Strona 1 z 6

czy zamrożą nam pensje w przyszłym roku?

PostNapisane: czwartek, 23 sierpnia 2012, 14:27
przez RogerMortimer
wie ktoś może? tak z ciekawości niezdrowej się pytam. wolę teraz się sfrustrować niż na gwiazdkę ;)

PostNapisane: czwartek, 23 sierpnia 2012, 16:06
przez Dred
zaplanowali budżet, który nie przewiduje odmrożenia

PostNapisane: czwartek, 23 sierpnia 2012, 16:11
przez EW
no żeby mnie to zdziwiło... :evil:

[ Dodano: Czw Sie 23, 2012 5:38 pm ]
chciałam przypomnieć że o takim ruchu jest napisane w PYTANIU PRAWNYM przygotowanym przez adelę, i jeszcze osoby nie będącej na forum przy wspólpracy innych osób

PostNapisane: czwartek, 23 sierpnia 2012, 17:56
przez przem
oczywiście ,że tak, przeciez roczek zleciał i cisza, cisza... wszystkim(poza dziwakami ,którzy sie sądzą ze swoim pracodawcą) przeciez jest dobrze i moga mniej zarabiać ethos nadal jest podstawą :lol:

PostNapisane: czwartek, 23 sierpnia 2012, 20:51
przez Geralt
ludzka napisał(a):I Wy się na to zgodzicie? Tak bez szemrania?

Trochę szemrania pewnie będzie, ale przy niewielkiej liczbie szemrzących co to da?
A po nagonce w sprawie Alpen Gold porzućmy wszelką nadzieję do 2015 (jak zakładał Vincent)

PostNapisane: czwartek, 23 sierpnia 2012, 20:59
przez M.A.E.
Ludzka do kogo mówisz? :roll:

są ci co szemrzą ( niewielu) :/: i ci co wszystko przełykają bezgłośnie.......( cała masa) <bezradny>

PostNapisane: czwartek, 23 sierpnia 2012, 21:58
przez bruno
ludzka napisał(a):Trzeba coś rozkręcić. Koniecznie.

no co Ty -tryb normalny - projekt ustawy zamrazającej na - teraz 2012 we IX 2012, następnie uchwała KRS protestująca i spzreciwjąca sie ,wywiad w Rz. z A.Górskim , Gowinem i może innymi autorytetami , VIPami itp - ze moze nie powinno być zamrozenia , uchwały sprzeciwkające ZO SO - wszystkich poza Wocławiem - a może i wrocław też pzreciw , ustawa w XII 2012 , podpisana przez Prezia - w tym roku nawet bez wniosku o veto (bo i po co <luzik> ) , 30 .12.2012 ustawa w dz.U.
no , niestety obawiam sie , ze rozkrecenie moze polegac tylko na pzryspieszeniu trybu uchwalania ustawy...

PostNapisane: czwartek, 23 sierpnia 2012, 22:12
przez trinity
W moim sądzie nikt poza mną nie złożył pozwu pomimo, że większość była za rozkręcaniem :/: Takie "zamrożenie" to zbyt mała motywacja :evil:

PostNapisane: czwartek, 23 sierpnia 2012, 22:47
przez amelius
Jak nam zaczną obniżać wynagrodzenie, to może wtedy jest szansa na rozkręcenie akcji protestacyjnej na większą skalę, ale pod warunkiem, że to będzie obniżenie o co najmniej 10 %.

PostNapisane: czwartek, 23 sierpnia 2012, 22:50
przez EW
do 2015 zamrożenie? optymizm widze nie znika - ja czytam na bieżąco plan wieloletni (jak za czasów PRL) i widzę, że przy takim trybie planowania dochodów państwa prognoza jest zagrożona do 2016 r. tylko, że w przyszłym roku, poza nauczycielami, policjantami i innymi grupami co to "nie są tak uprzywilejowane" dojdą pracownicy samorządowi - a szara masa z "administracji państwowej" będzie mieć nadal zamrożone aż po święte nigdy

PostNapisane: piątek, 24 sierpnia 2012, 08:17
przez krysia59
Naturalnie, ze nam zamrożą, przy braku jakiegokolwiek sprzeciwu ze strony większości środowiska i to na najbliższe kilka lat. Duża akcja protestacyjna wespół z pracownikami sądów może by coś zmieniła ale w poparcie jakiejkolwiek akcji jak wskazały lata poprzednie no i entuzjazm do składania pozwów wskazują na jej rezultat. Smutne.

PostNapisane: piątek, 24 sierpnia 2012, 11:55
przez amelius
Jak to powiedział pan minister Gowin w wywiadzie dla kwartalnika "Iustitia" mamy słabą pozycję polityczną. Wypowiedź w gruncie rzeczy powinna wywołać burzę w środowisku, bo polityka nie powinna mieć wpływu na sytuację konstytucyjnej i apolitycznej z założenia władzy, ale boleśnie prawdziwa. Spośród znaczących grup zawodowych (którą w rzeczywistości nie jesteśmy, bo jesteśmy funkcjonariuszami władzy) mamy pozycję najsłabszą.

PostNapisane: piątek, 24 sierpnia 2012, 13:09
przez Dred
Racja, niech się za to wezmą związki zawodowe!

PostNapisane: piątek, 24 sierpnia 2012, 13:09
przez zulus
Z założeń do budżetu (waloryzacja to zobowiązanie wynikajace z obowiązujących ustaw) i wypowiedzi Gowina wynika, że nie zamrożą . Z planów finansowych skierownaych do KRS przez dyrektorów sądów apelacyjnych (które z tego co sie orientuję sporządzają oni w oparciu o wytyczne z MF) wynika, że zamrożą. Wszystko w rękach TK - niestety :evil:

PostNapisane: piątek, 24 sierpnia 2012, 13:11
przez Volver
ludzka napisał(a):Uważam, że należy poważnie zastanowić się nad połączniem sił z urzędnikami sądów, asystantami, kuratorami. Za chwilę wrzesień, skończą sie urlopy i trzeba wziąć się za rozmowy z ww. grupami.


Pierwsze takie zbiorowisko wspomnianych podmiotów będzie na najbliższym okrągłym stole.Postulat słuszny.Kto podejmie się rozmów - "okołostołowych?" Bo okrągły stół -swoją drogą.

PostNapisane: piątek, 24 sierpnia 2012, 13:25
przez amelius
ludzka napisał(a):Spójrzcie na to:
http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/wa ... omosc.html

Także część urzędników państwowych, choćby w Ministerstwach, premiami ma rekompensowany brak podwyżek.
Uważam, że należy poważnie zastanowić się nad połączniem sił z urzędnikami sądów, asystantami, kuratorami. Za chwilę wrzesień, skończą sie urlopy i trzeba wziąć się za rozmowy z ww. grupami. Połączyć siły. I skończyć z listami i uchwałami.


Bardzo dobry pomysł. Włączyłbym w to jeszcze prokuratorów.

PostNapisane: piątek, 24 sierpnia 2012, 13:30
przez Dred
może kojarzycie gdzie jest stanowisko KRSu w sprawie planów budżetu MS na 2013 rok? nie mogę znaleźć...

PostNapisane: piątek, 24 sierpnia 2012, 13:50
przez Dred

PostNapisane: piątek, 24 sierpnia 2012, 14:04
przez cezary
wcale nie zdziwiłbym sie gdyby w 2014r. nastąpiło cudowne odmrożenie, po czym Trybunał wydałby postanowienie o umorzeniu postępowania

PostNapisane: piątek, 24 sierpnia 2012, 14:25
przez zulus
cezary napisał(a):wcale nie zdziwiłbym sie gdyby w 2014r. nastąpiło cudowne odmrożenie, po czym Trybunał wydałby postanowienie o umorzeniu postępowania


To oczywiste, że TK wolałby nie podejmować decyzji w tej sprawie (pośrednio na przyszłe lata chodiz tez o ich wynagrodzenia). Prawda też jest taka, iż brak czyli bardzo prawdopodobne uchylenie się od decyzji rokuje lepiej niż stwierdzenie konstytucyjności zamrożenia. Przecież zamrożenie naszych pensji to część eksperymentu, taka legislacja "na wydrę", podobnie jak waloryzacja kwotowa emerytur. TK zaklepie - zrobią to ponownie, stwierdzi niekonstytucyjność - trudno kasy trzeba szukać gdzie indziej.

PostNapisane: piątek, 24 sierpnia 2012, 14:31
przez bruno
stare prawdy najlepsze - umiesz liczyć - licz na siebie (nie na TK) !

[ Dodano: Pią Sie 24, 2012 2:35 pm ]
Dred napisał(a):dzięki :) już mam http://www.krs.pl/admin/files/201324.pdf

a tak na marginesie - to KRS jak zwykle sie niezbyt mocno "stanowczo spzreciwił"- zob. pkt 2 zd.1.uchwały KRS j/w, takie troche jestem pzreciw , a nawet za!

PostNapisane: piątek, 24 sierpnia 2012, 18:55
przez RogerMortimer
no tak... czyli nie wiadomo :mrgreen: ale Dred, podoba mi się chłopie Twoje podejście- że nie przewidzieli jeszcze... to odrobina optymizmu, bardzo mi potrzebna.

PostNapisane: sobota, 25 sierpnia 2012, 01:14
przez kowboj
Volver napisał(a):
ludzka napisał(a):Uważam, że należy poważnie zastanowić się nad połączniem sił z urzędnikami sądów, asystantami, kuratorami. Za chwilę wrzesień, skończą sie urlopy i trzeba wziąć się za rozmowy z ww. grupami.


Pierwsze takie zbiorowisko wspomnianych podmiotów będzie na najbliższym okrągłym stole.Postulat słuszny.Kto podejmie się rozmów - "okołostołowych?" Bo okrągły stół -swoją drogą.


Kwestią kasy zajmuję się od 1990 r., a w IS - odkąd moja skleroza sięga.

PostNapisane: sobota, 25 sierpnia 2012, 01:33
przez Włóczykij
pracownicy wierzą, bo MS obiecał, że oni mają nowe przepisy i podwyżki (tzn. przed wakacjam wierzyli w ramach jednej z ich większych organizacji), kuratorów chyba nie będzie, bo nie było (nie ma ich też w tematyce), na obecność prokuratorską, referendarską, asystencką pewnie można liczyć, ale to i bez stołu pewnie jest kontakt

PostNapisane: wtorek, 28 sierpnia 2012, 18:26
przez Stiopa
Ploty krążące po MS- niestety wyraźnie wskazują na zamrożenie.
Ale niestety faktycznie sami jesteśmy sobie winni. Musi chyba faktycznie nastąpić wymiana pokoleniowa, żeby coś się ruszyło (ale to też nie wiadomo)
Będzie zapewne jeszcze gorzej - por. zabranie 13 już rychłe, dalej obniżenie stanu spoczynku, bo oddalenie (do 67 rok życia oczywiście już nastąpiło bez żadnego pisknięcia) .

Jesteśmy z uwagi na swą bierność skazani na porażkę żeby "nie powiedzieć zagładę".
Pozdro stiopa