Minister poGowinowy

Tutaj możemy podzielić się informacjami z MS, tym co nas czeka, wszczętymi postępowaniami itp itd

Re: Minister poGowinowy

Postprzez anpod » środa, 24 września 2014, 19:10

po co się rozdrabniać- po prostu jakiś ogólnie dysfunkcyjny by się przydał ;)
aby pomóc, wystarczy kliknąć - dzieciom :) psiakom :) chorym :)
anpod
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez K.Ierownik » środa, 24 września 2014, 19:29

bruno napisał(a):
K.Ierownik napisał(a):Jedną z pierwszych decyzji kadrowych nowego ministra ma być odwołanie min. Królikowskiego. <okok>

pzrecież to oczywiste założenie ideologiczne - odchodzą katolicy - Biernacki , Królikowski - wchodzą "liberałowie "Grabarczyk, sp-nia & co.

Nie wiem co jest oczywiste. Wiem natomiast, że Królikowski pomylił salę katechetyczną z gabinetem wiceministra sprawiedliwości. Dlatego od wielu miesięcy czekałem na jego odwołanie.
Ponadto uczestniczyłem kiedyś w spotkaniu, w którym brał też udział min. Królikowski. To bardzo arogancka i zarozumiała osoba. Spotkanie z nim to było niemiłe doświadczenie. :/:
K.Ierownik

Re: Odp: Minister poGowinowy

Postprzez inger » środa, 24 września 2014, 23:26

inger
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez bruno » czwartek, 25 września 2014, 07:57

K.Ierownik napisał(a):
bruno napisał(a):
K.Ierownik napisał(a):Jedną z pierwszych decyzji kadrowych nowego ministra ma być odwołanie min. Królikowskiego. <okok>

pzrecież to oczywiste założenie ideologiczne - odchodzą katolicy - Biernacki , Królikowski - wchodzą "liberałowie "Grabarczyk, sp-nia & co.

Nie wiem co jest oczywiste. Wiem natomiast, że Królikowski pomylił salę katechetyczną z gabinetem wiceministra sprawiedliwości. Dlatego od wielu miesięcy czekałem na jego odwołanie.
Ponadto uczestniczyłem kiedyś w spotkaniu, w którym brał też udział min. Królikowski. To bardzo arogancka i zarozumiała osoba. Spotkanie z nim to było niemiłe doświadczenie. :/:

pisałem o układzie politycznym w PO -co do sali katechetycznej - zgadzam się w pełni i cieszę się że otodoksa nie ma ....
"Polska to dziki kraj" Mirosław Drzewiecki - były Minister Sportu
bruno
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez jaro123 » czwartek, 25 września 2014, 08:57

bruno napisał(a):
K.Ierownik napisał(a):
bruno napisał(a):

pisałem o układzie politycznym w PO -co do sali katechetycznej - zgadzam się w pełni i cieszę się że otodoksa nie ma ....

a pani Płatek, żadnym ortodoksem nie jest, a skąd, to tylko zatwardziała feministka i lewaczka, która swoich poglądów nie tylko nie ukrywa, ale swoje idee chce wcielać w życie, to nic innego jak moralność Kalego ze strony nowego ministra, Królikowski zły, bo katolik, a Płatek dobra, bo feministka.... i ona wcale nie będzie ideologizować.
Oby twoja radość nie była przedwczesna, bo może się okazać, że małpa ma więcej praw niż człowiek w imie zwalczania szowinizmu międzygatunkowego.
A poza tym uważam, że tylko spłaszczenie struktury sądów powszechnych i zrównanie w statusie wszystkich sędziów sądów powszechnych są w stanie zmienić na lepsze polskie sądownictwo.
jaro123
VIP
VIP

Postprzez sebus » czwartek, 25 września 2014, 09:57

jaro123 napisał(a):
bruno napisał(a):
K.Ierownik napisał(a):
bruno napisał(a):

a pani Płatek, żadnym ortodoksem nie jest, a skąd, to tylko zatwardziała feministka i lewaczka, która swoich poglądów nie tylko nie ukrywa, ale swoje idee chce wcielać w życie, to nic innego jak moralność Kalego ze strony nowego ministra, Królikowski zły, bo katolik, a Płatek dobra, bo feministka.... i ona wcale nie będzie ideologizować.
Oby twoja radość nie była przedwczesna, bo może się okazać, że małpa ma więcej praw niż człowiek w imie zwalczania szowinizmu międzygatunkowego.

Może to dziwne ale zgadzam się z przedmówcą...
PS. Może też będzie promocja Olkiewicza ...
sebus
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez bruno » czwartek, 25 września 2014, 11:15

jaro123 napisał(a):
bruno napisał(a):
K.Ierownik napisał(a):
bruno napisał(a):

ależ ja się wcale nie cieszę i prawde powiedziawszy - nie mam złudzeń ze w polityce głupiego zastępuje głupszy itd...
po Platku przyjdzie jakiś nowator z PIS , potem następny ....
Nie jest to przedmiotem moich zmartwień , jaki kraj - tacy administratorzy .
"Polska to dziki kraj" Mirosław Drzewiecki - były Minister Sportu
bruno
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Johnson » czwartek, 25 września 2014, 11:24

Gender na ministra ;)

jaro123 napisał(a):a pani Płatek, żadnym ortodoksem nie jest, a skąd, to tylko zatwardziała feministka i lewaczka, która swoich poglądów nie tylko nie ukrywa, ale swoje idee chce wcielać w życie, to nic innego jak moralność Kalego ze strony nowego ministra, Królikowski zły, bo katolik, a Płatek dobra, bo feministka.... i ona wcale nie będzie ideologizować.

Będzie przynajmniej równowaga.

jaro123 napisał(a):Oby twoja radość nie była przedwczesna, bo może się okazać, że małpa ma więcej praw niż człowiek w imie zwalczania szowinizmu międzygatunkowego.

Człowiek to tez małpa, a więc wszelkie ewentualne prawa małp tez będą przysługiwać człowiekowi ;)
Johnson
VIP
VIP

Kim jestem ?: nieważne

Postprzez jaro123 » czwartek, 25 września 2014, 11:30

K.Ierownik napisał(a):
bruno napisał(a):

Ciekawy tylko jestem z czym pomyli salę w ministerstwie pani Płatek.... i na pewno nic dobrego z tej pomyłki nikomu nie przyjdzie.
A poza tym uważam, że tylko spłaszczenie struktury sądów powszechnych i zrównanie w statusie wszystkich sędziów sądów powszechnych są w stanie zmienić na lepsze polskie sądownictwo.
jaro123
VIP
VIP

Postprzez jaro123 » czwartek, 25 września 2014, 11:31

Johnson napisał(a):Człowiek to tez małpa, a więc wszelkie ewentualne prawa małp tez będą przysługiwać człowiekowi ;)

Dobre! Chociaż mi wcale nie jest do śmiechu
jaro123
VIP
VIP

Postprzez beta » czwartek, 25 września 2014, 11:42

Życiorys prof. M. Płatek wg wikipedii:

W 1976 ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Na tej samej uczelni uzyskiwała kolejne stopnie naukowe: w 1992 w oparciu o rozprawę zatytułowaną Przyczyny niepowodzenia okresu próby przy warunkowym przedterminowym zwolnieniu stopień doktora nauk prawnych ze specjalnością w zakresie kryminologii i prawa karnego wykonawczego, a w 2008 na podstawie pracy Systemy penitencjarne państw skandynawskich na tle polityki kryminalnej, karnej i penitencjarnej stopień doktora habilitowanego nauk prawnych w tej samej specjalności. W 1978 po ukończeniu aplikacji przy Sądzie Wojewódzkim w Warszawie zdała egzamin sędziowski.

Zawodowo związana z Uniwersytetem Warszawskim, od 1976 pracuje w Zakładzie Kryminologii w Instytucie Prawa Karnego na Wydziale Prawa i Administracji. W 2008 uzyskała nominację na stanowisko profesora nadzwyczajnego UW. W latach 1997–2000 pełniła funkcję zastępczyni dyrektora Instytutu Prawa Karnego.

Odbywała staże naukowe i studia postdoktoranckie, m.in. na Uniwersytecie w Oslo (1984), jako visiting professor wykładała na uczelniach w Danii, Litwie i Stanach Zjednoczonych. Otrzymywała stypendia naukowe: Max-Planck-Institut für Ausländisches und Internationales Strafrecht (1992), Fundacji Fulbrighta (1992–1993), Maison des sciences de l’homme (1995), Jean-Monnet (1997).

Jej działalność naukowa i społeczno-polityczna koncentruje się na takich dziedzinach jak prawo karne wykonawcze, prawa człowieka w tym prawa kobiet, penitencjarystyka, kryminologia, wiktymologia, penologia, psychologia społeczna, gender studies, mediacja, sprawiedliwość naprawcza i socjologia prawa.

Jest założycielką (1994) i długoletnią prezeską Polskiego Stowarzyszenia Edukacji Prawnej. Zasiadła także w radzie programowej fundacji Panoptykon. Była pełnomocniczką Rzecznika Praw Obywatelskich ds. praw ofiar przestępstw (2002–2006), a także ekspertką ds. prawnych komisji sejmowych, Open Society Institute i Rady Europy.

W 2012, za działalność na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za osiągnięcia w pracy zawodowej i społecznej, prezydent Bronisław Komorowski odznaczył ją Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
beta
Moderator
Moderator

Postprzez K.Ierownik » czwartek, 25 września 2014, 16:54

Dzisiejsze wypowiedzi do mediów to najlepszy dowód, że Królikowski nie nadawał się na zajmowane stanowisko. Mieszanina arogancji i poczucia misji ewangelizacyjnej sprawiły, że Królikowski uważa się za nieomylnego. Ludzi, którzy się z nim n ie zgadzają traktuje z lekceważeniem. Krytyka swojego przełożonego za odwołanie go z politycznego w końcu stanowiska jest żenująca, tak jak wyśmiewanie swojej potencjalnej następczyni. Prawdziwy pokaz pokory, którą min Królikowski ślubował się w życiu kierować, jako oblat benedyktyński.
K.Ierownik

Postprzez amelius » czwartek, 25 września 2014, 18:35

Były minister Marek Biernacki krytykuje pomysły swojego następcy. "To byłoby szaleństwo"

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/ ... nstwo.html
amelius

Postprzez jaro123 » czwartek, 25 września 2014, 19:45

K.Ierownik napisał(a):Dzisiejsze wypowiedzi do mediów to najlepszy dowód, że Królikowski nie nadawał się na zajmowane stanowisko. Mieszanina arogancji i poczucia misji ewangelizacyjnej sprawiły, że Królikowski uważa się za nieomylnego. Ludzi, którzy się z nim n ie zgadzają traktuje z lekceważeniem. Krytyka swojego przełożonego za odwołanie go z politycznego w końcu stanowiska jest żenująca, tak jak wyśmiewanie swojej potencjalnej następczyni. Prawdziwy pokaz pokory, którą min Królikowski ślubował się w życiu kierować, jako oblat benedyktyński.

Za to pani Płatek, to ostoja wszelakich cnót (oczywiście tych słusznych, czyli lewackich i bolszewickich). No już, cieszmy się, że taka "postępowa" będzie teraz zwalczać wszelakie wstecznictwo!!!
jaro123
VIP
VIP

Postprzez K.Ierownik » czwartek, 25 września 2014, 19:49

Jaro, ja w odróżnieniu od Ciebie nie wiem na razie zbyt dużo o pani Płatek. Nie jestem więc w stanie się o niej wypowiadać. <bezradny>
K.Ierownik

Re: Odp: Minister poGowinowy

Postprzez inger » czwartek, 25 września 2014, 21:48

nie czytasz wyborczej, nie sluchasz tokefemu, Kero? :mrgreen:
inger
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez suzana22 » piątek, 26 września 2014, 08:40

E tam, wszyscy nie jesteście na bieżąco, już wczoraj media podały, że Płatek nie wchodzi w grę na to stanowisko!
suzana22
VIP
VIP

Postprzez kzawislak » piątek, 26 września 2014, 08:45

ale emocje były?? :roll: były :cool:
kzawislak

Postprzez K.Ierownik » piątek, 26 września 2014, 09:40

No jednak nie wszyscy. Ja pisałem jedynie o Królikowskim. Pani Płatek była ulubionym podmiotem lirycznym jara. ;)
K.Ierownik

Postprzez Gotka » piątek, 26 września 2014, 09:54

suzana22 napisał(a):E tam, wszyscy nie jesteście na bieżąco, już wczoraj media podały, że Płatek nie wchodzi w grę na to stanowisko!

a kto wchodzi?
bo zarobiona jestem i mediów nie słucham
Bądź wierny Idź
Gotka
VIP
VIP

Postprzez falkenstein » piątek, 26 września 2014, 10:04

No nie mów, że teraz kandydatem jest pan naczelnik więzienia...
To, co zaakceptowano nie żądając dowodów, może być odrzucone bez przedstawiania dowodów - Christopher Hitchens
mój blog: http://sub-iudice.blogspot.com
moje fotki: http://www.garnek.pl/falky/a
moje filmiki: http://www.youtube.com/user/FalkySubIudice#p/a
falkenstein
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez kzawislak » piątek, 26 września 2014, 10:13

K.Ierownik napisał(a): Pani Płatek była ulubionym podmiotem lirycznym jara. ;)

wiem <milczek>
kzawislak

Postprzez rbk » piątek, 26 września 2014, 10:14

falkenstein napisał(a):No nie mów, że teraz kandydatem jest pan naczelnik więzienia...

Ten z Vabanku ?
Gdyby dureń zrozumiał, że jest durniem, automatycznie przestałby być durniem. Z tego wniosek, że durnie rekrutują się jedynie spośród ludzi pewnych, że nie są durniami.

Stefan Kisielewski
rbk
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Michał44 » piątek, 26 września 2014, 10:17

K.Ierownik napisał(a):Dzisiejsze wypowiedzi do mediów to najlepszy dowód, że Królikowski nie nadawał się na zajmowane stanowisko. Mieszanina arogancji i poczucia misji ewangelizacyjnej sprawiły, że Królikowski uważa się za nieomylnego. Ludzi, którzy się z nim nie zgadzają traktuje z lekceważeniem. Krytyka swojego przełożonego za odwołanie go z politycznego w końcu stanowiska jest żenująca, tak jak wyśmiewanie swojej potencjalnej następczyni. Prawdziwy pokaz pokory, którą min Królikowski ślubował się w życiu kierować, jako oblat benedyktyński.

Również uważam, że od podsekretarza stanu, profesora, harcmistrza i oblata należy oczekiwać, że taka osoba będzie potrafiła opuścić swoje stanowisko w lepszym stylu, ale cóż widać taki trend światowy

http://deser.pl/deser/1,111858,16685641 ... html#TRCuk
Michał44
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Dred » piątek, 26 września 2014, 11:03

a trend krajowy to dodatkowo nagła choroba

http://m.onet.pl/wiadomosci/kraj,dk9x4
Dred

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nowinki z MS...