E-bte

Tutaj możemy podzielić się informacjami z MS, tym co nas czeka, wszczętymi postępowaniami itp itd

E-bte

Postprzez TEZ » sobota, 22 czerwca 2013, 08:36

Podobno wydziały zajmujące się e-bte mają ruszyć już w październiku 2013 r.!!! W sumie ma ich być 10, w tym jeden w moim sądzie :evil: Jeszcze kilka dni temu była mowa o innym wrocławskim sądzie... Jak to mówią "nie znasz dnia ani godziny" :twisted: Prawdopodobnie będzie obsługiwał całą apelację. Obawiam się że będzie to oznaczało "drenaż" referendarzy w całym okręgu, a szczególnie w moim sądzie :/:
W wydziale ma pracować jeden sędzia jako przewodniczący. Nie zazdroszczę.

Czy ktoś coś słyszał na ten temat? Coś konkretniejszego?
TEZ

Re: E-bte

Postprzez Johnson » sobota, 22 czerwca 2013, 09:26

Cieszymy się bo mamy dość bte ;)

Choć jak TK stwierdzi że bte są bee to co będą robić te wydziały ?

Mogliby jeszcze zrobić coś elektrycznego do rozstrzygania zbiegów.
Johnson
VIP
VIP

Kim jestem ?: nieważne

Postprzez Morg » sobota, 22 czerwca 2013, 09:39

Johnson napisał(a):Choć jak TK stwierdzi że bte są bee to co będą robić te wydziały ?

Pewnie je zsynergetyzują z Lublinem.
„The courts must declare the sense of the law; and if they should be disposed to exercise WILL instead of JUDGMENT, the consequence would equally be the substitution of their pleasure to that of the legislative body.”
Morg
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Johnson » sobota, 22 czerwca 2013, 09:40

Morg napisał(a):
Johnson napisał(a):Choć jak TK stwierdzi że bte są bee to co będą robić te wydziały ?

Pewnie je zsynergetyzują z Lublinem.

A po co ? Lublina już nie będzie. Umrze śmiercią naturalną z powodu odmowy wydawania jakichkolwiek nakazów ;)

A co do tych e-bte - to słyszałem raczej że to nie będą referendarze z tych sądów tylko raczej przekształceniu ośrodków migracyjnych KW, które już nie mają co robić. Nie wiem czy tam też pracują referendarze?
Johnson
VIP
VIP

Postprzez Dred » sobota, 22 czerwca 2013, 09:44

Johnson, przecież odmowa, to jest złatwienie, więc zawsze będzie sens...
Dred

Postprzez Johnson » sobota, 22 czerwca 2013, 09:46

Dred napisał(a):Johnson, przecież odmowa, to jest złatwienie, więc zawsze będzie sens...

Dla kogo sens? Bo chyba nie dla powodów. Jak widzę że nie dostanę nakazu to po co miałbym tam w ogóle występować? Może i sąd będzie istniał w Lublinie ale chętnych na niego nie będzie.
Johnson
VIP
VIP

Postprzez Dred » sobota, 22 czerwca 2013, 09:48

Johnson napisał(a):
Dred napisał(a):Johnson, przecież odmowa, to jest złatwienie, więc zawsze będzie sens...

Dla kogo sens? Bo chyba nie dla powodów. Jak widzę że nie dostanę nakazu to po co miałbym tam w ogóle występować? Może i sąd będzie istniał w Lublinie ale chętnych na niego nie będzie.

Oczywiście dla MSu! Będą się chwalić przyspieszeniem odmów o 1/3.
Dred

Postprzez kzawislak » niedziela, 23 czerwca 2013, 20:47

jak już wydziały powstaną (i wydana na nie zostanie konkretna kasa), to pewnie bte będą konstytucyjne
kzawislak

Powrót do Nowinki z MS...