Nowa Konstytucja?

Tutaj zamieszczamy informacje o różnych projektach

Re: Nowa Konstytucja?

Postprzez rosan » piątek, 12 marca 2021, 20:52

rzekłbym,część jesieni średniowiecza
...I ta myśl niech pocieszy, że w istocie eiπ + 1 = 0.
rosan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Johnson » piątek, 12 marca 2021, 21:33

Hammurabi napisał(a):
Johnson napisał(a):
iga napisał(a):jakiś totalny nieuk. Podczas upadku Bizncjum (??? - to chyba było w starożytnej grecji) to nie było żadnych debat na tematy bez sensu tylko wojna z oblegającymi turkami.

Nie wiem, czy w Cesarstwie Bizantyjskim obradowano w czasie upadku, i zgadza się, że większość poddanych domu Osmanów stanowili Turcy, ale jednak nie łączyłbym przełomu średniowiecza i renesansu z okresem starożytnej Grecji ;)

Chodziło mi konkretne o nazwę miasta. Konstantynopol nazywał się Bizancjum w starożytności.
Johnson
VIP
VIP

Kim jestem ?: nieważne

Postprzez Basjana » piątek, 12 marca 2021, 22:44

Hammurabi napisał(a):
Johnson napisał(a):
iga napisał(a):jakiś totalny nieuk. Podczas upadku Bizncjum (??? - to chyba było w starożytnej grecji) to nie było żadnych debat na tematy bez sensu tylko wojna z oblegającymi turkami.

Nie wiem, czy w Cesarstwie Bizantyjskim obradowano w czasie upadku, i zgadza się, że większość poddanych domu Osmanów stanowili Turcy, ale jednak nie łączyłbym przełomu średniowiecza i renesansu z okresem starożytnej Grecji ;)

a ja sobie połączę, czemu nie ;) aż jestem zaciekawiona co wyjdzie z takiej kulturowej mieszanki albo sobie barokiem polecę albo zostanę na wieki oświecona i jeszcze mi będziesz zazdrościł ;) moment kogo ja cytuję Arczi błąd to przecież Hammurabi się nie będę raczej cofać do paleolitu czy jak tam wolisz Hammurabi do epoki kamienia łupanego <rotfl> <rotfl> ale moment nie jest tak źle termin „paleolit” wprowadził w 1865 angielski etnolog John Lubbock ; 1865 to będzie pomyślę jaka epoka co by się nie wywalić na ostatniej prostej ..pozytywizm, nie no błąd przecież romantyzm, no to sobie poleciałam takim baronem <lol> <rotfl> antropologiem, archeologiem, biologiem, politykiem i arystokratą ;) Najbardziej podoba mi się zdanie cytuję: Był członkiem parlamentu....wszystkie prymitywne skojarzenia biorę na siebie ;) a on był zwyczajnie posłem ;) <brawo>
Basjana
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Włóczykij » sobota, 13 marca 2021, 08:57

iga napisał(a):Czy taki będzie finał UE? http://300gospodarka.pl/analizy/ray-dal ... odarki-usa

zależy co mieć na uwadze przy tym pytaniu ?

ale jeśli jest wprost, to są to dwa różne systemy - czysty kapitalizm# USA i regulacjonizm zarządczy UE (tak w skrócie)

i ?
https://spidersweb.pl/bizblog/prawo-do-naprawy-agd-rtv/
cel ok, ale wiadomo jak jest z regulacjami

#nawet opcje zbiórki środków na emeryturę, w oparciu o własne zbieranie w funduszach, dali rozkraść w tej demokracji
/nie wiem, czy znajdę odpowiedni link do przedstawienia tej informacji z filmu dokumentalnego/
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)

? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
? https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/ ... eniem.html
357
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Postprzez rbk » sobota, 13 marca 2021, 11:13

Johnson napisał(a):Ostrożnościowe progi długu to przekroczyliśmy już za tuska i teraz też. Reszta to tylko kreatywna księgowość

W rzeczy samej. ;)
Gdyby dureń zrozumiał, że jest durniem, automatycznie przestałby być durniem. Z tego wniosek, że durnie rekrutują się jedynie spośród ludzi pewnych, że nie są durniami.

Stefan Kisielewski
rbk
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez prorator » wtorek, 16 marca 2021, 09:20

Uwspólnotowienie długu było by może i fajnym krokiem w kierunku Stanów Zjednoczonych Europy, ale generalnie pandemia zniszczyła ideę wspólnej Europy.

Rządy narodowe (i nie tylko, a nawet nie przede wszystkim nasz, ale np. Niemcy) najpierw wyrzuciły do śmieci Schengen, potem szeroko uprzywilejowały swoich obywateli kosztem obywateli innych krajów EU.

- a teraz jeszcze ta akcja z Astrą Zenecą - produkt medyczny formalnie dopuszczony do użytku na terenie EU, jest (póki co czasowo) zakazywany w poszczególnych krajach nie na podstawie odpowiednich decyzji nadzorów farmaceutycznych (to raptem kilka przypadków), lecz podejmowanych "bez żadnego trybu" decyzji polityków krajowych, bo przecież zawieszenie jego stosowania w państwowych programach szczepień, w sytuacji gdy nie ma rynku detalicznego szczepionek na covid, jest de facto jego eliminacją.

Wyobrażacie sobie jeszcze dwa lata temu, że wychodzi minister czy premier jakiegoś członka UE i ogłasza, że po prostu i bez żadnego trybu zawieszamy dopuszczalność stosowania u nas jakiego produktu legalnego w Unii, bo tak. Na przykład nasz premier w 2019 ogłasza, że od dziś nie wolno do Polski sprowadzać aut z Niemiec, bo mamy podejrzenia,że trują i nie obchodzi nas, że mają jakieś homologacje itp. - ale byłby wrzask. A dziś...

Nie ma już rządów prawa jako fundamentu wspólnej Europy.
Ostatnio edytowano wtorek, 16 marca 2021, 09:36 przez prorator, łącznie edytowano 1 raz
prorator
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Postprzez censor » wtorek, 16 marca 2021, 09:21

prorator napisał(a):Uwspólnotowienie długu było by może i fajnym krokiem w kierunku Stanów Zjednoczonych Europy
Jawny manifest w określoną stronę
Ocen okresowych sędziów nie wymyśliły nawet władze PRL. To zamach na niezawisłość sądów. Za wszelką cenę i wszelkimi sposobami nie można dopuścić do ich wprowadzenia. Ostatnie odkrycie kart potwierdziło: to rezygnacja z zasady nieusuwalności sędziów.
censor
VIP
VIP

Postprzez prorator » wtorek, 16 marca 2021, 09:32

censor napisał(a):
prorator napisał(a):Uwspólnotowienie długu było by może i fajnym krokiem w kierunku Stanów Zjednoczonych Europy
Jawny manifest w określoną stronę

No i?
Można być przeciwko ściślejszej integracji europejskiej, a nie można być za?
Można manifestować poglądy tylko w jednym słusznym kierunku?

Nie udaję, że nie dostrzegam skutków uwzpólnotowienia długu, tylko mi się one akurat - w przeciwieństwie do Ciebie - podobają, a przynajmniej podobały by mi się przed pandemią, a teraz trochę mi smutno, że marzenie o Stanach Zjednoczonych Europy się rozmywa i odpływa.
Ostatnio edytowano wtorek, 16 marca 2021, 09:34 przez prorator, łącznie edytowano 1 raz
prorator
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Johnson » wtorek, 16 marca 2021, 09:33

prorator napisał(a): a nie można być za?

Nikt nikomu nie broni być targowicą ;)
Johnson
VIP
VIP

Postprzez Johnson » wtorek, 16 marca 2021, 09:35

prorator napisał(a):Uwspólnotowienie długu było by może i fajnym krokiem w kierunku Stanów Zjednoczonych Europy,

A tak konkretnie to na czym miałoby to polegać? Bo nie wiem.

Było już kiedyś uwspólnienie stopy oprocentowania (dla strefy euro) i źle się to skończyło.
Johnson
VIP
VIP

Postprzez prorator » wtorek, 16 marca 2021, 09:42

Johnson napisał(a):
prorator napisał(a):Uwspólnotowienie długu było by może i fajnym krokiem w kierunku Stanów Zjednoczonych Europy,

A tak konkretnie to na czym miałoby to polegać? Bo nie wiem.

Było już kiedyś uwspólnienie stopy oprocentowania (dla strefy euro) i źle się to skończyło.

Mamy już wspólny budżet, wspólnie zaciągamy długi i je spłacamy, to potem powołujemy wspólną armię, prawdziwego wspólnego Prezydenta Europy z wyborów powszechnych, wspólny rząd, przesuwamy coraz więcej kompetencji z parlamentów krajowych na PE i tak krok po kroku, budzimy się za 20 lat w Stanach Zjednoczonych UE, gdzie jesteśmy Teksasem.

Ale pandemia moim zdaniem zniszczyła tą wizję.
prorator
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez censor » wtorek, 16 marca 2021, 11:05

Johnson napisał(a):
Johnson wyjątkowo trafnie. Grajmy tylko w otwarte karty. Zamiast eufemizmów o integracji lepiej walić wprost: "Jestem przeciwnikiem istnienia państwa polskiego".
Ocen okresowych sędziów nie wymyśliły nawet władze PRL. To zamach na niezawisłość sądów. Za wszelką cenę i wszelkimi sposobami nie można dopuścić do ich wprowadzenia. Ostatnie odkrycie kart potwierdziło: to rezygnacja z zasady nieusuwalności sędziów.
censor
VIP
VIP

Postprzez censor » wtorek, 16 marca 2021, 11:06

prorator napisał(a):Mamy już wspólny budżet, wspólnie zaciągamy długi i je spłacamy, to potem powołujemy wspólną armię, prawdziwego wspólnego Prezydenta Europy z wyborów powszechnych, wspólny rząd, przesuwamy coraz więcej kompetencji z parlamentów krajowych na PE i tak krok po kroku, budzimy się za 20 lat w Stanach Zjednoczonych UE, gdzie jesteśmy Teksasem.
Szkoda, nie? :roll:
censor
VIP
VIP

Postprzez prorator » wtorek, 16 marca 2021, 11:29

censor napisał(a):
prorator napisał(a):Mamy już wspólny budżet, wspólnie zaciągamy długi i je spłacamy, to potem powołujemy wspólną armię, prawdziwego wspólnego Prezydenta Europy z wyborów powszechnych, wspólny rząd, przesuwamy coraz więcej kompetencji z parlamentów krajowych na PE i tak krok po kroku, budzimy się za 20 lat w Stanach Zjednoczonych UE, gdzie jesteśmy Teksasem.
Szkoda, nie? :roll:

Mi szkoda, ale rzeczywistość jest jaka jest i okazuje się, że nawet w państwach dotąd uchodzących za prointegracyjne demokratycznie wybrane rządy spełniając - jak sądzę - oczekiwania obywateli, którzy chcą się poczuć zaopiekowani, działają w pandemii wbrew czy obok Unii i bez żadnego trybu.

Mi nie tyle jest szkoda, że my nie będziemy Teksasem Stanów Zjednoczonych Europy, bo z tym się już pogodziłem jakiś czas temu, ale że te Stany Zjednoczone Europy także i bez nas też nie powstaną, bo jak widać mniej niż mi się wydawało ludzi w całej Europie podziela to europejskie marzenie, a w niebezpieczeństwie choćby pandemicznym, każdy ciągnie w swoją stronę.
prorator
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Johnson » wtorek, 16 marca 2021, 11:33

censor napisał(a):
Johnson napisał(a):
Johnson wyjątkowo trafnie. Grajmy tylko w otwarte karty. Zamiast eufemizmów o integracji lepiej walić wprost: "Jestem przeciwnikiem istnienia państwa polskiego".

Naprawdę masz poczucie drawnianie humoru.

I nie znasz historii. Targowiczanie byli jak najbardziej za istnieniem państwa polskiego. Mieli tylko jego inna jego wizję. Byli również konserwatystami i nie popierali takich przewrotów jak konsytuacja 3 maja.

I ustalmy - targowiczanie chcieli zatrzyma reformy za pomocą rusków a strona nazwijmy przeciwna szukała poparcia wśród prusaków. Więc nie wiem czyli lepiej współpracować z miemcami czy ruskimi ;)

Ja myślę że jakby Dobrą Zmianę przenieść do tamtych czasów to byłoby im bliżej do targowicy niż do konsytuacji 3 maja. Ale wiadomo że lewica zawsze mówi odwrotnie niż jest, więc teraz innych etykietują targowicą.
Johnson
VIP
VIP

Postprzez prorator » wtorek, 16 marca 2021, 11:41

Johnson - kolega ma po prostu monopol na patriotyzm i nie rozumie, że można być patriotą Teksasu, Luizjany, albo Kalifornii nie oczekując secesji od USA. Nie rozumie też zapewne, że można być patriotą szkockim w ramach UK i zapewne nie rozumiałby też jak można być Litwinem, albo Polakiem i patriotą Rzeczpospolitej Obojga Narodów, a nie wyłącznie fragmentów wspólnego państwa.

Co nie zmienia faktu, że pandemia uwidacznia niestety, że to ja z moim unijnym patriotyzmem jestem odklejony od rzeczywistości.
prorator
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Volver » wtorek, 16 marca 2021, 13:17

prorator napisał(a):Johnson - kolega ma po prostu monopol na patriotyzm i nie rozumie, że można być patriotą Teksasu, Luizjany, albo Kalifornii nie oczekując secesji od USA. Nie rozumie też zapewne, że można być patriotą szkockim w ramach UK i zapewne nie rozumiałby też jak można być Litwinem, albo Polakiem i patriotą Rzeczpospolitej Obojga Narodów, a nie wyłącznie fragmentów wspólnego państwa.

Co nie zmienia faktu, że pandemia uwidacznia niestety, że to ja z moim unijnym patriotyzmem jestem odklejony od rzeczywistości.

Powiem tak : jeżeli mam być patriotą jak Cejrowski czy Kazik, skoro "tu jest Polska" to ja dziękuję za takich patriotów z Luizjany czy z Pakistanu. Ścierają się dwie koncepcje wspólnej Europy. Nie znam dobrze historii Stanow Zjednoczonych Ameryki- ale tam cos takiego oni przerobili- wybrali sobie język, rząd, konstytucję uchwalili--aczkolwiek każdy z nich był z innej parafii Austro-Wegier, Meksyku, Cesarstwa niemieckiego czy Carstwa Rosyjskiego i tam innych Chin czy Bliższego Wschodu. Uporawszy się z problemem rdzennych mieszkańców- ludobójstwo, kradzież, obozy koncentracyjne- zbudowali sobie kraj.Po drodze- pokłocili się. Jedna wojna domowa wystarczy-pojęli co to mord, gwałt w imię ideologii takiej czy owakiej- ale oczywistym było ze wszystkim tam zaczął zarządzać kapitał .Ich Konstytucja oraz wolności stanowe- były takimi wentylami bezpieczeństwa.

Jeżeli Europa chce być Stanami Zjednoczonymi Europy-- to niestety musi zachować gwarancje wolności stanów, oraz ich wzajemną równości-inaczej do diabła z Europą. I swietnie to akcentują J.Kaczyński czy pan Orban.N a pewno biedny nie straci tyle ile straci na tym bogaty, bo pojawią się inne cwaniaki- które onych biednych przejmą z przyjemności a i z wielką radością, najbardziej prymitywnymi i najbardziej odrażającymi metodami ( np.Putin i jego ekipa).Biedny straci tylko życie- bogaty - pieniądze-oraz niewolników- których przejmie inny system-(Putin, Łukaszenko czy inny Kim) a to jest bardziej bolesne- dla nich-dzisiaj aniżeli stracić życie ( wedle dzisiejszej ideologii "Europy") Skoro w Europie wojny domowej nie będzie- bo zaraz by porządek zrobiła w Europie Rosja, to trzeba by- przejąc dalsze kraje tego domina, a nie- dla doraxnych intersów bogaczy europejskich gnoic Polske , i inne tam kraje które też chcą mieć równy dostęp do doóbr, przy zachowaniu ich godności.Zadna rózowa strefa żadne ruchy mniejszości żadna pseudoildeologia nie zastąpi dokktryny wypracowanych przez tysiąclecia. Do wyboru - Europa ma islam lub chrzescijanstwo- bezideowośc- nie przejdzie- albowiem zbyt wielka jest moc- wojujacego islamu.Kto tego nie pojmuje to głupek, szaleniec, albo przyszły dziadek islamiatek.Dlatego, nikt nie ma monopolu na patriotyzm-ale jezeli ktos chce byc rózowym patrotą- to neich się po proostu zastanowi co on chce.Jestem takiego zdania że 30 000 000 patriotów potrafi stawić opór każdemu przekrętowi.No i co jeszcze- absolutnie konieczn e jest pare bomb atomowych aby wesprzeć ta ekipe patriotów.A nowa Konstytucja-jak najbardziej - bo ta ewidentnie źle napisana.
"Jeżeli już coś postanowić,to z głębokiego po dobrym myśleniu przekonania"Daniel Kerias.
Volver
VIP
VIP

Postprzez kaos » wtorek, 16 marca 2021, 13:25

Ale bzdury
kaos
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Volver » wtorek, 16 marca 2021, 13:56

kaos napisał(a):Ale bzdury

nie większe ani mniejsze niż ten komentarz
"Jeżeli już coś postanowić,to z głębokiego po dobrym myśleniu przekonania"Daniel Kerias.
Volver
VIP
VIP

Postprzez Johnson » wtorek, 16 marca 2021, 14:23

Volver napisał(a):
kaos napisał(a):Ale bzdury

nie większe ani mniejsze niż ten komentarz

Jak nie większe. Wyplułeś tekstu na pół strony.
Johnson
VIP
VIP

Postprzez rosan » wtorek, 16 marca 2021, 20:01

ale wszakże tekst nie jest bzdurny,impulsywnie dogmatyczny,no tak-w USA Teksas ma w dole pandemię-Biden,wygrałeś wybory-zamknij Teksas!
...I ta myśl niech pocieszy, że w istocie eiπ + 1 = 0.
rosan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Włóczykij » sobota, 27 marca 2021, 08:44

lata świetlne kultury prawniczej ?
https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/ar ... udowy.html
Skargę złożyła grupa profesorów ekonomii skupionych wokół założyciela AfD Bernda Lucke. Wskazują, że na mocy traktatów europejskich UE jest zobowiązana finansować swój budżet „całkowicie z własnych środków”. Długi nie są funduszami własnymi, ale "kapitałem dłużnym". Powodowie chcą, aby to państwa członkowskie, a nie UE, zaciągały długi na własną odpowiedzialność, aby zapanować nad konsekwencjami pandemii. Ponieważ ci, którym wolno wydawać pieniądze innych krajów, mają tendencję do „marnotrawstwa, nieefektywności i nadużywania”. Ostatecznie prowadzi to do uwspólnotowienia długów, czyli do „unii zadłużenia”.

Niemiecki Trybunał Konstytucyjny wstrzymuje ratyfikację Funduszu Odbudowy
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania

357
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Włóczykij » piątek, 2 kwietnia 2021, 08:54

o lepszym świecie sprzed 2015 r.
https://www.bzg.pl/node/218
Przedstawiony zakres zniesionych ograniczeń będzie prowadzić do wydatnego pogorszenia warunków użytkowych w mieszkaniowej zabudowie wielorodzinnej, bez względu na jej lokalizację, ale wyjątkowo drastycznie pogorszy warunki użytkowe w zabudowie śródmiejskiej, ponieważ umożliwi legalne zastosowanie w nowej zabudowie najgorszych, archaicznych wzorów zabudowy w formie podwórzy - studni.

Nie sięgając do drastyczniejszych przykładów warunków, jakie mogą powstać dzięki temu w zabudowie wysokiej, wystarczy przedstawić je na przykładzie najpowszechniej stosowanej wielorodzinnej zabudowy niskiej, czyli o wysokości ograniczonej do 4 kondygnacji nadziemnych.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Marek_Pol

357
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Poprzednia strona

Powrót do Projekty