Nowy podsekretarz stanu w MS

Tutaj możemy podzielić się informacjami z MS, tym co nas czeka, wszczętymi postępowaniami itp itd

Re: Nowy podsekretarz stanu w MS

Postprzez Graffi » czwartek, 25 lipca 2013, 00:42

promo napisał(a):Z tego życiorysu dowiedziałam się, że w grudniu 2007 roku Pan Szymon Ruman skończył prawo a już w październiku 2008 roku stał się ekspertem ds. legislacji w Kancelarii Sejmu - Biurze Analiz Sejmowych, Wydział Analiz Prawa Europejskiego i Międzynarodowego...

o rok się pomyliłaś - prawo skończył w grudniu 2006 a ekspertem został w październiku 2007 :)
poza tym wszystko się zgadza
a w czasie, kiedy studiował był już rzecznikiem Marszałka Sejmu
Graffi
Moderator
Moderator

Postprzez ropuch » czwartek, 25 lipca 2013, 07:47

Morg napisał(a):Przyjdzie Ziobro albo Kempa to nie będzie wam wszystko jedno. :-P

Eeeee tam nie będzie ....
ropuch

Postprzez rosan » czwartek, 25 lipca 2013, 08:32

jak mają być mierniki,to byłoby lepiej,gdyby ukończył elektrykę
...I ta myśl niech pocieszy, że w istocie eiπ + 1 = 0.
rosan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez marciano » piątek, 26 lipca 2013, 16:45

Morg napisał(a):Przyjdzie Ziobro albo Kempa to nie będzie wam wszystko jedno. :-P

A u mnie w firmie wielu mówi że nie myślało, że zatęsknią za Ziobrą, a jednak tak się stało ;)
marciano
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez amelius » wtorek, 30 lipca 2013, 11:28

marciano napisał(a):

A u mnie w firmie wielu mówi że nie myślało, że zatęsknią za Ziobrą, a jednak tak się stało ;)

Ktoś na poważnie zatęsknił za Ziobrą?
amelius

Postprzez marciano » wtorek, 30 lipca 2013, 14:07

amelius napisał(a):
marciano napisał(a):

Poważnie. Przede wszystkim prezes i funkcyjni twierdzą, że nawet wtedy nie było takiego szaleństwa nadzorczego, no i kasa była na etaty. Ja tam skromny robotnik, więc tego nie odczuwam, pozostaje wierzyć im na słowo.
marciano
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez K.Ierownik » wtorek, 30 lipca 2013, 17:24

Jak widać naiwność ludzka nie zna granic. :/:
K.Ierownik

Postprzez meluzyna » wtorek, 30 lipca 2013, 18:45

ludzka.... co oni mówią?..... :shock: <rotfl>
meluzyna
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Dred » wtorek, 30 lipca 2013, 18:52

meluzyna napisał(a):ludzka.... co oni mówią?..... :shock: <rotfl>

mówią, że nie zna granic
Dred

Postprzez cin » wtorek, 30 lipca 2013, 20:48

marciano napisał(a):
amelius napisał(a):
marciano napisał(a):

Poważnie. Przede wszystkim prezes i funkcyjni twierdzą, że nawet wtedy nie było takiego szaleństwa nadzorczego, no i kasa była na etaty. Ja tam skromny robotnik, więc tego nie odczuwam, pozostaje wierzyć im na słowo.

Źródeł szaleństwa nadzorczego należy szukać wśród prezesów sądów, bo twierdzenie, że MS podkręcił śrubę jest śmiechu warte. Wymówka karierowiczów wobec kolegów (w niewygodnych sytuacjach).
cin
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Włóczykij » wtorek, 30 lipca 2013, 21:04

Przecież te prace przygotowują sędziowie. Nie wiem, czy coś co nas dotyczy jest od urzędników, a nie z linii delegacji sędziów. Jak się poczyta poprzednie opracowania co do wymiaru sprawiedliwości, to przecież sobie wszystko sami wypracowujemy (i nagrania, i oceny i inne za wzorem hiszpańskim). Niestety tak to wygląda. Trzeba po prostu powiedzieć sami sobie, co chcemy.
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)

? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
? https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/ ... eniem.html
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Postprzez amelius » wtorek, 30 lipca 2013, 21:34

cin napisał(a):Źródeł szaleństwa nadzorczego należy szukać wśród prezesów sądów, bo twierdzenie, że MS podkręcił śrubę jest śmiechu warte. Wymówka karierowiczów wobec kolegów (w niewygodnych sytuacjach).

Trafna diagnoza. Żaden polityk, choćby i Ziobro wespół z Kaczyńskim, Gowin bądź ktokolwiek inny nie byłby w stanie nic zrobić gdyby nie pewna grupa sędziów, słusznie przez cina nazwanych karierowiczami i gdyby nie totalna uległość, konformizm i obojętność większości środowiska.
amelius

Postprzez karuzelka » wtorek, 30 lipca 2013, 21:46

Guzik prawda, bo źródło tego szaleństwa nadzorczego tkwi dokładnie właśnie w Ms-ie i chyba wszyscy to widzimy ?
Zupełnie natomiast inną kwestią jest jego realizacja w praktyce - czyli przez prezesów.
W swoim życiu zawodowym podlegałam już wielu prezesom - do nich należy ta realizacja i albo masz prezesa normalnego, albo wręcz przeciwnie.
Tak było i jest od wielu lat, z tą różnicą, że od kilku lat zapędy MS-u sukcesywnie się zwiększają w sposób, hmmm, no, jakby to napisać, żeby było z eufemizmem ?
No, napiszę w takim razie, że w sposób absolutnie nieprzyzwoity :( edit i zmierzający do całkowitego zurzędniczenia. Kropka. (jesteś ? :) )
karuzelka
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez amelius » wtorek, 30 lipca 2013, 22:11

Ale kto w MS rozkręca to szaleństwo? Nie kto inny jak sędziowie. A prezesi stanowią ich zbrojne ramię, choć oczywiście wielu prezesów to normalni, przyzwoici ludzie.
amelius

Postprzez koriolan » wtorek, 30 lipca 2013, 22:13

Widzę że pan Kozdroń naraził sie także adwokatom...to pewnie dlatego że jest radcą prawnym...
http://maclawyer.pl/adwokatura/pierwsze ... roncy.html
Ceterum censeo Carthaginem (MS) esse delendam...
koriolan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez promo » wtorek, 30 lipca 2013, 23:52

karuzelka napisał(a): źródło tego szaleństwa nadzorczego tkwi dokładnie właśnie w Ms-ie i chyba wszyscy to widzimy ? )

Karuzelko, niektóre te szaleńcze pomysły pochodzą od sędziów... :/:
promo

Postprzez karuzelka » środa, 31 lipca 2013, 00:02

No, przecież o tym właśnie napisałam. Przecież aktualnie w MS-ie jest około 150 sędziów, czyż nie ? :mrgreen:
karuzelka
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Gotka » środa, 31 lipca 2013, 08:36

ja jednak bardziej się zgadzam z karuzelką
w czasach Ziobry myslałam , że nie może być gorzej, a jednak okazało się, że może
szaleństwo nadzorcze nie jest tylko wymówką karierowiczów wśród funcyjnych, bo to karierowiczostwo polega na tym, by wypełniać wszystko to, czego góra żąda, a jak nic nie chce, to siedzieć cicho, tymczasem teraz znacząco wzrosły te wymysły nadzorcze MSu
Bądź wierny Idź
Gotka
VIP
VIP

Postprzez amelius » środa, 31 lipca 2013, 10:08

Gotka napisał(a):ja jednak bardziej się zgadzam z karuzelką
w czasach Ziobry myslałam , że nie może być gorzej, a jednak okazało się, że może
szaleństwo nadzorcze nie jest tylko wymówką karierowiczów wśród funcyjnych, bo to karierowiczostwo polega na tym, by wypełniać wszystko to, czego góra żąda, a jak nic nie chce, to siedzieć cicho, tymczasem teraz znacząco wzrosły te wymysły nadzorcze MSu

Karierowiczostwo wzrasta wprost proporcjonalnie do wzmożenia nadzorczego MS. Tyle tylko, że to wzmożenie to przede wszystkim pomysły sędziów, bo kto inny jest zdolny i ma taką wiedzę o pracy sędziów i sądów by to wszystko wymyślać. Oczywiście są tacy jak np. Kozdroń, ale wydaje mi się, że jednak prym wiodą sędziowie i ich rękami się to realizuje.
amelius

Postprzez rosan » środa, 31 lipca 2013, 20:22

sędziożercom mówimy stanowcze nie
...I ta myśl niech pocieszy, że w istocie eiπ + 1 = 0.
rosan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Volver » czwartek, 1 sierpnia 2013, 02:51

politycy, w ministerstwie sprawiedliwości , a zwłaszcza ci odlegli od prawniczej rzeczywistości są dnem (Ziobro, Gowin), nad tym dnem bywa muł(to jest politycy którzy liznęli prawo, pobyli sędziami i przestali nimi być , aby dostawać mamonę i mają w rodzinie , np. dobrze zarabiającego notariusza ( to chyba ten) który jest podsekretarzem nowym; w tym wszystkim wirują ,od czasu do czasu, złote rybki albo welony, które uprawiają prawo na różnych działkach (radce, naukowce prawnicze, sędzie -wzięte do polityki)-dalej aniżeli ogon i łeb-swych indywidualnych doświadczeń- to one nie widzą...

kto byłby najlepszy?Cóż, najlepszy byłby zespół mieszany ekspercki-niezakutych głów ;) a nade wszystko , nie uwikłanych w politykę
"Jeżeli już coś postanowić,to z głębokiego po dobrym myśleniu przekonania"Daniel Kerias.
Volver
VIP
VIP

Postprzez EW » środa, 7 sierpnia 2013, 00:17

wolę polityka na stanowisku podsekretarza stanu w MS niż sędziego oderwanego od rzeczywistości, który zaprzecza nie tylko wszelkim zasadom jakie wyznaję, ale i ślubowaniu jakie złożył
EW

Postprzez ropuch » środa, 7 sierpnia 2013, 08:23

EW napisał(a):wolę polityka na stanowisku podsekretarza stanu w MS niż sędziego oderwanego od rzeczywistości, który zaprzecza nie tylko wszelkim zasadom jakie wyznaję, ale i ślubowaniu jakie złożył

To też prawda <okok>

W ogóle sędzia na stanowisku podsekretarza stanu to jakaś pomyłka jest zupełnia :roll:
ropuch

Postprzez Kret » środa, 7 sierpnia 2013, 09:39

Aktualnie wszyscy podsekretarze stanu, z wyjątkiem Michała Królikowskiego, to sędziowie. ;)
Kret
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez kropek » środa, 7 sierpnia 2013, 11:41

#Kret, nie: S. Chmielewski też nie jest sędzią (chociaż kiedyś był).
kropek
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nowinki z MS...