Zmiana ustawy o pracownikach sądów i prokuratury

Tutaj zamieszczamy informacje o różnych projektach

Zmiana ustawy o pracownikach sądów i prokuratury

Postprzez jarocin » poniedziałek, 17 grudnia 2007, 22:25

Czy ktoś może mi wytłumaczyć co powoduje nieznaczna zmiana art. 14a ustawy o pracownikach sądów i prokuratury, bo nie rozumiem.
http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search? ... 1125Lj.pdf

Wg Rzepy będzie to nowy system wynagradzania, ale nie wiem czy nie przesadzili.
jarocin

Postprzez Dreed » wtorek, 18 grudnia 2007, 10:02

Wg mnie różnica jest.... Słowo "zasadnicze", czyli bez dodatków funkcyjnych, stażowych itp itd. W wersji bez tego słowa mówimy o całościowym wynagrodzeniu a więc zawierającym wszystkie apanaże... :wink: Tym samym jeżeli podniesiemy np 2000 zł zasadniczego o10% to dodatki będziemy liczyć od kwoty 2200zł. A zobacz jaka byłaby różnica, gdybyś policzył te 10% od wynagrodzenia ze stażowym, funkcyjnym np. od 2700zł. Wówczas realna podwyżka to to 560 zł.... :mrgreen:
Dreed
Site Admin
Site Admin

Obrazy: 7
Obrazy: 7
Kim jestem ?: Zły admin

Postprzez jarocin » wtorek, 18 grudnia 2007, 10:24

Dreed napisał(a):Wg mnie różnica jest.... Słowo "zasadnicze", czyli bez dodatków funkcyjnych, stażowych itp itd. W wersji bez tego słowa mówimy o całościowym wynagrodzeniu a więc zawierającym wszystkie apanaże... :wink: Tym samym jeżeli podniesiemy np 2000 zł zasadniczego o10% to dodatki będziemy liczyć od kwoty 2200zł. A zobacz jaka byłaby różnica, gdybyś policzył te 10% od wynagrodzenia ze stażowym, funkcyjnym np. od 2700zł. Wówczas realna podwyżka to to 560 zł.... :mrgreen:

No tak, różnica będzie jeśli taki dodatek nie jest określany jako % od wynagrodzenia zasadniczego (jak np. stażowy, bo przy nim zwiększenie podstawy i tak wpływało na zwiększenie dodatku, który był określonym jej procentem). Czyli jeśli jakiś urzędnik ma dodatek w stałej kwocie to on również będzie mu wzrastał. Nie znam się już na tyle na wynagrodzeniach urzędniczych, żeby powiedzieć czy to jakaś rewolucja.
jarocin

Powrót do Projekty