Oceny okresowe cd.

Tutaj możemy podzielić się informacjami z MS, tym co nas czeka, wszczętymi postępowaniami itp itd

Re: Oceny okresowe cd.

Postprzez Joasia » wtorek, 18 czerwca 2013, 22:20

Było zawiadomienie - tylko do niewłaściwej osoby. Zarząd musi zadbać, by MS wiedziało na bieżąco, z kim ma się kontaktować. Trzeba do nich wysłać oficjalne pismo, do kogo i na jaki adres mailowy powinni wysyłać zawiadomienia o kolejnych terminach i tematyce spotkań. To bardzo potrzebne.
Joasia
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez ropuch » wtorek, 18 czerwca 2013, 22:26

Joasia napisał(a):Było zawiadomienie - tylko do niewłaściwej osoby. Zarząd musi zadbać, by MS wiedziało na bieżąco, z kim ma się kontaktować. Trzeba do nich wysłać oficjalne pismo, do kogo i na jaki adres mailowy powinni wysyłać zawiadomienia o kolejnych terminach i tematyce spotkań. To bardzo potrzebne.

Joasiu jako mojej współklubowiczce czuje sie w obowiazku przypomnieć Ci, że na TYM forum nie atakujemy sie personalnie <luzik> <luzik>
ropuch

Postprzez Joasia » wtorek, 18 czerwca 2013, 22:31

Nie atakuję. Proszę o rozwiązanie problemu. Jakbym chciała atakować, to bym inaczej to wszystko napisała. Po prostu - źle się stało, i trzeba wysłać do MS-u info, z kim się mają kontaktować -żeby na przyszłość się to nie powtórzyło. Nie było tu niczyjej złej woli, tylko - nagromadzenie niedobrych przypadków. Naprawdę nie wierzę, by było inaczej. Zbyt ważną rzeczą są oceny okresowe sędziów, byśmy nie pilnowali, co chcą nam zrobić.
Ostatnio edytowano wtorek, 18 czerwca 2013, 22:32 przez Joasia, łącznie edytowano 1 raz
Joasia
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Geralt » wtorek, 18 czerwca 2013, 22:32

W zasadzie skład zarządu, maile kontaktowe tudzież tożsamość prezesa nie są chyba tajemnicą dla MS, ale skoro dochodzi do takich sytuacji, to się przypomnimy. :cool:
IUDEX.PL - Portal informacyjny dla sędziów i o sędziach

Facebook: https://www.facebook.com/iudexpl-498591913823548/
Geralt
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez kazanna » wtorek, 18 czerwca 2013, 22:33

to znaczy do kogo poszła ta informacja o spotkaniu w MS ?
"Nie narzucaj światu swojego formatu."
Sztaudynger
kazanna
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Postprzez Pudlonka » wtorek, 18 czerwca 2013, 22:34

Fajnie bo to chyba nam zależy a nie im
Pudlonka
VIP
VIP

Postprzez ropuch » wtorek, 18 czerwca 2013, 22:35

Joasia napisał(a):Nie atakuję. Proszę o rozwiązanie problemu.

Czyli, że jednak atakujesz personalnie :roll: Czy Ty az tak bardzo przyzwyczaiłas sie do kosza ? Masz jakaś przyjemność z tego ciagłego sypania piachu w tryby i przeszkadzania :?: :!:

;) :-P
ropuch

Postprzez Dred » wtorek, 18 czerwca 2013, 22:36

Joasiu, myślisz, że jak napiszesz, że nie atakujesz, to nie atakujesz?! nie ma tak łatwo! ;)
Dred

Postprzez Joasia » wtorek, 18 czerwca 2013, 22:36

Dzięki, Geralt. :)
Może po prostu muszą zmienić listę mailingową.

Do kogo poszła? To nie jest istotne. Nie poszła do nikogo z zarządu ani z zespołu - a tam pójść powinno.
Joasia
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Mira » wtorek, 18 czerwca 2013, 22:56

Joasia napisał(a):Dzięki, Geralt. :)
Może po prostu muszą zmienić listę mailingową.

Do kogo poszła? To nie jest istotne. Nie poszła do nikogo z zarządu ani z zespołu - a tam pójść powinno.

skoro dyskusja toczy sie tutaj to i tutaj powinna paść odpowiedź do kogo poszło zawiadomienie.
Mira
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez ropuch » wtorek, 18 czerwca 2013, 22:57

A toczy sie w ogóle jakaś dyskusja ?
ropuch

Postprzez Mira » wtorek, 18 czerwca 2013, 23:00

ropuch napisał(a):A toczy sie w ogóle jakaś dyskusja ?

się mi wydawało, że na temat dlaczego nikogo z zarządu nie było na spotkaniu w MS. i nawet miałam nadzieję, że się skończy na tym, że nie było zaproszenia, ale się o nie zarząd upomni następnym razem.
Mira
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez ropuch » wtorek, 18 czerwca 2013, 23:04

Nie ma powodu do dyskusji jak na razie. Uaktualizujcie sobie po prostu listę mailingowa i tyle.
ropuch

Postprzez adela » wtorek, 18 czerwca 2013, 23:06

Mail z MS poszedł jednocześnie do mnie i do Joasi, tylko skrzynka Joasi przekierowała to do spamu. Błędnie założyłam, że zajmie się tym Joasia, bo ja przecież jasno zadeklarowałam, że wypisuję się z zespołu i na żadne spotkanie już nie pójdę. Doszło do nieporozumienia, za które - moim zdaniem - zarząd nie jest odpowiedzialny. Niemniej jednak teraz niewątpliwie zarząd powinien (wobec mojej wyraźnej rezygnacji sprzed kilku tygodni) wskazać inną osobę, która zajmie się tymi spotkaniami, zwłaszcza jeśli chce zmienić taktykę na tych spotkaniach i przestać być biernym obserwatorem. Doprawdy, przy najszczerszych chęciach, nie jestem w stanie się tym zająć. Pomijając referat i kilkanaście uzasów obecnie w toku (właśnie skończyłam drugie w dniu dzisiejszym), wyznaczonych ponad 60 spraw na rozprawy w czerwcu, mam na głowie jeszcze multum spraw formalnych fundacji i obronę też w ramach IS, która w czerwcu zajmuje łącznie dwa dni rozpraw. Marzę o urlopie i o tym, by lipiec się skończył.
Mam nadzieję, że uda się kogoś zorganizować na kolejne spotkania, bo zapewne jeszcze jakieś będą.
adela
Moderator
Moderator

Obrazy: 0
Obrazy: 0

Postprzez EW » środa, 19 czerwca 2013, 09:17

zacznijmy od tego, że napisałam kilka razy, że nie będę informowała o tym co się dzieje, ani o projektach w MS - nie mam takiego obowiązku i biorąc pod uwagę całokształt wypowiedzi niektórych nie zamierzam zmienić zdania, choć zrobiłam wyłom pisząc o "parametryzacji pracy sędziego" w kontekście orzecznictwa oraz o różnych projektach w MS

odnośnie spotkań i zawiadomień - reguła już jest, że kolejne terminy są ustalane na spotkaniach i Wasz z Waszej Łaski Zarząd choćby w osobie Z Waszej Łaski Prezesa powinien to wiedzieć - jeżeli nie wie cóż... choć sam sobie wpisał kontakty z władzami.

Joasia musiała wyjść wcześniej z poprzedniego spotkania o czym napisała do Waszego z Waszej Łaski Zarządu (o czym poinformowała pisząc, że da relację tutaj), jak i tu na forum (później), a zatem to po stronie Waszego z Waszej Łaski Zarządu był ruch, by napisać do eMeSu o konieczności powiadomienia o następnym terminie lub choćby poprosić Łukasza o to by się dowiedział - gmach eMeSu nie jest aż taki duży wbrew pozorom. Bierne czekanie jest symptomatyczne. Dodam, że w przypadku poprzedniego MS było łatwiej, bo o wszystkim gadał w mediach a ten jest trudnym przeciwnikiem, bo wszystko rozgrywa sie w MS po cichu, więc taktyka spłynie nam z nieba jest najgorszą z najgorszych i zgadzam sie z Joasią... odlecieliście już kompletnie od rzeczywistości. Nikt Wam nic nie da na tacy i musicie to w końcu zrozumieć. Jak sami nie zadziałacie to nic nie będzie. Obudźcie się w końcu, bo niedługo kosmos będzie zbyt mały na Was.

Dziękuje za uwagę
EW

Postprzez EW » środa, 19 czerwca 2013, 11:49

żeby nie było, że jestem taka beee uprzejmie informuję, że sprzedałam temat sposobu prowadzenia prac nad tym rozporządzeniem do mediów... choc to powinien zrobić co najmniej Wasz z Waszej łaski rzecznik prasowy...
EW

Postprzez Joasia » środa, 19 czerwca 2013, 12:04

Dziękuj EW, czekam z zaciekawieniem na doniesienia prasowe:) O tym, że konsultacje są fikcją - wszędzie, nie tylko w MS, wiedziałam już wcześniej choćby ze spraw sądowych, TK tylko potwierdził zgodność tej fikcji z konstytucją :) To mnie ciekawi, czy media to kupią, czy jednak nie. Może dałoby się tu skleić doraźną koalicję z Helsińską albo z Batorym...
Joasia
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez EW » środa, 19 czerwca 2013, 12:19

Joasiu nie dziękuj. Ja dałam podwalinę, ruch po Waszej stronie - jak to zaprzepaścicie to Wasza sprawa.
EW

Postprzez inger » czwartek, 27 czerwca 2013, 00:38

Joasia napisał(a):Dziękuj EW, czekam z zaciekawieniem na doniesienia prasowe:) O tym, że konsultacje są fikcją - wszędzie, nie tylko w MS, wiedziałam już wcześniej choćby ze spraw sądowych, TK tylko potwierdził zgodność tej fikcji z konstytucją :) To mnie ciekawi, czy media to kupią, czy jednak nie. Może dałoby się tu skleić doraźną koalicję z Helsińską albo z Batorym...

z Batorym to już chyba nie da rady... http://www.iustitia.pl/index.php/714-za ... i-batorego
inger
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Włóczykij » czwartek, 27 czerwca 2013, 01:47

inger napisał(a):
Joasia napisał(a):Dziękuj EW, czekam z zaciekawieniem na doniesienia prasowe:) O tym, że konsultacje są fikcją - wszędzie, nie tylko w MS, wiedziałam już wcześniej choćby ze spraw sądowych, TK tylko potwierdził zgodność tej fikcji z konstytucją :) To mnie ciekawi, czy media to kupią, czy jednak nie. Może dałoby się tu skleić doraźną koalicję z Helsińską albo z Batorym...

z Batorym to już chyba nie da rady... http://www.iustitia.pl/index.php/714-za ... i-batorego ... i-batorego

"ciekawiej" przedstawicielka Batorego o IS wypowiedziała się w sposób utrwalony w dzisiejszym przeglądzie prasy (chyba na lex), czego nie wkleję, bo chyba bez linku ustaliliśmy, że nie powinno się tego robić, ale wspomina tam o tym, że IS po wyjściu spod rządu S. Romer poszło w złą stronę związku zawodowego i zeszło z linii misji społecznej, którą miała. Natomiast w osobnym wątku o ocenach lub początku OSDS, gdy była rozważana kwestia, czy zaprosić Helsińską - był jej raport, z którego - o ile się nie mylę, ale to sprawdzenia w wątku - Helsińska popierała oceny.

ps. a jeżeli tej Fundacji faktycznie zależy na jej misji, to by jednak opowiedziała się przeciw pozostałym władzom w związku z ich zachowaniem wobec władzy sądowniczej.
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)
http://www.liberties.eu/pl
https://www.facebook.com/SlepymOkiemTem ... =3&theater
? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Postprzez Dred » czwartek, 9 stycznia 2014, 12:56

polecam http://www.senat.gov.pl/transmisje/retransmisje/ Konferencja "Model nadzoru nad działalnością sądów i pracą orzeczniczą sędziów" - 08.01.2014 r. - cz. 2 od godz. 14:02
Dred

Postprzez Dred » czwartek, 9 stycznia 2014, 16:36

Jak u Was z ocenami? Ja dzisiaj zapoznałem się z własną, a także z indywidualnym planem rozwoju :cool:
Dred

Postprzez kzawislak » czwartek, 9 stycznia 2014, 16:39

hmmm plan rozwoju w Twoim przypadku może być całkiem interesujący :mrgreen: szkolenia z wizytacji realizowanych w stanie spoczynku? ;)
kzawislak

Poprzednia strona

Powrót do Nowinki z MS...