 27 marca 2012, 21:27

lewam napisał(a):To chyba żart! :evil: Ale macie rację- zawsze znajdą się chętni...
p.s. bełkot tego pisma firmy Trio mnie powalił i nie wiem co gorsze- oni czy MS, które to chętnie przyjęło

Kto jest adresatem tego pisma firmy TRIO? Jeżeli my sędziowie liniowi, to nie zgadzajmy się na żaden bełkot; zażądajmy od autora pisma wyjaśnień; niech wytłumaczą jasno, o co im chodzi, zażądajmy od nich wykładni autentycznej ;) bez zasłaniania się wąskospecjalistycznym (powiedzmy że tak to określimy ;) ) aparatem pojęciowym.
suzana22
VIP
VIP

Postprzez violan » wtorek, 27 marca 2012, 21:35

art_60 napisał(a):Ja chcę w stan spoczynkuuuuuuuuuuuuuuuu!!!!!!!!!!!

Taa, nie da się żyć i pracować w tej szajbie. Pamiętaj jednak, że odprawę dopiero dostaniesz jak skończysz 65 lat..... :evil:
"Ideały są jak gwiazdy, nawet jeśli nie można ich dosięgnąć, trzeba się wedle nich orientować" G. B. Shaw
violan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Adek » wtorek, 27 marca 2012, 21:38

lewam napisał(a):
Adek napisał(a):widze dużo na forum "młodzieży" :-P

Ach- jak miło, tylko odgarnę siwy włos ze skroni...
A bardziej serio- jak trwoga to do Boga- likwidują mi sąd- więc szukam rady bardziej doświadczonych kolegów...

na moje doswiadczenie nie licz :twisted:
likwidują mnie po raz pierwszy :-P

[ Dodano: Wto Mar 27, 2012 9:40 pm ]
violan napisał(a):
art_60 napisał(a):Ja chcę w stan spoczynkuuuuuuuuuuuuuuuu!!!!!!!!!!!

Taa, nie da się żyć i pracować w tej szajbie. Pamiętaj jednak, że odprawę dopiero dostaniesz jak skończysz 65 lat..... :evil:

ja tam poczkam na odprawę nawet te 17 lat;
ja też chcę w spoczynek :cry:

[ Dodano: Wto Mar 27, 2012 9:42 pm ]
odnosnie bycia zwierzątkiem laboratoryjnym jakiegos tryja to stanowczo odmówiłem bycia nim chociaż zostałem wstępnie wytypowany; drugi wytypowany też powiedział veto :-P
są trzy rodzaje kłamstwa: kłamstwo, wielkie kłamstwo i statystyka
Adek
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Arwena » wtorek, 27 marca 2012, 21:51

Adek napisał(a):ja tam poczkam na odprawę nawet te 17 lat;
ja też chcę w spoczynek :cry:

Tak, tak, tak !!!
Ostatnio edytowano wtorek, 27 marca 2012, 21:57 przez Arwena, łącznie edytowano 1 raz
Arwena
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Geralt » wtorek, 27 marca 2012, 21:55

suzana22 napisał(a):Kto jest adresatem tego pisma firmy TRIO?

Pismo to pochodzi od Prezesa SA i skierowane jest do Prezesów SO (i dalej już poszło w dół), a firma TRIO tylko załączyła swój folder (ja mam tylko w formie kserokopii) wydany wspólnie z MS, pt. "Informacja o przygotowywaniu profili kompetencyjnych dla wybranych stanowisk i funkcji sędziowskich w związku z wdrażaniem rozwiązań z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi w polskim wymiarze sprawiedliwości na zelcenie Ministerstwa Sprawiedliwości".
Mówiąc krótko - MS zleciło zewnętrznej spółce opracowanie zasad przeprowadzania ocen okresowych :evil: - o ile dobrze zrozumiałem ten menadżerski bełkot :/:

Geralt
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez kazanna » wtorek, 27 marca 2012, 21:58

no cóż... beze mnie :evil:
"Nie narzucaj światu swojego formatu."
Sztaudynger
kazanna
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Postprzez Włóczykij » środa, 28 marca 2012, 00:58

a ja jednak bym się poświęciała i poszła na jakies studia, żeby mieć przygotowania do oceny praiwdłowości tych wszystich metod - może to zgłoszę do swojego profilu w/w :roll:
niedawno wśród psychologów słuchałam o batalii o wycofanie jakiegoś testu jako przestarzałego
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)
http://www.liberties.eu/pl
https://www.facebook.com/SlepymOkiemTem ... =3&theater
? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Postprzez sebus » środa, 28 marca 2012, 08:40

Włóczykij napisał(a):niedawno wśród psychologów słuchałam o batalii o wycofanie jakiegoś testu jako przestarzałego

To chyba chodzi o test czy widzisz w plamie nietoperza czy ....coś innego ;)

Tu więcej : http://pl.wikipedia.org/wiki/Test_Rorschacha
sebus
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez ropuch » środa, 28 marca 2012, 09:32

A pieniądze lecą...

Tu 300 milionów na nagrywanko, tu pewnie z milionik dla firmy Trio, tu milionik na jakis audyt. tu tworzymy wydziały grodzkie, żeby potem je zlikwidować, tu likwidujemy sądy, żeby je później na nowo tworzyć, e sąd sobie zrobimy jeden w Lublinie drugi jeszcze gdzie indziej. Tworzymy centralny system zamówień, a za dwa lata jak zacznie papieru do .... brakować będziemy go likwidować. To wszystko w resorcie z niewielkim w sumie bodżetem. Teraz wyobraźcie sobie jaka kasę muszą przewalać w takim MON czy MSW.

A potem, że dziura jest w budżecie, że wynagrodzenia trzeba zamrozić, wiek emerytalny podnosić ... :roll:
ropuch

Postprzez Młody » środa, 28 marca 2012, 11:04

ropuch napisał(a):A pieniądze lecą...

Tu 300 milionów na nagrywanko, tu pewnie z milionik dla firmy Trio, tu milionik na jakis audyt. tu tworzymy wydziały grodzkie, żeby potem je zlikwidować, tu likwidujemy sądy, żeby je później na nowo tworzyć, e sąd sobie zrobimy jeden w Lublinie drugi jeszcze gdzie indziej. Tworzymy centralny system zamówień, a za dwa lata jak zacznie papieru do .... brakować będziemy go likwidować. To wszystko w resorcie z niewielkim w sumie bodżetem. Teraz wyobraźcie sobie jaka kasę muszą przewalać w takim MON czy MSW.

A potem, że dziura jest w budżecie, że wynagrodzenia trzeba zamrozić, wiek emerytalny podnosić ... :roll:

To jest grzech niegospodarności. NIK chętnie się tym zajmie. A swoją drogą to ciekawe jak wygląda sprawa z wdrażaniem nagrywania, Wiele się o tym gada, a u mnie na razie cały czas pani protokolanta ładnie mi pisze protokoły. I nie to żebym się palił do nagrywania, ale jako podatnik chciałbym wiedzieć ile już utopiono w błocie tych pieniędzy.
Młody

Postprzez katelra » środa, 28 marca 2012, 11:30

wczoraj próbowano łapanki z chętnymi do ankiety...później okazało się, że niby-chętny będzie też wytypowany do udzielania wywiadów osobistych i telefonicznych na wyżej wymieniony temat. Do tego ma wskazać swój prywatny adres mailowy i tel.komórkowy :twisted: PW obawia się, że wskazać sędziego może zarządzeniem ale zmusić go do podania prywatnych danych czy też udzielania wywiadów to już raczej nie :-P I tymczasem chętnych brak. Chory pomysł MS za ogromne finansowe środki publiczne. Kiedy to się skończy?

[ Dodano: Sro Mar 28, 2012 11:33 am ]
Mało tego...kiedy sędziowie nie zgłosza się gremialnie, a nie zgłoszą.. to MS stwierdzi, że widocznie nie jestesmy zainteresowani swoim profilem kompetencyjnym (cokolwiek ma to u nas oznaczać) i MUSI zdecydować za nas...
katelra
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Następna strona

Powrót do Nowinki z MS...