Dreed delegowany do Ministerstwa Sprawiedliwości

Tutaj możemy podzielić się informacjami z MS, tym co nas czeka, wszczętymi postępowaniami itp itd

Dreed delegowany do Ministerstwa Sprawiedliwości

Postprzez Dred » sobota, 9 lipca 2016, 09:53

Dwa dni temu Dreed poinformował nas o konieczności usunięcia postów w tej sprawie i wyraził zgodę na rozpoczęcie dyskusji na nowo, więc otwieram.
Dred

Re: Dreed delegowany do Ministerstwa Sprawiedliwoś

Postprzez rosan » sobota, 9 lipca 2016, 10:01

mam nadzieję ,że w teczce ma ogień
...I ta myśl niech pocieszy, że w istocie eiπ + 1 = 0.
rosan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Dred » sobota, 9 lipca 2016, 10:24

Oczywiście oceniam tę decyzję krytycznie, chociaż nie kwestionuję prawa Dreeda do jej podjęcia.
W mojej ocenie stoi to w sprzeczności z tym jak do tej pory działało i było postrzegane Forum Sędziów.
Forum Sędziów, a nie Forum Dreeda, który chyba nie pamięta, że znikał na wiele miesięcy i tylko dzięki nam ono przetrwało do dziś.
Zawsze krytykowaliśmy złe propozycje MSu i raczej byliśmy zgodni co do tego, że sędzia w MS właściwie nic istotnego dla sędziów nie może zrobić.
Wystarczy poczytać wpisy okapiego i Łukasza Piebiaka na FIS, aby przekonać się, że tak jest. Sprowadzić to można do jednego zdania : to decyzja polityczna za którą nie ponosimy odpowiedzialności politycznej.
Sympatia Dreeda w tym kierunku była zauważalna już od dłuższego czasu. W pewnym momencie nawet wyraził gotowość udzielenia odpowiedzi na wszystkie pytania związane z założeniami reformy. Wnioskuję, że miał informacje z pierwszej ręki, Łukasza Piebiaka. Dlatego jako członek Iustitii uważam za nieodpowiedzialną jego decyzję o kandydowaniu do Zarządu IS. Rezygnacja z tej funkcji i przejście po do MS, po dwóch miesiącach od wyboru na trzyletnią kadencję, nie jest dowodem odpowiedzialności wobec członków SSP Iustitia. Rezygnacja nastąpiła po uchwale Zarządu IS, krytycznej wobec odmowy wręczenia nominacji sędziom. Przypadek? Nie sądzę.
Dred

Postprzez M.A.E. » sobota, 9 lipca 2016, 10:59

iga napisał(a):po przegranych wyborach do zarządu przez dwa lata rozwalałeś Dredzie forum Iustitii.....

Iga może podaj konkretny przykład? Kiedy tam wchodziłam było kilka osób i nic się nie działo, dlatego przestałam tam wchodzić do czasu wybrania aktualnego Zarządu, ominęło mnie coś ważnego dla nas?
M.A.E.

Postprzez abak » sobota, 9 lipca 2016, 11:07

ponieważ temat jest Wasz nie mój powiem tylko tyle, pamiętam dobrze krytykę na tym forum dotyczącą powstania forum IS jak uważano, że nie ma potrzeby i tak dalej, ostracyzm i naigrywanie się z tamtych i próby przenoszenia sporów stamtąd tu.... rozumiem, że teraz forum IS jest trendy, pacz Pan jak to punkt widzenia (po obu stronach) zależy od punktu siedzenia .....
Est modus in rebus, sunt certi denique fines
Horacy Satyry
abak
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: RACZEJ KIM NIE JESTEM? :(, sędzią :(

Postprzez Dred » sobota, 9 lipca 2016, 11:09

igo,usunąłem Twój post, ponieważ był wycieczką personalną i nie ma związku z tematem. Jest to do sprawdzenia w poście M.A.E.
Dred

Postprzez M.A.E. » sobota, 9 lipca 2016, 11:18

abak napisał(a):ponieważ temat jest Wasz nie mój powiem tylko tyle, pamiętam dobrze krytykę na tym forum dotyczącą powstania forum IS jak uważano, że nie ma potrzeby i tak dalej, ostracyzm i naigrywanie się z tamtych i próby przenoszenia sporów stamtąd tu.... rozumiem, że teraz forum IS jest trendy, pacz Pan jak to punkt widzenia (po obu stronach) zależy od punktu siedzenia .....

podtrzymuję: krytykowaliśmy powstanie tamtego f, uznając że nie ma potrzeby tworzenia nowej platformy, nie pamiętam abyśmy spory stamtąd tu przenosili, dyskutowaliśmy tu, natomiast może masz na myśli, że zdarzyło się, że userzy przenosili całe posty/ wątki? stąd na FI?
M.A.E.

Postprzez iga » sobota, 9 lipca 2016, 11:23

M.A.E. napisał(a):
iga napisał(a):po przegranych wyborach do zarządu przez dwa lata rozwalałeś Dredzie forum Iustitii.....

Iga może podaj konkretny przykład? Kiedy tam wchodziłam było kilka osób i nic się nie działo, dlatego przestałam tam wchodzić do czasu wybrania aktualnego Zarządu, ominęło mnie coś ważnego dla nas?

do momentu aż niektórzy polikwidowali tam konta były tam tylko kłótnie - wystarczy wejść na forum IS i poczytać
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez promo » sobota, 9 lipca 2016, 11:26

Wracając do tytułu wątku ...
Dlja mnie odejście założyciela i właściciela Forum do MS to zła wiadomość.
I nigdy już nie będzie tak samo...
Szkoda mi tego Forum, na które logowałam się w 2011 roku. Niestety nic nie trwa wiecznie...
promo

Postprzez M.A.E. » sobota, 9 lipca 2016, 11:27

Iga polikwidowali konta...ale wpisy nie?
M.A.E.

Postprzez abak » sobota, 9 lipca 2016, 11:27

M.A.E. napisał(a):
abak napisał(a):ponieważ temat jest Wasz nie mój powiem tylko tyle, pamiętam dobrze krytykę na tym forum dotyczącą powstania forum IS jak uważano, że nie ma potrzeby i tak dalej, ostracyzm i naigrywanie się z tamtych i próby przenoszenia sporów stamtąd tu.... rozumiem, że teraz forum IS jest trendy, pacz Pan jak to punkt widzenia (po obu stronach) zależy od punktu siedzenia .....

podtrzymuję: krytykowaliśmy powstanie tamtego f, uznając że nie ma potrzeby tworzenia nowej platformy, nie pamiętam abyśmy spory stamtąd tu przenosili, dyskutowaliśmy tu, natomiast może masz na myśli, że zdarzyło się, że userzy przenosili całe posty/ wątki? stąd na FI?

M.A.E. nie będę szukał konkretnych postów, bo nie w tym rzecz, ale tak podtrzymuję i ja, ostracyzm panował i naigrywanie również, w tym z problemów technicznych o ile pamięć mnie nie myli, mój odbiór tych postów był jednoznaczny przebijała z nich satysfakcja, że idzie jak po grudzie, i były też posty tutaj w stylu bo tam użytkownik x napisał to i to a to kłamstwo jest i były próby rozmawiania tutaj o tym co jest tam
Est modus in rebus, sunt certi denique fines
Horacy Satyry
abak
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: RACZEJ KIM NIE JESTEM? :(, sędzią :(

Postprzez adela » sobota, 9 lipca 2016, 11:28

iga napisał(a):
M.A.E. napisał(a):

do momentu aż niektórzy polikwidowali tam konta były tam tylko kłótnie - wystarczy wejść na forum IS i poczytać

Iga, sugerujesz, byśmy tu też zlikwidowali konta?
adela
Moderator
Moderator

Obrazy: 0

Postprzez iga » sobota, 9 lipca 2016, 11:30

sugeruję zakończenie dokopywania Dreedowi
zwłaszcza, że też byłaś w MS i nikt się Ciebie nie czepiał
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez M.A.E. » sobota, 9 lipca 2016, 11:33

@abak
zgadzam się z Tobą: w pewnym momencie w naszych rozmowach tu znalazł odzwierciedlenie istotny podział w Iustitii, byliśmy momentami ironiczni i kpiący :|
M.A.E.

Postprzez rosan » sobota, 9 lipca 2016, 11:33

promo napisał(a):Wracając do tytułu wątku ...
Szkoda mi tego Forum, na które logowałam się w 2011 roku. Niestety nic nie trwa wiecznie...
no ale po coś tam poszedł?czy tak sobie...
...I ta myśl niech pocieszy, że w istocie eiπ + 1 = 0.
rosan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Dreed » sobota, 9 lipca 2016, 11:34

Jakże mi przyjemnie przeczytać swoje imię i nazwisko w tytule wątku.
No w sumie niczego innego się nie spodziewałem po Dredzie. A nawet jestem zaskoczony, że trening technik manipulacji nastąpiło dopiero dzisiaj.. być może to smutek, że nie ma poziomu agresji w wypowiedziach użytkowników.

Najlepszą metodą na unikanie możliwości manipulacji ludźmi jest pozostawianie bez odpowiedzi ich sugestii, ponieważ po to oni je wypowiadają..

Dlatego generalnie zostawię Twoje wypowiedzi...

Odpowiem tylko na kilka spraw :

1. Jakie były motywy mojej rezygnacji z zarządu IS to jest sprawa między mną, a zarządem. Skoro ani ja ani zarząd nie wypowiada się publicznie, to oznacza, że jak chcesz coś sugerować czy pytać to masz od tego forum IS.
Pisanie na forum dyskusyjnym, w temacie daleko odbiegającym od spraw IS przez starego użytkownika ewidentnie widać jest nacechowane jedynie złą wolą..

2. Pisanie o kimś z forum z nazwiska jest dowodem na.. (autocenzura)

3. Wzorem Lindy, przy takim poziomie dyskusji jak Twój - "nie chce mi się z Tobą gadać..." Nawet nie wiem czy warto tłumaczyć cokolwiek osobom mającym z góry utrwalone stanowisko..

Czekam jeszcze na 3-4 podobne posty (pewne) . Mogę nawet zrobić ankietę jak w temacie Euro czyje to będą...

Nie chcę zamykać tematu, ponieważ zaraz będzie krzyk jaka to zła decyzja..

Dlatego jedynie bardzo ale to bardzo proszę - nie karmić trolla, nie odpisywać.
Osobiście uważam, że takie rozmowy powinny być załatwione przez PW.
Ponieważ tak się nie da - po prostu zignorujmy temat
..
Nie piszemy, szkoda naszej energii.
Bardzo o to proszę.

Przepraszam jedynie za zmianę tytułu wątku, bo mam chyba prawo do ochrony własnego wizerunku. Tym bardziej, że pewnego rodzaju żądania wysuwają osoby, które...
Ech, szkoda zdrowia

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
"Staramy się być prawdziwi, mili i przyjaźni dla ludzi, ale czasem zdarzają się osoby, które potrafią to wykorzystać." -
Layne Staley
Dreed
Site Admin
Site Admin

Obrazy: 7
Kim jestem ?: Zły admin

Postprzez adela » sobota, 9 lipca 2016, 11:36

iga napisał(a):sugeruję zakończenie dokopywania Dreedowi
zwłaszcza, że też byłaś w MS i nikt się Ciebie nie czepiał

Gdzie się czepiam?
Co się z tobą dzieje?
adela
Moderator
Moderator

Postprzez Dreed » sobota, 9 lipca 2016, 11:37

Bardzo Was proszę - kończymy dyskusję...

Szkoda naszego czasu na spory z powodu czyjejś niedojrzalosci emocjonalnej..
Niech piszą sami z sobą...

Przecież teraz tylko czekają, co z tego wyniknie...

"Staramy się być prawdziwi, mili i przyjaźni dla ludzi, ale czasem zdarzają się osoby, które potrafią to wykorzystać." -
Layne Staley
Dreed
Site Admin
Site Admin

Postprzez Modern_judge » sobota, 9 lipca 2016, 11:38

Pisałem już - to rokosz. Nie mam wątpliwości. Najgorsze jest to, że rokoszanie dzielą userow na zasłużonych i resztę.
Modern_judge

Re: Dreed delegowany do Ministerstwa Sprawiedliwości

Postprzez Dred » sobota, 9 lipca 2016, 11:42

Uwzględniłem prośbę i sam zmieniłem tytuł tematu.
Dred

Postprzez promo » sobota, 9 lipca 2016, 11:43

rosan napisał(a):
promo napisał(a):Wracając do tytułu wątku ...
no ale po coś tam poszedł?czy tak sobie...

Nie tak sobie. Po to by zrealizować swoje zamierzenia zawodowe.
promo

Postprzez iga » sobota, 9 lipca 2016, 11:46

promo napisał(a):
rosan napisał(a):]no ale po coś tam poszedł?czy tak sobie...

oraz innych sędziów rejonowych
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez Dreed » sobota, 9 lipca 2016, 11:50

Proszę.... Cisza... Najlepsza reakcja, to jej brak ;)
Dzięki

Layne Staley
Dreed
Site Admin
Site Admin

Postprzez Dred » sobota, 9 lipca 2016, 11:52

Forum Dyskusyjne służyć ma przede wszystkim swobodnej wymianie zdań. Wymiana doświadczeń, stworzenie miejsca, w którym każdy zainteresowany tematyką bezpieczeństwa znajdzie miejsce dla siebie, w którym znajdzie pomoc lub rozwiązanie problemu od zawsze było ideą działania ! Forum Dyskusyjnego dla Sędziów Rzeczypospolitej Polskiej !. Wyrażamy nadzieję, że dzięki niniejszemu Regulaminowi korzystanie z Forum Dyskusyjnego będzie łatwiejsze.

viewtopic.php?f=15&t=3262
Dred

Postprzez promo » sobota, 9 lipca 2016, 11:58

iga napisał(a):
promo napisał(a):
rosan napisał(a):]no ale po coś tam poszedł?czy tak sobie...

oraz innych sędziów rejonowych

Tylko rejonowych ?
Dobrze wiedzieć...
Wg Ciebie w zarządzie IS Dreed był zmuszony do realizacji zamierzeń również sędziów okręgowych (o innych to w ogóle nie wspomnę ) i dljatego odszedł do MS?
promo

Następna strona

Powrót do Nowinki z MS...