Minister poGowinowy

Tutaj możemy podzielić się informacjami z MS, tym co nas czeka, wszczętymi postępowaniami itp itd

Re: Minister poGowinowy

Postprzez EW » wtorek, 30 kwietnia 2013, 12:12

proszę wybaczyć, ale Gowin nie popadł z sędziami w konflikt, on w nim był po Kwiatkowskim (oraz poprzednikach) i tego nie zmienił i tyle...

i nie wiem gdzie ta sztuka dyplomacji jak mówi się społeczeństu przeświadczonemu, że istnieje "układ" prawników, urzędników, prokuratorów i sędziów, że "środowiska prawnicze" patrzą z nadzieją. Ja jestem ze środowiska prawniczego i nie patrzę z nadzieją i uważam, że tak jak nie powinien być konflikt, bo to skrajność, tak nie powinien być spolegliwy wobec sędziów czy innych środowisk prawniczych (bo to też skrajność) - ma być równowaga, bo to jest demokracja
EW

Postprzez babcia2696 » wtorek, 30 kwietnia 2013, 12:23

Morg napisał(a):... A co Wy, Babciu, w sumie o nowym MS myślicie? ;) ...

My, "babcia" nie powiemy nic w tej materii ... :cool: i żeby było jasne ... nie, bo nie i koniec ... ;) :-P

Morg napisał(a):... W końcu swojego czasu MSWiA był.

Jak i 22 innych, których przeżyłem za okres swojej służby ... :twisted:

Pozdrawiam.
"Czy jeśli kilka psów wyrywa sobie jedną kość – można mówić o konsumpcji zbiorowej?” (Jacek Wejroch)
"Bene mori praestat quam turpiter vivere – lepiej dobrze umrzeć niż haniebnie żyć." (Tacyt)
"Czasami lepiej siedząc cicho wyglądać na idiotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości"
babcia2696
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Geralt » wtorek, 30 kwietnia 2013, 12:29

EW napisał(a):proszę wybaczyć, ale Gowin nie popadł z sędziami w konflikt, on w nim był po Kwiatkowskim (oraz poprzednikach) i tego nie zmienił i tyle...

i nie wiem gdzie ta sztuka dyplomacji jak mówi się społeczeństu przeświadczonemu, że istnieje "układ" prawników, urzędników, prokuratorów i sędziów, że "środowiska prawnicze" patrzą z nadzieją. Ja jestem ze środowiska prawniczego i nie patrzę z nadzieją i uważam, że tak jak nie powinien być konflikt, bo to skrajność, tak nie powinien być spolegliwy wobec sędziów czy innych środowisk prawniczych (bo to też skrajność) - ma być równowaga, bo to jest demokracja

Ale ten konflikt zaostrzył do granic dotąd niepotykanych. Różnica poglądów między sedziami a MS jest rzeczą naturalną i byłoby nawet dziwne, gdyby żadnych różnic nie było. Ale jest kwestia rozmiaru tych różnic i sposobów rozwiązywania problemów. A to o nadziei środowisk prawniczych to jednak rozszerzający komentarz dziennikarza, a nie słowa Kowboja.
Tym niemniej, jak juz wspomniałem wyżej, jako przedstawiciel srodowiska prawniczego patrzę z nadzieją.
A przynajmniej z nadziejką. ;)
IUDEX.PL - Portal informacyjny dla sędziów i o sędziach

Facebook: https://www.facebook.com/iudexpl-498591913823548/
Geralt
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez promo » wtorek, 30 kwietnia 2013, 17:54

Wczoraj ktoś skomentował, że jeden konserwatysta został zastąpiony innym konserwatystą...
promo

Postprzez Morg » wtorek, 30 kwietnia 2013, 17:55

fidelio napisał(a):Właśnie jakiś poseł RP chyba przypomniał, jak to poseł Biernacki głosował swego czasu za całkowitym zakazem aborcji. Oczywiście, można i tak, ale mnie minister z takimi poglądami nie pasuje.

Jakie to ma znaczenie z punktu widzenia reform wymiaru? Dla mnie żadne.
„The courts must declare the sense of the law; and if they should be disposed to exercise WILL instead of JUDGMENT, the consequence would equally be the substitution of their pleasure to that of the legislative body.”
Morg
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Morg » wtorek, 30 kwietnia 2013, 20:45

Cóż, nad ustawami głosują posłowie, a nie rząd.

Niestety nasza Konstytucja dopuszcza łączenie tych dwóch stołków (a nie powinna)…
„The courts must declare the sense of the law; and if they should be disposed to exercise WILL instead of JUDGMENT, the consequence would equally be the substitution of their pleasure to that of the legislative body.”
Morg
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez doktor » wtorek, 30 kwietnia 2013, 20:51

EW napisał(a): nie patrzę z nadzieją i uważam, że tak jak nie powinien być konflikt, bo to skrajność, tak nie powinien być spolegliwy wobec sędziów

Chwalebne jest takie szukanie zlotego środka, ale chyba nie ma powodów do "obaw", ze pan Biernacki będzie "spolegliwy" wobec sędziów. W sumie to nawet nie wiem, na czym taka "spolegliwość wobec sędziów" miałaby polegać i dlaczego miałaby być zagrożeniem, ale w sumie jest to dyskusja czysto akademicka. Pan Biernacki będzie robił to, co jego poprzednik. Żadnych złudzeń, panie i panowie.
doktor
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: właśnie mam przerwę w pisaniu uzasadnienia

Postprzez abak » wtorek, 30 kwietnia 2013, 21:14

ZIOOOBRO wróć ;) jeszcze za nim zatęsknicie heheh ,
i to będzie chichot historii <rotfl>
Est modus in rebus, sunt certi denique fines
Horacy Satyry
abak
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: RACZEJ KIM NIE JESTEM? :(, sędzią :(

Postprzez K.Ierownik » wtorek, 30 kwietnia 2013, 21:46

EW napisał(a):proszę wybaczyć, ale Gowin nie popadł z sędziami w konflikt, on w nim był po Kwiatkowskim (oraz poprzednikach) i tego nie zmienił i tyle...

Ja też osobiście nie mam żadnej nadziei po zmianie ministra. Biernacki to nie jest osoba, która może dawać nadzieję. Co nie zmienia mojej opinii, że dzisiaj jedyne co możemy mówić, to to że mamy nadzieję, że będzie dobrym ministrem. Powinniśmy też przedstawiać oczekiwania środowiska sędziowskiego.
K.Ierownik

Postprzez Geralt » wtorek, 30 kwietnia 2013, 21:46

abak napisał(a):ZIOOOBRO wróć ;) jeszcze za nim zatęsknicie heheh ,

Ja nie zatęsknię :twisted:
IUDEX.PL - Portal informacyjny dla sędziów i o sędziach

Facebook: https://www.facebook.com/iudexpl-498591913823548/
Geralt
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez jaro123 » środa, 1 maja 2013, 00:10

TOwarzysze i OBywatele, ludu pracujący sądownictwa, czy nie widzicie, że nic się nie zmieni, niezależnie od ministra i jego poglądów... ???? Bo to przecież nie minister rządzi, a raczej cała rzesza urzędników z MS-u, który muszą coś robić chociażby z nudów, albo przynajmniej po to, aby uzasadnić potrzebę ustawienia swojego biurka w tym miejscu, gdzie właśnie stoi...
Nic się nie zmieni, bo nic do tej pory się nie zmieniło (oczywiście na lepsze), bo na gorsze to się ciągle zmienia, i tu mam nadzieję, że kolejny minister będzie trzymał wcale niezłe standardy poprzedników, a jego głównym celem (podobnie, jak wszystkich poprzednich) będzie, aby coś w wymiarze sprawiedliwości popsuć. Liczę na pana ministra, na to, że nie zawiedzie moich oczekiwań....
A poza tym uważam, że tylko spłaszczenie struktury sądów powszechnych i zrównanie w statusie wszystkich sędziów sądów powszechnych są w stanie zmienić na lepsze polskie sądownictwo.
jaro123
VIP
VIP

Postprzez Johnson » środa, 1 maja 2013, 20:12

Johnson
VIP
VIP

Kim jestem ?: nieważne

Postprzez cezary » czwartek, 2 maja 2013, 09:53

ciekawi mnie, czy zmieni się skład wiceministrów, bo nie ukrywajmy oni bedą odgrywać pierwsze skrzypce, a nie Biernacki. To niestety nie wróży niczego dobrego, wytarczy przypomniec sobie co ostatnio "wyprawiał" Pan Hajduk. Teraz każdy będzie chciał się wykazać przed nowym niewtajemeniczonym Ministrem ot choćby żeby udowodnić swoja rację bytu w MS-ie. Biernacki jak dla mnie to nie jest osoba, która potrafi przeciwstawić się premierowi, czy choćby Rostowskiemu i która będzie walczyła o właściwe oddzielenie władzy sądowniczej od pozostałych władz. Raczej będzie kontynuował dzieło POprzednikówi. Zresztą Tuskowi w ogóle nie zależy żeby było inaczej, dla niego ważny jest PR a nie wartości konstytucyjne, zwłaszcza jezeli wie, że moze zz kazdym razem liczyć na pomoc TK, wszystko przecież da się uzasadnić w imie zasady zachowania równowagi budzetowej...
Iniuriam ipse facias, ubi non vindices- Jeżeli nie zwalczasz niesprawiedliwości, sam ją popełniasz
cezary
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Niepoprawnym optymistą

Postprzez promo » czwartek, 2 maja 2013, 12:14

Milczek w rządzie za gadułę...
Coś już wiadomo:
jest konserwatystą z krwi i kości - jest przeciw aborcji i związkom partnerskim. Poparł zakaz przerywania ciąży ze względów eugenicznych (czyli w sytuacji, gdy płód jest ciężko uszkodzony), głosował przeciwko związkom partnerskim, a w poprzedniej kadencji poparł nawet propozycję, by zakaz przerywania ciąży był wpisany do konstytucji.

http://www.rp.pl/artykul/10,1005364-Mil ... adule.html
promo

Postprzez Harry » czwartek, 2 maja 2013, 14:31

jeśli chodzi o nowego ministra, to jestem gotowy na wszystko, nie spodziewam się niczego...
Harry
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez mpl » czwartek, 2 maja 2013, 16:29

A ja mam nadzieję, bo Pan Marek Biernacki to ktoś kogo bardzo lubiłam na studiach. Kolokwium z Historii państwa i prawa polskiego było fajną rozmową. W odróżnieniu od innych wykładowców był zainteresowany nie odklepaniem, ale sprawiał wrażenie, że chce sprawdzić jak myślimy i cenił dyskusję. Może polityka nie zabiła fajnego człowieka.....
mpl

Postprzez Volver » czwartek, 2 maja 2013, 17:14

abak napisał(a):ZIOOOBRO wróć ;) jeszcze za nim zatęsknicie heheh ,

Także nie on.Ministrem ,zwłaszcza sprawiedliwości, nie może być człowiek z uprzedzeniami,kompleksami i człowiek ,z którym nie można dyskutować i który nie chce dyskutować i który nie chce słuchać, i który się "odgrywa", i który wdraża koncepcje dla taniego poklasku...
Minister Biernacki nie będzie jednak "nowym" Ziobro.Jestem ciekawy czy przedstawi swój program działania w Ministerstwie Sprawiedliwości?Jego powołanie jest jakimś dziwnym sygnałem ze strony Donalda Tuska.Niby J.Gowin wyleciał za "zarodki", tak?A Donald Tusk powołuje konserwatystę aborcyjnego?Moim zdaniem, Donald Tusk miał dość dyskusji o państwie bezprawia demokratycznego, dość zatargów w koalicji z naszymi likwidowanymi sądami.Dla mnie jest to sygnał : róbcie z tym sądownictwem te reformy, ale nie idźcie na udry ze środowiskiem ani z jego sojusznikami, jednak : jeżeli dostrzeżecie jakąkolwiek aferę "korupcyjną"(także w MSie), to wypalcie to do świętej ziemi wszelkimi metodami.Przecież był zaczatek afery z budową więzień i nadal niewiadomo kto i jak zdecydował o sprzęcie dla nagrywania w sądownictwie...

Pozostaje zatem iść z naszymi pomysłami nadal śmiało i uparcie przeciwko Hajdukom i tam innym Kwiatkowskim, kiedy szkodnictwo sądownicze uprawiac zechcą.
"Jeżeli już coś postanowić,to z głębokiego po dobrym myśleniu przekonania"Daniel Kerias.
Volver
VIP
VIP

Postprzez jaro123 » piątek, 3 maja 2013, 09:21

A ja wam mówię, że nic się nie zmieni, bo polityką ministerstwa kierują tak naprawdę urzędnicy tam pracujący, chcąc więc coś zmienić najpierw należałoby przewietrzyć samo ministerstwo.
A poza tym uważam, że tylko spłaszczenie struktury sądów powszechnych i zrównanie w statusie wszystkich sędziów sądów powszechnych są w stanie zmienić na lepsze polskie sądownictwo.
jaro123
VIP
VIP

Postprzez abak » piątek, 3 maja 2013, 10:01

Volvi, każdy następny nie jest wcale lepszy używa tylko innego języka :) , czytałeś o Modrzejewskim? po 10 latach doczekał się sprawiedliwości..... i co? poniósł ktoś za to odpowiedzialność?? a przecież jego historia była jedną z pierwszych jeśli w ogóle nie pierwszą historią aresztowania w świetle kamer przez antyterrorystów..... następcy tylko tą metodę udoskonalili, stąd nadal twierdzę, że nic się nie zmieni poza retoryką, działania będą takie same tylko lepiej maskowane....
Horacy Satyry
abak
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Re: Odp: Minister poGowinowy

Postprzez jarocin » piątek, 3 maja 2013, 10:15

abak napisał(a):Volvi, każdy następny nie jest wcale lepszy używa tylko innego języka :) , czytałeś o Modrzejewskim? po 10 latach doczekał się sprawiedliwości..... i co? poniósł ktoś za to odpowiedzialność?? a przecież jego historia była jedną z pierwszych jeśli w ogóle nie pierwszą historią aresztowania w świetle kamer przez antyterrorystów..... następcy tylko tą metodę udoskonalili, stąd nadal twierdzę, że nic się nie zmieni poza retoryką, działania będą takie same tylko lepiej maskowane....

Ktoś jednak poniósł
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju, ... 20790.html
jarocin

Postprzez abak » piątek, 3 maja 2013, 10:18

aa fakt zapomniałem :oops: , tylko co to za odpowiedzialność, jak dla mnie powinni dostać 40 lat zakazu pełnienia funkcji publicznych :-P
Horacy Satyry
abak
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez amelius » poniedziałek, 6 maja 2013, 18:43

Biernacki: Lubię stawiać sobie cele. Deregulacja jest priorytetem

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... BoxWiadTxt
amelius

Postprzez Morg » wtorek, 7 maja 2013, 00:41

http://www.tvn24.pl/biernacki-dla-tvn24 ... 605,s.html

Marek Biernacki chce żeby to sąd, a nie prokurator wydawał zgodę na zastosowanie prowokacji. Prokuratorzy mają zaś kontrolować pobieranie billingów. I z konkretów to póki co tyle, oprócz tego sporo ogólników. Jakie się kryją za nimi projekty dopiero zobaczymy.
Morg
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez promo » wtorek, 7 maja 2013, 01:08

amelius napisał(a):Biernacki: Lubię stawiać sobie cele. Deregulacja jest priorytetem

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... BoxWiadTxt ... BoxWiadTxt

Jestem ciekawa, jaki pomysł ma nowy minister na " usprawnienie sądów gospodarczych" oraz w jaki sposób chce "popracować nad problemem przewlekłości postępowań sądowych"...
promo

Re: Odp: Minister poGowinowy

Postprzez Dreed » wtorek, 7 maja 2013, 07:59

Jak to jak....?:lol:

Nadzór, nadzór i oceny..

Taptap tapatalk z mojego cuda Galaxy N7100
"Staramy się być prawdziwi, mili i przyjaźni dla ludzi, ale czasem zdarzają się osoby, które potrafią to wykorzystać." -
Layne Staley
Dreed
Site Admin
Site Admin

Obrazy: 7
Obrazy: 7
Kim jestem ?: Zły admin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nowinki z MS...