czy zamrożą nam pensje w przyszłym roku?

Tutaj możemy podzielić się informacjami z MS, tym co nas czeka, wszczętymi postępowaniami itp itd

Postprzez kosiarka » wtorek, 28 sierpnia 2012, 20:03

Dred napisał(a):Racja, niech się za to wezmą związki zawodowe!

ROZPOCZYNAMY WALKĘ O MOŻLIWOŚĆ STRAJKOWANIA

http://www.ps-solidarnosc.org/
kosiarka
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Obrazy: 0

Postprzez art_60 » środa, 29 sierpnia 2012, 11:33

Tak odnośnie traktowania nas przez władzę wykonawczą, a i odnośnie naszej bierności wrzucę tu jeden cytat. Czy wiąże się z tematem czy też nie to już oceńcie sami:
,, Zdanie odrębne sędziego Trybunału Konstytucyjnego Andrzeja Rzeplińskiego do wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 16 kwietnia 2008 r., sygn. akt K 40/07:
,,Sądy zależne (od egzekutywy) i pozbawieni niezawisłości (choćby tylko wewnętrznej) sędziowie - nie mogą tworzyć skutecznie działającego mechanizmu, o którym mowa w art. 10 Konstytucji. Zależne sądy nie dysponują własnym marginesem oceny i legitymizują decyzje w rzeczywistości podejmowane gdzie indziej, a dyspozycyjni (albo tylko pozbawieni odwagi cywilnej sędziowie) powodują, że mechanizm, któremu ma służyć zasada podziału władzy, staje się fasadowy.”
Najgorsze niewolnictwo zaczyna się wtedy, gdy niewolnik polubi swoje kajdany.
art_60
VIP
VIP

Postprzez jarocin » środa, 29 sierpnia 2012, 11:56

art_60 napisał(a):Tak odnośnie traktowania nas przez władzę wykonawczą, a i odnośnie naszej bierności wrzucę tu jeden cytat. Czy wiąże się z tematem czy też nie to już oceńcie sami:
,, Zdanie odrębne sędziego Trybunału Konstytucyjnego Andrzeja Rzeplińskiego do wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 16 kwietnia 2008 r., sygn. akt K 40/07:
,,Sądy zależne (od egzekutywy) i pozbawieni niezawisłości (choćby tylko wewnętrznej) sędziowie - nie mogą tworzyć skutecznie działającego mechanizmu, o którym mowa w art. 10 Konstytucji. Zależne sądy nie dysponują własnym marginesem oceny i legitymizują decyzje w rzeczywistości podejmowane gdzie indziej, a dyspozycyjni (albo tylko pozbawieni odwagi cywilnej sędziowie) powodują, że mechanizm, któremu ma służyć zasada podziału władzy, staje się fasadowy.”

mocne
jarocin

Postprzez EW » środa, 29 sierpnia 2012, 12:48

kosiarka napisał(a):
Dred napisał(a):Racja, niech się za to wezmą związki zawodowe!

ROZPOCZYNAMY WALKĘ O MOŻLIWOŚĆ STRAJKOWANIA

http://www.ps-solidarnosc.org/

nie ma to jak robienie czegoś kosztem innych :evil: dni bez wokand zagrożeniem dla dobra publicznego ... :evil:

a może by jednak jakas "synergia" (przepraszam za te wtrącenie, ale to mi się nasuneło po lekturze tego stanowiska) działań wszystkich, powtarzam Wszystkich grup zawodowych w sądownictwie ?? :roll:

[ Dodano: Sro Sie 29, 2012 12:49 pm ]
jarocin napisał(a):
art_60 napisał(a):Tak odnośnie traktowania nas przez władzę wykonawczą, a i odnośnie naszej bierności wrzucę tu jeden cytat. Czy wiąże się z tematem czy też nie to już oceńcie sami:

mocne

NIC DODAĆ NIC UJĄĆ :evil:

[ Dodano: Sro Sie 29, 2012 1:07 pm ]
wyjaśniam skrót myślowy "dni bez wokand zagrożeniem dla dobra publicznego":

mniej wiecej tak zrozumialam z owego stanowiska: my mozemy strajkować, ale sędziowie już nie

to się wzieły związki zawodowe wzięły... :evil:
EW

Postprzez kropek » środa, 29 sierpnia 2012, 13:09

jarocin napisał(a):

mocne

Wszelako trochę, hmm..., mniej mocne, jak sie przeczyta całe zdanie odrębne. A przypomnę, chodziło o przepis nakładający na KRS obowiązki w zakresie podnoszenia jakości i jednolitości orzecznictwa. Generalnie, zdaniem odrębnozdaniodawcy, niezawisłość, jako niezbędny atrybut sędziego, jest mu dana w celu wykonywania jego usługowej roli w społeczeństwie, a rolą KRS miałoby byc inspirowanie do jej wykorzystania zgodnie z przeznaczeniem... Nie sądzę, aby TK, w końcu pod prezesurą ww., zapomniał o tym kontekscie, w jakim pojawił sie powyzszy cytat.
kropek
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez bogumil » środa, 29 sierpnia 2012, 14:22

Dyskusje o zamrożeniu pensji spowodowały ,że wszyscy zapomnieli o podwyższaniu mnożników.
bogumil
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez kazanna » środa, 29 sierpnia 2012, 14:23

nie zapomnieli, ale o czym tu mówić ? <bezradny>
"Nie narzucaj światu swojego formatu."
Sztaudynger
kazanna
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Postprzez zulus » środa, 29 sierpnia 2012, 15:35

bogumil napisał(a):Dyskusje o zamrożeniu pensji spowodowały ,że wszyscy zapomnieli o podwyższaniu mnożników.

Ja optymistycznie uważam, że na 2013r. nie zamrożą. Problem polega na tym, że wysokość wynagrodzeń - o ile TK klepnie im ustawę (a pewnie tak bedzie) - przestała zależeć od czynników obiektywnych i znowu zależy od woli polittycznej. A, że w Polsce jest ciągły kryzsys, zawsze, w dowolnym czasie, realnie z dowolnych niekoniecznie ekonomicznych powodów, będzie można ponowić zamrożenie.
zulus
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez RogerMortimer » środa, 29 sierpnia 2012, 16:32

najlepszym rozwiązaniem byłoby niezwłoczne wypowiedzenie się w temacie TK
RogerMortimer
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez cin » środa, 29 sierpnia 2012, 19:17

Należałoby się też obawiać powrotu do zasad wynagradzania sędziów, które obowiązywały przed ostatnią reformą.
cin
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez amelius » środa, 29 sierpnia 2012, 20:30

Cin, czy to o czym piszesz jest realne?
amelius

Postprzez totep » środa, 29 sierpnia 2012, 20:36

amelius napisał(a):Cin, czy to o czym piszesz jest realne?
Człowiek wie o czym mówi - niestety.
totep
Moderator
Moderator

Postprzez violan » środa, 29 sierpnia 2012, 20:41

Nie, no co wy?! Że jak? Są przymiarki do tego? :shock:
"Ideały są jak gwiazdy, nawet jeśli nie można ich dosięgnąć, trzeba się wedle nich orientować" G. B. Shaw
violan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Dred » środa, 29 sierpnia 2012, 20:56

Przecież J. Gowin mówił wielokrotnie, że on nigdy by się na to nie zgodził, bo ten mechanizm jest niesprawiedliwy. Mam prośbę do cina&Co aby wytłumaczyli J. Gowinowi na czym ten mechanizm naprawdę polega, bo wygląda na to, że ktoś mu głupot naopowiadał.
Dred

Postprzez EW » środa, 29 sierpnia 2012, 21:37

Dred napisał(a):Przecież J. Gowin mówił wielokrotnie, że on nigdy by się na to nie zgodził, bo ten mechanizm jest niesprawiedliwy. Mam prośbę do cina&Co aby wytłumaczyli J. Gowinowi na czym ten mechanizm naprawdę polega, bo wygląda na to, że ktoś mu głupot naopowiadał.

a ja wiem kto <lol> <lol> <lol> moi ulubieńcy <rotfl> <rotfl> <rotfl> specjaliści z Ministerstwa Sprawiedliwości :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: <lol> <lol> <lol>
EW

Postprzez bruno » czwartek, 30 sierpnia 2012, 07:59

RogerMortimer napisał(a):najlepszym rozwiązaniem byłoby niezwłoczne wypowiedzenie się w temacie TK

najlepszym rozwiązaniem byłoby pokazanie , że sie coś sobż reprezentuje tj. wyrazić sprzeciw i swoją wolę w sposób , który druga strona (Tusk & s-ka ) uzna za wyrazisty i pzrekonujący a jednocześnie , zrozumie , ze przeciwnik może zagrozić - np. permanentne DBW , TBW - pomysłów jest masa ,
ale , ze w polityce (a czy chcemy czy niechcemy) jesteśmy jej częscia - słabych sie kopie - więc zaśpiewamy:
"nic się nie stało ..."
"Polska to dziki kraj" Mirosław Drzewiecki - były Minister Sportu
bruno
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez cezary » czwartek, 30 sierpnia 2012, 10:11

dostaniemy w pakiecie: powrót do starych zasad wynagradzania, 80%wynagrodzenia w czasie choroby, likwidację 13-ek, pozostanie nam jedynie bezcenny etos...
Iniuriam ipse facias, ubi non vindices- Jeżeli nie zwalczasz niesprawiedliwości, sam ją popełniasz
cezary
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Niepoprawnym optymistą

Postprzez Łukasz » czwartek, 30 sierpnia 2012, 10:19

cezary napisał(a):dostaniemy w pakiecie: powrót do starych zasad wynagradzania, 80%wynagrodzenia w czasie choroby, likwidację 13-ek, pozostanie nam jedynie bezcenny etos...

Nie krakaj bo jeszcze przeczytają i znajdzie się ten pakiet w Wielkim Jesiennym Expose w ramach "kret pot i zły" - oto przykład jak władza oszczędności zaczyna od siebie! Wreszcie zostaniemy uznani za władzę.

Wielki brat czuwa - nad naszym forum także :?
Łukasz
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez EW » czwartek, 30 sierpnia 2012, 10:24

Łukasz napisał(a):
cezary napisał(a):dostaniemy w pakiecie: powrót do starych zasad wynagradzania, 80%wynagrodzenia w czasie choroby, likwidację 13-ek, pozostanie nam jedynie bezcenny etos...

Nie krakaj bo jeszcze przeczytają i znajdzie się ten pakiet w Wielkim Jesiennym Expose w ramach "kret pot i zły" - oto przykład jak władza oszczędności zaczyna od siebie! Wreszcie zostaniemy uznani za władzę.

Wielki brat czuwa - nad naszym forum także :?

obawiam się, że coś mi się kołacze wypowiedz szefa eMeSu, który powidział coś takiego w kontekście wynagrodzeń sędziów na jakimś spotkaniu: ja gdybym wtedy decydował nigdy bym się nie zgodził na takie rozwiązania jakie przyjął mój poprzednik

czyli coś w trawie piszczy...
EW

Postprzez adela » czwartek, 30 sierpnia 2012, 10:25

Łukasz napisał(a): w ramach "kret pot i zły"

Co wy z tym kretem? :roll:
adela
Moderator
Moderator

Postprzez Łukasz » czwartek, 30 sierpnia 2012, 10:32

adela napisał(a):
Łukasz napisał(a): w ramach "kret pot i zły"

Co wy z tym kretem? :roll:

To z kociego wątku o polowaniu na te małe, miłe zwierzątka. Taki miks mi się zrobił :]

P.s. Zaraz sam sobie dam ostrzeżenie ale na usprawiedliwienia mam, że zostałem sprowokowany ...
Łukasz
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez Geralt » czwartek, 30 sierpnia 2012, 11:00

cezary napisał(a):pozostanie nam jedynie bezcenny etos...

No nie, zostaną jeszcze oceny okresowe, które wg trwjącego właśnie przemówienia MS znacznie poprawią jakość naszej pracy :/:
IUDEX.PL - Portal informacyjny dla sędziów i o sędziach

Facebook: https://www.facebook.com/iudexpl-498591913823548/
Geralt
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez cin » czwartek, 30 sierpnia 2012, 15:49

Dred napisał(a):Przecież J. Gowin mówił wielokrotnie, że on nigdy by się na to nie zgodził, bo ten mechanizm jest niesprawiedliwy. Mam prośbę do cina&Co aby wytłumaczyli J. Gowinowi na czym ten mechanizm naprawdę polega, bo wygląda na to, że ktoś mu głupot naopowiadał.

Nie ten resort i nie ten decydent.
Szukajcie kogoś z innego resortu (Może Fajniejszego).
cin
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Dred » czwartek, 30 sierpnia 2012, 17:00

cin napisał(a):

ale Ty chyba nadal jesteś w MSie? jeśli tak, to wszystko dobrze napisałem
Dred

Postprzez cin » czwartek, 30 sierpnia 2012, 17:38

Dred napisał(a):
cin napisał(a):

ale Ty chyba nadal jesteś w MSie? jeśli tak, to wszystko dobrze napisałem

No właśnie o to chodziło. Ja jestem w MS-ie ;)
cin
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nowinki z MS...