Minister poGowinowy

Tutaj możemy podzielić się informacjami z MS, tym co nas czeka, wszczętymi postępowaniami itp itd

Re: Minister poGowinowy

Postprzez Geralt » poniedziałek, 29 kwietnia 2013, 21:26

Można mieć nadzieję, że MB będzie w mniejszym stopniu niż jego dwaj poprzednicy wykorzystywał funkcję do budowania własnej pozycji politycznej. A to już dobrze. I może przez to będzie mniej szkodził populistycznymi akcjami. <mysli>
IUDEX.PL - Portal informacyjny dla sędziów i o sędziach

Facebook: https://www.facebook.com/iudexpl-498591913823548/
Geralt
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez EW » poniedziałek, 29 kwietnia 2013, 21:28

z tym życiorysem? wprowadzi służby do resortu
EW

Postprzez amelius » poniedziałek, 29 kwietnia 2013, 21:32

Należy też przypuszczać, że będzie prezentował wyższy poziom rozumienia wymiaru sprawiedliwości niż filozof. No i chyba nie będzie takim megalomanem. Nie wiążę z nim jednak żadnych nadziei. PSL już dzisiaj wyraził swoją nadzieję, że spowoduje on cofnięcie likwidacji małych sądów. Ale po pierwsze nie ma sposobu żeby to zrobić, po drugie likwidację jednoznacznie popierał Tusk, więc nie sądzę by pozwolił teraz na całkowite odwrócenie i przywrócenie sądów. No i jak pisze EW wprowadzi służby do resortu a to może oznaczać wiele niebezpieczeństw.
amelius

Postprzez Geralt » poniedziałek, 29 kwietnia 2013, 21:34

EW napisał(a):z tym życiorysem? wprowadzi służby do resortu

EW, nie niszcz mi tej chwili radości. <hura>
Tak rzadko jest okazja. <luzik>

Geralt
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez selena » poniedziałek, 29 kwietnia 2013, 21:59

amelius napisał(a):Należy też przypuszczać, że będzie prezentował wyższy poziom rozumienia wymiaru sprawiedliwości niż filozof. No i chyba nie będzie takim megalomanem. Nie wiążę z nim jednak żadnych nadziei. PSL już dzisiaj wyraził swoją nadzieję, że spowoduje on cofnięcie likwidacji małych sądów. Ale po pierwsze nie ma sposobu żeby to zrobić, po drugie likwidację jednoznacznie popierał Tusk, więc nie sądzę by pozwolił teraz na całkowite odwrócenie i przywrócenie sądów. No i jak pisze EW wprowadzi służby do resortu a to może oznaczać wiele niebezpieczeństw.

A przede wszystkim trzeba pamiętać, iż pomysłodawcą wszelkich ostatnich reform sądownictwa "strukturalno -informatyczno-nadzorczych" są urzędnicy ministerialni w tym sędziowie w stanie urzędniczym. A oni chyba miejsca pracy nie zmienili. Może zatem nic się nie zmienić, jeżeli ucho szefa będzie przychylne i utworzy się polityczny klimat.
selena
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez EW » poniedziałek, 29 kwietnia 2013, 21:59

mogę w ogóle nie pisać :/
EW

Postprzez ropuch » poniedziałek, 29 kwietnia 2013, 22:00

Nie wiąże z Biernackim wielkich nadziei ale cóż po wiceministrach go poznamy.
ropuch

Postprzez Dred » poniedziałek, 29 kwietnia 2013, 22:00

EW napisał(a):mogę w ogóle nie pisać :/

nie potrafisz :-P
Dred

Postprzez ropuch » poniedziałek, 29 kwietnia 2013, 22:01

Ew Geralt żartował tylko ...
ropuch

Postprzez amelius » poniedziałek, 29 kwietnia 2013, 22:18

Latkowski: Tusk znokautował wszystkich. Biernacki to dobry wybór

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... BoxWiadTxt
amelius

Postprzez Geralt » poniedziałek, 29 kwietnia 2013, 22:26

ropuch napisał(a):

Ew Geralt żartował tylko ...

Potwierdzam. <tak>

Geralt
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez abak » poniedziałek, 29 kwietnia 2013, 23:27

niczego dobrego się nie spodziewajcie, zmieni się tylko język, znaczy się warstwa wierzchnia i nic więcej, przecież jest tak jak za PIS albo jeszcze gorzej choćby dzisiejszy casus Wojtunika o którym coś wątku nie widzę ;) , nie chcę być wulgarny naprawdę, PO od PIS różni się jedynie tym że dechę którą wali po plecach szmatą owija i niczym więcej zamiast powiedzieć jak murarz co zrobi mówi to jak dyplomata dzięki czemu czujemy dreszcz na plecach przed czekającą nas podróżą.... nawet wam nie współczuję... sobie również.....
Est modus in rebus, sunt certi denique fines
Horacy Satyry
abak
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: RACZEJ KIM NIE JESTEM? :(, sędzią :(

Postprzez ossa » poniedziałek, 29 kwietnia 2013, 23:36

Geralt napisał(a):

matko Gerald, jak Ty jesteś mi "myśleniowo" bliski ;)
ossa
VIP
VIP

Postprzez Geralt » wtorek, 30 kwietnia 2013, 07:59

ossa napisał(a):
Geralt napisał(a):

matko Gerald, jak Ty jesteś mi "myśleniowo" bliski ;)

Cóś w tym jest Osska ;)

Geralt
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Volver » wtorek, 30 kwietnia 2013, 10:03

A mnie chodzi o to czy działalność każdych służb "ścisle tajnych" jest szkodliwa dla mojego Państwa (czytaj Polski).Jeżeli jego działalność wtym zakresie nie była skażona kontaktami, układami z ubecją,ze "starym systemem",jeżeli nie złachmanił się i się nie sprostytuował(bo jego życiorys i przynależność do klubu mysli Bączkowskiego, zdają się sugerować ,że nie) to dobrze , iż ma taką wiedzę.Ta wiedza może mu pomóc, ot w takich Olewnikach, czy z takim Smoleńskiem czy innymi dziwnymi układami-któe rodzi nepotyzm czy prezesi przywiezieniw teczkach, którzy naduzyją swej władzy, lub są służalczy wobec władzy.

Jednak- co pewnie być może i co EWu miała na mysli- każdy z nich zdaje się być skażony poczuciem "bycia ponad systemem" (rzadko który się temu opiera-to spora pokusa- kiedy wszystkie drzwi się przxed Tobą otwierają).Oby ta cecha nie zakrólowała w nim, kiedy wejdzie w zarządzanie naszymi sprawami.

Środowisko nasze jest niejednolite,lecz raczej dla agenta bezpieki nie ma tutaj roboty- chyba że jestem głeboko naiwny i jest grupa która u nas kombinuje, lub ulega "miękkim naciskom"--co jest dla mnie nieprawdopodobne, zważywszy na rachunek strat i zysków.Owszem, pewne sprawy -dla pospolitaka z ulicy czy też jakiegoś durnego prawnika orzekajacego w sprawie dyscyplinarnej- mogą wyglądać na "spisek korupcyjny"- znana sprawa ostatniej ,poznańskiej dyscyplinarki, czy drążenie w pewnej sprawie w SN ,WSA, i tam takie,bzdety Dazety Polskiej,ale moim zdaniem, jesteśmy najmniej podatni takim wpływom.

A jakim będzie Ministrem?jesli nie wysłucha glosu środowiska zgrupowanego wokoł kwartalnika Iustitia,wokół naszego Forum, wokół aktywnej (nieturystycznej) części Iustitii, wokół, co bardziej światłych i nietechnokratycznych i nie opętanych wizją nadzoru Prezesów--znów uwali reformę i prace nad nowoczesnym systemem sądownictwa
Ostatnio edytowano wtorek, 30 kwietnia 2013, 10:07 przez Volver, łącznie edytowano 2 razy
"Jeżeli już coś postanowić,to z głębokiego po dobrym myśleniu przekonania"Daniel Kerias.
Volver
VIP
VIP

Postprzez amelius » wtorek, 30 kwietnia 2013, 10:03

Koniec misji Gowina

http://www.rp.pl/artykul/16,1004875-Kon ... wosci.html

Środowiska prawnicze z nadzieją patrzą na tę nominację. – Nowy minister nie powinien przeprowadzać pseudoreform, takich jak np. zniesienie najmniejszych sądów przez Jarosława Gowina, i brnąć w konflikt, w jaki popadł z sędziami jego poprzednik – mówi „Rz” sędzia Maciej Strączyński, prezes Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia.

Ja chciałem powiedzieć, jako przedstawiciel (jeden, malutki) jednego ze środowisk prawniczych, że nie patrzę z żadną nadzieją na nominację Marka Biernackiego na ministra sprawiedliwości.
amelius

Postprzez Volver » wtorek, 30 kwietnia 2013, 10:05

Może tak pijarowcy doradzili Maciejowi, aby tak mówił?
"Jeżeli już coś postanowić,to z głębokiego po dobrym myśleniu przekonania"Daniel Kerias.
Volver
VIP
VIP

Postprzez violan » wtorek, 30 kwietnia 2013, 10:06

amelius napisał(a):Koniec misji Gowina

http://www.rp.pl/artykul/16,1004875-Kon ... wosci.html

Środowiska prawnicze z nadzieją patrzą na tę nominację. – Nowy minister nie powinien przeprowadzać pseudoreform, takich jak np. zniesienie najmniejszych sądów przez Jarosława Gowina, i brnąć w konflikt, w jaki popadł z sędziami jego poprzednik – mówi „Rz” sędzia Maciej Strączyński, prezes Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia.

Ja chciałem powiedzieć, jako przedstawiciel (jeden, malutki) jednego ze środowisk prawniczych, że nie patrzę z żadną nadzieją na nominację Marka Biernackiego na ministra sprawiedliwości.

No przecież jakąś nadzieję, choćby nadziejkę mieć trzeba......chciałoby się mieć.....? :roll: <mysli>
"Ideały są jak gwiazdy, nawet jeśli nie można ich dosięgnąć, trzeba się wedle nich orientować" G. B. Shaw
violan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Obrazy: 0

Postprzez Volver » wtorek, 30 kwietnia 2013, 10:08

oj Ty nadziejko miła ;)
dopóki polityka się nie odp.....od sądownictywa dopóty nadziejki nie ma
Volver
VIP
VIP

Postprzez Darkside » wtorek, 30 kwietnia 2013, 10:25

A jakąś małą nadzieję mam ;)
Darkside

Postprzez Geralt » wtorek, 30 kwietnia 2013, 10:27

Ja jednak będe się upierał, że każda zmiana po takich rządach jak JG jakąś nadzieję niesie. Oczywiście nie spodziewałbym się cudów, ale nadzieję, czy chocby nadziejkę mieć trzeba. Inaczej jest to prosta droga do wniosku, że żadnych nadziei nia ma i nie będzie, co jednak jest moim zdaniem zbyt dołujące, żeby to przyjmować.

Geralt
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Volver » wtorek, 30 kwietnia 2013, 10:38

Darkside napisał(a):A jakąś małą nadzieję mam ;)

Możesz, możesz-z tego działu prawa, zawsze mają nadziejkę <rotfl> <rotfl> <rotfl>
Volver
VIP
VIP

Postprzez violan » wtorek, 30 kwietnia 2013, 10:42

Volver napisał(a):
Darkside napisał(a):A jakąś małą nadzieję mam ;)

Możesz, możesz-z tego działu prawa, zawsze mają nadziejkę <rotfl> <rotfl> <rotfl>

Ale Ty się złośliwy zrobiłeś <stres> <stres> :-P :-P
"Ideały są jak gwiazdy, nawet jeśli nie można ich dosięgnąć, trzeba się wedle nich orientować" G. B. Shaw
violan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez K.Ierownik » wtorek, 30 kwietnia 2013, 11:57

Dobry obyczaj wymaga, aby dać następcy Gowina szansę. Słowa kowboja to dyplomacja. I dobrze.
K.Ierownik

Postprzez adela » wtorek, 30 kwietnia 2013, 12:00

Zgadzam się z kerem. A to co nam przyniesie nowy minister, to czas pokaże. Nie ma co się nastawiać ani pozytywnie ani negatywnie.
adela
Moderator
Moderator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nowinki z MS...