Oceny okresowe cd.

Tutaj możemy podzielić się informacjami z MS, tym co nas czeka, wszczętymi postępowaniami itp itd

Re: Oceny okresowe cd.

Postprzez Geralt » czwartek, 30 maja 2013, 21:02

ropuch napisał(a):I wydaje mi się, że aferki by nie było gdybyście wraz z Włóczka zajęli od początku jasne stanowisko, zamiast robić dziwne miny o tajemnicach nadających się tylko na PW, o tajnych strategiach, co sugeruje ostatni post Włóczki itp.

A to ostani post Włóczykijki:

Włóczykij napisał(a):Ropuchu, jeśli Cię niepokoi, że coś przeoczysz, proszę wpisują to argumenty co do tematu tego wątku, to będzie z tego podpowiedź, co należy mieć na uwadze, jakie są oczekiwania /wtedy będziesz już w ogóle spokojny, czy Twoje postulaty zostały uwzględnione, czy pokpione/.

ps. sam zapis relacji Joasi wskazuje, że b. przytomnie uczestniczyła.

Gdzie tu widzisz sugestie jekichś tajnych strategii drogi Ropuchu ??
Włóczka może ma nieco wieloznaczny styl, no ale bez przesady.
:/:
IUDEX.PL - Portal informacyjny dla sędziów i o sędziach

Facebook: https://www.facebook.com/iudexpl-498591913823548/
Geralt
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez ropuch » czwartek, 30 maja 2013, 21:13

Nie przeczę, iz egzegeza postów Włoczki bywa ciężka ale ja cyba tam czytam : "jeżeli zarząd mnie posłucha i ujawni szczegóły to wszyscy sie dowiedza jakie sa nasze plany i oczekiwania ??
Ale może sie mylę ? Tak to przynajmniej odczytałem choć jak się ponownie wczytuje .... Nie sorry Gelarcie wycofuję się, to naprawde mogło oznaczać wszystko.
W każdym razie to Ty Geralcie pisałeś o tym, że nie wszystko należy pisać na forum i jak wspomniałem nie jest to w tym kontekście argument nowy.
ropuch

Postprzez violan » czwartek, 30 maja 2013, 21:21

To chyba temat "ocen okresowych" a nie przerzucania się kto, co , kiedy i dlaczego. Ręce opadają......
"Ideały są jak gwiazdy, nawet jeśli nie można ich dosięgnąć, trzeba się wedle nich orientować" G. B. Shaw
violan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Obrazy: 0

Postprzez Geralt » czwartek, 30 maja 2013, 21:30

ropuch napisał(a): W każdym razie to Ty Geralcie pisałeś o tym, że nie wszystko należy pisać na forum i jak wspomniałem nie jest to w tym kontekście argument nowy.

Owszem Ropuchu i nadal uważam, że nie o wzsystkim należy pisać na jawnym forum, które czytają nasi wrogowie.
Narad sztabowych w czasie wojny nie publikuje się na jutubie. I tyle.
Co do zasady, bo akurat tu żadnych narad nie było.

Geralt
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez ropuch » czwartek, 30 maja 2013, 21:34

violan napisał(a):To chyba temat "ocen okresowych" a nie przerzucania się kto, co , kiedy i dlaczego. Ręce opadają......

Ten temat nie jest odpowiedni do zwracania uwagi na informowanie o rozmowach z Mnisterstwem, temat o forum IS nie jest odpowiedni do tłumaczenia adeli o jej problemach w fundacji, temat o kwarcie nie jest odpowiedni do rozmowy o kwarcie.

To ja mam pytanie ogólne.
Jest jakiś wątek w którym można zgłaszać uwagi do pracy zarządu SSP Iustitia ?
I może z góry ustalmy jakiej treści uwagi i od jakiej daty bedą uznane za merytoryczne, a jakie za obrzydliwy personalny atak.

Przepraszam być może to brzmi ostro ale ja juz naprawde czuję sie bezradny i nie wiem co robić ? <bezradny>
Ostatnio edytowano czwartek, 30 maja 2013, 21:38 przez ropuch, łącznie edytowano 1 raz
ropuch

Postprzez ropuch » czwartek, 30 maja 2013, 21:38

Geralt napisał(a):
Owszem Ropuchu i nadal uważam, że nie o wzsystkim należy pisać na jawnym forum, które czytają nasi wrogowie.
Narad sztabowych w czasie wojny nie publikuje się na jutubie. I tyle.
Co do zasady, bo akurat tu żadnych narad nie było.

Toz ja Cię nie proszę Geralcie, żebyś mi relacjonował narade przed bitwą tylko bitwę samą. I żebyś to zrobił Ty jako ktos ze sztabu nie cedyjąc tego na wojowniczkę z pierwszego szeregu choćby i najwspanialszą, ebyście nie wmawiali nam potem, że jakiekolwiek uwagi to atak na tę właśnie wojowniczkę, a nie milczacych dowódców i żeby relacja nie obejmowała jedynie rzutu oka z lotu ptaka na pole bitwy ale opis wszystkich potyczek także tych w krzakach nad rzeką. :lol:

I jak pisałem spór to nie nowy bo i członkami poprzedniego zarządu miewałem podobne :-P

Spobobała mi się ta .... jak to sie gramatycznie nazywa bo na przenośnie to chyba za długie ... ;)
ropuch

Postprzez Geralt » czwartek, 30 maja 2013, 21:46

ropuch napisał(a):
violan napisał(a):To chyba temat "ocen okresowych" a nie przerzucania się kto, co , kiedy i dlaczego. Ręce opadają......

Ten temat nie jest odpowiedni do zwracania uwagi na informowanie o rozmowach z Mnisterstwem, temat o forum IS nie jest odpowiedni do tłumaczenia adeli o jej problemach w fundacji, temat o kwarcie nie jest odpowiedni do rozmowy o kwarcie.

I może z góry ustalmy jakiej treści uwagi i od jakiej daty bedą uznane za merytoryczne, a jakie za obrzydliwy personalny atak.

Przepraszam być może to brzmi ostro ale ja juz naprawde czuję sie bezradny i nie wiem co robić ? <bezradny>

Owszem Ropuchu, jest takie miejsce i dobrze wiesz o jakie miejsce mi chodzi.

Geralt
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez violan » czwartek, 30 maja 2013, 21:52

ropuch napisał(a):

No przecież jest temat postulatów do zarządu. Moga byc postulaty i ewentualne zastrzeżenia.
Ropuch, ktoś chce się dowiedzieć w temacie ocen a widzi od kilku czy kilkunastu wpisów pretensje i tłumaczenia. Oklahoma pisała, że sędziów spoza Is to dezorientuje i chyba nie maja przyjemności czytania sprzeczek. Owszem, mogą nie czytać ale w takim razie po co to forum?
Gdzie nie wejdziesz, słowne przepychanki. Niech to będzie w jednym.
"Ideały są jak gwiazdy, nawet jeśli nie można ich dosięgnąć, trzeba się wedle nich orientować" G. B. Shaw
violan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Dred » czwartek, 30 maja 2013, 22:11

Geralt napisał(a):Od początku prac tego zespołu roboczego (czyli od 2012) Is występowała jako obserwator i nie zajmowala stanowiska co do szczegółowych rozwiązań, bo jesteśmy przeciwni ocenom w ogóle. Takie stanowisko prezentowała Adela w roku ubiegłym i takie samo stanowisko sugerowałem Joasi teraz. Nowy zarząd nie zmienił stanowiska w tym zakresie.
Joasia przedstawiła nasze stanowisko i dzielnie go broniła, mimo, że było ono - mówiąc delikatnie - odosobnione.
Dlatego bez żadnych podtekstów chciałem jej pogratulowac publicznie, a wyszła z tego jakaś aferka bez sensu.
Nie wiem czy ktoś nasze stanowisko weźmie pod uwagę.
Ocena nie będzie się kończyła podsumowaniem „pozytywna / negatywna” - tak podano na spotkaniu.
Czy wszystko teraz jasne ??

Serdecznie gratuluję i dziekuję Ci Joasiu! <przytul>
Z tego co napisał Geralt wnioskuję, że jeśli ktoś weźmie nasze stanowisko pod uwagę, to ocen okresowych w ogóle nie będzie! :> Jeśli tak się stanie, to Joasi należy się pomnik! <okok>
Dred

Postprzez M.A.E. » czwartek, 30 maja 2013, 22:20

Joasiu wyrazy uznania i gratulacje :>
M.A.E.

Postprzez EW » czwartek, 30 maja 2013, 22:24

Joasiu <brawo>
EW

Postprzez ropuch » czwartek, 30 maja 2013, 22:45

Geralt napisał(a):Ocena nie będzie się kończyła podsumowaniem „pozytywna / negatywna” - tak podano na spotkaniu.

Jeśli Joasi udało sie doprowadzić do wykreslenia tego z projektu rozporzadzenia to normalnie rispekt <brawo> <brawo> <bukiet> <bukiet> <bukiet> i na koniec tradycyjne <winko> ;)
ropuch

Postprzez Dreed » poniedziałek, 3 czerwca 2013, 17:54

Pogratulowaliśmy, podziękowaliśmy, a teraz może podyskutujemy na poważnie o zmianie usp, ponieważ jakoś chyba to nam umknęło..

Czy coś się zmienia, czy też żadna rożnica?

W dniu 10 maja 2013r. Sejm uchwalajac zmiany w sprawie asystentów, dokonał również zmiany art. 106e USP.
Pan Prezydent w dniu 28 maja 2013r. podpisał zmianę, która wchodzi w życie po 30 dniach:

Oto aktualne brzmienie:
„Art. 106e. Minister Sprawiedliwości, po zasięgnięciu opinii Krajowej Rady Sądownictwa, określi, w drodze rozporządzenia:
1) wzór arkusza oceny pracy sędziego, w tym podsumowania jej wyników, mając na względzie konieczność sprawnego i rzetelnego dokonania oceny oraz dostosowania metodyki jej przeprowadzania do zakresu analizy pracy sędziego;
2) wzór arkusza indywidualnego planu rozwoju zawodowego sędziego, mając na uwadze konieczność uwzględniania w takim planie indywidualnych predyspozycji sędziego, a także potrzeb wymiaru sprawiedliwości w zakresie stałego podnoszenia jakości wykonywania przez sędziów powierzonych im obowiązków.”;

a było tak:
Art. 106e. Minister Sprawiedliwości, po zasięgnięciu opinii Krajowej Rady Sądownictwa, określi, w drodze rozporządzenia:
1) uszczegółowienie kryteriów, o których mowa w art. 106a § 2 i 4, mając na względzie charakter powinności sędziowskich, rodzaje przydzielanych do rozpoznania spraw lub powierzanych zadań bądź funkcji;
2) szczegółowy sposób oceny pracy sędziego, w tym podsumowania jej wyników, mając na względzie konieczność sprawnego i rzetelnego dokonania oceny oraz dostosowania metodyki jej przeprowadzania do zakresu analizy pracy sędziego;
3) szczegółowy sposób opracowywania indywidualnego planu rozwoju zawodowego sędziego, mając na uwadze konieczność uwzględniania w takim planie indywidualnych predyspozycji sędziego, a także potrzeb wymiaru sprawiedliwości w zakresie stałego podnoszenia jakości wykonywania przez sędziów powierzonych im obowiązków.
Dreed
Site Admin
Site Admin

Obrazy: 7
Kim jestem ?: Zły admin

Postprzez totep » poniedziałek, 3 czerwca 2013, 18:20

Na pierwszy rzut oka, to że ocena ma być krótsza i w tabelce, czy może coś więcej się za tym kryje ?
totep
Moderator
Moderator

Postprzez promo » poniedziałek, 3 czerwca 2013, 18:22

Jeżeli dobrze pamiętam relację Joasi tabelki to taki "testowy system oceny" sędziego, który - jak mi się wydaje - ma przyspieszyć sporządzanie opinii...
promo

Postprzez kzawislak » poniedziałek, 3 czerwca 2013, 18:29

no niby teraz rozporządzenie nie uszczegóławia nam kryteriów oceny, co pewnie ma służyć obaleniu jednego z zarzutów stawianych noweli
jakby co to rozporządzenie będzie złe, a samo usp - jak najbardziej w porządku ....
kzawislak

Postprzez ropuch » poniedziałek, 3 czerwca 2013, 18:35

kzawislak napisał(a):no niby teraz rozporządzenie nie uszczegóławia nam kryteriów oceny, co pewnie ma służyć obaleniu jednego z zarzutów stawianych noweli
jakby co to rozporządzenie będzie złe, a samo usp - jak najbardziej w porządku ....

Tez mi sie wydaje, że zmniejszono uprawnienia ministra bo nie ma juz prawa "uszczegóławiania kryteriów" cokolwiek to znaczyło oraz wprowdzono arkusze.
ropuch

Postprzez kzawislak » poniedziałek, 3 czerwca 2013, 18:43

a to zarzut z wniosku złożonego przez KRS: "art. 106e ustawy z dnia 27 lipca 2001 roku - Prawo o ustroju sądów powszechnych, w brzmieniu nadanym art. 1 pkt 60 ustawy z dnia 18 sierpnia 2011 roku o zmianie ustawy - Prawo o ustroju sądów powszechnych oraz niektórych innych ustaw, w zakresie w którym przewidziano do uregulowania w drodze aktu wykonawczego - rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości, szczegółowe kryteria i sposób oceny pracy sędziego
- z art. 2, art. 10 ust. 1, art. 92 ust. 1 i art. 178 ust. 1 Konstytucji RP"
kzawislak

Re: Odp: Oceny okresowe cd.

Postprzez jarocin » poniedziałek, 3 czerwca 2013, 18:45

To niestety celowa zagrywka sejmu, pierwsza o tym pisała EW
jarocin

Postprzez Graffi » poniedziałek, 3 czerwca 2013, 19:02

tyle, że w tej sytuacji kryteriów oceny szcegółowych brak... Czyli kto je ustala???
Graffi
Moderator
Moderator

Postprzez ropuch » poniedziałek, 3 czerwca 2013, 19:09

Graffi napisał(a):tyle, że w tej sytuacji kryteriów oceny szcegółowych brak... Czyli kto je ustala???

Wychodzi na to, że i tak minister ustalając wzór tabelki ale jak wyjdzie poza ustawę to można zaskarżyć rozporządzenie.
ropuch

Postprzez Dreed » poniedziałek, 3 czerwca 2013, 19:09

No właśnie... dokładnie na to zwróciłem uwagę.

Przyznam, że nie wiedziałem, że EW pisała o tym...może zgubilo się w gąszczu bzdur związanych z pewnym stowarzyszeniem.:(

Mnie zastanawiają dwie rzeczy. Pierwsza to TK...jestem pewien, że teraz szybko będziemy mieć posiedzenie w sprawie skargi KRS i wynik już znam...
Druga, to właśnie pytanie "kto"? Czyżby szykowala się jakaś zmiana w usp? Może te ciche teksty o inicjatywie Prezydenta?
Bardzo mnie niepokoi każde grzebanie w już uchwalonych ustawach.
Doświadczenie życiowe wskazuje, że pełna szacunku dla obywatela i III władzy ekipa, w białych rękawiczkach, przebije ZZ o dwie głowy..

Taptap tapatalk z mojego cuda Galaxy N7100
"Staramy się być prawdziwi, mili i przyjaźni dla ludzi, ale czasem zdarzają się osoby, które potrafią to wykorzystać." -
Layne Staley
Dreed
Site Admin
Site Admin

Postprzez Dreed » poniedziałek, 3 czerwca 2013, 19:11

@ropuch

Może i minister, ale w tej chwili, przy takiej ogólności przepisu, to może być ciężko je skarżyć.

Taptap tapatalk z mojego cuda Galaxy N7100
"Staramy się być prawdziwi, mili i przyjaźni dla ludzi, ale czasem zdarzają się osoby, które potrafią to wykorzystać." -
Layne Staley
Dreed
Site Admin
Site Admin

Postprzez Graffi » poniedziałek, 3 czerwca 2013, 19:12

ropuch napisał(a):
Graffi napisał(a):tyle, że w tej sytuacji kryteriów oceny szcegółowych brak... Czyli kto je ustala???

Wychodzi na to, że i tak minister ustalajac wzór tabelki ale ak wyjdzie poza ustawę to mozna zaskarżyć rozporządzenie.

skarżyć to zawsze można było :D
Graffi
Moderator
Moderator

Postprzez ropuch » poniedziałek, 3 czerwca 2013, 19:21

Dreed napisał(a):Druga, to właśnie pytanie "kto"? Czyżby szykowala się jakaś zmiana w usp? Może te ciche teksty o inicjatywie Prezydenta?
Bardzo mnie niepokoi każde grzebanie w już uchwalonych ustawach.

Tego fragmentu Twojej wypowiedzi Dreedzie nie zroumiałem przyznaje. Kto i co ma robić bo nie wiem ?
ropuch

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nowinki z MS...