Oceny okresowe cd.

Tutaj możemy podzielić się informacjami z MS, tym co nas czeka, wszczętymi postępowaniami itp itd

Re: Oceny okresowe cd.

Postprzez Dred » czwartek, 30 maja 2013, 09:27

Włóczykij napisał(a):Dred nie przesadzaj, przecież Joasia napisała i widać, że stanowczo i konkretnie zajęła stanowisko.

To ja chyba jestem już prawie ślepy... :roll: Widzę tylko, że Joasia napisała jak to będzie. Nie wiem kto jeszcze uczestniczył w tym spotkaniu i czy miał wpływ na "tabelki" oraz czy Joasia w ogóle zajęła stanowisko, natomiast wiem, że przynajmniej do tej pory mieliśmy tam tylko obserwatora.
A pytam, bo też chciałbym pochwalić Joasię, tylko wolałbym wcześniej wiedzieć o jakiej "postawie" mowa, bo poza tym, że domyślam się, że była dobra, bardzo dobra czy nawet rewelacyjna, to nic więcej nie wiem...
Dred

Postprzez EW » czwartek, 30 maja 2013, 09:29

I jeszcze jedna uwaga będąca trochę OT - jezeli jeden członek zarządu najpierw pisze o uznaniu dla Joasi a potem drugi chce wszystko sprowadzić do argumentu zajęła konkretne stanowisko to mam wrażenie, ze mamy jakaś dziwna sytuacje... Zwłaszcza, ze z postu Joasi wynika ze zarzad IS dostał od niej materiał o tym spotkaniu... W taki sposób nie da się zbudować siły IS... Umniejszanie sukcesów Waszych przedstawicieli to ciekawa taktyka... No ale cóż Wasza sprawa.
EW

Postprzez EW » czwartek, 30 maja 2013, 09:30

Dred widzę ze jak chcesz sie czegoś dowiedzieć powinieneś wystąpić o nagranie spotkania w MS
EW

Postprzez Dred » czwartek, 30 maja 2013, 09:31

EW napisał(a):Dred widzę ze jak chcesz sie czegoś dowiedzieć powinieneś wystąpić o nagranie spotkania w MS

Cóż....jak trzeba, to trzeba! :mrgreen:
Dred

Postprzez Włóczykij » czwartek, 30 maja 2013, 09:51

wiecie te spekulacje, które tu poszły są zdumiewające /po prostu wnioski z powietrza ..., a w przypadku znajomości rzeczy, to już ogóle jest też fikcja taka jest zapodawana, że zdumiewa/

w tej sytuacji wszyscy zainteresowani co się dzieje, którzy dlatego czytacie to forum, pozostawiam Waszej ocenie, gdzie widzicie relacje o faktach, a gdzie domniemania /niestety wszystkiego nie da się opisać, bo jednak praca organizacyjna, to masa różnych czynności, z których wypadkową zobaczycie np. w takiej relacji ze spotkania, w informacji, że ma się ono odbyć, o jakimś komunikacie; "kuchni" nie da się przekazać i nie wypada, jak to z kuchnią bywa, więc do Was już zależy jak chcecie postrzegać, co się dzieje, ja to odpuszczam, wolę efekty, które pójdą na zew., co do reszty pozostaje wstrzymać w imię cenniejszego dobra ogólnego

ps. Joasiu w razie czego jak kiedyś mogłyśmy wymieniać PW tak i teraz sprawa jest aktualna i w razie czego gdybyś Ty miała jakieś wątpliwości pisz do mnie, to wyjaśnimy bez dokręceń pośredników, bo zostajesz wciągnięta w coś mniej fajnego przez to, że nawiązałam do Ciebie. A jednak mimo forum znamy się zbyt mało na załatwianie spraw, więc w razie potrzeby trzeba będzie się dograć /wpisuję w części publicznej, bo i tu doszło do budzącej wątpliwości wymiany).
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)

? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
? https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/ ... eniem.html
357
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Postprzez EW » czwartek, 30 maja 2013, 10:00

Szkoda, ze nie pokazujecie, ze takie wystąpienie w MS to nie wyjście do kina... A stoczenie walki.
Ostatnio edytowano czwartek, 30 maja 2013, 10:03 przez EW, łącznie edytowano 1 raz
EW

Postprzez Dred » czwartek, 30 maja 2013, 10:02

Włóczykij napisał(a):Dred nie przesadzaj, przecież Joasia napisała i widać, że stanowczo i konkretnie zajęła stanowisko.

Skoro jest już mowa o spekulacjach, to jeszcze raz ... proszę Ciebie Włóczykiju abyś zacytowała fragment z posta Joasi z którego "widać, że stanowczo i konkretnie zajęła stanowisko", bo ja naprawdę tego nie widzę.
Dred

Postprzez Geralt » czwartek, 30 maja 2013, 10:04

Dred napisał(a):

To ja chyba jestem już prawie ślepy... :roll: Widzę tylko, że Joasia napisała jak to będzie. Nie wiem kto jeszcze uczestniczył w tym spotkaniu i czy miał wpływ na "tabelki" oraz czy Joasia w ogóle zajęła stanowisko, natomiast wiem, że przynajmniej do tej pory mieliśmy tam tylko obserwatora.
A pytam, bo też chciałbym pochwalić Joasię, tylko wolałbym wcześniej wiedzieć o jakiej "postawie" mowa, bo poza tym, że domyślam się, że była dobra, bardzo dobra czy nawet rewelacyjna, to nic więcej nie wiem...

Dre, mogę jedynie napisać, że Joasia zajęła aktywną postawę i zasługuje na <brawo>
Lekko nie było.
Joasia napisała tyle, ile uznała za stosowne i należy to uszanować.
Nie wszystko należy umieszczać na jawnym forum.
A nagrania niestety nie mam. ;)
IUDEX.PL - Portal informacyjny dla sędziów i o sędziach

Facebook: https://www.facebook.com/iudexpl-498591913823548/
Geralt
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez Dred » czwartek, 30 maja 2013, 10:13

Geralt napisał(a):Dre, mogę jedynie napisać, że Joasia zajęła aktywną postawę i zasługuje na <brawo>
Lekko nie było.

W tej sytuacji oczekuję na pw :cool:

Poza tym, ja nie mam żadnych pretensji do Joasi. Widocznie brała udział w tych samych kursach skromności co ja.
Zdała relację i wystarczy z Jej strony. Was pytałem o jej godną pochwały postawę o której sam najpisałeś Gerlacie w pierwszym poście. Włóczka pisze, że "widać", a Ty że nie może być jawne... jak żyć Panie Premierze, jak żyć? :roll:
Dred

Postprzez adela » czwartek, 30 maja 2013, 11:16

Krótko, bo jestem na urlopie. Nic nie uzgadniałam z Joasią. Przesłałam jej tylko tabelkę i wcześniejszą mojà relację ze spotkania. Wyrażone przez Joasię stanowisko było wynikiem jej jedynie przemyśleń.

I ogromnie Joasiu dziękuję za to, że zgodziłaś się pójść.
adela
Moderator
Moderator

Obrazy: 0

Postprzez Oklahoma » czwartek, 30 maja 2013, 14:17

Sorry, ale pytanie o postawę Joasi uważam za trochę nie na miejscu. Co ma Joasia napisać, ze walczyła jak lew? Uwierzycie, czy ktoś powie że powinna była jeszcze mocniej, lepiej i bardziej przekonująco. Bo w sumie nigdy nie jest tak dobrze by nie mogło być lepiej.... :evil: Z pozycji obserwatora łatwo oceniać, trudniej jest być ocenianym. Łatwiej mówić jak powinno być niż samemu coś zrobić...
Sto dzikich kaczek podrywa się nie dlatego, że jedna zakwakała, lecz dlatego, że się poderwała.
Oklahoma
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez ropuch » czwartek, 30 maja 2013, 16:15

Geralt napisał(a):
Dre, mogę jedynie napisać, że Joasia zajęła aktywną postawę i zasługuje na <brawo>
Lekko nie było.

Dobra tu postaram się merytorycznie a potem jeszcze przeskocze do dygresji bo troche się tu pomięszało.

Po pierwsze uważam, że nie ma miejsca żadne atakowanie Joasi.
Joasia, za udział w zebraniu w MS dostała brawo i słusznie bo już sam udział w zebranu w takim gronie bez przejścia do rękoczynów jest osiągnięciem nie lada.

Po drugie uważam, że o nie Joasia powinna pisać o swojej posatwie w MS tylko Zarząd IS powinien to przedstawić. Bo Joasia nie poszła tam po to żeby szukać wrażeń w środowy wieczór lub poranek tylko jako przedstawiciel IS. I zdała z tego zarządowi relację. I to obowiązkiem zarządu jest zdac relacje z tego spotkania, a Joasia mogłaby ją ewentualnie uzupełnić.
Absolutnie nie zgadzam się, z Geraltem, że są rzeczy, o których nie należy pisać na otwartym forum. Znam Joasię i Jej zasady i jestem pewien, że w Ms nie zrobiła niczego co mogłoby byc powodem do wstydu. To o czym mamy nie pisać Geralcie.
Przypominam, że na forum toczyła się już dyskusja na tem osiągania celów w kuluarowych rozmowach, o taktyce cichych rozmów. Do wszystkiego tego przekonywała nas swego czasu Irena Kamińska. I forum to odrzuciło. Coś się zmieniło ?
A poza tym nawet jeżeli zarząd przyjął taka taktykę to jest jego obowiązkiem o tym jasno powiedzieć. A nie puszczac oko na zasadzi "ciiiichooo nie wszystko możemy mówić".
Nie rozumiem tego podejścia "mogę powiedzieć, że Joasia zajęła aktywną postawę i to wszystko co mogę powiedzieć".
Geralcie, w tym momencie mam gdzieś czy będe oskarżony o atakowanie czy nie o to czy forum jest otwarte czy nie, czy forum jest IS czy nie jest, bo im szybciej to do Was jako nowego zarządu dotrze tym lepiej. To nie jest Geralcie Waszej strony żadna łacha że o czymś mówicie członkom stowarzyszenia czy nie. I to jest Wasz Geralcie obowiązek i nie zwalajcie go na Joasie.
I nie zgadzam się Geralcie byście pretensje do Was jako do zarądu próbowali wekslować jako ataki na Joasię.
Dotychczas zarząd przyjął stanowisko, że na spotkaniach w spraie ocen jest bierny. To jak rozumiem z Twojego posta się zmieniło. Więc macie obowiązek o tym wprost napisać i to wytumaczyć.
Bo ja na żadne załatwianki kuluarowe z sędziourzędnikami i politykami, proponowane nam swego czasu przez Irene Kamińską, w dalszym ciągu sie nie zgadzam.
I proszę tego nie wekslować jako atak na Joasię. Bo jestem pierwszym, który rzuci się na każdego kto śmie zaatakować Joasię ( z kim bym wtedy kłócił sie o moralne dylematy ;) )
Ale od Was mam prawo oczekiwać i mam prawo mieć pretensje. Bo odbyło sie ważne spotkanie, w którym przedstawiciel IS wziął aktywny udział i zarząd nie ma prawa milczeć "bo tajemnica".

Odnośnie relacji Joasi to zabrakło mi w niej tego czy była mowa o zapisie w rozporządzeniu o pozytywnych i negatywnych ocenach, czy Joasia w ogóle o tym wspominała lub ktokolwiek inny ? Skąd się wziął ten zapis, co oznacza i czy pozostanie.
Natomiast przyjęty kształt wykonywania ocen wydaje mi się kuriozalny. Ocena sędziego na zasadzie wypełnieta testu byle szybciej jest uwłączająca. I jesli cos takiego ma decydować o awansie to ja juz wole dzisiejszy brak zasad.
ropuch

Postprzez promo » czwartek, 30 maja 2013, 16:28

Zgadzam się, że ten projekt jest fatalny nie tylko co do zasady... :evil:

Wydaje mi się, że w tej chwili projektodawcy zorientowali się, jakie to przedsięwzięcie i chcą "zaoszczędzić" czas sporządzania ocen...
Ocena w formie testu uwłacza sędziom... Nie wyobrażam sobie czegoś takiego... Nikt - jak dotąd - nie wpadł na pomysł, żeby aplikantów na praktykach tak oceniać, wymagane jest szczegółowe uzasadnienie oceny...
Chodzi pewno o to, że przecież wizytatorzy nie dadzą rady, słyszałam, że wszyscy sędziowie SA będą "oceniali", a nawet sędziowie w stanie spoczynku...

Nie ma mowy, żeby taka ocena decydowała o awansie... Nie wyobrażam sobie... :/:
promo

Postprzez Geralt » czwartek, 30 maja 2013, 16:38

Ropuchu, żadne kuluarowe rozmowy prowadzoone nie były. Stanowisko Is jest niezmienne i w żadne poufne negocjacje na temat ocen się nie wdajemy. Joasia chciała sama umieścić relację na jawnym forum i ja nic wiecej nie umieszczę. I sprzeciw forum w Twojej osobie nic tu nie zmieni.
Ta wersja, która się na forum pojawiła zawiera wszystko co najważniejsze. Poza tym nie działo się nic z meritum spotkania, co by mogło zainteresować przeciętnego czytelnika. A resztę to na pw możesz załatwiać.

Geralt
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez ropuch » czwartek, 30 maja 2013, 17:08

Geralt napisał(a):Ropuchu, żadne kuluarowe rozmowy prowadzoone nie były. Stanowisko Is jest niezmienne i w żadne poufne negocjacje na temat ocen się nie wdajemy. Joasia chciała sama umieścić relację na jawnym forum i ja nic wiecej nie umieszczę. I sprzeciw forum w Twojej osobie nic tu nie zmieni.
Ta wersja, która się na forum pojawiła zawiera wszystko co najważniejsze. Poza tym nie działo się nic z meritum spotkania, co by mogło zainteresować przeciętnego czytelnika. A resztę to na pw możesz załatwiać.

Nie Geralcie Twoja nie mam zamiaru nic wyjasniać na PW bo jestem najzupełniej przeciętnym użytkownikiem.
I jeszcze raz powtarzam. Nie mam zamiaru niczego domagac się od Joasi, której i tak jestem wdzięczny za poświęcnony czas. Będę domaga się od Was.
ropuch

Postprzez Włóczykij » czwartek, 30 maja 2013, 17:46

podrzućcie mi proszę linki z forum z dyskusji i relacji o stanowisku w sprawie ocen, bo to spotkanie nie było pierwsze, a i temat nie nowy, a chciałabym go sobie odświeżyć i może źle ich szukam
zapewne nam wszystkim, by się przydało, by przygotować się do tego zagadnienia, bo każdy z nas będzie musiał się z nim zmierzyć /i to nie tylko z pozycji fotela przy komputerze/ , zwł. że ten wątek jest ogólnie dostępny bez logowania i wymaganej ilości postów

ps. Adela wiesz, że to nie do Ciebie, bo naprawdę mi wyjaśniałaś i jest OK /wiem, co dalej trzeba/. dzięki.
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania

357
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Geralt » czwartek, 30 maja 2013, 19:09

Ropuchu, ale czego właściwie będziesz się tak pryncypialnie domagać, skoro wszystko, co istotne zostało już napisane ? <mysli>

Geralt
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez Morg » czwartek, 30 maja 2013, 19:13

Z tego co rozumiem, to przedstawienia stanowiska IS które było prezentowane na spotkaniu w MS, a nie tylko wyników tegoż spotkania...
„The courts must declare the sense of the law; and if they should be disposed to exercise WILL instead of JUDGMENT, the consequence would equally be the substitution of their pleasure to that of the legislative body.”
Morg
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Włóczykij » czwartek, 30 maja 2013, 19:31

no ale przecież nie uległo zmianie /zastępstwo załatwiał jeszcze dawny członek zarządu i nadal członek zespołu ustrojowego; za co chyba nawet i tu były podziękowania/, a Ropuch napisał, że o tym, co było do teraz był doskonale poinformowany

357
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez ropuch » czwartek, 30 maja 2013, 19:33

Geralt napisał(a):Ropuchu, ale czego właściwie będziesz się tak pryncypialnie domagać, skoro wszystko, co istotne zostało już napisane ? <mysli>

Chciałem wiedzieć jakie stanowisko IS zaprazentowała Joasia na spotkaniu ?

Chciałem wiedzieć o jakiej postawie Joasi pisałeś Geralcie w pierwszych swoich postach po spotkaniu ?

Czy i w jakiej cześci zostało ono wziete pod uwagę, ewentualnie jak była argumentowana odmowa ?

Skoro dotychczas stanowiskiem zarządu była biernośc w sprawach prac nad rozporządzeniem to co zdecydowało o zmianie tego stanowiska i dlaczego i po co ?

Czy na spotkaniu omówiono kwestie "wyników oceny" w szczególności przedstawienia ich w charakterze "ocena pozytywna" "ocena negatywna", jakie byo w tej kwestii zdanie zarządu IS ? Jaka była odpowiedź MS i jak argumentowana ?

I przepraszam Cię Geralcie bardzo, ne gniewaj się ale jednak sam ocenie jakie informacje ze spotkań przedstawicieli zarządu IS z MS są istotne, a jakie nie są.
ropuch

Postprzez ropuch » czwartek, 30 maja 2013, 19:39

Włóczykij napisał(a):no ale przecież nie uległo zmianie /zastępstwo załatwiał jeszcze dawny członek zarządu i nadal członek zespołu ustrojowego; za co chyba nawet i tu były podziękowania/, a Ropuch napisał, że o tym, co było do teraz był doskonale poinformowany

No jak nie uległo jak uległo chyba.

O tym co się dzieje na takich spotkaniach wiem tyle co z forum Włóczko więc raczej przeceniasz doskonałość moich informacji.
Zresztą lakoniczność informacji z zebrań w sprawie ocen okresowych była przedmiotem moich pretensji także do poprzedniego zarządu i nie raz na ten temat spierałem się z okapim czy jarocinem, którzy też pisali, że o "kuchni takich rozmów to pisac nie wypada". Moje stanowisko jest w tej sprawie niezmienne.

Tak więc jak rozumiem z dotychczasowej lektury forum dotychczas przedstawiciel Is na spotkaniach w sprawie rozporządzenia był bierny. Jak rozumiem też z postu Geralta to się zmieniło. No więc chcę wiedzieć co się zmieniło i dlaczego i na jakie stanowisko sie zmieniło.
ropuch

Postprzez adela » czwartek, 30 maja 2013, 20:02

Taka uwaga do zarządu - najpierw wołacie "brawo Joasiu" a potem się dziwicie, że to ludzi zaciekawiło i chcieliby wiedzieć więcej. Też jestem zaintrygowana, co się takiego wydarzyło, ale skoro nie należy o tym pisać, to nie będę nalegać :roll:
Przy najbliższej okazji zapytam Joasię a potem będę podsycać atmosferę na forum i delikatnie dawkować informacje :-P ;)
adela
Moderator
Moderator

Postprzez Włóczykij » czwartek, 30 maja 2013, 20:12

Ropuchu, jeśli Cię niepokoi, że coś przeoczysz, proszę wpisują to argumenty co do tematu tego wątku, to będzie z tego podpowiedź, co należy mieć na uwadze, jakie są oczekiwania /wtedy będziesz już w ogóle spokojny, czy Twoje postulaty zostały uwzględnione, czy pokpione/.

ps. sam zapis relacji Joasi wskazuje, że b. przytomnie uczestniczyła.

357
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Geralt » czwartek, 30 maja 2013, 20:35

ropuch napisał(a):
Geralt napisał(a):Ropuchu, ale czego właściwie będziesz się tak pryncypialnie domagać, skoro wszystko, co istotne zostało już napisane ? <mysli>

Chciałem wiedzieć jakie stanowisko IS zaprazentowała Joasia na spotkaniu ?

Chciałem wiedzieć o jakiej postawie Joasi pisałeś Geralcie w pierwszych swoich postach po spotkaniu ?

Czy i w jakiej cześci zostało ono wziete pod uwagę, ewentualnie jak była argumentowana odmowa ?

Skoro dotychczas stanowiskiem zarządu była biernośc w sprawach prac nad rozporządzeniem to co zdecydowało o zmianie tego stanowiska i dlaczego i po co ?

Czy na spotkaniu omówiono kwestie "wyników oceny" w szczególności przedstawienia ich w charakterze "ocena pozytywna" "ocena negatywna", jakie byo w tej kwestii zdanie zarządu IS ? Jaka była odpowiedź MS i jak argumentowana ?

I przepraszam Cię Geralcie bardzo, ne gniewaj się ale jednak sam ocenie jakie informacje ze spotkań przedstawicieli zarządu IS z MS są istotne, a jakie nie są.

Ropuchu, gniewać to je się mogę za porównanie do IK, bo to trochę nie halo było.

Od początku prac tego zespołu roboczego (czyli od 2012) Is występowała jako obserwator i nie zajmowala stanowiska co do szczegółowych rozwiązań, bo jesteśmy przeciwni ocenom w ogóle. Takie stanowisko prezentowała Adela w roku ubiegłym i takie samo stanowisko sugerowałem Joasi teraz. Nowy zarząd nie zmienił stanowiska w tym zakresie.
Joasia przedstawiła nasze stanowisko i dzielnie go broniła, mimo, że było ono - mówiąc delikatnie - odosobnione.
Dlatego bez żadnych podtekstów chciałem jej pogratulowac publicznie, a wyszła z tego jakaś aferka bez sensu.
Nie wiem czy ktoś nasze stanowisko weźmie pod uwagę.
Ocena nie będzie się kończyła podsumowaniem „pozytywna / negatywna” - tak podano na spotkaniu.
Czy wszystko teraz jasne ??

Geralt
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez ropuch » czwartek, 30 maja 2013, 20:47

Geralt napisał(a):
Ropuchu, gniewać to je się mogę za porównanie do IK, bo to trochę nie halo było.

Ale mam rozumieć, Geralcie, że porównania do okapiego i jarocina cie nie obrażają ? Bo i te osoby wymieniłem.
Zresztą to żadne porównanie było tylko przykład dla zobrazowania sytuacji <luzik>

I wydaje mi się, że aferki by nie było gdybyście wraz z Włóczka zajęli od początku jasne stanowisko, zamiast robić dziwne miny o tajemnicach nadających się tylko na PW, o tajnych strategiach, co sugeruje ostatni post Włóczki itp.
ropuch

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nowinki z MS...